Policajný detektív Danny Rourke (Ben Affleck) dostane hlásenie o práve prebiehajúcom prepadnutí. Po príchode na miesto činu zažije šok – v banke narazí na stopu, ktorá by mohla viesť k nájdeniu jeho dávno stratenej dcéry. Okrem toho, počas lúpeže dôjde k nevysvetliteľnému ohýbaniu reality. Oba tieto prípady spája postava tajomného hypnotika (William Fichtner), ktorý údajne dokáže silou mysle iných ľudí prinútiť vnímať verziu sveta, ktorá neexistuje. Odhodlaný nájsť svoju nezvestnú dcéru detektív Rourke prenasleduje páchateľa, ktorý ho prinúti spochybňovať realitu jeho sveta. (Forum Film SK)

Easykill

Robert se nám vydal zajímavou cestou a hypnotik přináší mnohé, ale mnohé možná dost zvláštně až špatně. Mám dost smíšené pocity. V první řadě mi jaksi chyběl jeho rukopis a náznak vtipu z kultovního desperada to nenapraví. Je to vlastně něco mezi "výplatou" (kde si Affleck honil taky vodítka) a takovou, levnou (skoro telenoveláckou) televizní variací na "počátek". Ale abych tomu extra nekřivdil, Affleck je dobrej a kamennej jako vždy, dívat se na to dá, nenudí to, očekávaný twist(y) taky nějak fungoval(y) a potitulková scéna něco "naznačuje". ()

Feferonka1

Zajímavý scénář,samozřejmě dost neRodriguezovský,ale proč ne. Trochu to působí,jako by to byl film natočený v době před miléniem,Affleck to nějak drží pohromadě, ale přijde mi tady dost vyhořelej :( Nakonec to celý tak nějak fungovalo. Film ale nedosáhne výš než na 3,5 hvězdy. ()

veverysiak

Dosť na hulváta okopčený kúsok, ktorý napodiv nenudí a nenutká k neustálemu porovnávaniu s originálmi, dobre, Ben zase žiari svojím zatvrdnutým kukučom, ale naňho som si už zvykol, dôležitý je odsýpajúci dej okolo neho, no a neodpustím si ešte jedno - ak sa nezbesnie od slávy, pred mladou Finley je veľká budúcnosť, takže 60%. ()

fafejt001

Taková trochu pakááárna.  Jako úplně blbé to zase nebylo, leč mám z toho poněkud smíšené pocity.  Závěr dobrý. Úvod také.  Jen to mezi tím občas podivné.  Myslim, že Ben má navíc . ()

Emperor1

Ben předvedl všechny své grimasy, jak nejlépe dovedl, příběh tu a tam připomínal příběhy z jiných filmů, zvrat se dal tušit, ale stejně jsem se docela bavil, ačkoli jsem byl vzhledem k celkovému hodnocení skeptický. ()

Grázl83

Affleck už od první minuty nahodí otrávený výraz, který ho přejde až v závěru. Byli jsem na tom stejně, já byl taky po celý film otrávený a pak šťastný, že je konec. Takhle špatně a nezajímavě natočený mysteriózní thriller jsem dlouho neviděl a od Rodrigueze bych to fakt nečekal. První hodinu jsem protrpěl a pořád si říkal, jak strašná je to blbost, která nedává žádný smysl.  Potom se to objasnilo a trochu to smysl dávalo, ale celkově je film špatný. ()

vaclav.g.kar

Opět musím sáhnout po čtyřech hvězdách. Film má v sobě něco co ho dělá zajímavější než by měl být. Kombo Affleck - Rodriguez znělo šíleně ale nakonec je z toho super hodinka a půl. Bodíky navíc za pomrknuti na Desperada 😉75% ()

Pignon

Hodinu čtyřicet minut jsem hypnotizovaně a nevěřícně zítal na plátno, co to je za stále děsivější kousek. Za trest bych to nechal scénáristu a režiséra (Rodriquer???? Roberte!!!!🙈) 12x skouknout, aby jim to resetovalo mysl…. ()

gogo77 odpad!

