Po potopení Titanicu byla postavena druhá loď jménem Britanic. Na její palubě se jednoho dne ocitá i Vera Campbellová, která přežila zkázu Titanicu a teď pracuje ve službách britské výzvědné služby. Na této plavbě má velmi důležitou roli - pod falešným jménem musí najít německého agenta, který je na palubě lodi a může ohrozit plavbu a tím i důležitou vojenskou misi Britanicu. Vera se seznámí se sympatickým cestujícím, se kterým prožije milostný románek. Po nečekaném zvratu se milenci ocitnou uprostřed smrtelně nebezpečné hry. Vera nakonec opravdu odhalí skutečného nepřátelského agenta, ale tragédie Britanicu jen začíná - v podpalubí je totiž ukryta bomba, která čeká na svůj čas... (oficiálny text distribútora)

andy60

Dneska budu hodně shovívavý - možná si to dvě hvězdičky ani nezaslouží, ale snaha o nějaké napětí tam byla, nějaká ta dramatická scéna se v závěru taky odehrála a navíc tam hrála J. Bisset, do které jsem se v mládí platonicky zamiloval. Nejpřínosnější byly asi úvodní titulky, kdy na pozadí běžely dobové autentické záběry a naopak největší katastrofou byly animace. Lodě snad vypadaly lépe v prvních videohrách někdy před třiceti lety. ()

DavidDizzer

Na rok 2000 natočení filmu, mi to přijde opravdu velmi zanedbané. Nebo celkově odbyté co se týče práci na efektech či jakéhokoliv zaujetí diváka hereckými výkony či nějakou zápletkou a dějem. Chápu, že Britannic nebyl až tak vyýznamný pro jeho velkou slávu a známost, pak ale tedy nechápu, proč se tento film vůbec natáčel. Když už, tak pořádně. Jediné, co se mi možná líbilo, byla scéna v zatopené části, nic víc... ()

vesper001 odpad!

Tohle není fér. Člověk v krvelačné náladě vyloví z hlubin filmotéky mizerný film za účelem spravit si ji pohledem na potápějící se loď a tonoucí komparzisty, a těší se, jak potom bude dělat chytrého na intelektuálním filmovém fóru - a ono nic. Námořnické příběhy miluju, a od Britannicu jsem si slibovala parafrázi Titanicu, ovšem bez slizkého Jacka a otravné Rose, mnohem víc ječení, krve a třeba i nějakou tu lidožravou velrybu. Moc jsem se těšila na topení, ale když po 70 minutách neměla ta bárka ani škrábnutí, začala jsem být naštvaná. (Eh... sorry za spoiler, ale záleží na tom v tomhle případě?) Proč do téhle břečky šel John Rhys-Davies a Jacqueline Bisset, nevím... no i herec nějak rodinu živit musí. ()

Rarity_MLP

Britannic, inu co k tomu dodat... Snad jedině, že exisovala i třetí sestra, Olympic, a že ani jedna z nich neměla tak výrazný osud jako Titanic. Nápad na zfilmování posledních okamžiků HMHS Britannic by byl z historického hlediska jistě zajímavý, nicméně pro běžného diváka natáhnout poslední plavbu takto obecně zcela nezajímavé lodi na bezmála dvě hodiny, bylo naprosto zbytečným a trapným počinem. O to více to každému dojde, pokud již dříve viděl legendární Titanic, se kterým se tento snímek snaží ze všech sil držet krok, ale rozpočet (exteriéry lodě jako z PC hry) a ani samotné historické dějství tomu nepřejí. Zkrátka, mohlo se jednat o dobrý výpravný historický film, nicméně vzít nápad a prakticky i celé dějství z Titanicu, to celé přesunout do Egejského moře a místo ledovce dát torpédo, to se vážně nepovedlo. ()

lennyd

Po potopení nepotopitelného Titanicu vybudovali v Británii novou loď, ještě větší, ještě masivnější, a ještě nepotopitelnější - Britannic. Jeho první misí je dovoz zdravotnického materiálu do válečné zóny v Egyptě. Ale jen kapitán ví, že je na palubě i nemalá zásoba zbraní. Kromě kapitána o tom samozřejmě ví i německá tajná služba, která na loď dostala svého špióna - aby loď zastavil, nebo v nejhorším případě zničil. Tomu má zabránit britská agentka Vera Campbellová, jedna z přeživších z Titanicu... Už když jsem si film pouštěl, nedělal jsem si nějaké velké iluze o filmovém zážitku, který mi přinese. Tím jsem byl připravený takřka na všechno, a tak nejsem ani tak moc naštvanej, že jsem s tím ztratil čas. Kapku jsem čekal, že se film bude alespoň v nějakých mezích držet historie, ale bych byl hodně naivní. Herecké výkony tragické (čekal jsem něco alespoň od Johna Rhys-Daviese, ale ani zde jsem se nedočkal), vizuální efekty ještě horší (korunu tomu dá posledních 5 minut s potopením lodi) a víc snad ani není třeba zmiňovat... ()

• Kromě Britannicu měl Titanic ještě jednu sesterskou lod a to Olympic, která měla také havárii, ale nepotopila se. (Janzic999)
  • Loď se měla původně jmenovat Gigantic. (rafix)