Do domu rodiny vtrhnou žoldáci. Flynne hledá odpovědi a tak si opět nasazuje náhlavní soupravu a zjišťuje, že se nejedná o hru, ale o stroj času, který ji posílá sedmdesát let do budoucnosti. Flynne uzavírá dohodu s Wilfem a Lvem a souhlasí, že pomůže najít Aelitu. (Prime Video)

Sebule

Opět skvělý díl, tempo trochu ustálo a díl začíná představovat všechny věci okolo a podle mě to podařilo naprosto skvěle. Líbí se mi, jak to "cestování časem" není nějak překombinované, jak v některých filmech či seriálech, kdy ani scenáristé sami neví, co píšou. Tady to je podané chytře, že pokud člověk člověk není debil, začne se mu to všechno spojovat, zatím velká spokojenost. ()

Martrix

Dynamiku pilotu už tady nenajdeme, teď je na řadě piklení a rozdávání karet. Oceňuji, že se tvůrci vyhnuli detailnějšímu tlachání o časových osách, protože na tom, už si vylámali zuby i zkušenější scénáristé. Lehké zašmodrchání vítám, evidentně je tady důvěra v inteligenci diváka. Jen tak dál. Snad bude mít seriál úspěch, který povzbudí VODaře, aby se nebáli projektů s cílovkou: dospělý divák IQ 75+ ()

castor

Oživlá vyhynulá zvířata, cestování časem, hýbající se tetování i jedna pohřešovaná dáma. Už jsem si v hlavě mnohé srovnal, těší mě, že se zřejmě nedočkáme nějakého hloubavého tlachání o časových osách. Přesto se obávám, že na seriál nebude úplně jednotný pohled. Když úplně pominu příběh, vizuální uchopení či futuristické výjevy, tak hlavně nějaká snaha o zabrnkání si na emocionální strunu zatím vyznívá do prázdna. Už znovu si to ale Flynne na hlavu dát nechce, nicméně ona, její bratr i jeho kamarádi z bývalé vojenské jednotky potřebují znát odpovědi. Znovu tak navštíví Londýn roku 2099, ovšem její futuristická zastávka nabere temný obrat. Flynne má o Londýnu v budoucnosti pochybnosti, důkazem má být její matka, respektive nekrolog v novinách. Hrozby pro rodinu přicházejí z vícero stran. Kdo se jí snaží zabít a proč? ()

PiLgRiM

Vlastně milé překvapení. Knížku mám živě v paměti a počáteční rozpaky z úplně předělaného začátku, jsou s druhým dílem rázem tutam. Nevim jak moc studio Natalimu svázalo ruce, protože jinak Gibsonův jazyk (žargon, dialogy, postavy) převádí na plátno bezbolestně, a to včetně klasických neduhů mistra (zahlcení obrovským množstvím názvů a údajů pod kterými si čtenář jen horkotěžko něco představí). Doufám jen, že neprijde nejaky razantní odklon od zdroje. Byla by to škoda. ()

Necrotongue

Dlouho jsem přemýšlel, jestli jsem to s hodnocením pilotního dílu nepřepálil, ale druhá epizoda mé pochyby rozptýlila a nebylo ani potřeba, aby před tím došlo k žehu. Teď už mé nejistoty spočívají na rozptylové loučce zbytečných obav, protože příběh evidentně disponuje kvalitní atmosférou, s níž jdou ruku v ruce skvěle vytvářené napětí i dobře zvládnutá akce, nechybí ani záludné intriky, plány a protiplány, a celkový dojem mi tak kazí jen fakt, že má verze první sezóny disponuje českým dabingem. No, a protože jeho tvůrci příliš neovládají českou gramatiku, nejsou schopni správně skloňovat křestní jméno Lev (což by vzhledem ke stejnojmenné šelmě neměl být nadlidský výkon), z čehož usuzuji buď na zoufalou tupost nebo na silný slovenský vliv. A protože z tohoto nedostatku nehodlám vinit příslušníky mně nejbližšího národa, sázím na první možnost. Naši obrozenci, kteří byli ochotni pro náš jazyk snášet i žaláře habsburského mocnářství, by se museli obracet v hrobech, pokud by jim to jejich současná konzistence dovolila. / Poučení: Jedná ruka sice nezatleská, ale čelist ti zlomit může. 4*+ ()