0/10 ... ked zostrihate trailer tak, ze sa tesite na film, z ktoreho sa vykluje totalna ale ze neskutocna kravina .... neviem co bolo horise pozerat na akoze ustarosteny vyraz nudnej Afleckovej tvare alebo pocuvat znôšku otrepanych nudnych fraz zaklincovanych degenerovanymi neustale sa meniacimi scenami, ktore nie ze nedavali zmysel ale boli boli uplne mimo asi aj pre samotnych hercov .... miestami mi ich bolo az luto .... o com to je ? o nicom, hlavnemu hrdinovi - policajtovi unesu dceru a on po 4 rokoch konecne ziskava prvu stopu kde by mohla byt, alebo vlastne celu dobu vie kde jeho dcera je ? ... a ma vobec dceru ? ... odpovede na tieto otazky vam rad prezdradim aj ked som par krat skoro zaspal ... ()

Ammit

Nó, to, že vlády asi všech zemí experimentovaly na vlastních lidech s hypnózou ví už asi každej (celej MK Ultra projekt, že jo...). Na rok 2023 slabota a milionkrát okopčené téma. ()

redsparrow

Jedna hvězda za vynaloženou energii, protože úplný odpad to není, ale limitně se to k nule blíží. Generický, otřepaný námět, chaotický scénář a celkové vyznění jak nějaké nepovedené áčko co spadlo do béčka. Úsměvně naivní a otravně přiblblé. ()

Awer

Těžko se hodnotí film, který jsem neviděl, ale tady to nejde jinak... Jakože fakt hódně béčkový. Jasně, neudělá to díru do světa jako Matrix nebo Počátek, z nichž z obou si to půjčuje prvky. A jasně, je to scénáristicky nevěrohodné a herecky plné klišé. Nicméně - to je třeba Godzilla taky. Takové filmy se prostě točí. A pokud to daný film o sobě ví (Hypnotik se zdá být ten případ; a ještě mnohem horší populární filmy jím nejsou) a divák to přijme, může si v realitě plátna prostě hodinu a půl oddechnout. Takže titulky jsem sice nedokoukal a sequel, jenž dává závěr tušit, si snadno odpustím. Přesto koupě lístku za mě litovat netřeba ()

Polux

5/10 | Tak nebudeme si nic nalhávat, největší "benefit" Rodriguezových produkcí už pěknou řádku let je fakt, že díky jeho osobě dostávají vcelku pravidelně spousty lidí v domovském Austinu a jeho okolí práci (o členech jeho početné rodiny ani nemluvě:-)). Sem tam z toho vznikne stylová pecka typu Alita, sem tam relativně zábavný brak typu Machete a sem tam laciné a nenáročné žánrové béčko na jedno zhlédnutí (v podstatě všechno ostatní). Jako je třeba tohle. | Jasně, audiovizuál nijak zvlášť nenadchne, nejrůznější klišé se tady objevují každou chvíli (trauma po ztrátě potomka prostě nikdy nezklame a parťák, se kterým to nedopadne dobře, je taky taková neselhávající klasika), většina hereckého osazenstva jede na autopilota (což je škoda hlavně v případě Fichtnera) a po příběhové stránce kombinace Scanners a Inception žádné ceny za originalitu (vlastně ani za nic jiného:-)) sbírat nebude, ale příběhově to kupodivu dává nějaký smysl a děj se s postupujícím časem nerozpadne, jak jsem se původně obával (plus i na nějaké ty "překvapivé zvraty" tady dojde), díky rozumné stopáži má film slušné tempo, nízký rozpočet je sice znát (třeba na trikových scénách "ohýbání reality", kterých je úplné minimum), ale několika trochu rozmáchlejších scén se divák přesto dočká a "nečekaná" potitulkovka docela pobavila, byť neúmyslně (titul "nejsilnějšího/nejmocnějšího hypnotika" je očividně putovní:-)). | Znovu to s největší pravděpodobností už nikdy neuvidím (proč taky?), ale jako jednorázová záležitost to účel (nenudit se a netrpět, místy se dokonce mírně bavit) víceméně splnilo, tj. asi maximum možného bylo dosaženo. | PeZet ()