Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

cernakus

Hodně povedené a těžké sci-fi. Jeho největší nevýhodou je knižní pomalost vyprávění, protkaná choreograficky povedenými, ale velmi rychlými akčními scénami. To bije do očí a nenadchne ani jednu skupinu vyznavačů těchto stylů. Také hraní si s multivesmírem a časovými linkami je těžké na pochopení, což kulminuje mindfuckovým závěrem, který je lepší logikou nerozebírat a brát to jako Slovo Boží. CGM zde předvádí svůj výkon desetiletí a její transformace z ustarané týnejdžerky do chladnokrevné kupičce mrtvol (nebo spíše šrotu) ji věříte v každém díle, v každé scéně. Doplňující ansámbl ji velmi dobře sekunduje a to zejména karikatury z budoucnosti (trio vládců futuristického Londýna je prostě dokonalé a to včetně přešívky v roli komisaře). Vizuál a efekty jsou vrcholná seriálová tvorba a velmi umně zpracované CGI. Díky tomu, že efekty šetří, si pak člověk užívá každý moment, kdy na scéně jsou. Hudba je výborná. Není to sice trhač srdcí, ale perfektně se hodí do každé scény. Celkově tak mohu hodnotit 5 hvězdami. Ano, není to plných 5 hvězd, ale v letošní seriálové tvorbě a zejména sci-fi tvorbě to je elita. ()

JasonV

Hard sci-fi z dôrazom na hard. Virtuálna realita, viacero časových línii a boj o moc medzi rôznymi frakciami v prítomnosti a hlavne budúcnosti. Ťažký seriál kde sa musíte maximálne koncentrovať aby vám neuniklo jediné slovíčko, či indícia a aj tak sa môžete v deji ľahko stratiť. Vlastne celé to rozprávanie príbehu mi pripadalo podané dosť nešikovne až som z toho celého mal pocit, že bola zadaptovaná každá druhá stránka Gibsonovej predlohy. Taktiež akčné scény, ktoré to mali celé oživiť by mohli byť natočené o dosť lepšie. Takže celkovo zmiešané pocity a mierne obavy z prípadnej druhej série. ()

mata77

Bizarne poprepletaný a skombinovaný príbeh, ktorý začína nenápadne v gamerskom štýle Ready Player One, aby postupne predstavil celkom komplikovanú schému sci-fi postapo- časovo a priestorovo skutočného-neskutočného sveta Počiatku (2010). Graficky potom celý obraz dotvárajú perfektné triky, ktoré sú rafinovane v kontraste s obyčajným kalifornským predmestím. Môj záujem o seriál narastal postupne, v priebehu prvých troch epizód. Potom došlo aj k naťahovaniu deja a vate, premršteným dialógom na úkor akcie, pričom záverečné dve epizódy mali najpomalší spád a akoby bez emócií uzatvorili prvú kapitolu. ()

lektvar

Odmietam sa tvarit, ze mam cas chapat. Je to pekne, tak za tri, ale zbytok… prestante brat drogy ludia, nie ste stredobodom vesmiru ()

Arigato

Počáteční zainteresovanost do seriálu byla poměrně vysoká, bohužel ale postupně vyprchávala a trvalo mi až nezdravě dlouho zbytek dílů dokoukat. Atmosféra byla výborná, intro naprosto dokonalé, seriál si ale strašně libuje ve své vlastní vizuální stránce. Z dějového toku je úplný olej a obsahová hodnota je většinu času téměř na nule. Převážná část postav mi navíc přišla dost nesympatická a tudíž i jejich osudy zcela lhostejné. Námět se mi přitom jevil nesmírně zajímavě, takže váhám, jestli se vůbec pouštět do druhé série (dejte mi případně vědět, jestli z toho vzejde něco zajímavějšího). ()

schluke

Celkově pribeh je zajímavý, ale to podání mistama i přes slušnou produkci zavanelo příliš lpěním na citlivé pocity hlavní hrdinky a preskakovanim zásadních věci jak vlastně cestuje do šťepu, vždy střih a zdar. ()

Kennedy_R

Brilantně zpracovaná kniha otce kyberpunku (i Neuromancera a Johnnyho Mnemonice) Williama Gibsona. Mrazivě přesná (napsaná v roce 2014) předpověď toho, co nás čeká a co se již začalo bohužel dít (jak to často ve sci-fi bývá i od jiných autorů). Díky digitálním technologiím je kniha zfilmována s patřičnými detaily a správnou atmosférou. Ačkoliv jsem Chloë vůbec nemusel v Páté vlně, zde nemám žádných špatných připomínek. Za mě seriál roku a již se těším na druhou řadu. ()

hufnagel

Veľmi slušný a zložitý sci-fi seriál.Podobnosť s Westworldom náhodná.Nápady dotiahnuté do najmenších detailov a máme sa asi na čo tešiť. ()

Kushina

Skvělá první season tohoto seriálu, zakončená otevřeně do té další. Ve shrnutí je to hodně složitý film, pár paradoxů "cestování časem", i když se o přímé cestování nejedná. Hodně akce, dost napětí a zvratů. Každý díl vás nutí si pustit ten další tím, jak je to jednoduše zajímavé. A vlastně co víc od seriálu očekávat, než to, aby vás bavil a chtěli jste další a další díly? 85% ()

