Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

coscarelli

Nuz ako inak, nez plny pocet, lebo splnil vsetky kriteria spectacular spectacular. Ani kvapka nazvys. Proste zo vsetkych smerov ide o dokonalost.(Co sa NElogiky tyka, ako hovori klasik: NASRAŤ!) Este aj Key Grip bol nad uroven a slusne obleceny. Proste na to clovek nema slov. Chvalospevy z mojej strany peju na vysoku ... rovnako ako lod som potopeny aj ja, emočne. Nespočetne velakrat videny velkofilm ma nenudi, nenudil a nebude nudit a ked sa budem chciet potapat tak si ho zhliadnem este raz. Rad objavujem nove a nove veci a ten film ich ponuka na kazdom kyle. Komentar pod natlakom vizualu a hroziacim prstom Jamesa Camerona. ()

remy

Dost možná můj vůbec nejoblíbenější film. Titanic mě nepřestává okouzlovat, udivovat, dojímat ... Vždycky budu obdivovat Camerona za to, jak úchvatný snímek tehdy natočil .. :) ()

sedm.1

Co k tomuto snímku vlastně dodat? To, o jak významný, výrazný a především úspěšný film jde, ví i ti největší filmoví ignoranti, že tímto počinem v podstatě nastartovali své hvězdné kariéry dva nejuznávanější herci současnosti, Leo DiCaprio a Kate Winslet, že se James Cameron Titanicem definitivně zapsal mezi nesmrtelné osobnosti nejen filmového umění, že ve své době šlo po efektní stránce o doslova přelomový film, to vše je prostě fakt, který z filmového Titanicu udělal to, jak ho většin světa vnímá, tedy nesmrtelnou klasiku. Mě osobně snad jen tak na okraj docela překvapilo, že i při x-té repríze ve mně snad ještě více zesílil pocit, že mě Titanic daleko více oslovil po stránce romantické, než po té efektní, katastrofické. Mezi Leem a Kate to tu totiž až neuvěřitelným způsobem jiskří, ti dva zde spolu vytvořili snad ten nejfunkčnější a nejuvěřitelnější milenecký pár filmových dějin a když jde pak Leo ke dnu za Titanicem, upřímným slzám dojetí se vážně nelze ubránit. Nicméně zde ale funguje skutečně i vše ostatní na maximum. Krásný příběh, strhující efekty, emoce, skvělý herci, vše namíchané v naprosto luxusní kombinaci, zkrátka Titanic je právem jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob, tady není moc co řešit. ()

Arkanoid

Aj keď ľadovec pod hladinou skrýva viac, ako nad ňou, tento film veľa hlbších významov nemá. Zato funkciu baviť mainstream spĺňa skoro až dokonale. Na môj vkus presladená romantika, zato s veľkolepou výpravou katastrofy najznámejšej lode. DiCaprio vedel už vtedy (aj keď menej), takisto Winslet a Cameron si tvrdou drinou splnil svoj megalomanský cieľ vytvoriť nezabudnuteľný monument Titanicu. ()

Kelly2502

Suverénne najlepší soundtrack, aký kedy film mal, technicky a štýlisticky jeden z najlepších filmov, aké som kedy videl, medzi hollywoodskymi blockbustermi neporazený čo sa týka historickej a vedeckej presnosti, jeden z filmov po ktorých mám chuť začať robiť niečo so svojim životom a nepremrhať jediný deň. Jeden z prvých filmov, ktoré ma presvedčili o tom, aké možnosti storytelling ponúka a asi jediný film, ktorý som videl 7krát a 7krát som sa ureval ako malé decko. Nehanbím sa za to. Pretože vždy keď počujem niekde pískať píšťalku,spomeniem si na Rose v studenej vode, nikdy nezabudnem na zvuk, ktorý vydá ked hodí diamant do oceánu. Nikdy nezabudnem na to ako ako preskočí z člnu späť na loď pretože "You jump, I jump, remember" a nikdy nezabudnem na ich prvý sex pri ktorej som cítil väčší pôžitok ako pri mojom prvom sexe, ktorý bol len tak mimochod v ten istý deň, kedy mal Titanic celosvetovú premiéru. Tento film sa prihovára k môjmu srdcu tak ako nič iné a to aj napriek niekoľkým klišé, predovšetkým z naratívneho hľadiska. Jo a nikdy nezabudnem na babička s deduškom, ktorý spolu ležia v posteli zatiaľ čo ich izba sa pomaly napĺňa vodou.__________Jeden z filmov, pri ktorých sa akadémia s oceneniami nesekla. ()

Sdoom

Asi stárnu nebo co, ale musím uznat, že Titanic je povedený film po všech stránkách. 11 Oscarů je ale trochu přehnané, přecijen L. A. Confidential je trochu jiná liga. Některé vizuální efekty trochu stárnou, vidět je to hlavně na záběrech parníku v první třetině firmu. Od okamžiku nárazu do ledovce je to ale parádní jízda. Leo je dobrej a už tady dokazuje svoje herecké kvality, ačkoli neměl vždycky, co hrát. Kate tady zatím nijak nezáří, je vidět, že potřebovala ještě vyzrát. Délka vůbec nevadí, Titanic nenudí v žádné chvíli. Slušné 4 hvězdy. (Blu-ray, orig.) ()

James87

Když byl Titanic v kině, tak jsem seděl na schodech, protože byl sál úplně narvanej a byl to super zážitek, ten film měl sílu. Co chci říct je to, že tento film i po těch letech na té síle vůbec nic neztratil. ()

Jiří K.

...je to tragédie... teď nemyslím loď, anóbrž film. Velké fyzické a duševní vypětí, zmatek, potápějící se loď, voda, sůl, ale naše hlavní hrdinka má stále perfektní účes, make-up stále drží...no nic...možná zaujatý pohled na tuto nákladnou blbinku. Nemám nic proti rekonstrukci jakýchkoli historických událostí, ale toto...? Jedna * jen za efekty. ()

PALINO

TITANIC je nezabudnuteľný trojhodinový veľkofilm so všetkým čo k tomu patrí: brilantná réžia perfekcionistického Jamesa Camerona, silný príbeh, dobré výkony hercov, kvalitná a miestami neuveriteľne pekná hudba Jamesa Hornera, až na jeden záber dokonalé vizuálne efekty, atď, atď. Prvú časť filmu nám železný Jim príjemnou réžiou predstavuje jednotlivé postavy, takže sa máme neskôr o koho báť a zároveň nám servíruje romantický príbeh, ktorý sa nemusí páčiť každému, ale od zrážky Titanicu s ľadovcom nasledujú zábery, ktoré musia zapôsobiť na každého filmového fanúšika. Trochu ma prekvapuje, že má Titanic aj množstvo odporcov, ktorých si podľa mňa určite nezaslúži, lebo z filmárskeho hľadiska ide o MAJSTROVSKÉ DIELO. ()

Frankie

Názorná ukázka díla, kdy počet oscarů automaticky neimplikuje umělecky sebestředný a chladný snímek a nehorázný komerční úspěch přežvýkanou potravu pro masy. Titanic pojí tragiku a romanci v neuvěřitelně kompaktní tvar a vycizelovaná výprava a s masochistickou přesností zachycené reálie dokáží omračovat i po několikerém shlédnutí. Výtečně fungující jednotlivosti tvoří velkolepý celek, který narozdíl od svého předobrazu nenáráží na žadný záludný ledovec, který by ho s jistotou poslal na dno filmových dějin. Titanik jako symbol nekonečné ješitnosti člověka se dočkal tímto kinematografickým masivem pocty hodné jeho velikosti a jenom studený cynik může vyzdvihovat formalní stránku a dovolit si házet špínu na sladkou prostotu "nejvetšího milostného příběhu všech dob".:) ()

klúčik

Keď som prišiel z kina, nebola so mnou reč. Bol som smutný ale nadšený čo som videl. Nesklamal som sa. Bolo to úžasné a nezabudnuteľné. Pre tento pocit mám rád filmy. Ilúzia príbehu je fantastická vec. 100%. ()

casioa....

Asi prvý DiCapriov film, ktorý som vôbec videl-a doteraz, mimo Shutter Island, môj vôbec jeho najobľúbenejší. A to mal tých dobrých vážne dosť...btw-tá scéna v aute, zarosené okná a otlačok ruky na zarosenom okne-potom sa to začalo objavovať v kdeakom filme, ale Titanic...tam to bolo, uhm...naj. Kráľovská stopáž kráľovského príbehu, od kráľa Camerona----pre mňa kráľov najlepší fílm...Avatar sa nechytá!!! ()

Ivusha

A tak... dřív jsem z toho byla vážně odvařená! Ale s odstupem času musím říct, že to za těch jedenáct oskarů vážně nestálo. Ovšem - na druhou stranu nechápu ty odpady. ()

Rudinsky

Dal by som iba tri hviezdičky, ale obidvaja hlavní protagonisti su veľmu dobrý herci a dá sa na to pozerať. Lenže tú štvrtú dávam Cameronovi za to, ako PRIEKOPNÍCKY dokázal svetu, čo znamená slovo megafilm. Tu platí, risk je zisk. ()

see_sawandrew

Tragická událost zastíněná banální lovestorkou. Pak se není čemu divit, že zdaleka nejsilnější emoce vyvolá střihovka s Nearer, My God, to Thee, která se ústřední dvojice vůbec netýká. 60% ()

jondoe

Titanic je najlepsi velkofilm zachytavajuci skutocnu tragediu. Prva polovicu filmu zachytavajuca novovznikajuci vztah medzi dvoma ludmi z odlisnych spolocenskych vrstiev je sice mozno trosku gycova preflaknuta a presledna, ale treba priznat, ze bez nej by bol Cameronov pribeh trosku fadny. Leo DiCaprio a Kate Winslet si tymto filmom viac menej zabezpecili nemrtelnu slavu a odvorili si dvere k tym najlepsim filmovym uloham ake moze hollywood poskytnut. ALe ved napokon aj skvele hrali. Druha polovica zachycujuca potopenie slavnej lode je strhujuca a clovek si v tej rychlosti ani neuvedomi, ze sleduje vyse trojhodinovi film bez toho aby sa co len na chvilku nudil. Pacilo sa mi ked hudobnici hrali poslednu pohrebnu pesnicku a reziser Cameron do toho vsunul zabery totalneho chaosu bezmocnych ludi. Vsetkym je jasne, ze ked sa do niecoho Cameron pusti tak to stoji za to a pre mna je Titanic jeho najlespim filmom ku ktoremu sa vzdy rad vraciam. ()

hefoo

Tomuto sa hovorí dokonalý film, premňa jedna z najväčších love story aké som videl, smekám mistr Cameron. EDIT: Po opätovnom zhliadnutí z nostalgie,pretože som to videl veľmi dávno keď som bol decko tak musím ešte pridať pár viet. Podľa mňa je toto jeden z najlepších ak nie najlepší film čo so videl čo sa týka prevedia, užasne prepacovaný príbeh, výprava, neskutočné efekty na tú dobu, priznám sa, že v dobe keď som to videl(cca pred 6timi rokmi) najerotickejšia a zároveň najromantickejšia scénka čo som vtej dobe videl a navždy si ju budem pamätať! ďalej, skvelé výkony hercov, užasná hĺbka prejavenia citov, ktoré sa každého dotknú a každy vrátane mňa uronil slzu! ako tu mnohí písali ak niekoho tento film nechytí za srdce, není človek alebo nemá srdce a dušu. Najmä výkon Dicaprio+Winslet = It was perfect, i got any words... Kate to strašne svedčalo a aj svedčí...premňa film v tom 5, najromantickejší film všetkých čias! James Cameron natočil film, ktorého kvalitu a obsah nenapodobí nikdy nikto, Titanic bol a bude iba jeden. Nechápem prečo tento film neni v TOP 200, sa človekovi aj rozum pozastavuje, keď sú tam niektoré sračky typu Shrek, Cisárov pekár, pekárov cisár atď... Zaujímavé komentáre: tron, TheMaker ()

islanzadi

Film o lásce udělat tak, aby to nebyl kýč, je problém. Cameron ho ale zvládl na jedničku. 3 hodiny utečou jako voda. Film nenudí, je svižný, má tempo. Co víc si přát? A navíc ty nádherné kostýmy. I jedna z věcí, proč se na ten film podívat. :-) ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)