Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

xLIGHTx

Poctivé a sofistikovanejšie sci-fi, s akciou aj s drastickejšími scénami, s fešnou Ch. G. Moretz a som teda dosť príjemne prekvapený týmto výtvorom Amazonu (okrem iných mien tu figurujú v rámci výkonných producentov Lisa Joy a Jonathan Nolan - známi aj vďaka seriálu Westworld). Každý tam môže cítiť vplyv niečoho iného. Trebárs mne tiež napadol Ready Player One miestami skombinovaný s Nerve (a možno aj kvapôčky z eXistenZ, zo Surrogates a asi aj z Loopera). Štyri epizódy má v režisérskych rukách (aj produkciu)  tvorca pôvodnej Kocky Vincenzo Natali. Chyby sa dajú nájsť, niekedy akoby tvorcovia chceli toho povedať priveľa a pôsobí to tým pádom sem tam mierne komplikovane, možno občas, čo sa týka niektorých vecí, tak aj neprehľadne, ale ako celok je to kvalitné a pútavé. Fanúšikovia sci-fi pravdepodobne nebudú sklamaní. Za štyri štepy, ehm, teda silné štyri hviezdy. ()

Maynard.

Ze začátku mi top přišlo jako super nápad. Skloubit virtuální realitu s cestováním v čase do několika časovejch úseků. Ale postupně se seroš zamotal sám do sebe. Jako asi se to pochopit celý nějak dá, ale já se v tom teda poměrně ztrazil a poslední díl mě vlastně už skoro nebavil. Málo vychytávek z budoucnosti tam bylo. ()

kenkaku

Seriál, který naláká na luxusní vizuál a relativně originální myšlenku a nakonec sklouzne do nudné soap opery s občanskou akční vsuvkou. Děj má navíc obrovské množství děr a hloupých situací. Prakticky plýtvá časem na zbytečné diskuze a nic nevysvětlující scény a pak používá zkratky, kdy děj se během pěti minut šokuje nějakou informací (nebo situací), která sice moc nevysvětlil ale děj někam posune. Prakticky nebýt neskutečně dobře vyladěného vizuálu a dobře natočené akce (když už na ní dojde), zůstalo by jen nudné konverzační cvičení tabulkově korektních postav (ano, od každého máme minimálně jednu). ()

DavidS.

Pilot vypadá jako nejlepší pokračování Terminátora po dvojce...Pak to jednoduše zretarduje a zacyklí... Stejně jako Westworld... ()

iXtr3m3

Jednoznačná sci-fi pecka, ktorá mala dostať pokračovanie. Perfektný kasting, zaujímavý a tajomný dej, neskutočné možnosti v budúcnosti, ja som sa bavil a fakt ma naštvali, že to zarezali po prvej sérii, ešte sa to len malo rozbehnúť, tomu nasvedčoval koniec doslovne. ()

warrenur

Kvoli zaverecnej slabej epizode idem nakoniec o hviezdu nizsie. Vcelku sa vsak jedna o kvalitne a pomerne inovativne sci-fi s velmi slusnymi hereckymi vykonmi, za mna jednoznacne boduje inteligentna "zaporacka", ktoru hra T'Nia Miller. Serial vsak odporucam, avsak po zaverecnej epizode budete zrejme s prekvapenim cakat dalsiu scenu, ktora nepride, kym nenatocia dalsiu seriu. Nezabudnite na potitulkovu scenu, tiez tak trochu "divnu". 68% ()

Kopi1

Za mě takové lehce nadprůměrné. K postavám jsem si žádné pouto nevytvořil, takže mi bylo vcelku jedno co se bude s nimi dít. Příběh velmi ztrácel na tempu a vždy když to začínalo být zajímavé, tak v dalším díle se to hrozně natahovalo a nakonec žádná jiskra tam nebyla. Občas jsem se i ztrácel v těch nových názvech a nevěděl co daná situace znamená (zde je s tvůrci Westworldu spojitost). Postava Flynn (hrozné jméno pro holku) byla vcelku ok, ale její postava v 'budoucnu' se mi vůbec nezamlouvala, taková namyšlená a trapně drsná. I přes všechna negativa jsem se koukal dál, protože nějaká ta záhada tam je, ale ze sedla mě to nevyhodilo a to tu potenciál je velký. Lepší 3 hvězdy. ()

JB2203

Účelově zmatená záležitost, o které není radno příliš přemýšlet, paradoxně i přes to, že nás k tomu tvůrci neustále nutí. Na druhou stranu se jedná o docela inspirativní zdroj k četným disputacím vymezeným spektrem protichůdných názorů od: "vždyť je to úplná kravina" až po: "konečně zábavné a dobře natočené scifi." Z hlediska narativní logiky jsem jednoznačně pro "kravinu", z hlediska výlučně diváckého jsem byl víceméně spokojen. Tedy 60%. ()

