Vlkolak - Nočný lovec

(TV film)
  • Česko Vlkodlak: Noční lovec (viac)

Počas temnej a pochmúrnej noci sa z tieňov vynorí tajná skupina lovcov monštier, ktorí sa po smrti svojho vodcu zídu v strašidelnom sídle prastarého rodu. Pri podivnom a hrôzostrašnom pamätnom zhromaždení na počesť vodcovho života sú lovci vyzvaní k tajomnému a smrtonosnému súpereniu o mocnú relikviu. Čaká ich nočný lov, ktorý ich nakoniec privedie tvárou v tvár nebezpečnému monštru. Tento mrazivý a napínavý špeciál, inšpirovaný hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia, si kladie za cieľ nahnať hrôzu a des, a predstaviť nové zákutie filmového vesmíru štúdia Marvel. (Disney+)

Johnny.ARN

No veď ako dobre, je to niečo iné, dobovejšie a snáď ten, kto pozná komiksy a celý Marvel svet mu to dá zmysel, mne nie. Pokiaľ to bude zakomponované aj do iných filmov alebo keď na to niekde bude nejaký odkaz, tak fajn, ale ako sólo je to fakt len pre ortodoxných. 2 z 5 ()

oveckaoa

Marvel je už ve slušném hajzlu, když nedokáže natočit ani tohle. Umře jakýsi lovec upíru co měl jakýsi kámen na jeho pohřbu se setkají lovci upírů , kteří loví man  thinga (pokud jsem to pochopil dobře a je to on) a ten kdo ho uloví získá ten kámen. Mezi těmi lovci je Werewolf by night  (chlápek co ovládá měnění v vlkodlaka) co mu chce pomoct.  Zhruba 20 minut je v pohodě pak to jde do háje a konec je uspěchaný v podstatě to není ani o tom vlkodlakovi jelikož se tam objeví až tak zhruba 10 minut před koncem. 40 procent za půl hodiny zapomenu o čem to bylo. ()

hroubek

Hodně příjemná hororová jednohubka.  Jsem rád, že v MCU zkouší nové věci, vydávají se jinými směry a snaží se dělat obsah pro co nejširší publikům. Vlkodlak: Noční lovec se prezentuje jako jeden z nejoriginálnějších projektů, na kterých MCU dělalo. Od vizuální stránky, poctě klasickým hororům přes násilí až po hudbu. Michael Giacchino odvedl velmi dobrou práci a je vidět, že si to moc užíval. Jako jednohubka to funguje dobře, ale kdyby se v tomto formátu mělo pokračovat, tak by to chtělo propracovanější postavy. Z mé strany spokojenost. ()

Timak

Body za představení Man-Thinga (to bylo fakt perfektní) a za atmosféru. Jinak teda nuda a těžký průměr. Ale uměl bych si takhle představit noční jízdu s Midnight Suns. To by bylo prima ()

lykan9

Abych řekl pravdu, tak tohle od Marvel comics vůbec neznám, ale filmové zpracování se mi moc líbilo. Werewolf by Night měl jen drobnou chybu, a to, že přesto, že film netrvá ani hodinu, tak začátek byl trochu táhlejší. Jinak se však jedná o skvělou vlkodlačí jednohubku. ()

VanTom

Tady se především hledělo na imitaci stylu a navození atmosféry klasických černobílých "universalovských" hororů, ale i bez toho je tenhle speciál funkční, profi napsaný a zrežírovaný – se signifikantním "marvelovským" humorem a i na malém prostoru výraznými (anti)hrdiny. ()

