Policajný detektív Danny Rourke (Ben Affleck) dostane hlásenie o práve prebiehajúcom prepadnutí. Po príchode na miesto činu zažije šok – v banke narazí na stopu, ktorá by mohla viesť k nájdeniu jeho dávno stratenej dcéry. Okrem toho, počas lúpeže dôjde k nevysvetliteľnému ohýbaniu reality. Oba tieto prípady spája postava tajomného hypnotika (William Fichtner), ktorý údajne dokáže silou mysle iných ľudí prinútiť vnímať verziu sveta, ktorá neexistuje. Odhodlaný nájsť svoju nezvestnú dcéru detektív Rourke prenasleduje páchateľa, ktorý ho prinúti spochybňovať realitu jeho sveta. (Forum Film SK)

Connik

Škoda nevyužitého potenciálu. Hlavní myšlenka dobrá, ale celé to vypadá tak, jako že si někdo sepsal hlavní body scénáře a na zbytek už mu nezbyl čas. ()

mac000

"Stokrát dobrý dort" pejska a kočičky patlanice žánrů a motivů je opravdu trefné přirovnání. Při takové míchanici může být sotva něco originálního, ani konec ne. I zda platí osvědčené "méně je někdy více" ()

MartinTerran

Já tyhle mindfuck filmy mám prostě rád. Jasně zápletka nebyla světoborná ani originální, ale dobře se na to koukalo, bylo to napínavé a ten závěr byl skvělý. Herecky za mě v pořádku. Hodnocení: 83/100. ()

Mamutol

Přehypnotizovaný film s hypnotickým koncem bez konce a na závěr mezi titulkovou hypnotickou scénou. Možná se někdy dozvíme, jak to celé dopadne i když, teď mi napadlo, stalo se to vůbec nebo jsem to viděl jenom v hypnóze ? To je taškařice teda ... :-) ()

xxmurphyxx

Je to oficiálne. Rodriguez je one hit wonder. Ok tak možno two, three hit wonder. Ale z doby dávno zabudnutej. To čo natočil posledné roky, dekádu je s výnimkou Ality čistý podpriemer, priemer prinajlepšom a jeho forma z 90tch rokov je dávno v prdeli a nič na tom nezmenil ani jeho najnovší počin, pri ktorom som mal pocit, že sa prepadám do mentálneho limba. Rozoberať ten vagón logických kokotín nemá ani zmysel. Čo ale zmysel má spomenúť je, že ak niekto čaká druhé Inception od Nolana, aspoň vo verzii z Aliexpressu, nech zaradí spiatočku, lebo to je podradné aj na Čínu. Nabudúce sa treba posnažiť prísť s niečím svojím, ako úboho vykrádať elitu, či už formou obrazu alebo zvuku. Hlavne, keď na to človek nemá. ()

wowylgu313

Když jsem poprvé viděl trailer na tento snímek, vyvolalo to v mé duši, pocit blaha a očekávání něčeho na co jentak nezapomenu. No ... Viděl jsem a po týdnu píšu tuto recenzi. Trochu jsem zapomněl, každopádně to co si vybavuji. Ben Affleck perfektní. On je totiž tak suchý až je to krásný. Mám ho rád kluka ušatý ho. Takže to je v pořádku. No příběh, taková jakási menší motanice ale nezamotáte se zas až tak moc aby jste to nepochopili. Takže vlastně spíš taková "nedomrdlá" slátanina. Takhle ... Svoje tempo to má, příběh pokulhává, obsazení super. Takže těch 60-65% to hodí. (V tomhle případě bude platit rozhodně 1000 hlav, 1000 názorů) protože tady to story je prostě tak trochu specifický a nesedne jen tak někomu. ()

blondboss

To, čo sa spočiatku javí ako zaujímavý mysteriózny thriller, sa postupom času zvrhne vo veľmi fádny a nezaujímavý príbeh využívajúci paralelné vnímanie sveta. Samozrejme čistý kalkul, keďže podobné filmy sú momentálne v kurze. Obsahovo to ale nemalo šancu upútať a béčkovým scenárom sa tento snímok sám zrazil na kolená. Aspoň že na tie herecké výkony sa dalo v pohode pozerať. 60 % ()

Fin_429

Jednoduchý scénář zamotaný do psychologického, Inception křížený s Shutter Islandem, modelu, vykonstruovaný tak složitě, že se v tom Rodriguez až ztratil. A i my. Úplně zbytečně. Navíc, kdyby se Rodriguez řídil tím, co nastolil na začátku - rychlý děj, akce, pátrání a hledání, a nedělal by z toho již zmíněný Shutter Island, bylo by to super a možná bychom se dostali kvality, jenž nám předal trailer a jež jsme nedostali. Fajn konec, otevřený, ale i to dítě působilo jako Rey ze Star Wars. Bylo to zklamání. 5/10 ()

smarkus

Je pravda, že je to prekombinované až príliš ale na jedno pozretie je to fajn. Zaslúžilo by si to o pár percentíčiek viac. Ben bol v hlavnej úlohe dobrý, rola mu sedela. Aby tých twistov nebolo málo tak jeden po hlavných titulkách tak na vás ešte čaká. 3/5 v pohode ()

david141474

No musím říct, že bych nikdy v životě nečekal, že během jednoho dne půjdu na 2 kino filmy s Benem Affleckem. Ale stalo se tak dnes. Musím říct, že mě tenhle film docela zklamal. Trailer nevypadal bůhvíjak skvěle, právě naopak. Když jsem ho viděl poprvé, řekl jsem si, že na to nejdu, ale za pár týdnů jsem si řekl, že bych se mohl přemoct a zajít si na to jen z důvodu, že tam je právě Affleck. No a Affleck v tomhle filmu je divnej a jeho dřevěný hraní tomu taky moc nepomáhá. Jediná dojemná scéna, která obsahuje alespoň nějakou atmosféru je hned ta první, ale ta byla i v traileru. Takže co se týče atmosféry, velký zklamání. Děj je neuvěřitelně pomalej a docela i nudnej, první polovina je však něčím zajímavá, ta druhá vůbec. Může za to hlavně opravdu příšerný zvrat. Ten zvrat je na filmu to nejhorší a absolutně se to do filmu nehodilo, teda alespoň za mě. Jediná akce filmu je buď jízda na motorce a ta finální, pokud by se tomu teda akce říkat dala. No a podtitulková scéna, možná naznačuje druhý díl, ale pokud někdy vznikne, já na něj fo kina určitě nepůjdu, nestojí mi to za to. Tenhle film režíroval James Rodriguez, takže jsem čekal o něco lepší sci-fi thriller, ale nakonec jsem dostal příšerný béčko s příšernými hereckými výkony. Co se týče filmů s Affleckem, tak za mě je teda lepší Air než taj tohle. 6/10 Solidní slabota. (Olympia - 12.5.2023) ()

Heywood

Mírně jsem váhal... ano máme tu Inception (2010) a Bloodshot (2020), takže bylo z čeho čerpat, přesto ta detektivní zápletka měla spád, překvapení a poměrně sympatické herce a kvalitní kameru. Co pokládám za laciné, je ta příprava na dvojku, kdyby tohle asi vydělalo, tak ať se má divák možnost těšit se na pokračování. Nadbytečné, ona 2 tím totiž mohla začít i bez té servilní nabídky. Cením, že snaha udělat z lidí stroje je stále v kritickém hledáčku tvůrců, (škoda že více netepou do médií, ta jsou strašná a dávno žádnou demokracii nehlídají), cením, že tvůrci připomínají, že rodiče nemají zájem, aby někdo zneužíval jejich děti (takový CERMAT bych zrušil ve vteřině, to je doslova záporná nenávistná  organizace), cením, že touha se svobodně rozhodnout stále není pro každého jen prázdné klišé. Za to vše, a protože jsem se docela pobavil 60%. ()

SmajdalfCZ1

Unavený po práci jsem měl chuť na nějaký mindfuck ... prostě něco zábavného co mě třeba občas překvapí ... jelikož tenhle film je Béčko a nemyslím si, že nějak skryté Béčko, ikdyž herce to má Ačkové, tak překvapil ... je tu akce po akci a i na konci to nebylo úplně dle toho, co jsem si myslel ... Takže mě to opravdu bavilo a doporučil bych to dále :) ()

FiL55

Film pod hodinu a půl, ale přesto tak strašně dlouhej. Mám rád béčka, ale chyběla jakákoliv energie a to hercům i režii. ()

Muzak007

Pro mě je to bohužel nevyužitý potenciál. Snaha tam byla, ale až na pár světlých momentů si mě to nepovedlo získat. Hypnotik má několik super mindfucků, ale to je asi tak všechno co dokáže nabídnout. Odvaha filmu ale nechybí a to dokážu ocenit. Jestli se někdy dočkáme pokračování tak se na něj rád podívám, ale není to nic co bych musel mít. ()

PanJelen

Je to tak hezky upřímně blbé, že když nehledáte logiku odpustíte víc, než by si Hypnotik zasloužil. Hypnóza na mě ale nezabrala a viděl jsem film přesně takový, jaký je. Béčkový guláš smíchaný z ukradených nápadů odjinud s nevyužitým potenciálem. Ben Affleck působí unaveným dojmem a jede na půl plynu stejně jako celý film. ()