Titanic se potopil v noci ze 14. na 15. dubna 1912 a v ledových vodách Atlantického oceánu nalezlo smrt 1 517 lidí. Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. V hlavních rolích výpravné minisérie se objevují Linus Roache, Toby Jones, Geraldine Somervilleová či Maria Doyle Kennedyová. Když Titanic veselého dubnového dne vyráží ze Southamptonu, nikdo netuší, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Příběh se soustředí na několik různých postav a události osudné plavby převypráví z jejich perspektivy. Divák má možnost poznat atmosféru snobské první třídy s restauracemi a lázněmi, ale i těsné kajuty služebnictva a bídu podpalubí. Na palubě Titaniku se zkrátka setkává vzorek společnosti v roce 1912 ? v příběhu vystupují kromě smyšlených postav i skuteční pasažéři Titanicu (milionáři J. J. Astor a B. Guggenheim či ?Nepotopitelná Molly? Brownová). Všechny společenské rozdíly ale smaže neštěstí, kterému se loď nevědomky žene v ústrety. (oficiálny text distribútora)

Roseinka

Nevydařená kopie Cameronova velkofilmu: dialogy, podobné postavy a osudy, dokonce i některé scény. Jsem znechucená. Na to, že je to tako nový film, je to trapně natočené. Herci nemají šťávu, nedokáží zahrát ty správné emoce. Možná jsem trochu ovlivněná tím, že Cameronův Titanic je můj nejoblíbenější film, ale přece jenom jsem toho viděla dost na toto téma, abych dokázala trochu objektivně zhodnotit, že tohle je brak. ()

Rex Mundi

Celkom slušné spracovanie, požičiavajúce si dosť motívov zo slávneho Cameronovho Titanicu (1997), napriek tomu nie nudné. I keď druhá časť k tomu nemá ďaleko, lebo diváka rozhodne prekvapí - je vlastne alternatívnym uhlom pohľadu na udalosti z prvej... prerozpráva ten istý príbeh z pohľadu iných postáv, respektíve s pridaním záberov, ktoré udalosti prvej časti dovysvetľujú a dopĺňajú. V tomto formáte trochu netradičný a riskantný postup, lebo sa obávam, že 50% divákov sa na dopozeranie filmu vykašle, prípadne to sfúknu metódou fast forward. Mňa to celkom bavilo, taká príjemná televízna spoločenská kostýmovka. Ak vám však ide o dokumentačné kvality filmu, prečítajte si komentár Rocky62 a radšej sa filmu vyhnite - naozaj je založený skôr na romantike a emóciách - ale ja som ho po stránke faktografickej neriešila :-) ()

lioncel

Naprosto mě fascinuje s jakou elegancí a nadhledem šli ke dnu někteří zástupci 1. třídy .. byli to opravdoví skuteční gentlemani, byli natolik inteligentní, že velmi rychle a naprosto objektivně a správně vyhodnotili celou tragickou situaci a pochopili své šance na přežití - odložili proto nevzhledné a úplně zbytečné záchranné vesty, dali si svůj poslední drink, možná dva a důstojně ´odešli k většině´ /jak se říká v Anglii/ .... Zemřela většina z 57 milionářů cestujících první třídou, včetně multimilionářů Johna Jacoba Astora, Benjamina Guggenheima, Idy a Isidora Strausových … zemřela samozřejmě také velká spousta obyčejných bezejmenných lidí, těch bylo ostatně nejvíc … stačilo k tomu jen pár hloupých náhod, ke kterým se přidal lidský faktor a do té doby naprosto nepředstavitelná tragedie byla náhle smutnou realitou … zobrazit poutavě ve filmu tu první skupinu cestujících se většinou daří velmi úspěšně, u těch z podpalubí to už podle mě trochu pokulhává, snahy o nastínění jejich příběhů nejsou zdaleka tak zdařilé a ani v tomto snímku tomu není jinak ... ()

Allien.9

Na to, že se jedná o televizní film, je nejnovější verze "Titanicu" poměrně zdařilá. Nicméně... Podobnost s Cameronovým veledílem je natolik do očí bijící (charaktery a životní příběhy postav, záběry typu "dáma s mohutným kloboukem vylézá z automobilu a stáčí zrak vzhůru ke kotvící lodi" atd.), že jsem byla do slova a do písmene znechucená... ()

blackrain

Ubránit se srovnávání s Cameronovým velkofilmem prostě nešlo. Souhlasím s tím, že je to opravdu hloupé. Cameron svůj film nacpal vším, čím se dalo, tedy tím, co chtěl divák vidět. Tohle bylo televizní zpracování, které nabízelo i několik zajímavých momentů. Určitě by to šlo zkrátit. První film moc nenadchl. Druhý to všechno vynahradil. Za dobrý nápad považuju to, že první film sleduje události z pohledu cestujícíh z první třídy a druhý z pohledu posádky, potom se to samozřejmě všechno protnulo. ()

• Celia Imre (Grace Rushton) je spriazenená s Lady Duff-Gordon, ktorá prežila skazu Titanicu. (Zaara)
  • Česká televize se odvysíláním minisérie připojila ke stanicím v bezmála devadesáti zemích světa, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvedly v premiéře ve stejném čase. (Olík)