Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

Dexter1

Realistická a surová dráma sa môže popíšiť plejádou známych tvárí hrajúcich írskych gangsterov. Akčné scény sú spravené veľmi dobre, len jediné čo ma tam trošku škrelo boli nekončiace dialógy. Ale výrazný bonus k filmu je, že k stavu milosti sa len tak hocikto nedostane. ()

kapsomut

Při sledování tohodle filmu jsem měl chuť vzít láhev whisky a lejt jí do sebe. Je to hrůza... furt tam jenom lejou :D a přitom je to gangsterka ()

Martin741

Ako existuju kultove tvrdacke gangsterky ako Kmotr, Mafiani a ciastocne aj Neuplatni s Costnerom, tak jestvuju aj nudne, unyle a pod/priemerne gangsterky, kam radim aj tento State of Grace. Menoslov je uchvatny ako Sean Penn /reziroval Utek do divociny/ a Burgess Meredith /Rocky 1976/. Herci sa len prechadzaju po placi, nic sa nedeje, herecke vykony su hrozne, scenar sa tiez kamsi vyparil, dialogy sa pomaly az nedaju pocuvat : 20 % ()

Figu

Ze Stavu milosti po pár minutách přímo tryská velkej podvod, špína a krapet té prolité krve! Navíc co herec, to celebritka, takže mejdlo může začít! Robin Wright je hezounká, že si člověk říká, škoda, že stárnem, páč hodit na ní oko v devadesátkách stálo určitě za to. No a to co tady předvádí mistr pan Gary Oldman, to je minimálně na flašku Republicy za zlatej rám! Ostatně, on když se do svojí role pustí, vždycky to šíleně moc přidá na kvalitě filmu! 75% ()

Azrael515

Pre mna osobne tak trochu írsky Scorsese (nie režiser, film). Oldman ma veľa zápronakov a vybrat najlepšieho je tažké, no tuna ide si myslím o jeho najlepšieho kladňasa (v rámci ostatných figuriek ide o kladňasa xD). Dejovo klasicka gangsterka takže nič svetoborného, na eskapády Pesci & DeNiro to netahá, no sleduje ich v tesnom závese ;) ()

Topco

Atmosferická neo-noirovka výborne pracujúca s newyorskými lokáciami. Malý žánrový klenot, ktorý mal smolu, že bol uvedený v rovnakom roku ako Scorseseho Goodfellas. ()

PROCESOR

Přečti si Pekelnou kuchyni od Jefferyho Deavera. Jak to s filmem souvisí? Možná vůbec, možná hodně. Ber to, jako indicii, která v knížce je a další znamení vede k další směrování cesty, která končí bůhví kde. Protože nikdo neví kam ho cesty zavanou.... ()

Deverant

State of Grace není špatný film, ale až závěrečná přestřelka ho nezpochybnitelně dělá dobrým filmem (tedy tvoří ten nejednoznačný moment mezi zapomenutím a zapamatováním si). Nebýt jí, byly by to možná spíš slabé dvě než silné tři hvězdy. ()

peteq

Strhující drama z New Yorku,který nenechá nikoho klidným.Mezi zákoutími špinavých ulic, prostitutkami a gangstery se odehrává příběh této povedené krimi zápletky.Musím říct že jsem ji sice viděl až po shlédnutí klasik žánrů..ale i tak mě dostala do kolen.Sean Penn jako policajt a hlavně Gary Oldman v roli pološíleného alkoholika-starého kamaráda a gangstra jsou famózní!Závěr je zničující,prostě skvost který by neměl být přehlížen na poli tohoto žánru. ()

Motinski

Jeden z najviac nedocenených filmov vôbec a pre väčšinu divákov aj takmer neznáma gangsterka ktorá je ale v mojich očiach malý krôčik od prvej ligy. Scenár (aj keď obsahoval aj klišé) vie diváka držať v napätí a často prekvapiť. Penn a Harris uhrali čo sa od nich očakáva ale Gary Oldman bol jednoznačne najlepšia postava a už len preto sa čudujem prečo tento film nie je viac známy. ()

LadyPupu

Furt se tu chlastá, hulí a zabíjí a je to super. Navíc je tu Gary a to je Bůh (i umaštěnej a špinavej), Sean je klasik, natočil to Phil Rattle and Hum Joanou, hudbu stvořil Mistr a závěrečných 20 minut je naprosto famózních. ()

plechulka

Dost průměrná gangsterka, zajímavá pouze tím, že jsou v ní všichni (Penn, Oldman, Harris, Wrigth) fakt k sežrání mladí... Za zmínku stojí samozřejmě i Morriconiho hudba, která to u mne na ten průměr vytáhla. ()

Luk80

Náramně jsem si to užil. Parádní obsazení a je jasné kdo tomu vévodí. Gary Oldman to tu válcuje jak se jen dá. Je taky fajn, že jsou zde k vidění známé mafiánské tváře. ()

Tomesh

Přestože je tohle žrádlo hvězdně obsazené, tak celému filmu víceméně kraluje zlitej Oldman, kterej bez rozpaků v každé druhé scéně někomu rozbíjí držku! Oldman, kterej se naprosto sťatej v kostele snaží dát panáka soše sv. Antonína. Oldman, kterej po ránu během řízení svého auta přepíjí kocovinu nějakým těžko identifikovatelným dryjákem. Oldman, kterej vyzunkne pivo a bez rozmyslu vystřílí taliánské bose sedící naproti baru. Tenhle chlap si opravdu ještě psychicky vyrovnanou osobu nezahrál!(thx to Squib) Morricone, U2, Stouni, co ještě chcete víc, vídeňský chlapecký sbor? Režie - Phil Joanou (U2 Rattle and Hum). Při závěrečném irském vyrovnání účtů za zvuků průvodu sv. Patrika jsem si už naléval wizoura a spokojoně chrochtal nad touto nerozmontovatelnou čtyřhvězdičkovou atomovou pumou! ()