Dakken

Režisérsky debut Michaela Giacchina priniesol do knižnice Marvelu vánok originality medzi ich nekonečne sa opakujúci koncept seriálov a filmov, ktorým som bol po väčšine ich súčasnej tvorbe už presýtený. Potrebovali to ako soľ a potreboval som to aj ja. K tomuto dielu som pristupoval veľmi skepticky ale zároveň ma ovládla zvedavosť po ohlasoch kritikov. Kratučký snímok ma ale veľmi potešil. Nič som nečakal no dostal som vynikajúcu, precíznu prácu a na to že Giacchino sadol prvý krát za režisérsky pultík, je to zaujímavá, podmanivá a zábavná záležitosť. Presne toto mi chýbalo, značná dávka skvelého nápadu, voľná ruka tvorcov, nesileného humoru, správnej temnoty starých hororov bez prepáleného, v mnohých prípadoch zbytočného CGI a talentovaného režiséra ktorý sa snímku zhostí po svojom a vdýchne dielu dušu. Film mal všetko, ale v takej miere že to nebilo do očí a nesnažil sa tlačiť na pílu. To všetko som dostal a aj kúštik viac. Vizuál mi veľmi sadol, ten čiernobiely šat filmu pasuje a je to niečo nové, neokukané, čo už je skoro pri tejto značke raritou. Potešili aj milé gore scény, ktoré som absolútne nečakal. Hudobný sprievod musím tiež vyzdvihnúť, pretože je kvalitný, trefný a správne atmosfericky hutný, presne taký, aký film požadoval. Veľmi milé, originálne  prekvapenie a cesta ktorou by sa mal Marvel vydávať častejšie, ukazovať fanúšikom že sa to dá aj inak. Moje prachom zapadnuté srdce fanúšika superhrdinských filmov od Marvelu dostalo nečakaný, o to intenzívnejší orgazmus :) ()

drackula

Paráda! Zbožňujem horory štúdia Universal a nikdy sa mi ani nesnívalo, že ich atmosféru a kúzlo nájdem aj v rámci MCU. V strede je síce pasáž, kde to trochu drhne, ale nejedná sa o nič zásadné. Chcem viac takýchto projektov! Marvel má na to obrovské množstvo materiálu, takže poprosím menej infantilnosti a viac hmly, tieňov, tajomných zvukov a pokojne opäť čiernobielo. 80% Disney plus ()

dragon94

Docela fajn Halloweenský speciál, kterému by slušel trošku promáklejší příběh a lepší atmosféra. Ovšem jako pocta starým hororům to fungovalo v některých záběrech velice dobře. Velkým plusem je Man-Thing, který byl hodně cute. Slabší 4* 70% ()

Hollohlaway

Žánrově je to úžasně čistá věc, vymazleno i vizuálně. Ačkoliv mě sice nic nepřekvapilo, neohromilo ani zvlášť nepobavilo, což ani není divu s takovou stopáží, tak to je fajn věcička. Děj je prostě jen takovej štěk, jako vzorek něčeho většího to asi poslouží dobře. ()

kenkaku

Po brutálních Marvel odpadních poslední doby (Ona-Hulk, Slečna Marvel, Měsíční rytíř) je Vlkodlak jako zjevení. Ta střídmost v použití CGI, nenásilný BFLMPSVZ volený casting (tedy až na Lauru) a ten děj. Vše přirozené a plné hravosti (jako třeba značky pro promítače, aby věděl, kdy vyměnit kotouč :)). Ale zpět k tomu castingu. Prvních pár minut, mi přišlo, že vidím Jessicu Jones (tedy Krysten Ritter). Laura totiž zvolila stejný styl hraní. Stejný výraz i přístup. A to mě strašně rušilo. Kdo boduje je (nečekaně) Ted. ()

sedm.1

Já se tedy na úvod musím přiznat, že v žádném případě nejsem příznivcem krátkometrážních filmů, jelikož v jejich existenci jsem nikdy neviděl příliš smysl a spíš v tom shledávám tvůrčí neschopnost vymyslet adekvátní příběh na alespoň nějakých těch devadesát minut, než cokoliv, jakkoliv jinak přínosného, no a tento marvelovský Vlkodlak je toho jen jasným důkazem. Ano, samozřejmě, atmosféricky, stylově a vizuálně je to pecka a jako pocta starým hororovým filmům to působí neskutečně silně a věrohodně, a v tomto ohledu jsem si to upřímně zatraceně hodně užíval, na druhou stranu je ovšem prostě ale fakt, že za celých těch padesát minut jsem se nemohl zbavit dojmu, že to je prostě celý strašně zbytečný, a to jak pro diváka postaveného mimo svět Marvelu, tak i pro toho zasvěceného, nehledě na to, že i obsahově se tam toho na tu krátkou stopáž děje strašně málo, dialogy tu pak nefungují vůbec, postavy jsou nastřelené od boku, a každému musí být zcela ukradené, navíc mě obrovsky zklamala i akce, která je nudná a nepřehledná, a tu avizovanou nepřístupnost též nechápu, já tam nic násilného, krvavého, či jinak nepatřičně působivého nezpozoroval, tak nevím. Jinými slovy, pozlátko má tedy Vlkodlak: Noční lovec úžasné, ovšem uvnitř to nechutná ani trochu. ()

JamesSi

Strašně mě štve to, co poslední dobou dělá Marvel. Udělá projekty, které mě zajímají svým stylem nebo nápadem (Wandavision, tohle), jen aby je napojil na vesmír, který mě totálně nezajímá. Všechny ty narážky na Avengery nebo na spoustu postav z komixů, a vše jako opět vyvrcholí obřím akčním závěrem. A hrozně mě tady štve humor - zatímco zde by se skvěle hodilo melodrama a cheese, tak je zde typický Marvelovský trapnohumor (jak z Thora) který se do stylizace nehodí. Ha ha, jeho jméno je Ted. Ha, ha, nejde mu hodit bomba. Ha, ha, jdeme na Sushi? Ještě by tam mohli dát Burrito. Tyhle retro throwbacky by mě fakt bavily, ale nikdo by jim bohužel nedal peníze, kdyby nebyly naroubované na hrdiny z komixů. Co bude dál? Pocta Pink Flamingos s Jokerem v hlavní roli? Film ve stylu italského neorealismu s Kravenem The Hunterem? X-meni ve stylu Francouzké Nové Vlny? Nebudou již nové filmy ve stylech, který máte rádi - budou JEN A POUZE KOMIXOVÉ FILMY ve stylech, které máte rádi. Čili vypadá to, že budoucnost je velmi zářná. ()

iXtr3m3

Zaujímavá odnož klasického Marvelu, ktorá mi sadla tak napoly. Vedel by som si predstaviť aj celovečerný film, ale muselo by to viac vedieť, čím to chce byť, pretože na horor by to potrebovalo litre krvi, aspoň podľa môjho gusta, na akčný film, viac akcie, na fantasy viac kreatúr a na dobrodružstvo väčšiu výpravu. Takto to skončilo ako zaujímavý pokus, ktorý ale nesiahal ani na prvé časti hraných Disney+ Marvel seriálov. ()

borec999

Úplne som nepochopil tento experiment od Marvelu. Čiernobielym vizuálom, osvetlením a úvodnými titulkami sa to štylizuje do hororov 30. rokov, s ktorými toho ale nemá veľa spoločného (plus to nie je po väčšine času ani horor ale klasicky prevažuje akcia a fantasy prvky). Príbeh nič extra, herci taktiež a výsledkom je bezvýrazný a pre mňa nudný 50 minútový filmík, ktorého jedinou úlohou zrejme bolo ukázať ďalšiu fantasy bytosť (Ted) a vyprofilovať ho ako rozkošného a citlivého tvora... 40% ()

Knowho

Jsem opravdu rád za tento MCU experiment. Je to pro MCU něco nového a jiného a je to boží. Koncept 50 minutového filmu je fakt zajímavý a díky tomu se nebude v MCU muset dělat tolik zbytečných seriálů. Gael García Bernal je absolutní frajer a jeho postavu jsem si ihned oblíbil. Jeho chemie jak mezi Elsou tak Tedem (AKA Man-Thingem) je skutečná a fakt si přeju ho vidět po boku Isaacova Moon Knighta. 9/10 Jen tak dál! ()

SpaceOdyseus

Nejlepsi marvelovka roku na nas vyskocila zpoza neocekavaneho rohu. Prudce stylova, audiovizualne nabita, prijemne vygradovana a prudce stylova (vim, ze jsem to uz jednou napsal, ale prislo mi to tak dulezite, ze jsem to musel napsat znovu). ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

První reakce chválí novou unikátní marvelovku

27.09.2022

Oceňovaný skladatel Michael Giacchino (Ztraceni, Star Trek, Válka o planetu opic) musí být s Kevinem Feigem velký kamarád, nejenže totiž od šéfa Marvelu dostal šanci natočit svůj režijní debut jako… (viac)