PEZ

James Cameron dokazal nemozne - vytvoril pokracovanie, ktore nielen zapada do atmosfery a sveta jednotky, ale priamo na nu nadvazuje, bez toho aby ju recykloval. Prave naopak, majstrovsky posunul level este vyssie a natocil brutalne napinavy a v druhej polke extremne akcny military scifi. Skvele napady, skvele dialogy, skvela rezia. Tu vazne nie je co vytknut. Po rokoch som dal Directors Cut, ktory ma 154 minut, ale ani sekunda nie je nadbytocna. Samozrejme Cameron mal na starosti nielen reziu, ale aj pribeh, scenar a navrhol design Votrelcej kralovny! 10/10 ()

Castielo

Víc akce než v jedničce, ale na druhou stranu celkové napětí a atmosféra je malilinko slabší. Což na druhou stranu vyvažuje slušnou porcí akce a výbornou finální bitkou. Výborné pokračování na minimálně stejné úrovni. 5* ()

Hightower

Nejspíše v mládí bych výše uvedenému snímku přisoudil čytři ba možná pět hvězd. V několika případech jsem musel říci lehké "ach jo" nad smysluplností některých scén (např. vetřelce užívající výtah nebo opětovné nadechnutí se Ripleyové po zavření přetlakového otvoru). ()

michald99

Druhý Aliens na to jdou kvantitou. Zubatých příšer je hodně, ale už nejsou tak OP jako ten první, stačí pár kulek a už jdou k zemi. S tímto faktorem ustupuje hororová atmosféra a je nahrazena hromadou střelby, výbuchů a žluté kyseliny a stává se z toho obyčejný akčňák. Chápu že na rok 86 to musela být pecka jak hrom, všechny ty efekty tam a musím přiznat, že i já, z digitální generace, jsem těmito efekty nijak nepohrdal. ||80%|| ()

Ozzy2

Jo von to natočil Cameróooon, tak to musím dát pět hvězd, jako celé rádoby odborné a rádoby intošské jádro zdejších superkritiků. i když už jsem viděl mnohem lepší filmy!!Ale Camerooonovi se nesluší dát méně.....A víte co?já mu dám jen tři, to na tenhle seriál stačí až až. Zhodnotím to slovy Varela Frištenského:No, hezký, ale že bych to musel vidět dvakrát... ()

KafuR

Spíš než o horor, jedná se o akční přestřelku mezi ozbrojenou bandou hláškujících drsňáků a mimozemských entit, které od jedničky už přestala bavit hra na schovávanou a rozhodla se zjevit hned poté, co se jeden z nich ocitl s kulkou v zadku. Cameron se vůbec nesnažil napodobit styl jedničky, vetřelce ponechal, namnožil je a pak si šel svou vlastní cestou, která je poseta kromě krve vojáků i žlutavou kyselinou vesmírných oblud. Jak říkají mnozí, jedná se o špičkový akčňák, i když s poněkud natahovaným koncem, přesto mám však radši díky hororovým pasážím Scottovu jedničku. ()

tranquill

"Nesahej na ni, ty bestie!" Akce stíhá akci, ale i atmosféra nechybí a finální napětí po chvíli klidu je až o infarkt. Z exteriérů bylo zřejmé, že doba digitální ještě nenastala, ale interiéry byly zvládnuty perfektně. A vetřelec? Už to není jen o stínech, Giger se mohl vyřádit a obecenstvo si alieny dokonale vychutnat. Co říct závěrem? Ripleová nasrala matku a matka nasrala Ripleovou... Konec už tušíte. Kult pokračuje! ()

chrispe

Viděno v kině. Docela jsem se bála, že to večerní promítání nezvládnu a prostě v kině usnu. Ale chyba lávky. Celou dobu "se bylo na co dívat" a musím říct, že jsem byla doopravdy napjatá a zaujatá dějem. Klidně bych šla i na další díly. ()

Biopler

Camerona musím pochváliť za premostenie medzi prvým dielom a druhým. Originálne si to vymyslel a pridal na akcii, ktorá jednotke dosť chýbala. Len občasné záblesky votrelca ma v jednotke nevyľakali a ani nenadchli. Nezvládol však záver, z ktorého spravil patetickú chobotinu. To, že votrelec si sám cestuje výťahom akosi neviem stráviť. ()

emdvojka

Určite ukážkové réžiserské umenie tých rokov, a však pre mňa boli v minulosti Votrelci niečím viac mystickym ako sú v súčasnosti, pretože i ja a celá moja generácia ktorá sa v detstve kŕmila týmito hitmi prešla vývojom tak isto, ako celé trilógie a ich pokračovania a z mrazivého pocitu plného nadšenia s brutálne vyzerajúcich a nemilosrdných príšer ostalo len pousmevné zatvárenie sa nad trikmi, a vážnosťou tohoto diela. Veď všetci vieme kam v posledných rokov Alieni smerovali. Ripleyová zomierala a vstávala z hrobu aby nakoniec skončila ako "jedna z nich", a medzitým, či potom alebo ako to nazvať sa votrelci stretli zo samotními Predátormi, aby sa o nich nakoniec začalo točiť zase ďalšie rozprávanie v pokračovaniach Prometheusa. Takže tento film i keď patrí medzi prvé je už pre mňa starý a nezaujímavý... ()

