Malé mestečko Amity, ktorého hlavné príjmy plynú z letných mesiacov od turistov, sa pomaly spamätáva z finančnej katastrofy, spôsobenej pred štyrmi rokmi vyčíňaním krvilačného žraloka, ktorý začal loviť blízko miestnych pláží a zabil viacero ľudí. Zdá sa, že ľudia sa pomaly začínajú vracať a starosta Larry Vaughn (Murray Hamilton) sa stretáva s podnikateľom Lenom Petersonom (Joseph Mascolo), ktorý chce investovať do realít. Práve v čase ich stretnutia sa dvaja potápači vyberú preskúmať oblasť, kde pred rokmi policajný náčelník Martin Brody (Roy Scheider) zabil obrovského žraloka. Nečakane sa objaví ďalší žralok a oboch potápačov zabije. Onedlho žralok zabije dievča na vodných lyžiach, zničí motorový čln a zabije aj jej matku. Brodymu je jasné, že k Amity dorazil ďalší obrovský žralok a chce nechať zavrieť pláže. Vaughn a Peterson však o tom nechcú ani počuť. Brody chce zavolať na pomoc priateľa Matta Hoopera, ten je však na výprave za polárnym kruhom a vráti sa až o niekoľko mesiacov. Brody sa však nevzdáva. Svojim synom Michaelovi (Mark Gruner) a Seanovi (Marc Gilpin) zakáže účasť na jachtárskych pretekoch, kde má byť aj starostov mladší syn. Všetci sa domnievajú, že Brodyho obavy sú spôsobené traumou spred rokov. Brody však nespúšťa oči z morskej hladiny a keď zbadá tmavý tieň pod hladinou, spôsobí poplach, ktorý vydesí turistov a rozzúri starostu, pretože sa ukáže, že išlo o planý poplach. Brodyho prepustia a keď sa vráti domov, zistí, že jeho synovia napriek zákazu vyrazili aj s priateľmi na more. Vyzbrojí sa, vyrazí za nimi a dúfa, že ich nájde skôr, než bude neskoro... (TV JOJ)

Johgas

Pokračování úspěšného prvního dílu...pokračování nebo opakování? Bohužel opakování, v jedničce už jsme všechno viděli. Film zachraňuje Roy Scheider v roli Martina Brodyho. ()

uprchlice

Od jedničky se to moc neliší(stejní hrdinové, stejný žralok), ale myslím si, že to má o trochu lepší, zajímavější a napínavější děj už proto, že v nebezpečí byli synového hlavního hrdiny a je napínavé sledovat, jak je jde Brody zachránit. ()

Al90

Výrazně slabší než jednička,ale koukat se na to stále dalo a i nějaké zajímavé scény to mělo a dvakrát jsem se i dokonce leknul :) ()

Wez

průměrné dílko,které stojí za velký kulový jako jeho předchůdce a originál-ne že by scénář byl vyloženě na nic,ale co mě tam točilo nejvíc byl právě(a stejně jako u "kultovní" jedničky) ten papundeklovej žralok ()

lukin1.1

Veškerá atmosféra z jedničky je pryč. Nestává se mi často, abych fandil žralokovi víc než člověku.. spousta nesympatických otravných postav. Dvě a půl hvězdičky za Williamsovu hudbu, závěr a Roye Schneidera. ()

Zix.

Špatný film to není. Příběhově mi ale to připadá upravená verze jedničky, která už není tak skvělá a ani napínavá. Docela tu i odbyli zabití žraloka, který nebylo špatný nebo originální, ale oproti jedničce to bylo docela rychlý a hlavně jenom díky Martinovi. Není už to prostě ono, když sledujeme hodně podobnou verzi příběhu, který už známe. ()

BONOBON

O mnoho horší než původní klasika (zmizel Spielberg a s ním i všechno napětí, temná atmosféra, skvělý příběh, charismatické postavy...), ale zároveň je to mnohem lepší než extrémně nepovedená trojka a jedno zhlédnutí (a následné rychlé zapomenutí) patrně nikoho nenaštve. ()

VanStan

dvojka čeluste je dobre pokračovanie. Páči sa mi dej je v pohode. a týmto dielom sa čeluste mali skončiť lebo čo potom nasledovalo tak to stálo za deravý groš no trojka ešte za groš ale štvorka za deravý groš ()

Metropolit

Jednotka dala veľmi vysoko latku ale dvojka ju dobehla len z polovice. Ale vážnosť a dej sú zachované a to dáva deju určitú patričnosť. Efekt je v pohode a dá sa na to pozerať ROY podáva tak isto dobrý víkon ako v jednotke ()

qwxyz

Tak šli jsme dolů oproti předchozí jedničce. Přesto je tento film ještě trochu nadstandart(v celkovém porovnání), ale už se nejedná o originál, spoustu věcí se dalo očekávat atd. Kdyby se nenatočil asi by to nevadilo, přesto Scheider stále dobrý. 60% ()

Elsaj

Pokračovanie legendárnej jednotky je dobrou návnadou na ryby, ale už nie tak chutnou ako pôvodne. Stále je to ale stráviteľný kúsok a za úvodné pozretie to určite obstojí. Roy Scheider sa do úlohy viac vžil a jeho charizma drží film nad hladinou. Do polovice filmu je to dosť solídne pozeranie, chýba tomu ale viac originálnych nápadov. Keby záver filmu nebol odfláknutí, išlo by o veľmi vydarené pokračovanie..aj tak ale úctyhodných 60% ()