Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

verbal

No vida ho, světlo jedno na konci tunelu globální retardace! Když se některá ze světových dementvizí oprostí od furtdokolového vykrucování dávno suchého hadru homixových oligofrenií a hrábne po otci a klasikovi kyberpunku – dědovi Gibsnovi, je ten podklad, plný originálních nápadů, inteligentního děje a rozličných futuristických vyfikundací hned zřetelně znát! Vilém navíc vždy byl a furt je v rámci Vě-Fa, stejně jako Orwell nebo Bradbury, zdatným vizionářem, tudíž jeho dystopický a kompletně provelkobratrovaný Londýn, kde nakonec o moc bojují dvě mimořádně odporné, zlovolné transky, připomíná vzhledem k soudobému dění spíše děsivě pesimistický scénář vědecké reality než fantazie. Prostě nenadálé parádní mentální občerstvení v kantýně na prefabrikované supersračky a shnilá manga, nad kterým ožužlávačům leporel nepochybně zůstane už tak stojící rozum stát ještě urputněji, zejména kvůli absenci jednoduchých svištivých bukanýrů ponořených ve scénáristické svaté prostotě, plné prvoplánové komerční manipulace a neomarxistického mentorování. A ke všeobecné potěše i ukojení soudného heteroseksuálního diváka, jemuž nemusí na veterině ob týden vytahovat z rozličných tělesných otvorů "nedopatřením" zaražené figurky supergejů, nemalou měrou přispívá i Chloja Mořicová, jež z kikásovského pedošarmu vyrostla v solidně hrající i apelující pichnu. Jedinou zanedbatelnou výtkou tedy budiž, že to mohlo být kapku Gibsnovsky drsněší. A Chloja měla jít na trh aspoň s kozama. Každopádně velmi doufám, že alespoň tentokrát zvítězí inteligence a smysluplnost nad superdebilitou a slintáním si na bryndák a bude nejen druhá řada, ale také konečně důstojně zvizualizují i toho Neuromancera. ()

Fr

„NEHRAJETE SIM. OVLÁDÁTE MÉDIUM. TELEPREZENČNĚ. PILOTUJETE TO TĚLO, JAKO BY BYLO VAŠE VLASTNÍ“…  Fajn sci-fi! Celkem hodně budoucnosti a zajímavá současnost. Vizuální stránka téměř dokonalá, bohužel příběh mně extázi nenavodil. Možná za to může i předloha…   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2014 napsal William Gibson, neznám. 2.) Baví mě kyberpunk.  ///  Thx za titule „Filip Drlík a Lucie Musílková“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX

Hardcore Sci-Fi mind fuck pro náročné od tvůrců Westworldu. Seriál se odehrává v malém městečku poblíž Appalaškých hor ( svým prostředím a lokální komunitou mi připomínal Banshee) kde talentovaná Chloe Grace Moretz vyniká hraním her ve virtuální realitě ( konečně zas pořádný projekt pro ní). Společnost jí tedy zašle nový videoherní systém, dosud netestovaný, který nemá daleko od reality. Přesune se do futuristického Londýna se zajímavými pravidly i světem a tím zároveň ohrozí i svou rodinu. Za mne jde o výbornou Sci-Fi, která letos moc nemá konkurenci. Tvůrci Westworldu se nezapřou, je to opravdu náročnější podívaná ( spousta náročných pojmů, názvů, filosofování, že jsem se kolikrát ztrácel, ale nepřekáželo mi to k diváckému zážitku). Rozhodně je to příjemný mix Ready Player One, Matrixu a Westworldu, který mě chytl od první epizody a nepustil za koule až do finále. Jsou tu velmi sympatické postavy a výborní záporáci v současném světe i ve virtuální realitě,. Corbell Picket je takový klasický městský mob boss a Cherise, tak to je ušlechtilá a inteligentní mrcha ( jeden z nejinteligentnějších ženských villainů ever!) a bavil mě i Irský assassin, který s nožem pracuje snad od mala. Sympatická je i postava zástupce šerifa, který projde nečekaným vývojem a samozřejmě celá banda mariňáků s PTSD, kteří se tu skvěle hodili. Seriál má výbornou technickou stránku, vizuálně je místy velmi podmanivý, má inteligentní scénař a dobře promyšlený Sci-Fi svět, jak jsem už zmiňoval, tak parádní postavy a hlavně je tu konečně pořádná akce, je brutální, nekompromisní, fyzická, kontaktní s choreografií, která bere dech. Z každé jedné akční scény jsem si padl na zadek a vyloženě jsem slintal a řval sprostá slova napříč všemi směry! Mohlo být akce sice ještě víc, ale tady se musel klást prostor i pro příběh a postavy, jelikož na vysvětlování je tu toho opravdu spousta. Kvantový tunellíng, Futuristický Londýn, tajné organizace, neviditelná auta, virtuální reality, speciální zbraně, podmanivý herní svět, mariňáci s PTSD, erková akce, globální katastrofy a spousta dalšího. Jsem velmi spokojen, velmi jsem se celý seriál bavil a po těch kriminálkách a dramatech je to rozhodně příjemná změna letoška. 85% ()

