Policajný detektív Danny Rourke (Ben Affleck) dostane hlásenie o práve prebiehajúcom prepadnutí. Po príchode na miesto činu zažije šok – v banke narazí na stopu, ktorá by mohla viesť k nájdeniu jeho dávno stratenej dcéry. Okrem toho, počas lúpeže dôjde k nevysvetliteľnému ohýbaniu reality. Oba tieto prípady spája postava tajomného hypnotika (William Fichtner), ktorý údajne dokáže silou mysle iných ľudí prinútiť vnímať verziu sveta, ktorá neexistuje. Odhodlaný nájsť svoju nezvestnú dcéru detektív Rourke prenasleduje páchateľa, ktorý ho prinúti spochybňovať realitu jeho sveta. (Forum Film SK)

B.Wilde

Nebylo to špatné, ale ani to nemělo ten wau efekt. Přiznávám, že jsem byla nakonec i překvapená, ale pak se vše vyřešilo tak nějak hrozně rychle. Je to docela škoda, protože potenciál to mělo… ()

AnanAss

Rodriguez vykrádá, kde se dá a je na to ještě patřičně hrdý! Já se naladil na jeho vlnu a nejnovější počin, kdysi zatraceně talentovaného režiséra, si v rámci možností užil. Takhle by nejspíš natočil béčkovou noirovou detektivku sám Hitchcock, kdyby byl předtím nějakou dobu na drogách. Myšleno v dobrém. Ben Affleck se do role, s výrazem nic netušícího detektiva, hodí a William Fichtner si přehrávajícího záporáka užívá, podobně jako kdysi svého pekelníka z Drive Angry. Pohodová podívaná, se závěrečnou třetinou, která servíruje jeden divnější zvrat za druhým. Myšleno opět v dobrém. A jednoznačně nejzábavnější Rodriguezův film od první Mačety (Alitu nepočítám, protože tu si pohlídal sám Cameron), který má však na druhou stranu k jeho počáteční tvorbě ještě daleko. ()

n3uro

Kruci, tohle mělo tak obrovský potenciál. Poměrně originální nápad, bohužel nedotažený do konce. Ale i tak se mi to líbilo. ()

Johny M.

Přesně ten typ filmů, který můžu; relativně originální, plnej twistů a čeho poslední dobou čím dál víc cenim: super casting (především Fichtner). To, že ho idioti srovnávaj s Inception je akorát jejich blbost, podobnost je možná tak v hudbě. Rodriguez umí... když chce :) ()

John80

Film o Hypnotizovaní a neskutočnom svete, hľadaní dieťaťa, nudny príbeh, ktorý ma ničím okrem herca a zopár efektov  neoslovil, Film, ktorý stačí raz vidieť nedá vám nič reálne do života 2* ()

Hashirama

Nevím, jestli už jsme si zvykli na dobu plnou předlouhých filmů, ale při sledování Hypnoticu se mi dělalo až nevolno z toho, jak to se mnou do všech stran háže. Expozice neexistuje, od první minuty se jede na 120 a divák se nemá čeho chytit, takže jediné, co mu zbývá, je mít to fpiči jako hlavní hrdina. Už na začátku je však jasně stanoveno, že půjde o vyjetou smaženici v Rodriguezově brakovém duchu, čili mít to fpiči jako hlavní hrdina je i nejrozumnější způsob, jak to celé strávit. Béčkový noir se mísí s polodementní sci-fi, dialogy skřípou a slouží hlavně jako vysvětlivky, a zvraty jsou tak roztomile mimo záchodovou mísu, až se z toho člověk docela zabáva. Affleckův antiherecký rejstřík nevědomky dokresluje celou mimózní atmosféru a u ostatních prověřuje jejich herecké skills, protože prodat takto debilně napsané scény vyžaduje skutečný fištrón. V kontextu filmů, co se prodávají v trafikách jako příloha k časopisu, se tedy jedná o vynikající záležitost. 5/10 ()

Shaleman

Strašně hloupý a nelogický film, který by v rukách takového Michaela Baye byl alespoň luxusní akční jízdou. Tohle je brak. Jedna hvězda snad jen za nápad a že mi je Rodrigueze strašně líto, jak hluboko spadnul. A to jsem si myslel, že po Alitě nabral druhý dech. ()

Likan7

Ben má nějakou příšernou smlouvu, která ho do těhlech fláků nutí, nebo jak to je? Takhle znuděnýho si snad ještě nepamatuju. Ono nelze mu moc co vyčítat, ten film je od začátku do konce jeden velký přesolený hnusný guláš. Od kamery, akce až po tajuplnou hudbu. Všichni tu mají schopnosti div z nich nejsou Jediové a já se začal nudil asi po 20 minutách..a utápěl se v týhle sra*ce čím dál hlouběji. ()

E lan

Slušná zamotaná akční hypnotická podívaná. Asi mi na ní dlouho vzpomínky nevydrží, ale bavil jsem se dobře a po dlouhé době jsem si užil film, který netrvá zbytečné 2 hodiny plus:-) A to se cení! ()

Kraty

Film je dost zajímavej, ale někdy až moc zbytečně komplikovanej... Buď je to parádně promyšlený a nebo "je to vlastně jinak" vždy když se jim to zrovna hodí. Kdo ví, dávám opatrných 7/10. ()

