Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Lima

No co si budem namlouvat, je to bezmozková ptákovina jako hrom, ale vyčítat filmu tohoto druhu dementní scenář a nulovou logiku je jako posmívat se Arnoldu Schwarzeneggerovi, že si nikdy nezahrál Hamleta. Film má poměrně svižné tempo, pořád se v něm něco děje (rozuměj sřílí, hoří, vybuchuje), proslovy jsou tu omezeny na minimum a tak ani nevadí, že o hereckých výkonech se tu nedá moc mluvit (a Mila není a nebyla dobrá herečka a to se nikdy nezmění). Některé akce jsou zajímavé, některé bohužel zmateně, nepřehledně sestříhané a co do brutality poměrně sterilní, to Anderson uměl přitlačit více na pilu. Jako nechtěná komedie ucházející. ()

kleopatra

Hodně mě pobavilo to Frankensteinovo monstrum, které nebylo spíchnuto horkou jehlou ale - jsme přeci jen v čase dokonalých technologií - rovnou sešívačkou :-)). ()

Gemini

Apokalypsa už není tak stylová jako Andersonovo dítko, posun k videoklipu je naprosto jasně zřetelný. Původní herní námět se opět využívá jako osnova, kolem které se rozjíždí zběsilá jízda, která už ale působí dost překombinovaně - scénář je pěkně děravý a v závěru už mu silně dochází dech - a Milla, i když je to velice hezká (a poněkud křehce působící) žena, nemůže cedit mezi zuby hlášky příslušící nabušenému chlapákovi v motorkářských hadrech - právě proto, že vypadá tak jak vypadá. Navíc, Jill Valentine vládne v srdcích všech hráčů Residenta, a Sienna Guillory je v její roli naprosto úžasná. Gratulace castingovému oddělení;) S tmavými vlasy a šedomodrohnědýma očima působí v některých záběrech jako oživlá kráska ze skutečného anime. Silnou stránkou filmového Resident Evilu byla hudba, tak jak jsme na tom v téhle oblasti ve druhém dílu? Už to není Marilyn Manson, ale jde to...vlastně, je to spíš jako John Powell, takže je to velmi vhodné a odlišuje to oba snímky při zachování křivky kvality - dvojka je slabší jedničky. ()

Matty

Nabité kolty, rychlé žravé mrchy a akční hrdinky v minisukních… paráda! Již v komentáři k prvnímu dílu jsem uvedl, že bych někdy rád viděl dvojku, doufaje v ještě slabodušší akční pecku. A skutečně, je to hloupější a tím i zábavnější než jednička. Sledovat něco podobného znamená svádět urpurný boj s vlastním intelektem. Je to nepřetržitá a nezamýšlená parodie akčního filmu (zkuste si představit posledních třicet minut Hot Fuzz se zombíky a bez zamýšleného humoru, roztáhnuté na hodinu a půl). Za vrchol jeho tvůrčích schopností scenáristy lze považovat věty „Doprdele, kdo jste?“ a „Doprdele, co je tohle?“, příznačné pro celý film. Zodpovědnější přístup k režii nebyl díky nagovanému střihač a metalové muzice třeba. Hercům namísto hraní stačí sexy vzhled a drsné výrazy. Jako bonus kongeniální český dabing, překládající i nápisy jako „searching… .“ V závěru jsem již byl souhrou těchto faktorů povznesen do jakéhosi vyššího stavu vnímání, neschopen racionálního uvažování: „Něco se mnou provedli, už se ani necítím jako člověk“. 60% Zajímavé komentáře: Lima, MIMIC, gr8 escape, hudryhudry ()

Enšpígl

Občasné dobré akční scény, hezké holky a i tak si myslím, že tenhle paskvil má ode mě více * než by měl mít . Než se znovu kouknout na tenhle film to už se radši setkám se "zombíky". ()

Malarkey

Pravda je, že trojka byla už strašná, a dvojka se snažila furt ještě bojovat s příběhem a se zombíky tak půl na půl, ale už mi bylo jasný, že to prostě tak dobrý nebude a skutečně tomu tak je. Na trojce je alespoň hezké, že je vidět, jak autoři uvažují, že příběhově už moc neuhrají, tak hrajou hlavně na tu krvavou strunu jednosměrného cíle, tady je to tak zakomplikovaný, až už je to prostě klasické dvojkové zbídačení herní série. ()

T2

Rozpočet $45miliónovTržby USA $51,201,453Tržby Celosvetovo $129,394,835║ Celkom som si to užil, dobrá akcia, triky a vizuálne poňatie ujde. /videl v kine: 60%/ ()