3DD!3

Gibsonovu depresivní a ponurou atmosféru se podařilo přenést perfektně a takhle pěkný koncept ukazující cesty časem v novém a osvěžujícím kabátku si nechám líbit. Precizní Westworldovský vizuál a obecně produkce Nolana nezapřou. Obsazení podpůrných postav je často vyloženě mňamózní. Moretz výborná v poloze holčiny z moderní vesnice, co umí hrát hry, i jako zabijačka je pořád velmi slušná. Scény s bráchou Reynorem mají výbornou chemii. Padají Gibsonovské hlášky. Konec trochu skřípe, ale po menším zamyšlení dává smysl pokud... a to ukáže druhá řada jsem si to domyslel správně. Takže ano, těším se na pokračování. ()

castor

Oživlá vyhynulá zvířata, cestování časem, hýbající se tetování, neviditelná auta, globální katastrofy, jedna pohřešovaná dáma i parta z bývalé vojenské jednotky. Seriálová produkce, respektive streamovací služby hrnou tolik obsahu, že by člověk nechodil ani spát. Je třeba tak pečlivě vybírat, co si pustíme do obýváku. Dívka Flynne se stará o nemocnou matku, jejíž zdraví se zhoršuje a účty přibývají. Spolu s bratrem Burtonem se tak mimo jiné střídají při hraní takzvaných sims, kde za úplatu pomáhají hráčům v nejrůznějších hrách přejít těžké levely. Teď ovšem usedla k jedné ultrarealistické simulaci, díky které navštíví skutečný Londýn roku 2099. A divák se mezitím orientuje mezi časovými liniemi a množstvím postav. Od začátku je patrné, že na seriál nebude úplně jednotný pohled. Když úplně pominu příběh, vizuální uchopení či futuristické výjevy, tak hlavně nějaká snaha o zabrnkání na emocionální strunu vyzněla do prázdna. Občas vadilo mnoho prázdných dialogů, místy nevyrovnané tempo. Navíc přijde několik dílů, kdy mají tvůrci potřebu vysvětlovat, okecávat a větvit, rozuměj ještě víc se v tom motat. I ústřední sourozenecký vztah se trochu smrskává na to, že Burton jen Flynne za něco seřve… postupně jsem trochu prozíval futuristické výlety a víc než neutěšenou budoucnost ocenil současnost (zapletení šerifova úřadu) a ukotvení postav v ní. Když pak přišel čas na nějakou fyzickou a kontaktní akci, radost se násobila. A na Chloë Grace Moretz se zatraceně dobře dívá. ()

Anderton

Podľa Gibsona toho veľa dosiaľ nakrúteného nebolo, tak ma tento fakt presvedčil, aby som sa nechal nalákať na ďalšiu mindfuck sci-fi. No a výsledok je v mojich očiach rozpačitý. Nevyrovnaná kvalita epizód, nevyrovnané tempo, o čo skutočne ide, sa dozvedáme pomerne neskoro a uzavretie príbehu aj napriek neustálemu naťahovaniu dialógov je mierne unáhlené. Našťastie to ako celok dáva pomerne zmysel, i keď sa táto látka určite dala nakrútiť vizuálne podstatne viac kyberpunkovo. No a aby som povedal niečo kontroverzného, tak mám dojem, že casting ženských postáv je podarenejší než tých mužských. Chlapi sú nevýrazní a(lebo) nesympatickí (a to aj v prípade, kedy ide o kladné charaktery). 70% ()

predators

Něco jako další letošní a podzimní lákadlo 1899. Po prvních 2 dílech opadne nadšení na bod mrazu a v polovině série tak nějak tušíte, že to jde do kytek...ale když už jste tak daleko, přesto to dokoukáte do konce. Nedotažené ve všech směrech a zmatečné až běda. ()

Chrustyn

Takové to nablýskané nic. Původní nápad dobrý, zpracování světa slušné, ale jinak nic zajímavého a prakticky nikam nesměřující. ()

