cinema_cz

Film režiséra Jamese Camerona začíná přesně tam, kde skončil děj předchozího snímku. Napětí už sice není takové jako u prvního filmu, ale i přesto se ve 137 minutách tep divákova srdce mnohokrát pořádně zrychlí a po několika hororových šocích i na chvilku zastaví. Film má navíc díky rychlým střihům i výborné práci kameramana až neuvěřitelný spád a tempo. (07/1991, Jiří Houdek) ()

Nathaniell

"Kdo jsme?!" "Námořníci!!!" Jo a taky je tam Spunkmajer... ... Hele, je pravda, že nad českým dabingem se člověk i fakt slušně nasměje. Ale stejně je to, sakra kult. Po těžkopádné jedničce přichází svižná dvojka, která volí před dramatem akci... ... Spousta kultovních věcí a hlášek a vůbec, ale na plnou palbu to nevidím... ... ... A nebo jo. Ty efekty jsou takřka dokonalý... 5* ()

hrumsrt

Hodně zdařilé pokračování, ale na prvního Vetřelce to podle mě nemělo.. Vědci mě zaujali o něco více než-li mariňáci. Respektive jejich "humor" mi až tak dobrý nepřišel. Ale potěšil mě výkon Paxton, který to zahrál velmi důvěryhodně až jsem mu to zděšení věřil! Snímek podtrhla hodně povedená závěrečná půlhodina. Kdy se pozornost zase upíra hlavně na Ripleyovou. 80% ()

Tominni

Chce to odvahu pustit se do pokračování filmu, ze kterého udělal Ridley Scott legendu. Přesto se do toho James Cameron pustil a výsledek je vynikající. Už to není Scottův hmatatelný strach z neznámého, ale je to srážka lidské nepoučitelnosti s neznámým. Napětí by se dalo krájet a James Cameron dosáhl nemožného, ale dostal se na stejnou legendární úroveň jako jeho předchůdce ()

George8

Jedná se o asi jeden z nejlepších akčních scifi filmů vůbec. Druhý díl mě bavil ještě o malinko více než jednička od Ridleyho. Komando vojáků se super hláškama a hlavně ta 100% atmoška, kterou nasáváte celým průběhem filmu. Ripleyová je prostě nejvíc! ()

adamix

Cameron vylepšil dvojku akciou, húfom dobrých postáv, slizkými a tmavými interiérmi a kopou nasratých xenomorfov, ktorým šéfuje dokonale slizká a hrôzostrašná kráľovna, ktorá budí obrovský rešpekt. Kopa kultových scén, výbuchov, hlášok a neustála pozornosť, ktorú na seba Cameronov filmársky talent priťahuje. Tu udelím plnú paľbu, ale stále je mojím väčším favoritom Predátor s Arniem :). ()

Binne

Nejhorší film celé série. Dobře vím, že je všeobecně uznávaný jako ten nejlepší, nicméně Cameron natočil ve své podstatě pouze akční jednohubku, která netěží z atmosféry, scénáře ale pouze z toho, co umí nejlíp. Nejen, že chování hlavní protagonistky je poněkud rozpačité (předpokládám, že na vině bude špatný scénář, který se mermomocí snaží navázat na první díl) ale také chování ostatních postav, přičemž kromě hlavní hrdinky a androida nebyl po ruce nikdo jiný, komu bych malou schůzku s vetřelcem nepřála. Další zásadní problém filmu, který ovlivnil mé vnímání je dabing (viděla jsem film poté i v originále), kterého se nemohu ve svých nočních můrách zbavit. Dle mého názoru jim u tvorby dabingu pomáhal Ondřej Hejma a po každé scéně řekl: "Hele, to nech, to je dobrý". Pakliže bych film hodnotila aniž bych znala následující díl řekla bych, že se jedná o můstek k něčemu epickému. Co je výhodnou tohoto počinu je jistě vetřelec, zde už jej vidíme v  celé jeho plné kráse. ()

