Velma

Animovaný seriál pro dospělé sleduje Velmu Dinkley, nedoceněnou vědátorku a členku zábavné Scoobyho party. Originální a vtipný příběh odhaluje komplikovanou minulost jedné z nejoblíbenějších amerických hrdinek slavné série o řešení strašidelných záhad. (HBO Max)

Recenzie používateľa HERGImanCZ k tomuto seriálu (4)

Velma (2023) (S01E01)

Velmi slabý začátek, který velké množství diváků právem odradí... Velmu už před vydáním předcházela kontroverze kvůli změnám etnik jednotlivých postav. Čekal jsem tedy, že takto bídné hodnocení bude ovlivněno nějakým tím review bombingem. Bohužel se ale ukázalo, že nízká procenta jsou oprávněná (a ne kvůli výše zmíněnému důvodu). Pilot selhává ve většině aspektech. Snaží se být hrozně meta a prorážet čtvrtou zeď, tlačí při tom ale tak na pilu, že je to otravné. Na to, že se jedná o krvavý seriál, je většina vtipů při nejlepším pubertálních. A vše „dospělé“, čímž myslím rádoby násilí a sexuální narážky, působí naprosto nevyužitě, jakoby to tu zkrátka jen muselo být kvůli ratingu. Tu jednu hvězdu tak dávám za pár zajímavých myšlenek a snahu (ač úplně špatnou) to zkusit to udělat jinak. Bohužel slepé parazitování na ostatních „dospělých“ seriálech bez vlastního stylu a inovace úplně nefunguje. ()

The Candy (Wo)man (2023) (S01E02)

Tahle epizoda ukáže, jestli je seriál pro vás. Po tragickém pilotu jsem váhal, zda vůbec pokračovat. Přestože ani druhá epizoda není to pravé pro mě, vidím tu alespoň nějaký směr a vizi, jak má seriál dále vypadat. Tempo je trochu volnější (ač na detektivku stále moc zběsilé) a jednotlivé charaktery dostávají jakousi strukturu. Dějové linky jsou však až příliš zkratkovité a pořád tomu hodně věcí chybí. Doporučuji ale zhlédnout alespoň tuto druhou epizodu, než nad Velmou zlomíte hůl, protože tady už zkrátka budete vědět, na čem jste. ()

Velma Kai (2023) (S01E03) odpad!

Katastrofa. Hloupé, bez funkčního humoru, bez nápadu, bez pointy. Tady asi není moc o čem psát. Předchozí epizoda mi dala alespoň nějakou pseudonaději mírného vzestupu kvality, tohle mě o veškerou připravilo. ()

Velma Makes a List (2023) (S01E04)

Stále podobná bída. Čtvrtá epizoda je kvalitou na úrovni té první. Jsou tu cítit nějaké nápady a myšlenky, které by v základu nemusely být tak špatné, jejich podání ale vše zabíjí. Drtivou většinu stopáže se zkrátka nedá smát. A když už přijde nějaký solidní vtip, jste tak vyčerpaní z těch odpadních, že vás už nepobaví ani ten. ()