Policajný detektív Danny Rourke (Ben Affleck) dostane hlásenie o práve prebiehajúcom prepadnutí. Po príchode na miesto činu zažije šok – v banke narazí na stopu, ktorá by mohla viesť k nájdeniu jeho dávno stratenej dcéry. Okrem toho, počas lúpeže dôjde k nevysvetliteľnému ohýbaniu reality. Oba tieto prípady spája postava tajomného hypnotika (William Fichtner), ktorý údajne dokáže silou mysle iných ľudí prinútiť vnímať verziu sveta, ktorá neexistuje. Odhodlaný nájsť svoju nezvestnú dcéru detektív Rourke prenasleduje páchateľa, ktorý ho prinúti spochybňovať realitu jeho sveta. (Forum Film SK)

Dangerous2

Výborné a celkem neotřelé téma, ale naprosto zabíjí zpracování, které ač přiznává inspiraci například Inception, tak spíš sklouzává ke zmatku ala Spy Kids. A nebo mi někdo vhypnotizoval pokroucený konstrukt reality. ()

PRASÁK

Já tleskám tomuto pánovi z města San Antonio ve státě Texas! Tímto snímkem divákům a vůbec nejširší veřejnosti zcela jasně nastavil krutý zrcadlo současný reality na planetárním nosiči Gaia. Avšak tupý a nevzdělaný ovce stále nic nechápou a ani jim nedochází, že nejde jen o jakýsi sci-fi thriller. Americkej režisér, scénárista, kameraman, producent, střihač a autor hudby Robert Rodriguez (nar. 20. června 1968) dosud totiž natáčel většinou černohumorný gangsterky, plný krve a pyrotechnickejch efektů, jako např. „Desperado“ (1995), „Od soumraku do úsvitu“ (1996), „Fakulta“ (1998), „Sin City – město hříchu“ (2005), „Planeta Teror“ (2007) nebo „Machete“ (2010). Ale tohle je něco docela úplně jinýho. Pan Rodriguez jakoby otočil o 180 stupňů! Stačí jmenovat světový tajný organizace a spolky jako: B´nai B´rith, Komise 300 (Committee of 300), Fabiánská společnost (Fabian Society), Bilderberg, Magnificent 12, WEF, Dům Sion, Aspen Institute, Bohemian Grove apod. A co takhle tajný a vládami podporovaný projekty jako třeba: Soul-Catcher 2025, Phoenix, Stargate, Montauk, L. U. C. I. D., MK-ULTRA, MK-DELTA, Bluebird, Artichoke, Midnight, Climax, Domnit, Alternative 3, H. U. G. O., Global 2000, MKNAOMI, Orion, Cointelpro nebo Mockingbird. Nic??? Ve filmu jde hlavně o dnes již známou technologii ELF (extremely low frequency): generátory ELF dokáží vyvolat davovou halucinaci, umějí v lidech vyvolat představu čehokoliv, a to až do vzdálenosti 12 km od zdroje. Tuto technologii vlastní Čína, Severní Korea, Rothschildova země (dříve Velká Británie), Rusko, Německo, Švédsko, Itálie a další. A navíc tu máme nejrůznější vládami podporovaný tajný organizace jako NSA, MI6, CIA, MI5 a mnoho dalších. V tomto filmu se podobnej tajnej spolek jmenuje Divize (Division). Pan Rodriguez ve svým filmu „Hypnotik“ (2023) se stopáží 93 minuty zkrátka popisuje a ukazuje jen to, co se děje kolem nás. A ti, co to stále nevidí, jsou prostě slepí… Když pak na konci filmu začnou najíždět závěrečný titulky, snímek ještě nekončí! Po chvíli tyhle titulky zmizí a DĚJ POKRAČUJE K PŘEKVAPIVÝMU A ŠOKUJÍCÍMU FINÁLE!!! Premiéra filmu „Hypnotic“ proběhla 12. března 2024 na 30. ročníku filmovýho festivalu South by Southwest Film Festival, kterej se konal ve městě Austin ve státě Texas ve dnech 10. 3. - 19. 3. 2023. Do kin zamířil 11. května 2023 nejprve v zemích jako Austrálie, Řecko, Hongkong, Singapur a Malajsie, do českejch kin pod názvem „Hypnotik“ se dostal rovněž 11. května 2023. ()

jara12

Ben Affleck opět řádí v kinech a tentokrát tu máme mysteriózní podívanou, která se měla ambice větší než kvalitu. Robert Rodriguez si po úspěšné Alitě natáčí kombinaci Nolanového Mementa a Inception. Bohužel zde nejde o kvality již zmíněné legendy a film působí zmateně a pocitem, že sám vlastně neví co chce být. Za chválu zde stojí určitě vizuál a scénář, jenž dávají snímku aspoň nějakou kvalitu. ()

doktor.prav

Ono to vlastně bylo quite nice, na začátku byla zařazena šestka a na tu se jelo téměř celou dobu. Nestihl jsem se nudit a ani se mi nedařilo příliš předvídat děj. Béčko u zkoušky by si autoři zasloužili. ()

dragon'88

Musim si to "nizke" hodnotenie asi obhajit.  Som vlastne celkom rad za takyto film, sice je to taky Dick z wishu, ale kym sa veci diali, tak to bolo fajn.  Potom prisiel zaver, ktory sa dal trochu dost vytusit a twistova onania uz nejak nezafungovala, navyse posobila nejakym komprimovanym dojmom.  Ktovie, mozno je lepsie, ze to nenatahovali.  Neviem ci som uz z toho vyrastol, ale predsalen Nolanovky na mna posobili este vcelku dobre.  Toto bola skor kratka poviedka natiahnuta do filmu, aj ked nie prilis dlheho.  Neviem za co ten R rating, tomuto by slusala viac PG cielovka.  Spravte popkorn a pozerajte, ale sequel netreba.  2.5* ()

handsolo

affleck dobre hral ale nemal co. cele to bolo strasne slabe a ani nejak neviem ospravedlnit 3* lebo je to skor na 2* ale zase by som sa necitil ze by to bolo uplne fer. pribeh nedaval vobec zmysel a cele to bola vlastne uplna blbina. na jedno pozretie nie je problem ale to je tak vsetko. clovek na to velmi rychlo zabudne. keby som nevedel kto je rodriguez, myslel by som ze ide o nejakeho C-ckoveho rezisera, co je o to smutnejsie. ()

awerto

Ben Affkeck nic noveho neukazal, naopak jeho herectvi je unudene, nesmyslne a na nem cely film pada. Co se to s nim stalo, netusim. Nuda a sed. Namet fajn, ale nepropracovane. ()

honza.kuzel

Pokud se člověk povznese nad hlavní myšlenku, tedy přizná, že by to asi tak nějak šlo a to i když je to vyeskalované na maximum (projekt domino), tak je to docela dobře koukatelné.. No a naopak. V porovnání např. s Nolanem je ten rezdíl, že tam to je na první dobrou uvěřitelné ať je to cokoliv. ()

domco61

Nerozumiem a nesúhlasím s tými negatívnymi recenziami. Mne osobne ten film prišiel ako veľmi príjemná oddychovka bez chvíle nudy. Šikovné mystery thrillerove mindfuck prevedenie ked dokukate cele pochopite …. 🙂 ()

Dr.Hybernus

Film je neobvyklý jeho zápletkou. Stále vás bude dokola něco překvapovat. První dojem není takový, jaký si režisér představoval a proto vás film ze začátku může malinko znudit. Cca po půl hodině se děj začne rozjíždět a vy se konečně můžete začít koukat. I když se začně něco dít, po chvilce vás to i tak přestane bavit. Jedním slovem je to repetetivní a to až do velkolepého finále. Kde štábu zřejmě došel rozpočet a museli to co nejrychleji ukončit, možná až moc rychlé. Filmu hodně pomahá hlavní postava Ben Affleck, jinak bych hodnoti o dost hůře ()