Marze

Vše začíná v roce 2032. Je to dost nesoudržné s dlouhým budováním seriálobvého světa. Děj se odehrává v budoucnosti a má témata problémů dneška ztrátu soukromí, identita, osobní zodpovědnost apod. Nevíme, jestli se z postavy nevyklube robot. Hlavní postavou je blondánka žijící s bratrem a mariňákem na venkově v Americe blondýnka. Maká od nevidím po nevidím, aby měla na léky pro smrtelně nemocnou matku. Za peníze zaskakuje za bohaté hráče hraní videoher a vylepšuje jim skóre. Je vyslána na mise, kde zažije souboje, svádění, únos. Příkazy jsou ji udělovány v její hlavě. Domnívám se, že se jedná o věrnou simulaci skutečnosti, při níž zažívá skutečnou bolest. Její mysl se ocitá v budoucnosti, v jiné zemi a cizím těle. Tam je zatažena do spiknutí přes kontinenty a časové dimenze. Vadou je rozkošatělost podzápletek, nepřilnul jsem k postavám. Ploše působí i vztah k bratrovi a umírající matce hlavní hrdinky. ()

Arsenal83

Seriál, ktorý prichádza s výborne vymyslenými vecami, ale aj strašnými komplikáciami a veľa postavami, ktoré sa majú skrútiť v jednom klbku, avšak po finále prichádza poznanie, že toho bolo nadmieru veľa. Materiálu na možno plnú prdel sérii a nakoniec nič z toho - uzavretá alebo skôr polouzavretá záležitosť. Mne je to jedno, nie je to celkom môj žáner, ale keď sledujem seriál, očakávam vysoký nárast pútavosti a nie samé dialógy obohatené zbytočnými karate výstupmi a hlavne nie veľa otvorených liniek, ktoré ostanú zabudnuté. ()

TheEvilTwin

The Peripheral se vytasilo s tak skvělým pilotem, že jsem blahem doslova skákal do stropu, měl chuť si jej pustit znovu a byl jsem na celou sérii natěšený tak, jako už dlouho ne. S postupem času se ovšem celá série mění v pořadí excelentní – skvělá – dobrá – ucházející a v posledních dvou dílech pro mne, ač to nerad říkám, dokonce nudná. V prvním díle se nastavily pravidla světů jasně a dost poutavě, postavy i jejich herci jsou sympaťáci, akce měla koule a úvodní jatka nájemných zabijáků mě navnadily a naznačily, že se zde teda budou dít věci. Bohužel v průběhu dalších dílů se ale celý svět pomalu začíná rozpadat, pravidla se mění jak se jim zachce, postavy ztrácejí na zábavnosti a chybí mi u nich větší vývoj, akce je velmi zřídkavá (a to je teda na scifi sérii sakra problém) a celé to působí, jakoby tvůrci nevěděli, jak s látkou dále pracovat, přestože nápad a základní premisu mají v malíku. Seriál vůbec nevyužívá těch nejlepších prvků (propojení válečných kamarádů, background k události, která zničila svět, pracování s časovýma paralelama...) a poslední díly jsem už pak vyloženě trpěl, děj se vyvíjel strašně pomalu, nudně a nezajímavě a interakce postav byla úplně nesmyslná. Jeden z neskutečně nasrávajících kvalitativních propadů a pro mě osobně obrovské zklamání, protože úvod byl prostě úplně jinde než samotná zakončovačka. Takhle hořký konec pak dramaticky kazí dojem celého „fajn“ budování seriálu předtím... ()

M.i.k.e

velmi dobrá sci-fi, která se (alespoň pro mě) objevila z ničeho nic a stala se asi nejpříjemnějším překvapením seriálového podzimu. Vizuál poměrně neutěšené budoucnosti, která se na oko tváří jako že je všechno růžové je výborný a pro Chloe Grace Moretz je to po delší době konečně pořádná role, kterých má bohužel dost málo. Knížku neznám, ale mám chuť si jí sehnat...80% ()

William_

No nalijme si čistého vína - je to skvělá podívaná. Tak působivý a líbivý audiovizuál jsem dlouho u žádného VOD seriálu neviděl, a když k tomu přidáte fakt, že na seriálu pracovali tvůrci Westworldu a hlavní roli má sympatická, půvabná a skvěle hrající  Chloë Grace Moretz, úspěch je snad zaručen ne? No bohužel tomu tak úplně není. První polovina seriálu úchvatná, tak propracovaný a dospělý seriál jsem už dlouho neviděl, ale ve druhé polovině se nabalí další postavy a seriál vlastně sám neví kam dřív skočit. S faktem že žádná další série už nebude působí závěrečné díly docela uzavřeně ale i nedodělaně a odfláknutě. Obsahují spoustu předlouhých a mnohdy i zbytečných dialogů, které nikam nevedou. I přes uzavřený závěr si ale tvůrci nechali otevřená vrátka pro případné pokračování, kterého se už bohužel nikdy nedočkáme. Konec rozporuplný asi jako celá druhá polovina seriálu. I přes své mouchy ale seriál doporučuji, protože něco tak drahého a megalomanského se netočí každý den. ()

