Zatracená krvavá láska

• Veľká Británia Love Lies Bleeding (viac)

Konec osmdesátek, vyprahlý americký zapadákov. Samotářská provozní posilovny Lou (Kristen Stewart) se bezhlavě zamiluje do Jackie (Katy O'Brian), nabušené kulturistky, která míří vyhrát mistrovství do Las Vegas. Vášnivá láska a německé steroidy vlijí ústřední dvojici do žil obrovskou dávku energie. V nekontrolovaném opojení se vydají za démonickým otcem Lou (Ed Harris) pomstít jednou provždy staré křivdy. Režisérka Rose Glass zelektrizovala Sundance i Berlinale neodolatelně podvratným thrillerem, který vám zvýší tepovku a vyplaví endorfiny. (Aerofilms)

rasttea

Do tří čtvrtin filmu jsem byla hodně mile překvapena a měla jsem v plánu dát plný počet a kdyby se závěr odehrával ve stejném duchu, tak to tak zůstane, protože všechno fungovalo do morku kostí. Ovšem kvůli finálové rovince, ve které se to zvrhlo v nějaký bizár artových ambicí, bohužel ke škodě celkového dojmu, šly postupně dvě hvězdy dolů. ()

EvilPhoEniX

Saint Maud od Rose Glass jsem kdysi slušně protrpěl, ale na tohle jsem se těšil díky stylovém traileru. Je to fajn a mám to hodně v rozhodování mezi 3-4, ale nakonec budu přísnější, protože dějově je to přece jen docela jednoduché bez výrazných změn v průběhu a na Kristen Stewart není moc pěkný pohled. Naštěstí testosteronem nasátá Katy O Brian byla nejlepší postavou celého filmu, dokázal bych si ji představit jako FInal girl v nějaké řežbě s monstrama. Má to hezký retro look amerického zapadákova, příjemnou lesbickou romanci s erkovými erotickými scénami, slizského Eda Harrise a došlo i na nějaké ty mrtvoly, takže líbilo, bavilo, ale čekal jsem malinko ještě víc.  Fantasy bizární závěr mi moc nesednul. 65% ()

JFL

Prostě na to běžte (do české distribuce to vtrhne nejpozději po Varech) a nekoukejte na trailery, které bohužel dost spoilerují a mohou utvářet zavádějící očekávání. Uvnitř "Love Lies Bleeding" tepe srdce neo-noiru, které pumpuje krev do orgánů postmoderních posunů, jež zahrnují dějiště pouštního zapadákova, svěží nekřiklavou 80s retro stylizaci (žádný kýč typu "Stranger Things") a zastřešující gender+queer twist. Naštěstí tu ale neožívá žádná kostnatá houžev, protože vše pohání masivní muskulatura uhrančivé fyzičnosti, sugestivní stylizace a osobitého autorského pohledu. Rose Glass stvrzuje svou příslušnost mezi tvůrce intenzivně senzorické kinematografie, přičemž tento doposud převážně mužský klub (v čele s Gasparem Noém, Jonasem Åkerlundem, Jonathanem Glazerem či Harmonym Korinem) rozšiřuje o svěží unikátní hlas, který se v určitých ohledech drží více při zemi, ale současně zvládne pojmout mnohem širší pole motivů. Stejně jako jmenovaní tvůrci pracuje Glass s přepjatou vizuální stylizací, vyhrocenými charaktery a moderní vizualitou nespoutanou limity mainstreamového hyper-realismu, přičemž z jejich symbiózy pro diváky spřádá uhrančivě fyzický zážitek. Její práce s noirem se v souladu s tím neomezuje na obvykle vyzdvihovaná schémata jako je koncept femme fatale či vyprávěcí struktura vyšetřování. Jde k pudové a temné podstatě žánru, až se dokonce spíš noří do temných viskózních vod kategorie southern gothic. Vyzdvihuje vášeň, posedlost, hrozivou přitažlivost násilí i mocenskou manipulativnost pokrevních vazeb. Také zvládne do hlavního příběhu zaplétat řadu postranních motivů od zrůdnosti ega až po mýtus země neomezených možností. Při tom všem ale pořád vypráví o lásce a její síle cupovat na cucky vše kolem i nás samotné. ()

