Wacoslav1

No v podstatě první seriózní pokus o katastrofický film. Inspirováno Titanikem to je zřejmé. Co kvituji, že ani ne po půlhodině děje dojde ke srážce a pak se pořád do konce filmu něco děje. Hlavně to je se zvukem, což je u filmu tohoto typu podle mě nezbytné. Efekty tu moc nečekejte, ale na svou dobu to každopádně obstojí.55% ()

PetraMishka

Skupina lidí se plaví na lodi, o které není řečeno, že je to Titanic kromě názvu na začátku. Tato skupina je pak většinou spolu, je tu minimum scén, kde by bylo více lidí, některé interiéry třeba nejsou vůbec využité. Ačkoliv investice mohla být poměrně vysoká, není to na filmu poznat a celek působí jako horší béčko. Nepomáhá ani fakt, že dialogy jsou slabé, motivace postav hloupá a některé scény jsou až blbé. Např. ženy nevěří závažnosti situace a jsou úplně v klidu, zatímco venku probíhá panika. ()

MickeyStuma

Do třetice všeho dobrého. Tentokrát film o katastrofě Titaniku natočili britští filmaři, kteří už dokonce použili svého času nový filmový výdobytek - zvuk. Možná i proto byl film natočen rovnou ve třech jazycích, v angličtině, němčině a francouzštině. Bohužel však došlo i k bohapusté lapálii s názvem lodi a tím i filmu. Britská výletní a plavební společnost Oceanic Steam Navigation Company, známější jako White Star Line, odmítla ve filmu použít jméno Titanic z úcty k památce obětí a z rizika, že by to mohlo způsobit citové trauma přeživších a pozůstalým. A tak film převzal název od oceánu. Údajně však ale existovala i loď jménem „Atlantic“, která navíc ztroskotala mnohem dříve než Titanic. Je tedy trochu záhadou, o které lodi tento film vlastně je. Ale kdo o to dneska něco ví, že? Je zvláštní, že předchozí američtí a před nimi němečtí filmaři takový problém neměli. Buď, jak buď. Scénář filmu se plně drží konceptu katastrofy, takže se nijak nezdržuje úvodem, čímž hodně rychle ke katastrofě dojde. Pak už je to jen sled známých událostí. Cestující snažící se dostat do záchranných člunů, stále hrající hudebníci, telegrafista telegrafující nouzový signál „Save our souls“ zkráceně SOS, což v překladu znamená, „Zachraňte naše duše“, do poslední chvíle, a samozřejmě kapitán lodi, který v tomto případě nemá plnovous. Po technické stránce ohledně výpravy není ani dnes filmu co vytknout. V rámci daných možností do toho tvůrci dali všechno. Totéž se však nedá říci o příliš dlouhých dialogových scénách s některými pasažéry z tzv. vyšší třídy. Jejich vypointování sice není v kontextu situace bezdůvodné, zvláště když jeden z nich je upoután na invalidní vozík, ale takto dlouhé dialogové scény téměř o ničem v divákovi spíše probouzejí nudu. Z dnešního pohledu ohledně použitých scén není snímek nijak výjimečný, neboť skutečně obsahují jen to základní. Zub času se už na tom také dostatečně vyřádil, ale z historického hlediska katastrofického filmu, navíc o nejslavnější námořní katastrofě v dějinách, to již má jistý punc historického filmového skvostu, navíc z počátků zvukového filmu. ()

• Film, který je příkladem experimentů vícejazyčných filmů. Byl natočen v angličtině, francouzštině a němčině s třemi různými obsazeními. (Pavlínka9)