Pajky3

Od tvůrců Westworld dorazil na Amazon sci-fi seriál, od kterého jsem si docela dost sliboval a na sledování se těšil. Bohužel ho však utnula stávka scénáristů a přes původní prodloužení už se dalšího pokračování nedočká. A to je vážně škoda, protože i když to vypadá relativně ukončeně, tak by tomu pokračování nad míru slušelo. Proplétání dvou realit/časových rovin mě bavilo. Navíc je to příjemně obsazeno a Chloe Grace Moretz v čele tomu sluší. Efektům a vizuální stránce není co vytknout, futuristický Londýn nabízí spoustu zajímavých prvků. Vlastně jsem si docela jistý tím, že bych s hodnocením šel o něco výš, kdybych měl šanci ve sledování pokračovat, takhle je to jako celek docela neuspokojivé. Bohužel se nedá dělat nic jiného než si počkat na jiné sci-fi. ()

NiWi

Vizuálně a kreativně velmi zajímavý near future kousek, který však tahá dolů zmatečný a v mnoha ohledech nedotažený scénář. První dvě epizody jsou velmi svěží úvod do světa, který se vyznačuje slibnou premisou a zdánlivě zajímavým prostředím ve kterém se prolínají dvě reality. Čím dál však příběh postupuje, tím větší motanice se ze seriálu stává. Děj přeskakuje od jedného ke druhému a nic nedokáže pořádně rozvést, skutečnosti které byly nastaveny v prvních dvou dílech se téměř přestanou řešit a seriál akorát kupí myšlenky na sebe bez toho, aniž by jim dal vyniknout, nebo aby si divák udělal alespoň základní přehled v tom, co se aktuálně děje. Postavy jsou docela dobře obsazené, moje oblíbenkyně Chloe Grace Moretz se v příběhu dobře vyjímá, bohužel ale trpí na rozhodnutí scenáristů jak s její postavou nakládat. Vytváří pro ní nezajímavé a neopodstatněné pouta s postavami, u kterých k tomu vůbec není důvod. Vincenzo Natali je rozhodně schopný režisér, a většina epizod i díky tomu vypadá alespoň dostatečně seriózně a na úrovni. Bohužel celková zmatečnost a dějová nepřehlednost sráží tyto pozitivní aspekty a celkový zážitek dolů. ()

Mrkvič

Tak slibný začátek. Bohužel cca polovina času u dalších dílů byla pro mě strašně nudná. Vize budoucnosti byla tak zamotaná, že jsem ji s lehkým podřimováním už moc nedával. Jenže proč trávit tolik času sledováním děsně zbytečných scén. Největší vadou Média je, že vysvětlují scénami z minulosti něco, co musí snad být každému jasné už z představení postavy. Vlastně všechny postavy jsou hodně jednoduché. Buď padouch nebo hrdina, nebo padouch, který by to dělat nechtěl, nebo hrdina, který se ostýchá udělat něco víc. Jenže u spousty postav se některý z dílů věnuje jejich minulosti, jejich motivaci a to je úplně zbytečné. Kdyby to podstatné bylo ve filmu se stopáží 150 minut, byla by to pecka. ()

rowdys

Natali nedokazal dotlacit filmoveho Neuromancera do produkcnej fazy a tak sa jeho silociary pretali s Gibsonom az pri Jackpote. Prva epizoda sa pribehovo javi ako sezonny scifi derivat s postavami, ktore maju spociatku charizmu zahradnej hadice. Hoci je Pilot skor sklamanim, udalosti v Empathy Bonus rychlo zacinaju naberat spad a dej ostava tajomny aj napriek tomu, ze tvorcovia vysvetluju viac, nez by sa kedy Gibson obtazoval. To ale nevydrzi dlho a dalsie epizody zacinaju pokrivkavat, trpiet efektom natahovania a dostavuje sa pocit vytriezvenia, ktory vam bude povedomy, ak ste to tahali az do konca s Westworldom - dostanete jednoducho chut postvat na duo Nolan/Joy Turingovu policiu. Ostava len dufat, ze Apple TV+ bude buduci rok uspesnejsie v adaptovani Neuromancer serialu, hoci aj ti uz maju cierny bod za spackanu Asimovu Nadaciu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD