Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

mazadlo

První část filmu je skvělá, ten malej kluk mi tak přirostl k srdci a přišel mi tak správně ujetej jak asi měl být. Bohužel pak pohled na něj po patnácti letech vyvolá u diváka podle mě jen prohru. Opravdu se mi nelíbil ten velký obřík který nemluví , chodí jako SHREK a vraždí buď za a) dlaněma nebo za b) svým nožíkem. Nejlépe pak rozbije polovinu starého baráku , zadře si tucet třísek a do oka si nahrne hromadu sutin. Navíc tomu všemu dsot sráží kvalitu také Zombieho styl kamery který sice v první části funguje a dodává tomu nádech ale v druhé části kdy se sype již zmíněný dům se vám z té kamery chce blejt a ztrácíte se v tom co se vlastně děje. Například jsem úplně přehlídl dvě klíčové přesunutí jedné pomatené holky. Což asi není úplně dobře...No no no....tenhle film je prostě 50/50 a chápu že ho někdo má rád a někdo ne. Na druhou stranu předlohu jsem viděl jen jednou a to v období kdy jsem se nad ní jen smál - takže kdybych byl asi fanda série pomlaskával bych si teď trochu jinak. Já to ale beru trochu jinak...možná moje škoda. ()

aLPaC

Nejlepší remake kultovních hororových slasherů ze 70. a 80. let, které se v dnešní době tak hojně točí. Zejména pak Michaelovo dětství, které je tentokrát zasazeno do rozvrácené rodiny (což jsem od Zombieho čekal a jsem tomu rath). Navíc je mu věnována větší pozornost. A tak se můžeme seznámit s Michaelovou myslí a příčinami, které ho vedli k jeho činům. Část po vraždě rodiny, odehrávající se v sanatoriu je asi má nejoblíbenější z filmu, Michael si začíná vyrábět masky, postupně přestává mluvit a utváří svou finální charakterovou podobu. Tyto dvě části vyžádají poměrně dlouhou stopáž, což pak nesvědčí přítomnosti, která je poměrně chaotická, ale i tak skvělá, syrově natočená, navíc musím přiznat, že Myers s dlouhými vlasy a nabitým tělem alá Jason se mi líbí. No a konec, to je masáž. ()

sona123

I na mě to bylo dost surový, a to si myslím, že už je co říct. Je to čistý masakr, tak nějak beze smyslu (dobře, chlapec byl asi frustrován, je násilný, ale...). Není to vtipné, není to napínavé, není to vlastně ani strašidelné - je to jak v krasobruslení, když má krasobruslař ve své jízdě povinně předvést určité prvky - on je umí a umí i čtverné skoky, ale to mezitím tak nějak chybí, je do počtu. Stejný dojem jsem měla i z tohoto Halloweenu. ()

lukasd

Celkem povedený remake. Sice mu schází napětí Carpenterova originálu, ale natočené je to zručně a psychologizující začátek mě bavil, ačkoliv z Michaela Myerse udělal hodně odlišnou postavu, než jakou byl v původní sérii. 65% ()

bobstock

Krásně depresivně podaný příběh chlapce, který jakoby byl sám peklem. Po útěku z vězení jej již vše ve starých kolejích a koukáte na téměř stejnou verzi původního Carpentera. Je to násilné a krvavé akorát mi stále více leze na nervy ta neochota bezpečnostních složek a vlastně kohokoliv v ospalém městě něco dělat proti nezničitelnému monstru. Po shlédnutí několika stejných verzí už to vypadá komicky. Zřejmě poslední Meyers. Děkuji a pa. 60% ()

Daweflip

Konečně zase jednou pořádný horor. Pryč je zábavná brutální jízda podbarvená Robovou hudbou, jak tomu bylo v House of 1000 Corpes. První polovina děsí syrovostí, se kterou ukazuje krutost malého "Antikrista", a druhá rozhodně nenudí. Tolik brutality jsem už dlouho neviděl a připočítám-li některé povedené lekačky, není pro mě co řešit. ()

icedalaman

Rob Zombie se pokusil o remake jednoho z nejslavnějších hororů všech dob. vzal si opravdu pořádné sousto ale dokázal se s tím vypořádat docela dobře. Film má dvě naprosto odlišné půlky. V té první nastiňuje proč vlstně se v malém dítěti probudilo naprosté zlo. Buduje perfektní atmosféru a naprosto se odlučuje od Carpenterovy předlohy. Druhá část se pak proměňuje v klasický slayer. Kečupen se rozhodně nešetří. Kopíruje původní předlohu ale snaží se trochu přitvrdit a atmosféra je tatam. Rozhodně je to koukatelné ale na přelohu to zdaleka nemá ()

wampire23

Musím za 4*. Po takých kravinách ako Dom tisícich mŕtvol a Vyvrženci pekla natočil Rob Zombie konečne film, ktorý sa dá dopozerať bez toho, aby som si musel dať panáka na ukľudnenie pri sledovaní. Je pravda, že prvá polovica je o poznanie lepšia, vidíme tu prečo vlastne Michael bol taký aký bol, vykresľuje sa nám jeho psychika, druhá je obyčajným slasherom, ktorý si dobre pamätáme z Carpenterovho originálu. Keď k tomu pridáme nehalloweensky koniec, tak to zráža kvalitný rozbeh. Objektívne by to bolo zrejme za 3*, ale kvôli veľkej snahe, ktorú do toho Robko vložil a nostalgii, ktorú som pocítil pri sledovaní dávam nakoniec za 4*. ()

chalp

Približne prvá hodina patrí k tomu najlepšiemu čo Rob kedy natočil, celá tá štúdia toho ako sa vlastne z Mikea stal chladný stroj na zabíjanie je úchvatna, áno presne toto fanúšikov zaujíma, nie rodinné problémy obetí, ktoré sa aj tak konca nedožijú :)Lenže ako náhle Mike dospeje a nasadí si svoju masku ide to všetko do tých najhorúcejších pekiel, celé sa to z detajlnej štúdie jeho podvedomia mení na klasickú vyvražďovačku, ktorú zoženiete v požičovni za dvacku, veľká škoda, toto mohol byť kult!Ale určite to nevidím tak „modro“ ako vačšina hodnotiacich, malý Mike s maskou vyvražďujúci celý dom, patrí k tým najefektnejším scénam čo som kedy videl.Rob Zombie sa film čo film zlepšuje, len by to možno chcelo nájsť nápaditejšieho scenáristu. ()

kukentipla

O čem to je? Micky Meyers byl pošahanej už jako malej hošík, což prezentoval na vyvraždění celé rodiny. Jediný koho vynechal byla jeho sestřička. Po několika letech utekl z léčebny, s úmyslem dodělat rozdělanou práci. Je zrovna Halloween, ideální čas na bolestivou smrt a to Mickymu jde...... Co já NATO? Klasika v hávů 21. století. Halloween nepřínáší do subžánru teen-vyvražďovačky nic nového. Pevně se drží zakořeněných pravidel. Co ho však odlišuje od zbytku je jméno Rob Zombie. Tento pošaný všeuměl, má nejenom výtříbený vizuální styl, ale především trochu jiný, krvavější pohled na svět. Nefandí dementním náctiletým fakanům, ale dvoutrovému nezastivitelnému monstru. U filmu jsem se nenudil ani minutu a příjemně strávil něco přes hoďku a půl. A o to přeci šlo. ()

JM87

Tímhle sem zabil dvě hodiny mýho času? To je snad vtip. Jako biják na nějaké chlastací party se to osvědčí, po dvou litrech vína by to bavilo i mě, ale tohle je fakt nuda. Já vím, že tenhle žánr nemusím, ale o Robu Zombie sem něco slyšel a x let už sem neviděl žádnou vyvražďovačku. Já asi chápu, že záměr měl bejt tak béčkovej jakej byl, ale já nejsem typ, který tohle bude bavit. Stokrát ohraný postupy, nijak zajímavý, rádoby temný psychologický žvásty psychologa McDowella... + ta rodiná idylka, z té mi bylo na blití. O vztazích mezi kamarádkama ani nemluvím. To buď bylo naschval nebo to bylo skutečně tak blbý. Já nejsem zlej nebo tak, ale kua, já si málem ukousal nehty na rukou. ()

camper odpad!

Tahleta ubohá sračka u mě nestojí ani za zlámanou grešli. Nevim, co lidi maj na tom, když se koukaj na to, jak nějaký psychopatický prase ubije k smrti každýho, koho potká. Neměl jsem ani sílu to dokoukat, bylo to tak předvídatelný, až to bylo trapný. Ta třičtvrtěhodina nudy mi bohatě stačila! ()

Hepy13

Remake slavného Carpentherova hororu v podání Roba Zombieho, který nedopadl špatně ale ani výborně. Je to taková zlatá střední cesta. Plusy - lépe natočené scény, lepší vykreslení malého kluka, hezčí holky :) Mínusy - slabší hudba, která právě v původním filmu dělala také lepší atmosféru, chybí moment překvapení. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)