Terka_127

Já nevím, jestli jsem čekala prostě TOHO Rodrigueze nebo už jsem tak otrkaná a čekám opravdu nečekané, ale prostě jsem to věděla. Takže celkový dojem pro mě byl vlastně ve finále úsměvný než šokující. Jako námět supr, ale scénář mi přišlo, že trochu pokulhával. Kdyby to nechal trošku dýl dohrát a netlačil tak na pilu,, nebyla bych tak podezřívavá, přitom ten !!!SPOILER ALERT!!! vymyšlený příběh mě děsně baví. Kdyby policajt honil šíleného hypnotika, tak si chrochtám blahem. Ale bylo tam hrozně moc ALE. Až moc. ()

ForGump

Je známo, že filmy Roberta Rodgrigueze byly vždycky trošku ujeté. To si tady můžeme s klidem potvrdit, byť to není nic jako Machete nebo Planeta Teror. Hypnotik zavání lehkou zakázkou, kterou si Rodriguez evidentně nevymyslel, ale dle titulků jen poupravil dle syžetu od Maxe Borensteina. Když už nic tak tento na sto honů béčkový film má alespoň velmi dobrou právě režii, je totiž velmi dobře vidět řemeslo, které RR stále ovládá. Nicméně Hypnotik je tak šílený mindfuck, až jsem žasl. Naštěstí je důležité že to je opravdu rychlé, lehkých 90 minut nakonec nedovoluje ošívání v sedačce, vlastně stále člověk žasne, co se mu děje před očima a taky si říká, jestli samotný film se mu nějak nezdá a jestli William Fichtner ho také nezhypnotizoval a on po filmu nedojde vykrást blízký McDonalds. 30% ()

Cooller

nemám rád když se věci dějí, jen aby se stali. Ve výsledku dobrý umysl, příběhových zvratů je tu opravdu hodně, ale jsou předvidatelne a působí dost nudně, alespoň na mně teda. ()

Pepe_cz123

Dobře, takový průser jsem nečekal. Zatímco trailer v kině lákal na vcelku solidní akčňák s Benem Affleckem v hlavní roli, dostal jsem průměrný až podprůměrný výsledek. Vše tady jede na půl plynu. Akce je utahaná, nezajímavá a to samé lze říci o postavách či příběhu. Ve zkratce o všem. A film má fakticky krátkou stopáž. Na takový film o ohýbání reality bych řekl že to bude aspoň ty dvě hodiny dlouhé, ale ono ne. Zcela nezajímavá podívaná, která mě dokázala dvakrát uspat. 4 kufříky z 10. ()

koty2201

Keďže ide o trilerové mysteriózne béčko, tak ho tu je aj silno cítiť. Ale bohužiaľ nefunguje dobre ani ako žánrovka. Tvorcovia sa veľmi snažili spraviť niečo na štýl Tenetu alebo Inception od Christophera Nolana. Bohužiaľ sa im to podarilo len trochu. Musím povedať, že ma prijatie divákov na ČSFD celkom prekvapuje. Výsledok ma mrzí, pretože ako námet to znie v skutočnosti dosť zaujímavo a originálne. Lenže prevedenie kríva, je nudné a iba sa pretvaruje inteligentne. V skutočnosti je to veľmi klišoidne a plytko napísaný scenár a navyše dosť krátky film. Respektíve filmári nevyužili stopáž dostatočne efektívne. Príbeh je o ľuďoch, ktorí ovládajú silnú hypnózu. Vytvorili tajnú štátnu divíziu, ktorá slúžila na politické hry Spojených štátov vo svete. Ústredná dvojica hrdinov porušila všetky pravidlá tým, že spolu splodili dcéru. Avšak tá má výnimočne silné hypnotické schopnosti, kedy sa vie dostať do hlavy komukoľvek. Toto chcela divízia využiť a získať toto dieťa ako ich zbraň v záujme štátu. Logicky im to rodičia nechceli dovoliť, počkali kým bude ich dcéra dostatočne pripravená a prichystali pomstu. Takto to znie naozaj perfektne. Teraz môžem len dúfať, že niekto talentovanejší príde s podobným námetom a natočí skutočnú pecku. Čo ma najviac prekvapuje je fakt, že také hviezdne mená ako Ben Affleck, Alice Braga a William Fitchner nepredviedli dokopy nič na čo som od nich zvyknutý z minulosti. Možno keby to vzal pod svoje režisérske krídla samotný Affleck, tak by dopadol film oveľa lepšie. Nie raz dokázal, že je skutočne schopný režisér. Okej, ten Fitchner ešte ako tak celkom ušiel, pretože on vie byť správnym sviniarom skoro vždy. Takže odporučiť to môžem jedine vtedy, ak sa pripravíte na to, že nemáte od toho príliš veľa očakávať. Vtedy to celkom ujde. Ale inak by som sa od tohto filmu držal radšej ďalej a čas venoval lepším kúskom v tomto žánri alebo s podobnou témou. ()

Mamlas

Nakonec celkem dobrý thriller, ale ta pohádkově psychedelická podstata mi připadla jako dost pitomý nápad a dost mi to vadilo, podobně jako hodně zbytečných a hluchých nostalgických míst. No, nakonec to aspoň nějak přijatelně skončili. Ale s tímhle obsazením se dalo natočit něco o level, dva lepšího. (55%) ()

DJ Kritik

Film je zaujímavý svojou tajomnosťou. Veľa toho čo vidíme a nevidíme je do seba poskladané tak, aby to dávalo v celku dobrý pocit z filmu. dejové zvraty sú nečakané, ale dobre spracované. Zvláštne, že sa do toho pustil Rodriguez, ktorého má zafixovaného ako Tarantinovu dvojičku. ()