Midar

Po dalším zhlédnutí musím hodnocení snížit "jen" na tři hvězdičky. Slibný úvod, v němž perfektně funguje obsazení mariňáků i chemie mezi nimi je následně zabita otravnou nesmrtelností Ripleyové a ještě otravnější nesmrtelností malé holky. Potenciálně zajímavá akční řežba, ve které si to banda nasraných mariňáků rozdá s tlupou odporných vetřelců se tak nakonec nekoná. Spíše než na akci, která je navíc na poměry Camerona slabá a nepřehledná, se totiž scénář raději soustředí na Ripleyovou a její zálibu v malých holčičkách. Sakra, některé momenty mě vyloženě vytáčely. Proč se chovat logicky, odletět a nechat za pár minut celou planetu vybuchnout, když můžu na místo toho ztrácet čas se zachraňováním otravné holky a zbytečným podpalováním vajec, že jo. Největší akční hrdinka všech dob? Kdeže, Sarah Connorová by ji natrhla prdel. ()

ric

Natočit druhé pokračování velmi dobrého původního filmu je velmi velmi obtížné, ale tady se to myslím povedlo téměř na 100%. Vetřelci jsou teď již v Cameronovském duchu více akční scifi než hororová zábava. V českém dabingu cinické hlášky typu "Co kdybychom si rozdělali ohníček a zazpívali pár písniček..." vyniknou ještě lépe. Škoda, že u nás zatím nikdy v TV ani v kinech nešla rozšířená verze, která sice snímek neposunuje do nové dimenze, ale zčásti upřesňuje nekteré prvky děje. ()

Vojt Ittoh

Nejlepší díl celé vetřelčí quatrilogie. Ze všech dílů nejakčnější. Skvělá hudba a atmosféra. Skupina mariňáku, kteří jsou vystaveni boji na život a na smrt v pekelném prostředí vesmírné kolonie. Vasquez, Hudson, Apone... ()

Marg

Jednička byla dokonalý film, dvojka je trochu jiná, nepíšu horší, to rozhodně ne, prostě jiná, ale pořád je to špička. Napětí, strach, hrůza, akce, skvělá hudba, vše v míře vrchovaté. ()

Anworon

Tento díl je z celé vetřelčí tetralogie nejoblíbenější. Je sice nejzábavnější, ale de facto ze všech čtyř dílů nejvíc profanuje status Vetřelce daný prvním dílem. V něm bylo pro celou posádku vesmírné lodi Nostromo nemožné vetřelce zničit, přestože měli speciální výzbroj. A zde se vetřelci rasí hlava nehlava pouhými ručními zbraněmi. Navíc se tvůrci rozhodli, že si z vetřelce a akce, na níž je film postaven, na konci udělají legraci. Bylo to úplně zbytečné a dost to kazí dojem. ()

DAF1

Vrchol Cameronovy tvorby, řekl bych, že v mnoha ohledech předčil originál Ridleyho Scotta. Jediné, co tu malinko zadrhává je scénář (zejména ten začátek se mohl trochu zkrátit). Zato napjatá atmosféra vyzařující z díla, by se dala krájet. Jinak nemám, co bych vytkl. ()

PROTIVETRU

Keby neexistovali ostatné pokračovania a od Scottovho Votrelca až teraz prišli Votrelci, sotva by som uveril, že budú lepší. Ešte keby som sa dozvedal o nich fantastické informácie typu: "No ano v tej dvojke je viac akcie, sú tam po zuby ozbrojený a votrelec už nie je jeden ale sú ich hordy, dokonca aj královná.." asi by som zaplakal ešte pred vzhliadnutím, načo to niekto točil. Faktom je, že už dávno všetci vieme ako to dopadlo a to na výbornú. U mňa lepšie než "jednička" a asi niesom sám, kto si myslí, že týmto filmom mali alieni svoje eskapády na strieborné plátno ukončiť. ()

krivkin

oproti Vetřelci ubylo tajemno, ale zase to vynahrazuje akce, díkybohu, že se toho chopil James Cameron, takže ta pořádně hustá vyvražďovačka má hodně do sebe, což se třeba o Vzkříšení rozhodně říct nedá - navíc jsem sehnal Special Edition a nechápu, proč ty scény např. z LV-426 nebo velmi luxusní strážní jednotky :-) z té původní verze vystřihli...suma sumárum - stejně jako "jednička" to nemá chybu i když trošku jinak - ale dost cool! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015