Schlierkamp

Americký sci-fi horor, jenž svým dějem navazuje na první díl této kultovní série. Seržantka Ripleyová (S. Weaver) je požádána, aby se s vycvičeným týmem vojáků vrátila na planetu, na níž byla v předchozím díle objevena neznámá forma života a z níž se poté vyvinul smrtící vesmírný zabiják zvaný Vetřelec. Na této planetě nazvané LV246 byla ne úplně s rozmyslem vytvořena totiž umělá atmosféra, aby se dala snadněji kolonizovat, avšak náhle bylo spojení s touto planetou a jejími obyvateli z neznámých důvodů přerušeno. Vojenské komando, kterému má Ripleyová předávat informace a zkušenosti s bojem proti krvelačné vesmírné příšeře však zjistí, že na planetě bylo všechno lidské obyvatelstvo kromě malé holčičky Newt (C. Henn) vyhubeno. Navíc je brzy zřejmé, že se Vetřelec dokázal na nebohých osadnících úspěšně rozmnožit, a tak místo jednoho exempláře na ně útočí nespočet vesmírných oblud. Režie snímku se tentokrát ujal James Cameron, mistr podobných akčních snímků, a stejně jako u předchozího dílu není o dramatické situace plné napětí a mrazivé atmosféry v uzavřeném prostoru nouze. Speciální přitažlivost snímku bezesporu spočívá i ve skryté, postupně se odhalující, výjimečné obludnosti vesmírných bestií. Působivých scén nabízí snímek mnoho, nejvíce mě však zaujal závěrečný, více než vyrovnaný souboj Ripleyové ukryté v robotickém nakladači s Vetřelcem. Stejně tak její odvážný návrat do podzemí, v situaci, kdy už byla zachráněna, aby se pokusila najít malou Newt, stojí za zmínku. Ve vedlejší roli se objevil P. Reiser, hrající jednoho z největších filmových zmrdů, co jsem viděl. Nehledíc na nebezpečí a životy posádky se pokusil hloupě a naivně propašovat vraždící nestvůry k vědeckému zkoumání. Dále se ve snímku objevili umělý pilot Bishop (L. Henriksen), neohrožená bojovnice s kulometem Vaquezová (J. Goldstein), neschopný vojenský velitel útvaru Gorman (W. Hope) či členové komanda vojín Hudson (B. Paxton) a desátník Hicks (M. Biehn). Druhý díl legendární série si v žádném ohledu nezadá s jeho o sedm let starším předchůdcem a stal je jeho více než důstojným pokračováním. ()

Razzor_82

Druhý díl opět zasekl drápy a udržel kvalitu prvního dějství. Víc akce a skvělých a ostrých dialogů které přinesou mariňáci. Větší řežba a vystoupení z komornějšího hororového příběhu. Kamera jede na plné obrátky. Weaver a její beznaděj v očích žene film zběsile až do konce. Luxusní práce Camerona. 9/10 ()

Dienzenhofer

Nejlepší díl série, nejlepší film se Sigourney Weaver a Michaelem Biehnem. Lepší postavy než v prvním díle. Finální souboj mi přišel slabší, kvůli tomu jak Ripleyoví visí královna na noze. Skvělý akční Sci-fi nářez, který by měl vidět každý. ()

kondor77

Takhle navázat na legendární jedničku chce mít vážně koule. Nicméně Cameron to dokázal a ač zvolil jinou cestu (více akce, méně atmosféry) byla to cesta úspěšná. Nicméně si troufám dodat, že chování některých členů speciální(!) jednotky je na hranici sebeparodie a jejich schopnost ignorovat fakta fascinující a Ripleová se první půlku filmu chová, jakoby trpěla premenstruačním syndromem. ()

Hpatrik

Téměř jiný film než Vetřelec, přesto stejně dobrý! Zatímco Scottův Vetřelec bodoval hutnou atmosférou, Cameronovi Vetřelci jsou napěchovaní akcí až k prasknutí. Efekty o něco lepší než v původním filmu, z dnešního pohledu zastaralé, na svou dobu ale nepochybně prvotřídní. Sem tam to sice zaskřípe, a je tu pár věcí které mi nedávalo úplně smysl, ale přesto to diváka chytne a nepustí až do konce - tak jak to Cameron umí. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015