Gilmour93

Laskavec ocasatý. Jednoletá rostlina symbolizující beznadějnost a zoufalou lásku. Tolik k významu názvu a pak tam máme ještě něco o lidských ambicích, toxických partnerských i rodinných vztazích a honu za splněním Amerického snu. Nové Mexiko, mullety, zkažené zuby, zpocená podpaží v gymu, zpocený koordinátor intimity a násilí jako nejpřímější cesta z problému do problémů. Motivy a prostředky ale nakonec nefungovaly tak, jak bylo v jejich možnostech, protože lehce nedbalý scénář jim nedal patřičnou váhu. To se pak „smalltown boy“ Kristen Stewart, napodobující neurotický projev mladé Winony Ryder, může snažit sebevíc.. S metaforickou vsuvkou o sebevědomí silnějším anabolik, co nechala zavzpomínat na jistou sci-fi komedii s Daryl Hannah, jsem neměl sebemenší problém, obzvláště, když napomohla k neutralizaci Tříprsťáka z Wrong Turn. Apropo, kde tam hrál Ed Harris..? ()

castor

Úvod velmi poutavý, první polovina velice slušná. Neonoir, zapadákov, mullety a trvalé, zpocená podpaží, nestabilní looseři, násilí a mizerné vyhlídky na lepší příští. Kristen Stewart se nebojí zajímavých hereckých výzev a v malém projektu vystupuje coby obsluha místní posilovny. Zabouchne se do ambiciózní kulturistky bez peněz a zázemí, která přes malé městečko projíždí na svojí cestě do Las Vegas, kde si hodlá splnit svůj americký sen. Jenže je tu ještě násilnický švagr, všímavá (otravná) lesbička či démonický otec Ed Harris, který má v tomhle městě leckoho podplaceného a s dcerkou má nezahojené staré šrámy. Navíc její nová známost okusí nežádoucí účinky steroidů… Výsledek (tedy zejména první polovina) má styl i slušnou atmosféru, nakažlivé hudební motivy, výrazné herecké výkony a klíčové toxické rodinné vztahy. Jednotlivé linie se ovšem začnou v druhé polovině drolit, závěrečné tvůrčí ambice mi nesedly a dosud podnětné konflikty mě tak trochu přestaly zajímat. Škoda, mohl to být podstatně silnější thriller. ()

playboxguest

Když si odmyslím ten konec, respektive přizpůsobím mysl tomu, že jde jen o představivost už takhle jebnutých "hrdinek", je Love Lies Bleeding zatracený guilty pleasure pro tenhle rok, který si klidně pustím brzy znovu. Nečekala jsem mnoho a nakonec jsem se skvěle bavila. Casting na jedničku. Škoda, že holku O´Brianovic typu neobsadili do druhé sérky Last of Us, s jiným účesem to mohla být skvělá Abby. ()

pornogrind

Love Lies Bleeding je thriller řízlej s lesbickou Love Story. Thrillerová stránka nepřináší nic moc novýho pod sluncem. Trochu to aspoň okořenila Love Story napumpovaná steroidy. Z hereckýho obsazení stojí za zmínku jen ústřední trojice. To jest Kristen Stewart, Katy O'Brian a Ed Harris. Po audiovizuální stránce je to slušně odvedená práce. A jestli jsem byl s hodnocením na vážkách mezi 3-4hvězdami tak ten WTF konec vystřiženej jak z jinýho filmu mi dal jasnou odpověď na jakou stranu se přiklonit. ()

Arsenal83

Je dobré, že konvertovaným aj pôvodným lesbám začali písať roly na mieru a tak môžu byť v pohode byť samé sebou, na nič sa nehrať a v podstate nehrať vôbec, pretože hrajú bábochlapov. A hoci Kristen Stewart po mnohonásobnej keto diéte už dávno žiadnu upírsku nevestu Bellu nepripomína, tak kvír kulturistka, krásne nasteroidovaná mužena ju na míle v chlapáctve predbieha a tu by drahá Kristen mala pridať, viac toho testosterónu konzumovať, lebo bez fúzov jej tú dúhovosť nabudúce nemusíme ani uveriť. Film ponúka hnusné až hororové scény, ktoré sa miesia s halucináciami, špinu, prach a škaredé postavy, lesbo krimi lásku na viaceré strany, pričom násilie je tu pre násilie, no a čo muž, to je samozrejme zmrd. Takže na festivaloch jasný aplauz v stoji. ()

JASON_X

Že se prý údajně po telenovele Twilight stala divná a unylá buchta Stewart idolem teenagerů, mi vždycky přišlo naprosto absurdní. Ale jako asociální a nervově labilní lesba je typově i herecky uvěřitelná. Stejně jako její osvalená vyšinutá kámoška. A broukofilní psychodaddy Ed Harris je přímo k sežrání, svým zjevem i fluidem. Jen závěr filmu mi zrovna nesedl, myslím tím onen odklon od klasického krimithrilleru k lehce artové stylizaci a afektovanosti. Každopádně po vynikající prvotině jde o další nadprůměrně zajímavý a osobitý film a těším se, s čím přijde pí rejžová příště. ()

maddy

She-Hulk od indie režisérky. A dôkaz, že (queer) láska nejde cez žalúdok, ale cez mŕtvoly. Rose Glass sa po skvelej Saint Maud profiluje ako osobitá režisérka, ktorá vie hravo kombinovať témy a žánre, mierne provokovať a stále byť dostastočne svojská a dodať filmu aj nutnú dávku podivnosti (ale tak, aby nič z toho príliš neodradilo ani mainstremového diváka). Love Lies Bleeding funguje na úrovni klasického, drsného revenge thrilleru, zároveň ako sociálna sonda do tej špinavšej vrstvy spoločnosti, a v závere aj ako podivný indie film s metaforou abstraktne zveličujúcou femme fatale koncept, ktorý schválne hrotí do extrému. Navyše so skutočnou retro štylizáciou do osemdesiatich rokov (zabudnite na všetku tú neónovo uhladenú estetiku, ktorá teraz tak falošne zobrazuje 80s). A prekvapivo jej to celé drží pohramade bez väčších zádrhelov až do poslednej tretiny, ktorá sa tématicky trochu rozpadá a nedokáže všetky linky dotiahnúť úplne do konca, vrátene tej metatofy, ale vo výsledku sa aj tak jedná o sebavedomo uchopený film od režisérky, ktorú sa do budúcna oplatí sledovať. CELKOVO: 7/10 ()

M.i.k.e

Neonoirová lesbická romance na steroidech a možná přijde i She-Hulk. Do LLB jsem šel úplně naslepo a tak mě ten film zvládal permanentně překvapovat a nevědět jméno režisérky, řekl bych si že je to nějaký ranný NWR. Rozhodně to neosloví všechny, ale já mám tyhle filmy docela rád…70% ()

Deyw

Holky zacvicili..ty vole ale jak.. strasne rad bych dal 4* hvezdu, ale nejde to - na to je to moc silene a mimozni.. ja chapu, ze holky to nemaj snadne, ale bez tech jejich “psycho” stavu by to byla jinak kvalitni vec se skvelyma twistama a pribehem..ten scifi konec to cely uplne rozbil.. 🙁 ale jinak kvalita 🤌 kdo ma rad cvicbu at si hvezdu prida 🫴 ()

Qitek

Na Ross Glass si dám určitě bacha, ale některé věci prostě neutáhla jak by potřebovalo. Tahle banální historka má svěží a neotřelý přístup, je to sexy, celé je skvěle natočené, Katy O'Brian je vynikající a z fleku by mohla hrát filmovou Abby z Last of us, Kristen Stewart je klasicky těkavě dobrá a špatná, ale nikdy mi nevadila. Mohla to být pecka, nebojím se říct, že to mělo náběh i na status béčkové kultovky. Škoda toho rozpačitého konce a scén, které by v pevných rukou mohli být o dva levely výš. I tak jde ale o malou a údernou pecku, kterou rozhodně stojí za to vidět. S těmi záběry splachujících se hoven hned ze startu, si na sebe trochu Rose upletla bič. Přineslo to trochu smůly a zbytečně to upozorňuje dopředu na režisérské přešlapy/přepálenosti. ()

Devadesát Dva

LOVE LIES BLEEDING. Máme tu další příspěvek do sbírky, "na co JP musel chvíli čekat... a nakonec stálo za...", tentokrát jde o lesbickou variaci na Pain & Gain, jen komedii/absurditu nahradilo "myslím to vážně"/thriller a je to o poznání utahanější (ale ono, co dosahuje génia komedie Wahlbergova zmatenýho výrazu a baňatých nosních dírek v, jak jinak, thrilleru podle skutečných událostí?). (...) Hned od začátku se dostáváme ke kulturistce Jackie, která opíchá Francova bráchu (největšího losera filmu, jak je od jeho hekání patrné), aby dostala pracovní nabídku u psychopata Eda Harrise (kterej tu má sestřih, co by mu mohl závidět i J. H. Krchovský), pak přeřízne, aby měla bydlení, Kristen Stewart (která poslouchá kazety o tom, jak přestat kouřit, zatímco zápasí s ucpanýma hajzlama v gymu, kterej vlastní Ed Harris, jehož je dcerou a se kterým se ale nebaví - taky má ségru, která žije s... hádejte... Francem a ten ji mlátí). Jackie tak těží a prodává svoje tělo na maximum, to se musí nechat. A než se člověk naděje, Kristen Stewart, která ve filmech nikdy nezápasí s ničím jiným, než se svojí potlačovanou sexualitou a role nadržených weirdos jsou pro ni bread 'n butter, už během chvíle dělá closeupy na oddělování žloutků a bílků a olizuje Jackie kozy, zacákaný proteinem a cucá a kouše jí palce u nohou a říká "děláš si srandu, jasně, že tu se mnou můžeš bydlet, tohle je lepší, než když si ji honím sama na gauči, zatímco vedle mě moje kočka dojídá zbytky mojí večeře" - ano, máme tu novou solidní lesbickou akci, tentokrát opepřenou sexuálně nabouchanou fyzikálností Katy O'Brian, šleháním steroidů a řádným osmdesátkovým pumpem s flexováním. (...) Jenže idylka nemůže fungovat věčně. Je třeba tu rozjet nějakej plot. Kristen, která si tu nechává říkat Lou, ale koho to zajímá, Jackie sbalila na steroidy, takže když budete chtít sbalit fitness influencerku, prostě jí dejte steroidy grátis, ale taky si uvědomte, že si domů cpete hormonálně a citově nevyrovnaného feťáka, který sice má killer body, ale taky má killer intentions - ne že by being gay bylo něco méně závadného, když si uvědomíte, že Stewart nelení taky ani den, aby začala píchat někoho jiného, je to jako kdyby si lidi hledali stálý útěk u někoho jiného, nebo častější útěky s více lidma, ale všichni musí působit jako citově labilní, on the edge. Někam se je třeba ale v příběhu posunout, a proto nadchází druhé, velmi nucené, dějství, které mi připadá děsně uvařené z vody, jen aby se tu něco dělo. Franco je dick, chápu. Ale není to takovej dick, aby si člověk řekl, o tomhle bude zápletka filmu. Ale ona ano, jo. Ano, musí to být pablb Franco, který opět zrasí svoji manželku a na koho se naše dvojice soustředí. Jackie zakřupe v kukuřici, když uvidí Kristen hrát vzteklou, mezitím se zjeví final boss Ed a řekne, hele, ségra by nechtěla Francova bráchu vidět ani v lochu, ani mrtvýho - Jackie to ale vidí jinak, Jackie smash (but this time pussy's name is Franco). A pak se to začne hrotit a zamotávat. Je jasný, kam tohle míří. Stejně jako desítky thrillerů, co jste mohli vidět před tím. Upřímně jsem čekal víc, protože vizuálně, obsazením, to slíbovalo juicy juicy a vypadalo to lákavěji, taky jsem si v jeden moment říkal, že v tom slabém vedení, jestli ten film nerežírovala ženská a ono, jo, má to snahu zapůsobit, ale je to trochu jako když se snažíte napodobit všechno cool, co tu bylo dřív, ale nemáte nosnou kostru, vaříte z vody, je to jako když sledujete film, co se snaží jet podle učebnice, protože sám nestačí... nestačí mít jen dobrý herce, vybavení, když nic nikam neposouváte, vypadáte jen jako laciná napodobenina, protože nemáte identitu, ne sami o sobě. Celá ta kulturistická scéna of 80's postrádá vibes, ale chtěl jsem, aby se mi to líbilo, ale faktem je, že tenhle film není víc, než tuctová thrillerová žánrovka. Ani na dramatické rovině to nefunguje. Je mi jedno, co se hlavním postavám stane, protože mi obě přijdou pitomý. () (menej) (viac)

Klajnik odpad!

Trailer byl sestříhanej efektně, ale film to je zbytečnej - tedy dějově mdlej a tematicky bezpředmětnej. Pár fajn nápadů to mělo, ale scénář je příliš vyprázdněnej na to, aby to ve mně cokoliv vzbudilo nebo zanechalo. Kdyby jen postavy měli osobnostní hloubku, tak by mezi nimi mohlo docházet i k zajímavým konfliktům. Takhle to vypadá, jakoby natočili film, podle scénáře, kterej by potřeboval ještě nějakou práci, aby z něj vůbec bylo něco, co je hodno natočení. ()

ink flo

Vpodstatě je to o tom, co všechno je schopna vyléčená kuřačka udělat kvůli tomu, aby měla záminku si opět zapálit. Podobně pohodová love-story jako třeba "Bones and all" aneb příběh o Incredible Hulkyni, která se zamiluje do dcery otce Fura z pevnosti Boyard. Už u prvotiny "Saint Maud" bylo jasný, že se rodí výrazná a talentovaná režisérka, která má cit pro vykreslení nadějných mladých žen. ()

warrenur

Velmi zaujimavy kusok s dvoma nadhernymi zenami, romantarnou a erotikou medzi nimi, zaujimavou zapletkou s nehodnym ocinom, ktoreho hra vyborny Ed Harris so strasnym ucesom. :) K zaveru je to uz blbinka, kedy emocie ovladaju konanie vsetkych a ma to tam i pekny wtf okamih. Pobavilo a v mnohych aspektoch i svojou autentickostou pohltilo. Odporucam. 65% ()