Resident Evil: Apokalypsa

• Česko Resident Evil: Apokalypsa (viac)

Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Jello Biafra

Akčné béčko plné bezduchej až primitívnej akcie postráda akúkoľvek atmosféru. A tej atmosféry sa z mesta plného zombíkov a temných uličiek dalo vyťažiť kvantum. Lenže to by na režisérskej stoličke nesmel sedieť pôvodným povolaním kameraman Alexander Witt (mimochodom nedávno pracoval ako pomocný režisér na Bondovke Skyfall). Film prakticky naväzuje na predchádzajúci diel: zombíci sa zo zariadenia "Hive" dostali na povrch a podarilo sa im ovládnuť celé mesto Racoon City. Mesto je zakrátko uzatvorené spoločnosťou Umbrella a hrstka preživších sa snaží nájsť spôsob ako zo zamoreného mesta ujsť. Sem tam sa tu síce nájde slušná akčná scéna ako napríklad bungee skok z helikoptéry či súboj Alice (Milla Jovovich) s mutantom zvaným Nemesis, ale väčšinou je to nuda a z filmu občas priam trčí diletantstvo režiséra. Skutočnej akcie sa dočkáte až v treťom pokračovaní s názvom: "Zánik". P.S. Film je to skutočne biedny a béčkový, ale je k nemu nadupaný soundtrack s kapelami ako: Rammstein, Killswitch Engage, The Cure, Demon Hunter či Slipknot. Ako puberťák som na tomto soundtracku dosť frčal. ()

Looser

Film začína tam, kde první díl skončil. První půlka je trochu ve stylu Dawn of dead, druhá pulká řežba ala AvP. Alice dostala k ruce opět partičku řežníků ze speciálních jednotek STARS a k mé radosti další cool roštěnku. Možná bych jen opravil, že Nemesis se původně jmenovala Matt. Dvojka pro mně zůstala pouze pruměrným zombie/mutant filmem.Jednička rulez. ()

solskjaer

No zas tak špatný film jak jsem očekával to rozhodně nebyl a chvílema jsem se docela dobře bavil. Jako celek jde ale "jen" o průměrný film, který hřeší na jedné věci a tím je scénář. Lovení zoombiků tu už proboha bylo a několikrát, a několikrát lépe tak proč sakra pořád točit o zoombie, vždyť už toho bylo dost. Snad jen filmy o upírech se mohou s filmy o zoombie ve svých kvantech rovnat. I tak jsem to ale znova vydržel a znova sledoval tu všem známou dějovou linii kdy infikovaný zoombie někoho blízkého kousne - všichni ví že zemře - nikdo ho ale nezabije - pak se jen diví... . Milla byla nádherná a určitě přidala filmu minimálně jednu hvězdičku, kamera byla nečekaně solidní, scénář, jak jsem psal, katastrofa! Stejná katastrofa byl ten věčně usměvavý černoch, ten se skutečně nepovedl a jeho postava byla doslova trapná. Jinak ale jak jsem psal jde o průměr a to je na pokračování tak nemasného neslaného prvního dílu docela v pohodě. ()

Smileface

Prostě sprosté béčko poslepené z několika akčních scén postrádající nejen myšlentu ale také logický sled událostí. Postavy se jen tak potkávají a zase rozcházejí.Z hororové atmosféry zombie filmů nezůstalo zhola nic. Prostě jen akce, akce a zas jenom akce i když docela ucházející. ()

ne0

Přiznám se, pvní Resident Evil se mi líbil... Ale tady musím dát jednu hvězdičku za Millu Jovovich a druhou za Siennu Guillory, protože na nich něco je ;). Ale film, u kterého odhadnu zápletku celého scénáře během prvních pár minut prostě NENÍ dobrý. ()

Yeosol

Lepší než jednička, ale stále to prostě není to, co bych od jedný z nejznámějších PlayStationových her podle filmu čekal. Snad někdo někdy natočí pořádnýho Residenta. ()

folklorman

Narozdíl od prvního dílu je to trochu lepší, ale stále vidím před sebou tu hru, která toho dávala moc, ale tvůrci filmu si asi přečetli jen pár informací z obalu hry a podle toho točili film. ()

sedm.1

Nedávno jsem viděl 28 týdnů poté a nejradši bych mu srazil už tak nízké hodnocení na ještě nižší,neboť po shlédnutí dvojky Resident Evil si prostě nemohu pomoci,ale 28 týdnů poté je jedna velká kopie právě tohoto pokračování.Navíc v Apokalypse je ten samý děj daleko více stmelenější,kompatibilnější a i napínavější.Ale i stejně pořád hodně béčkový.Co se tu však hodně nepovedlo,je to nejdůležitější,totiž akce.Ta je tu jednak představena v neustále klipové formě,ale hlavně je i příšerně sestříhaná,zmatečná a tak ve výsledku vlastně nehorázně nudící.A navíc neni ani moc krvavá,nebo jakoliv drsná.Nechci zkrátka tvrdit,že by mi Apokalypsa vyloženě nesedla,ale hlavní koření filmu tu prostě vůbec nefunguje a strašně celému filmu ubírá na intenzitě a prožitku z jinak v celku dynamické a nadupané jízdy.A nesmím opomenout ještě jedno výrazné plus,cool Mille zde totiž navíc sekunduje snad ještě víc sexy Sienna Guillory,to je sakra lahodná parťačka :).K jedničce si zkrátka Apokalypsa ani nečuchne,ale vypořádat se lépe s akcí,udělat ji přehlednější,šlo by jinak o hodně důstojné pokračování,takto jen slabší průměr.Škoda,potencionál to mělo. ()

slovan1

Na dvojku jsem byl zvědavý. Bylo mi řečeno, že je zde oproti jedničce o mnoho víc akce. Potvrdilo se to a já se kochal v záplavě kulek, bojových scéna a vůbec všeho, co ma s akcí co společného. U tohohle jsem si prostě vypl mozek a bavil se. ()

kenkaku

Líbí se mi na ní celkem originální myšlenka, že vždy následující film začíná přesně tam kde končil předcházející. Díky tomu nevadí, že se sousta věcí recykluje (zombie-dobrmani) a prakticky děj se "jen odvíjí dál". V tomto případě (a věřím že za to může předání žezla jinému režisérovi) se ten děj vinul nějak mimo můj vkus a vše korunovalo to trapné "Frankenstein-Terminátor" stvoření. Nicméně zombie se chovají “standardizovaně” a provedení filmu je koukatelné. Co je moc fajn, je “nová” postava Jill Valentine (kdo zná hru má výhodu). Na druhou stranu vadí, že zmizel Dr. William Birkin (ten co na konci #1 řiká “toho vezměte na projekt Nemesis”). Nechávám tedy průměr. Pozn.: když tak kouknu ta seznam děl která Alexander Witt jako režisér vytvořil, chápu že je tak krátký (za tohle bych mu už do ruky - resp. pod zadek - režisérskou sesli už taky nikdy nedal). ()

vitekpe

Druhy dil spis k smichu. Prekvapive nedobre zahrano...Millo. Ale na druhou stranu je fakt, ze tady by ani zadny superherectvi nepomohlo. Cely to vypada jako prumerna budgetovka na pc... 2+ ()

Melios

Keď som videl dvojku hneď mi bolo jasné, že sa Paul Anderson neudrží a s praví z toho svojráznu šialenú sci-fi akčňárnu podľa svojho gusta. A úprimne sa mu ani nedivím. Vyložene sa to po akčnej a tiež mierne retardovanej jednotke pýtalo. Síce je už z toho len klasická zombie sračka, no má, čo divákovi ponúknuť a zábava na pozeranie to stále je. Plus tam ešte stále vidím veľa prvkov z pokračovaní Resident Evila a i keď to už je podľa herného LORU a chronologického postupu úplný blábol, ktorý trepe dve na tri a mieša do filmu veci, ktoré sa majú stať až ďaleko v budúcnosti, alebo ich príchod zrýchlili. Hej ako stále je to dopozerateľné, ale už nie tak dobré ako jednotka. No mne sa tento sci-fi prelud celkom páčil, aj keď hra je už dávno niekde v koši. To isté sa nedá povedať o ďalších filmových pokračovaniach, ktoré aj lacnú zábavu zakopali a v súčasnosti z toho ostala len filmová kostra, ktorá už dávno nikoho nezaujíma. Ako béčko obstojné. Druhý diel a široko-ďaleko sú Redfieldovci a Kennedyovci stále v nedohľadne... ()

NICOX

Já si nestěžuju, dostala jsem to, co jsem očekávala. Furt se něco dělo, hodně akce, (i když někdy to bylo dost přehnaný), pěkný monstra.. Do role Alice si snad nikoho jinýho než Millu nedokážu představit. Čistý 3* to nejsou, spíš 3-. 60 % ()

hudryhudry

Tak za prvé, tenhle film bych ani nezařazoval do kategorie horor, neboť se spíš jednalo o takovou, jak já říkám, zombie bafačku, která vás vyděsí asi jako Barbucha z večerníčku Kubula a Kuba Kubikula (ti, kteří mají od dětství noční můry s tímto strašidlem, by se na tento film tedy neměli dívat). Scénář je doslova sračkojdní a scénáristovi bych za trest aplikoval T-virus. Zombíci jsou spíše než strašidelní směšní a tvoří takovou vedlejší kulisu hlavním "mutantům" Mille Jovovich a Nemesisovi. Milla se snaží být cool a drsná, ale moc jí to nejde a role zmatené mimozemšťanky z 5. elementu jí sedla daleko víc. K Nemesisovi (zmutovanému Ericovi z prvního dílu, který jsem naštěstí neviděl) bych snad jen dodal, že si tvůrci evidentně vzali vzor z Terminátora a že kdejaká šedesátnice by mu mohla závidět jeho pěkné klapačky. Největším mínusem filmu je však apsoluně zprasený chaotický střih a špatná kamera (především u soubojů nevíte kdo koho mlátí). Když to všechno shrnu, vyjde mi z toho evil, vůči kterému bychom měli být rezidentní a které je skoro apokalypsou pro filmový průmysl :-) ()

jondoe

trosku slabsie ako jednotka.ale mne sa bude pacit mila jovovich asi aj ked bude hrat iba statistku.a nech si vravy kto chce co chce. ()

Testament odpad!

Že má film horší scénár by mi ani tak nevadilo. Čekal jsem akci a té jsem se tady nedočkal. Nebo dočkal, ale byla tak ŠÍLENĚ sestříhaná, že nebylo absolutně nic vidět. A nedovoilím si opět pořádné rýpnutí-jak je možné, že evidentně špatný film se dostal v celkovém hodnocení NAD 50%? A to zdůrazňuji, že první díl se mi vesměs líbil. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)