TesterX

Musím se přiznat, že někde ve třetí, možná čtvrté části jsem měl tendenci dál nepokračovat. Po solidním pilotu se začala nabalovat tuna postav, každá s vlastními úmysly a tlacháním, což mě na prdel rozhodně neposadilo a začal jsem ztrácet zájem. Nicméně nevzdal jsem to a serie se mi patřičně odměnila. Ačkoliv mě ta tematika nevtahovala (což je možná ten zásadní problém), příběh a postavy začly více vynikat / se vyvíjet a dávat smysl - to protkané slušnou akcí a tepováním napětí, což v té první půli téměř chybělo. V tuhle chvíli se rozhodně těším na sezonu druhou a jsem rád, že díky Chloe jsem se nechal přemluvit až do konce, protože se ve výsledku jedná o určitě originální a moc pěkně i drsně natočenou věc. A malé plus za konverzační scény v čele s inspektorkou. ()

dlouheBidlo

Na počátku to vypadalo velkolepě. Je založeno na velký příběh a dobrou zápletku. Koncept simulovaných paralelních světů je zajímavý a neotřelý. Postupem času to trochu ztratilo dech. Jinak by byly 4 hvězdy.  Jsou tam místa, kde i zkušený scifista začne tápat..... což svědčí o tom, že zápletka je rafinovaná. S napětím čekám na další sérii, a pokud se povede, posunu hodnocení na 4 hvězdy. Nevynechejte podtitulkovou scénu u posledního dílu. Někdo to tady srovnával s Westworldem. Podoba by byla, ale Westworld je minimálně o třídu lepší. ()

Vive

66%, 2/5 dávam, pretože si myslím, že má prehnane vysoké hodnotenie. Úžasný nápad, skvele vybraní herci, príťažlivé prostredie amerického midwestu... ale tam to končí. 1) Dialógy sú strašne cringe. Snažil som sa vydržať celý seriál, ale posledné 3 epizódy som preklikal z nudy, už som nemal energiu na tie sračky, ktoré hercom išli z úst. Je to napísané prehnane dramaticky, 90% dialógu z budúcnosti mi prišlo, akoby ho písal dekompenzovaný schizofrenik. 2) kinematografia. seriál evidentne nemal veľký rozpočet... ale to málo, čo mali, využili na zbytočné efekty. kamera stojí za nič, vyzerá akoby sa vôbec neplánovala. Akože nič zlé... ale ani nič zaujímavé. A 3) príbeh... po prvej epizóde som mal pocit, že každá ďalšia je len recyklácia. Nič nové sa nestalo, príbeh išiel strašne pomaly - s tým nemám problém, keby aspoň rozvíjali postavy, ale ani to sa nestalo. ()

Sopholojong

Periferalne mnozstvo lahodkovych akcnych scen (prestrelka s komandom v okoli domu, most, Chloeine kontaktne suboje  v buducnosti) a napadov (Muzeum minulosti na "hrbitove" vladne, tlakovy Doodad, skrasleny "zniceny Londyn", neviditelne auta, ovladanie "appiek" akousi znakovou recou, ovplyvnovanie minulosti, pokrocile 3D tlaciarne, upalenie motorkarov v autach etc.) s "mainly" nechcenymi a malo potrebnymi rodinnymi moralitami (rakovina matky, surodenecke hadky), ci fadnymi "future" figurkami, ktore su akesi chladne, az odosobnene (asi zamer). Chloe Moretz i Jack Reynor mali byt hnacou hereckou silou pomedzi skvele formalne vychytavky... zial, prechcali ich o dve generacie starsi uber-charizmaticki pani - miestny boss Corbell Pickett a zabijak na dochodku Ned Dennehy. A este ten transvestita (ci co to je?) v ulohe "londynskej inspektorky" bol(a) viac ako interesantny. ()

Eridan_

Myslím, že by první série byla skvělý celovečerní film. 2 hodiny max. Jako seriál to má pár věcí, které mi vadí. Mám rád příběh, hluboké charaktery, napětí a nějakou tu lehkou filozofii. To vše nabídl první a poslední díl. Rozmáchlý svět, apokalypsu, manipulaci technologií, různé linie času, myšlenky o empatii a lidskosti. Paráda! Pak je ´ale´ to mezi tím. Spousta zbytečného násilí, sadismus, v podstatě žádná sympatická nebo hlubší postava. Jen akce, vyhrožování a boj o moc. Máte pocit, že sledujete Kmotra ve sci-fi hávu. Žádný hezký vztah jen vraždy. Několikrát jsem přemýšlel, jestli na to budu koukat dál. Upřímně zkusím knihu, potenciál to má. Ale pro mě to zabíjí přílišný sadismus a hra na drsňáky a pomsta, jako jediný způsob řešení problému. Nakonec i ta zprvu křehká Flynn a věčně ustrašený Tommy tomu podlehnou a chovají se jak Arnie ve svých nejlepších letech. Za mě to ten seriál hodně degraduje. Jak chcete mluvit o soucitu a lidskosti, když na vás lijí hektolitry krve? Dělá z nás lidi to, že si na potkání vrazíme a provedeme lobotomii? Tupým nožem? ()

Hexx

Nakonec lehké zklamání, ač jsem před samotným shlédnutím čekal naprostou bombu a dostal jsem jen... bombičku nebo petardu. Samozřejmě nemůžu říct, že bych hodnotil záporně, je to solidní jízda, které ovšem... nechci říct, že něco chybí, ale chci říct, že měla být tak trochu vybroušenější a nemůžu si pomoct, i lehce méně zmatenější, neb záměry hlavních postav mi tak trošku občas malinko unikaly, ale to asi pouze, aby seriál vypadal "nečitelný" do budoucna. Uvidíme co nabídne druhá řada, chtělo by to více přímočarosti a méně naznačených otázek, které vyšly zatím nějakým způsobem do ztracena. Na druhou stranu postavy jsou velice komplexní, každá má svojí tvář a prezentuje divákovi zákusky, které neodolatelně hltá a říká si záhy o přídavek (Cherise a zástupce šerifa, ale i další). Chloë je úžasná a neuvěřitelná a zase jsem se zamiloval zdá se :D ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD