Spy Kids 4: Stroj času

• Česko Spy Kids 4D: Stroj času (viac)

Marissa Wilsonová (Jessica Alba) má všetko, po čom túži - úspešného a atraktívneho manžela Wilbura (Joel McHale), nádherné bábätko a dve úžasné a bystré nevlastné deti. Lenže nič nie je také ružové, ako sa zdá. Jej malá dcéra si robí, čo chce, dvojčatá Rebecca a Cecil (Rowan Blanchardová, Mason Cook) ju neznášajú a manžel ani nezistil, že doma žije so špiónkou. Marissin rodinný život sa skončí vo chvíli, keď ju povolajú do akcie, pretože šialený zloduch (Jeremy Piven) chce ovládnuť svet. Keď sa do záchrannej misie zapoja aj Rebecca s Cecilom, spoznajú pravú totožnosť svojej macochy. Všetka zábava sa však skončí, keď musia spoločne vymyslieť plán, ako zneškodnia zloducha, zachránia stroj času a osud celého ľudstva. (TV JOJ)

drankeryth

Toto bol moj velky omyl, ze som siahol po tomto, akoze filmu. Predosle diely boli na tom omnoho lepsie a dali sa aj celkom dobre dopozerat bez zbytocneho reptania. Aj tu si zahrali ti isti herci, ktory hrali detskych agentov, ale tentokrat len v mensej ulohe. Aj tu sa dostavil priestor pre rozne vylepsovaky pre detskych agentov, ale v poskrovnom mnozstve, co je aj dost skoda. Hlavny zaporak bola jedna velka ubohost vo vsetkych ohladoch, co sa len dalo spackat v tomto filme. Cely dej filmu bol taky nesurody hybrid filmu a vysledok bol taky velky zlepenec nepodarkov, ktory k pokojnemu sledovaniu ma velmi daleko. ()

Mortemiss odpad!

Antonia nahradila moje oblibená herečka Jess. Z filmu si nepamatuju ani úvodní titulky, vypla jsem to asi po 3 minutách, protože jsem byla zhnusená touto rádoby akční protézou. Další díl bude jistě 5D, ale to už se nevleze do odpadu, protože ten je ucpaný tímto neskutečným hovnem. (omlouvám se za svá vulgární slova, ale vážně jsem to sem musela napsat) ()

Marek1991 odpad!

Jessica Alba je krásna žena, no toto je katastrofa, ktorá ma nezaujala a prišla mi ako totálne nezmyslený úlet. Celá séria je jeden veľký prepadák a nevkusné zkombinovanie detských a moderných tém. Ale mladých zamestnancov tajných služieb treba asi programovať už od detstva, hoci aj vymývaním mozgov a zbytočnosťami plnými rečí od veci. Zabiják času, to naozaj radšej nejakú sovietsku rozprávku typu Vlk a zajac, nech mi u tých nových diel úplne neprepne. ()

borohub

No docela pěkná blbost, mělo to být "4D", dostal jsem nějaké kartičky nějakých divných vůní(samozřejmě ani jedna vůně se neshodovala s filmem, ale to je fuk), hrozně trapné vtipy a předvídatelný děj, dávám hvězdu alespoň za toho psa kterej mi přišel velmi komický, jinak nuda nuda a ještě jednou nuda.. ()

kingik

Je nutno zachránit svět, než mu dojde čas a vše zamrzne. Tajemný zloduch říkající si Pán času chce ztrestat lidstvo za to, jak špatně nakládalo s časem, jak s ním nerozumně plýtvalo a nevážilo si ani trochu krásných rodinných chvilek, o které byl jako dítě ochuzen. Robert Rodriguez patří k režisérům, kteří se i přes své výsostní postavení nebojí jít s kůží na trh a razit si to proti proudu, a natočit tím pádem totál oddechovku pro všechny věkové kategorie, při které se dá na 90. minut odložit mozek do skříně. Jeho nedospěle dětská a hravá série se už dočkala čtvrtého pokračování s trendy příponou 4D. Moc rozruchu, vyjma té přípony, ale film nenadělal a kritika si na něm smlsla. Jenže tolik originálních nápadů ohledně hrátek s časem se v jednom filmu hned tak nevidí. Rodriguez připomíná dítě, které dostalo novou super hračku, a chce se s ní pochlubit celému světu, co dovede a co všechno se s ní dá dělat. Jeho příznivci ho raději vidí v jiné režisérské poloze a štve je, jak tak talentovaný režisér může příslovečně marnit čas točením takové, téměř infantilní kraviny. Kravina to je, ale milá a netuctová. Rodriguez ví přesně, jaké herce do svých "timeoutových" počinů obsadit, ale tentokrát měl šťastnou ruku ve své volbě tak napůl. Jeho oblíbenkyně od Machete Jessica Alba je v roli zkušené a tajné špionky velmi příjemná nejen na oko, to když si natáhne kožený outfit, ale její nevlastní dítka, pro která nepředstavuje žádný ideál matky, jsou poměrně herecky fádní a s ničím extra se nevytasí. Ke slovu se dostanou i původní představitelé Spy Kids, a sice nečekaně sexy Alexa Vega a přirozeně hrající Daryl Sabara, taktéž v rolích špionů, kteří od posledního setkání zestárli a jako sourozenečtí rivalové se neustále špičkují. Otravně naopak působil táta dětí Joel McHale se svojí reality show, která mně přišla vyloženě trapná a zbytečná. Hlavní břemeno záporáka spočívalo na bedrech Jeremy Pivena. Herce zkušeného a většinou schopně hrajícího, ale tentokrát si toho nabral až moc a trojrole, která mu byla svěřena, byla nad jeho síly. Piven chtěl být vtipný, démonický, důstojný a současně i vážný padouch, ale tak nějak nebyl ani jedno. Rodriguez jako autor scénáře s některými nápady poměrně zdatně přestřelil. Superagentský pes, promlouvající v originále hlasem s britským akcentem Ricka Gervaise, je právě jedním z těch méně únosných výstřelků. Rovněž vtípky točící se kolem zvracení, prdění a podobně možná do dětského filmu snad ani nepatří, ale Rodriguez na to nehledí. Triků je bezpočet a jejich kvalita je proměnlivá. Sice jsem ve filmu neviděl nějaký vyloženě rušivě působící speciální efekt, až na zadní projekci, kterou bych si odpustil, přesto divák lačnící po super tricích bude spokojený především s jejich vysokým výskytem, nikoliv s jejich kvalitou. Závěrečné střetnutí s padouchem nějakou velkou nápaditost nepobralo. Vizuál stojí za povšimnutí. Film má solidní tempo a někdy až zběsile a nezastavitelně pádí kupředu ve snaze strhnout vše kolem sebe. Většinou se to daří a film mě zabavil a bavil svým nenáročným a upřímným pojetím, které si nezaslouží negativní odezvu. Přesto se Rodriguezovy fanoušci těší na jeho dospělejší projekty, a čekání na ně snad zkrátí tahle hravá, zábavně-praštěná, odvázaná a časově neomezená jízda. 60% () (menej) (viac)

• Nápad na natočení snímku vznikl díky Jessice Albě přebalující potomka během natáčení Rodriguezova filmu Machete (2010). (Chloe..)
  • Robotického psa Argonauta si zahrál pes z útulku. (Chloe..)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (viac)

Rodriguez a superhrdinové

Rodriguez a superhrdinové

04.08.2010

Jednou už komiks na plátno převáděl, ale Sin City hrdinům v přiléhavých trikotech nepřeje. Robert Rodriguez však možná vstoupí do světa Marvelu – prostřednictvím spin-offu Deadpool. Studio 20th… (viac)

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

Nahradí Jackmana Neil Patrick Harris?

01.11.2009

Nelekejte se, není řeč o roli Wolverinea. Hugh Jackman však s díky odmítl nabídku Billa Mechanica a Adama Shankmana, producentů nejbližší oscarové show (na jaře bude Hugh natáčet sci-fi The Real… (viac)