Policajný detektív Danny Rourke (Ben Affleck) dostane hlásenie o práve prebiehajúcom prepadnutí. Po príchode na miesto činu zažije šok – v banke narazí na stopu, ktorá by mohla viesť k nájdeniu jeho dávno stratenej dcéry. Okrem toho, počas lúpeže dôjde k nevysvetliteľnému ohýbaniu reality. Oba tieto prípady spája postava tajomného hypnotika (William Fichtner), ktorý údajne dokáže silou mysle iných ľudí prinútiť vnímať verziu sveta, ktorá neexistuje. Odhodlaný nájsť svoju nezvestnú dcéru detektív Rourke prenasleduje páchateľa, ktorý ho prinúti spochybňovať realitu jeho sveta. (Forum Film SK)

lamps

Robert Rodriguez sice přešel od mačetových dobrodružství ke sci-fi, ale jeho záliba v imitování oblíbených žánrových souputníků jej neopustila. Hypnotik je chudší příbuzný Počátku s televizním stylem, zato s dobrým tempem a solidní kadencí nápadů, z nichž některé působí originálně. A taky hrozně roztomile, tohle se točilo v devadesátkách, dokud do toho v druhé půlce nevstoupí nolanovské hrátky a spirálový narativ. V dnešních kinech ojedinělý a krásný úkaz! ()

mzss1

[80%] Viděno v kině. Trailer na tento film mě docela zaujal, tak jsem nakonec na to vyrazil. Dle hodnocení to lidi asi moc nechytne, ale já se při sledování krásně bavil! Krátká stopáž nebyl problém, mělo to docela vysoké tempo, stále se něco dělo. Hlavu mi to ke konci trochu zamotávalo, ale byl jsem pozorný, a nakonec jsem žádnou otázku ke konci v hlavě neměl. Je pravda, že to mělo na konci hodně zvratů a tvářilo se to hodně chytře a komplikovaně, ale já jsem přesvědčen, že jsem vše podstatné pochopil. Sem tam se zastřílí, máme tu nějakou honičku a hlavně, že je to zábavné atd. Ben Affleck se do této role hodí, bavil mě a o to víc jsem si zde užil Williama Fichtnera a jeho démonické pohledy. Nezklamala ani sympatická Alice Braga. I co se týče hudby, tak to bylo takové dynamické, krásně ladící k svižnému dění ve filmu. Já nevím, mohlo to být třeba velkolepější, delší, ale to bych chtěl asi moc, já odcházel z kina naprosto spokojen! ()

Anderton

Keby som si čítal námet či filmovú poviedku, tak by som mal dojem, že ide o hutný materiál ako stvorený pre Nolana a že nás čaká ďalší kolosálny vysokorozpočtový mindfuck, ktorý sa bude ešte dlho rozoberať. Lenže Rodrigueza akoby jeho vlastná látka nijako zvlášť nebavila a natočil niečo v štýle Výplaty. Možno mu ani o nič viac nešlo a preto je tu zase Affleck a niekoľko styčných prvkov, ako mazanie pamäte a zanechávanie stôp v štýle puzzle. Je to mdlo nakrútené, príťažlivá látka, ale aj slušný scenár (mohol byť rozpracovaný viac do hĺbky) si zaslúžili lepšiu opateru. ()

Visáč

Špatné béčko. Chcelo by to smrdieť Nolanom (Inception/Memento style), ale je to len Rodriguez za zenitom. Ešte aj ten Affleck vyzerá nezúčastnene, akoby ho celá ta šaškárna moc nebavila. ()

Arsenal83

Hovorí sa nestrácaj hlavu, ale keď ste hypnotik, tak hlavne nestrácajte pamäť. Tento Rodriguezov nápad ležal niekde v pavučine už skoro 20 rokov, kým sa toho konečne chopil, aby potom povedal, že toto je najlepšie, čo napísal. Tak prečo čakal tak dlho? Čím skôr, tým úspešnejšie a originálnejšie by to bolo, pretože takto môžu niektoré nápady vyzerať ako vykradnuté a pritom boli napísané skôr. Pripomína to Nolanovku, ale je to bez Nolana. Čiže také niečo ako osadník bez poštovej poukážky, proste neprirodzené. Ale stále pozerateľné. ()

Chrustyn

Mišmaš, který si bere z Počátku, Minority report i Prokletého ostrova a míchá z toho takovou kejdu, že divák ani neví, zda něco z toho je míněno vážně, nebo si tvůrci dělají srandu. Neobvyklý Rodríguez s nehodícím Affleckem v podivnosti, která nikdy nestrhne, hloupostí odzbrojuje ale zvláštním způsobem dokáže bavit. Lepší 2* ()

TheEvilTwin

Překvápko!! Hypnotic je film mnoha tváří. Na jednu stranu ne tak dobré, jak by od Rodrigueze mohlo být, na stranu druhou rozhodně ne takový propadák, jak naznačovaly recenze. Z jedné strany nikterak do detailů vyšperkovaný scénář, ale na druhou stranu se teda je na co dívat a celý tenhle koncept "hypnotiků" mě pohltil už od začátku svou originalitou a já se sakra těšil, kam se film vyvine. Stejně tak je film víceméně klasická thrillerová šablonka, ale rozhodně se jí nedá upřít schopnost šokovat diváka a 3 zvraty, které na mě film v průběhu druhé části vytasil, mě teda odrovnaly. Suma sumárum jde o překvapivě zábavnou mysteriozně-thrillerovou jednohubku, která se může pyšnit hodně osvěžujícím nápadem a které k lepšímu výsledku podkopává nohy jen moc zkratkovitý scénář, který na poli 90 minut jednoduše nemůže tenhle koncept dovést k maximální dokonalosti a přidat 60 minut navíc, mířit na vyšší metu a rozjet tenhle příběh ve větším měřítku, mohl to být dokonalý kino blockbuster mixující Tenet, Prokletý Ostrov a Počátek, jenž tady už delší dobu nebyl. Objektivně průměr, ale za sebe jsem vlastně spokojen a při projekci jsem se bavil dostatečně, takže mu tu opatrnou hvězdičku rád přihodím. ()

Othello

[spoilery] Věrná vzpomínka na willisovská straight-to-DVD béčka posledních dvaceti let, která v kině musela působit kouzelně bizarně. Osobně mám pro takové filmy sice slabost, ale Hypnotic bohužel narazil na to, že v závěru se úplně zapomnělo bourat auťákama a srážet lidi baseballkou z motorky a místo toho se pokouší chytračit na diváka s tím, že všechno vlastně byla "simulation inside a simulation inside an another big simulation". Rodriguez tvrdí, že scénář k tomuhle napsal už v roce 2002 a já mu z toho věřím každé slovo, nicméně ukazuje se, že z tvůrčího hlediska může být celkem problém, když jste jako filmařský tým obklopeni jen svojí rozvětvenou rodinou, což patrně brání tomu, abyste se dozvěděli, že existují i jiné filmy než ty vaše. Pravda ale, že za to hmatatelné nepohodlí Bena Afflecka, který se z toho filmu snaží vyloženě utéct, to docela stojí. ()

JASON_X

I když tvůrci poněkud přestřelili možnosti posthypnotické sugesce, i když totálně překopali způsob jejího fungování, i když z "hypnotiků" (česky hypnotizérů) udělali spíš telepaty a la Profesor X z X-Men, i když jsem se ve všech těch twistech ke konci už pomalu ztrácel, i když je tedy celý tenhle film z jistého úhlu pohledu kolosální chujovina, nemůžu si pomoct, ale bavil mě, tenhle žánr mám rád. A ve dvanácti bych z něho byl paf. Navíc Ben mi nevadí a Alice byla hezká skoro jako její teta. Sakra četl jsem jako kluk nějakou sci-fi nebo horrorovou povídku, kde se s hypnotickou sugescí pracovalo a pamatuju si, že spouštěcí heslo pro zhypnotizovanou "oběť" v ní znělo "afghánský banánový stánek", ale už si zaboha nevzpomenu, jak se to a kdo to... A google mlčí :( ()

Morholt

Z počátku mi hypnotizéři, kteří dokážou člověka ovládat jen pouhým příkazem a lusknutím prstu měnit realitu, připadali trošku moc. Já proti podobným kejklům nic nemám, ale sedělo by mi to spíš v nějakém kostýmáckém blockbusteru či čarodějnické fantasy. Ale to si nakonec sedlo. Dokud Rodriguez nerozjel sérii zvratů, bavil jsem slušně až průměrně. Pak jsem se začal bavit královsky. Zejména srovnání kulis a reality se mi líbilo vážně moc a trochu mi připomnělo von Triera. Navíc to všechno dávalo smysl, což v podobných případech nebývá pravidlem. A tak nějak to vyšlo i herecky. Fichtner byl jako vždycky boží, Alice Braga nezklame a Affleck........no.............řekněme že svoje limity těžko kdy překoná, ale tady to stačilo. Celkově dobré, ale pořád to není to, co od Rodrigueze chci. Ale toho už se asi nedočkám. 75% ()

Lacike

Rodriguez sa zahral na Nolana a katastrofálne mu to nevyšlo. Vznikla prekombinovaná nezmyselná hovadina v ktorej je možné absolútne všetko. K tomu to má otrasne zahrané postavy, takže napätie je celkovo na nule. Námet s hypnózou, keď chlapík vďaka pár slovám urobí z druhého človeka poslušného psíka, mi vždy pripadal trápny. Prvú hodinu je to aspoň absurdná zábava na účet tvorcov. Po odhalení, kto je kto a na ktorej strane barikády vlastne stojí, to je už len totálna nuda. Jedna hviezda za pár zručne natočených akčných scén. Zaslúžený megaprepadák. 2/10. ()

Gwaihir

Nadmíru podmanivý film s dosti pozoruhodnou zápletkou a relativně promyšleným dějem, v němž cokoli může být jinak, než se zdá, a v němž přes veškerou komplikovanost, která je však spíše iluzorní, do sebe všechno celkem dobře zapadne, snad až na ten úplný konec. 70 % ()

Dale

Takéto filmy, kde treba zapojiť aj šedu kôru mozgovú mám veľmi rád, aj keď v porovnaní s dokonalým Inception zaostáva scenáristicky aj vizuálne a hlavne Rodridguez nie je Nolan, aj keď sa ho snaží vykrádať. No ja som si to solídne užil aj tak a vôbec som to podľa tunajšieho hodnotenia nečakal. Preto sa prikláňam k vyššiemu hodnoteniu. 70% ()

Padme_Anakin

Hrátky s hypnózou ve velkém, no není to vůbec špatný nápad, já jsem měla celkem bezproblémově naladěno, Ben Affleck mi do role pasoval, Alice Braga je pěkná ženská i dobrá herečka a William Fichtner zajímavý záporák.. Příběh se rozběhl svižně i poutavě, unesená dcera, přepadení banky, lidé pod vlivem hypnotizéra.. V průběhu filmu pak vyvstanou dvě základní otázky - kde je dcera a kdo koho vlastně hypnotizuje? U mě dobrý, slušné tři hvězdy.. ()

maddy

Inception z bazaru. A presne takto si predstavujem film, ku ktorému vám scenár vygeneruje do piatich minút umelá inteligencia. Bez hanby nahádzané cudzie nápady dokopy, od spomínaného Inception, cez Now You See Me, až po ľubovoľný béčkový myster thriller z deväťdesiatich rokov. Zaobalené do núdznej réžie Roberta Rodrigueza, ktorý už dobrý film nenatočil takmer dvadsať rokov. Jedinou záhadou tu ostáva ako sa mu podarilo zhypnotizovať Bena Afflecka, aby na podobnú lacnú vtákovinu kývol a štúdio, aby mu na to dalo prachy a ešte film aj poslalo do kín po svete. Hlúpe až to je na smiech, otrasne vyzerajúce, zle zahrané, bez štipky napätia a ešte aj s tak chabým tempom, že aj tých 90 minút je problém usledovať. Robko, toč si radšej ďalej Spy Kids. CELKOVO: 3/10 ()

salalala

Nic naplat, Robertu Rodriguezovi je mnohem lépe v béčkových až grindhouseovských vodách, které nemají větší ambice. Hypnotic rozhodně není špatný film a od začátku diváka chytne, protože má sice klišovitý, ale pořád atraktivní námět, který se navíc po chvíli ubírá trochu tajemnými cestičkami, u nichž si nikdo nemůže být jistý, jakým směrem se budou ubírat. V těchto momentech funguje i zajímavá atmosféra, v níž nikdo není, čím se zdá být a je jasné, že se to celé trochu zamotá. A v tom je ten kámen úrazu, protože s přibývajícím časem se Rodriguez do příběhu zamotává, evidentně si v něm půjčuje prvky z jiných podobných žánrovek a vrší na sebe poměrně absurdní zvraty, které místy nedávají smysl. Ben Affleck v titulní roli odvádí svůj standard, což znamená, že citovější výlevy moc nezvládá a je křečovitý, z jeho kolegů nikdo moc neupoutá, protože nikdo nemá velký prostor a třeba William Fichtner je nevyužitý a Alice Braga sympatická, nemají ale moc co předvést. Nejvíc tak asi potěší krátká účast Jeffa Faheyho. Plusem je rozhodně i krátká stopáž, v níž jsou ony podivné zvraty ještě snesitelné a nepůsobí nikterak směšně. Hypnotic tedy asi měl trochu větší ambice, než dokázal naplnit a rád by se zařadil po bok těch nejznámějších chytrých thrillerů se šokující pointou, platí ale, že k tomu má poměrně daleko a ve výsledku je jen neškodnou a snadno zapomenutelnou jednohubkou. 60 % ()

dom156

Opět zase zajímavý námět, který byl zabit doslova za pět minut dvanáct. Všechny kdo se na tvorbě filmu podíleli, to přestalo bavit a tak zpackaný závěr jsem už dlouho neviděl. Aby toho nebylo málo, do pod titulkové scény vloží námět, kdyby náhodou film vydělal. Jediné co dost vybočuje do plusu je herecký výkon Afflecka. ()

Trevor

CCjb ?-D Občas treba recenziu aj okoreniť pretože to ako tu nefunguje vyhľadávanie filmov je naozaj trápne. Hypnotik nie je zlý film ale miestami je to už príliš prekombinované a po slubnom Počiatku filmi tu nakoniec nemáme až takú šupu ako spomínaný film alebo Prekliaty ostrov ale priemerný akčný film ktorý mohol dopadnúť oveľa lepšie ak by ho autor nemal potrebu tak strašne prekombinovať. ()

dyfur odpad!

........neviem, ale zhypnotizovať niekoho za pár sekúnd na ulici a prikázať mu sa zabiť....a podobné kraviny.....nie som proti sci-fi - ale toto už je veľa ,ale ako film málo -teda nič :( ()