Marigold

Nulová očekávání = žádné možné zklamání. A tady to funguje. Solidní akční zombie vyvražďovačka se sexy Millou Jovovich (příjemnou protiváhou všudypřítomných muskulatur), patřičně stupidním příběhem, klipovým střihem a matrixoidní stylizací akčních scén. Šlape to velice slušně, pokud si mozek šoupnete hezky pod kanape, určitě vás to neurazí. Wittovi se myslím povedl docela solidní vstup na stříbrné plátno, ačkoli, co si budeme namlouvat, Resident Evil Apocalypse vypadá jako dobře udělané intro počítačové hry, a tak jediným narušitelem nulových očekávání bylo všudypřítomný nutkání popadnout myš a vzít akci do vlastních rukou. Což bohužel nejde. Takže ještě než si nandám mozek tam, kam patří, dávám tři hvězdičky. Relax muší bejt... ()

Djkoma

Film, který je naprosto o ničem. Ujetě začíná a i končí. Žádné přestavování, prostě jen tihle jsou opět špatní, tyhle dvě krásky nás zachrání a možná ukecají nějaké monstrum, aby porušilo svůj primary objective. To celé v tragickém pojetí jednoho kameramana co neumí točit bojové scény. Naprosto tragickým stříháním scén. Scénář(pokud se tomu v tomto případě dá takto říkat) dělá z Milly Jovovich mega cool drsnou supermanku a z celého filmu další důvod, proč (ne-)natočit další pokračování. Milla je slabá a její (podle mě mnohem mnohem hezčí) kamarádka Jill Valentine je bohužel přesto odsunuta do pozadí. Celý tento film je takový ujetý videoklip a je o dost jiný než jednička. Už dlouho jsem neviděl nic horšího a nudného než tento paskvil a snahu jednoho "muže ze štábu" o to dostat se do nebe... naštěstí snad navždy ví, že nesmí režírovat. ()

Renton

Scénář: Paul W.S. Anderson .. Ještě větší sra*ka než první díl nebo třeba AvP. Dost jsem se těšil, ale u filmu totálně nudil! Hra (zejména skvělý RE2) patří k mým oblíbeným, ale tohle prznění herních předloh vážně nemusím.. ()

woody odpad!

Já se bojím takřka u všeho, kde je v žánru horor.Vyjímkami je Kruh (ano, ten americký, ten z něhož je každý druhý vyhukaný jak slon při pohledu na myš) a dvojka Resident Evil. Nevěřím, že scénář napsal režisér Horizontu událostí.To je tak laciné, že bych se začal bát jen, kdyby se uprostřed objevil volební spot KSČ.Akce - lepší je v jakkémkoliv díle Pata a Mata.Snad jen pěkné masky a...a? Nic jiného mě nenapadá...No, ty masky taky nebyly bůhvíco...Tak zbývá ještě něco? Nic.GAME OVER! ()

mandes

rozpocet $45 million trzby celosvetovo $129,394,835 ja len dodám že Sienna Guillory mi tu neskutočne liezla na nervy ,podala jeden z najtrapnejších hereckých výkonov všetkých čias ()

Dever

Soundtrack Jeff Danna: 1. Vermilion - Slipknot [4:14] ,2. Just a Little - The Used [3:27] ,3. Us or Them - The Cure [4:10] ,4. Swamped - Lacuna Coil [3:59] ,5. The Outsider - A Perfect Circle [5:26] ,6. The End of Heartache - Killswitch Engage [4:04] ,7. Mein Teil - Rammstein [4:23] ,8. Digging Up the Corpses - DevilDriver [3:52] ,9. Nymphetamine - Cradle of Filth [5:01] ,10. Escape from Hellview - CKY [3:42] ,11. The Chauffeur - Deftones [5:24] ,12. Join Me in Death - HIM [3:37] ,13. My Heartstrings Come Undone - Demon Hunter [4:38] ,14. Under a Killing Moon - Thrice [2:42] ,15. Bloodwork - 36 Crazyfists [3:12] ,16. End of the World - Cold [3:37] ,17. Girl on Fire - Rob Zombie [5:11] ,18. Future Proof - Massive Attack [5:39], ()

novoten

Tentokrát rozšířené do celého města a posléze i všude možně dál, ale ve výsledku podobné jedničce. Tedy solidní jedna hvězda za hodně sexy, hodně akční, ale v rámci postavy i hodně směšnou Millu. Zbytek je scenáristická kaše houstnoucí každou další minutou. ()

Kordus

Ja vim, ze napsat "Bylo to udesny, mel jsem chut odejit z kina" asi stacit nebude, ale je to ta nejpresnejsi vypoved, kterou mohu dva dny po zhlednuti tohoto veledila podat. Ve filmu se nastesti najde i par hezkych scen, ale jinak des bes. Kdyz uz zacne nejaka trochu zajimava akce, cely jeji naboj je zabity strihem a kamerou, pribeh dost kopiruje prvni dil, nic lepsiho nez zombie pejsci scenaristu ocividne nenapadlo (zacinam mit k Andersonovi averzi a pritom jeho Event Horizon miluju) a mutant Nemesis je docela... komickej. ()

tron

Keď som bol na jednotke v kine, zostal som príjemne prekvapený a ešte i dnes jej s prižmúreným okom udeľujem pohodové 4*. Geniálny bol potom záver, ktorý dokorán rozkopol dvere pre bravúrne pokračovanie... ktoré sa nedostavilo. Veľa divákov hovorí, že Anderson je mizerný režisér a jeho filmy nemajú šťavu. Ja by som povedal, že sa to hodí skôr na Alexandra Witta. Dvojka je príšerný, fádny a nudný film. Scenár je biedny ako len vládze byť (ako môžu profesionálni vojaci nechať žiť infikovaného, o ktorom na 100% vedia, že sa zmení na zombíka?), akcia nenápaditá (okrem motorky v kostole si vlastne ani na nič iné nespomínam), triky nestoja za veľa, ani herci (s výnimkou Jovovichovej, ktorá ukáže našťastie na konci podobnú pôvabnú nahotinku, ako minule) . Najviac zarazí trápny titulný "desivý zloduch" Nemesis a smutný fakt, že o zombíkov v tomto zombíckom akčnom horore takmer vôbec nejde (!). ()

B!shop

Hodne slusnej masakr. Neni to sice na cistejch 5*, ale je to o dost lepsi nez prvni dil, kteremu jsem dal 4* a proto davam 5*. Sice tu plati vetsina toho co pro prvni dil, ale je to opet skvela zabava. Scenar je sice jednoduchej (ale sviznej, rube se to skoro od zacatku filmu, takze vubec nevadi, ze to je docela predvidatelne a je dopredu jasne kdo prezije a navic dobre navazali na prvni dil, misty to je navic nelogicke, ale to taky nevadi) - tady jsou drsnaci, tady ti co chcipnou, par sefu, halda zombii a zbrane a vse se rube, zadne dukladnejsi prokresleni postav. Proste tohle je Jill Valentine, je to drsna policajtka a to vam musi stacit, tady to je drsnej polda Carlos Olivera a umi strilet, to staci. Samozrejme nesmi chybet hlaskujici cernoch se skvelou hlaskou "GTA motherfucker". Mirne me zklamal Nemesis, jednak je spis jako robot nez nasrany monstrum a navic nijak extremne nerasi, ale kvery ma slusny. Ale naopak hodne me potesila Milla "Alice" Jovovich. Ta to vsechno rube neskutecnym zpusobem a jesli natoci treti dil, tak s tema dalsima schopnostma, co na konci ziskala, to bude jeste vetsi masakr. Kamera je hodne dobra, i kdyz misty je zbytecne moc zbesila, triky vyborny a hudba by mohla bejt o fous drsnejsi, ale jinak si nemam vcelku na to stezovat. Cekal jsem zabavny becko a to jsem dostal a navic asi jedno z nejlepsich roku 2004 - proste skvelej mix akce a hororu. ()

obitus

To ze u akcniho filmu chybi scenar by mi vubec nevadilo, ale kdyz absentuje i akce je to hodne divny. Ne ze by tu nebyly pokusy, ale jsou vzdy ubity zbesilou kamerou a chaotickym strihem. Co se nepodarilo dokurvit reziserovi (vazne uz toho moc nezbyvalo) s prehledem nici herci. Obligatni cernoch vtipalek a cernoch tvrdak mi uz v americkym filmu ani tak nevadej, ale to co predvadi Sienna Guillory jako Jill prekonava snad i Michelle Rodriguez z prvniho dilu. No a pak je tu jeste Milla, obcas se znicehonic objevi, pokusi se vyskocit, kopnout, bouchnout nebo tak neco a zas zmizi. Chvile, kdy neni na platne patri k nejlepsim, takze jsou jenom hrozne. Fanousky miniatur by mozna mohlo potesit, ze na chvilku ukaze i spuntiky, ale normalniho cloveka to jen nuti k smichu. Sracka. ()

Slasher

Mám rád první RESIDENT EVIL, ale dvojka toť hodně chabý průměr. Všemohoucí plochá Mila se sice snaží, ale celkově nijaký dojem nenapraví. Děj mi přišel jako by se nakonec vůbec nikam neposunul, zombíci ukořistili hovno prostor, střílení sem střílení tam, největším plusem bouchač Nemesis. Béčková akční krávovina. ()

Flipnic

Akční jízda, která jako jedinná z trylogie dodržuje dosti striktně zásady videohry. A to jsem opravdu ocenil. Prostředí, postavy, jednotlivé scény, kamerové záběry, pohyby postav a herců ... vše připomíná videohru a tak to má být, pokud se natáčí film právě dle nějaké videohry. Nulový scénář je nahrazen téměř neutuchající akcí. Mnohem lepší speciální efekty než v otřesném prvním díle a celkově mi to přišlo i promakanější než díl třetí. Výjimečný díl z otřesné filmovo-videohrení trylogie. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)