Daiker

Zajímavé Sci-fi...... Pěkný vizuál, zajímavý děj, sympatické postavy..... Jde poznat, že je to od tvůrců Westworld, snobství tomu nechybí..... Někde uprostřed se ale divák ztrácí a už moc nejde poznat o co vlastně všem jde a to je ta samá chyba jako u Westworldu.... Pořád je to ale slušná Sci-fi série a rozhodně lepší než letošní 1899 a již zmiňovaný Westworld... ()

Rockerman

Sci-fi na velmi vysokém levelu, kde musíte hodně dávat pozor, abyste to aspoň v globálu pochopili. Snad se mi to jakž takž povedlo. Děsivá vize budoucnosti vizuálně i obsahově povedená. Jinak je to ovšem natočeno zcela podle současného trendu. Intelektem i fyzicky dominující ženy a ušlápnutí, hloupí a slabí muži (až na pár výjimek) a je to tak okaté, že mi to brání dát pátou, zaslouženou hvězdu. ()

Kalimero13

U kousků jako je tento si člověk vždy uvědomí, jak zrádné hodnocení na CSFD jsou. Verbale, ty vole, příště udrž svůj vocas v říši svých svých představ, stejně jako 99% tvých sexuálních zkušeností. To ti snad dovolí nalít zpátky krev do mozku, kterej začne fungovat a uvidí, že číčovina podobnýho kalibru, tu už dlouho nebyla. Přitom první díl, přestože tam vidíte ty náznaky béčka, se tváří, že by ještě mohlo jít o něco zajímavého. Ale každý další díl s železnou pravidelnosti shodí úroveň seriálu o level níže, až se sami divíte, kam ještě se dá klesat. O boy, a že se klesá. Poslední díl je už jen meme vyvrcholení totálně nefungující logiky, trapných herců a neuvěřitelného světa, spojujícího se do nejtrapnějšího a nejnesmyslnějšího vyústění. Pokud od filmografie očekáváte, aby scénář alespoň na oko fungoval, vyhněte se obloukem. ()

Nix

Ani jsem netušil do čeho jdu a byl jsem překvapen i zklamán zároveň, ale nakonec pozitiva převládají. Jde o to, že pilot a celkově do třetího dílu vše šlape, vizuál a příběh vtáhne dívaka jak černá díra a někdy překvapí i míra brutality. Jenže 4,5 a trochu i 6tý díl je strašná a nudná vata, která kdyby nebyla ani by se nic nestalo. A ptám se proč, strašně to srazilo kvalitu seriálu. A postavy jsou taky nic moc krom Burtona, ten mne baví. Chloe mne vadí v tom druhým světě, působí jak největší drsňák na světě kombinovaný s Neem a za chvíli se z ní stane strašný terminátor. Takové neduhy mne fakt vadily, ale jak došlo na další zbylé 2 díly tak se zase dostavily příjemné chvilky. Takže na to pozor, určitě to někdo nemusí vydržet, ale vyplatí se počkat. Ve výsledku je to vcelku netradiční sci-fi záležitost. ()

wege

Tak nadšený jsem byl u podobného seriálu naposledy u Sense8. Nemůžu se dočkat další série. Skvělý nápad, skvěle napsáno, krásně to do sebe postupně zapadá. Navíc kombinace hodně žánrů, kdy se střídá akce, chmurná budoucnost, osobní vztahy na vidlákově, trauma minulosti a do toho i ta trocha romantiky. Úplně jiné než všechny ty unylé seriály, které se poslední dobou objevují. Tváří se každý jinak, ale vlastně jsou všechny stejné, většina k hovnu. Skvělá Chloë, skvělý brácha. Uvidíme po další sérii, mohlo by to u mě vytlačit něco z top 10, Chloë tam zamíří ihned. ()

Mamlas

Začne to nadějně - zajímavý námět, sci-fi obrázky a nápady, sem tam akce, tajemno. Postupně, už od druhého dílu, se začne nenápadně stále více kecat. To zajímavé zůstává jen tak v oparu kolem a až do konce, s drobnými výjimkami, se už jen kecá a kecá a kecá, samé hovadiny. Poslední díl první série, kromě spousty bohapustého kecání, je vlastně už jen reklamou na druhou řadu. Kdyby to oholili o zbytečnosti, mohl to být jeden slušný, svižný a nápaditý celovečerák. (22%) ()

cerdax2

Pribeh propletajici dve budoucnosti je prijemny ale na mne prilis buji nasilim, jakoby to byla vzdy jedina mozna volba. Jsem zvedav kam nas otevrene dvere a okna dovedou v druhe serii. 80% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD