Resident Evil: Apokalypsa

• Česko Resident Evil: Apokalypsa (viac)

Alice (Milla Jovovichová) bola jedným z dvoch ľudí, ktorí vyviazli z katastrofy, čo premenila podzemné laboratóriá mamutej biochemickej korporácie Umbrella Corporation na smrtiacu pascu. Druhým bol Matt Addison (Matthew G. Taylor) – muž, ktorý chcel pôvodnr odhaliť nekalé machinácie mocnej firmy. Spolu s Alice unikol z tajného centra Umbrelly zamoreného hladnými zombie a bleskurýchlymi mutantmi. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T-vírom a vedci z Umbrelly sa rozhodli zneužiť ho na ďalšie experimenty. Teraz sa Alice znovu ocitá na prahu zlého sna. Spustošené Racoon City sa zmenilo vinou T-víru na mesto živých mŕtvych. Bývalí zamestnávatelia mladú ženu aj tentoraz vháňajú do súboja, v ktorom musí bojovať a zabíjať, alebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je teraz monštrum Nemesis. A nie je to nikto iný ako hrozne premenený Matt… Boj na život a na smrť v meste mŕtvych – to je úloha skúsenej a novými schopnosťami obdarenej Alice, odvážnej Jill Valentineovej (Sienna Guilloryová) a ich spoločníkov – Carlosa Oliveru (Oded Fehr), Nicholaia Ginovaeffa (Zack Ward) a L. J. (Mike Epps)... (TV JOJ)

Aargh

Anderson by měl přestat psát scénáře. Postrádá totiž sebemenší smysl pro logiku a na tomto filmu je to vidět ještě víc než na těch předchozích... Akce je slušná, Milla je super, jen mi dost vadilo neskrývané vykrádání jiných filmů v čele s novým Dawn of the Dead. ()

Decker

No tak vam nevim co si o tom mam myslet. Konec jasne ukazuje na pokracovani a ja se ptam jestli to ma vubec smysl. Od jednicky, ktera byla rekneme povedena se tento druhy dil zhorsil naprosto ve vsem (at uz je to nulova atmosfera, pocit napeti, scenar anebo hudba) a jestli se tato serie bude ubirat stejnym smerem tak mame zadelano na brak prvni kategorie. Podle me nevidim jeden jediny duvod proc Milla Jovovich v techto kravinach hraje a hlavne proc tyto filmy vubec vznikaji. Je to bezmyslenkovite, tupe a hlavne bez jakekoliv atmosfery a pocitu strachu ci stisneni prevedeni pocitacove hry (ktera je ovsem narozdil od filmu ve sve kategorii jakousi legendou). Filmari vsak asi dost dobre nechapu ze co dela tu hru tak dobrou je interakce a hlavne pocit strachu a napeti coz ve filmu absolutne chybi. Ano ve filmu se najde nekolik svetlych okamziku, ale ty jsou zapricineny pusobnosti Milly Jovovich a kdyby ona tento film "nezachranovala" jedna se o naprosto podprumerny efektni acknak na jedno pouziti. ()

Triple H

Som fanúšikom videohernej série, takže som trošku zaujatý. Jedna hviezda za slušné tempo a akciu, druhá za pár žmurknutí na znalcov predlohy a tretia za Siennu Guillory, ktorá proste JE Jill Valentine. ()

Cedr

Po opravdu prkeném a dost trapném úvodu se film celkem rozjede do uspokojivého průměru, který nepřekvapí, ale ani neurazí. Milla je pořád kočka, zábava to také ještě je, zombie už vypadají o něco líp, takže co řešit. Slabší tři hvězdičky aneb příprava na vynikající třetí díl. ()

AntonG.

První Resident mě poněkud nepříjemně překvapil tím, že se odehrává někde jinde než jsem byl zvyklý z původních her (podzemní komplex, WTF?) a hlavně měl úplně jinou atmosféru než jsem znal z videoherní série. Jestli mi něco alespoň částečně připomnělo hru a dalo mi jistá očekávání od druhého dílu, tak to byl samotný závěr jedničky, kdy Milla konečně vyjde do ulic Raccon City. Ale skutek utekl. Ok, máme tu Nemesis a konečně i Jill (+za kostým, -za herečku), jsme (občas) v ulicích Raccon City, ale co se tu v tom filmu děje, to mi rozum přestává brát. Stupidní scénář, herci, efekty a vše se snaží být tak strašně děsně cool, až to celé vypadá nesnesitelně trapně. ()

TomStall

Oproti jedničce zde bohužel platí, že ani ten nosný příběh za moc nestojí.. Tvůrci očividně rezignovali na jakoukoliv logiku a dohnali vše ad absurdum. Těžko říct, jestli větší příznaky debility vykazují dialogy, chování postav nebo pokusy o akční scény. Všechno má nádech béčkovosti, ne-li céčkovosti a bohužel zde není prostor ani se tomu zasmát. Jediné plusy: Není to moc dlouhé, dá se to dokoukat, místo jedné sexy hlavní hrdinky jsou tady dvě a konec opět nabízí solidní prostor pro trojku, která mi snad spraví chuť.. Nejsvětlejší moment: My name.... is Alice... (úšklebek)... and I remember everything. ()

ivan_drago

Je to nestydatě nastavená kaše k prvnímu dílu, který se mi líbil. Ale tohle. Nechápu, že na to ukecali tak dobrou herečku jako je Mila. Sotva sem to vydržel dokoukat. Akčních scén je dost ale sou odfláknuté a bez nápadu. Prostě nuda. ()

Savo

Pif paf a tříkrát LOL! a jeden ROFL jako bonus na konec! Stejně trapné jako jedníčka, vlastně ještě víc. Bohužel tyhle dva filmy mají s hrou společné pramálo, jen těch pár zombies a pár charakterů, který jsou tak neskutečně namachrovaný až de hlava kolem. Tohle prostě není RESIDENT EVIL a nikdy nebude, je to jenom akční podívaná pro ty co nehráli. ()

_DAVE_

Filmy na motivy pocitacovych her se mi nikdy moc nelibily, a tenhle je jeden z nejslabsich.. Navic potom co jsem videl "Usvit mrtvych" to jinak dopadnout nemohlo. ()

Jazzzz

Jedna hvězdička je za tu jednu pěknou herečku! :) Druhá hvězdička je za tu druhou pěknou herečku! :) Zbytek filmu stojí za prd a za nic, a obvzláště konec. ()

anli

Pokracovani velmi spatne jednicky.Je zde videt ovsem posun k lepsimu.Uz tady vystupuji postavy ze hry,na ktere se kazdy hrac tesil,scenar aspon trochu cerpa z genialni hry od Capcomu a hlavne se tu konecne vyskytuji monstra ze hry,na ktere jsme se tak tesili.Kdyby byl o trochu lepsi scenar a Alexander Witt o trochu lepsi a napaditejsi reziser,mohlo to byt slusne.Takhle-i diky Mille Jovovich-je to jen o malicko lepsi,nez prumer.Nekolik scen se ovsem velmi povedlo(kostel,Nemesis) a jsou ukazkou skvele akcni podivane.Proto davam cistych 60% a jsem zvedav na dalsi vyvoj pribehu. ()

majxik

Druhý díl béčkové serie dopadnul dle předpokládání druhých dílů béček. Slabí příběh zabíjí tento film více jak dostatečně a to nedokážou zachránit žádne efekty a ani sebelepší herci. ()

lennyd

Virus, který způsobil problémy v laboratořích firmy Umbrella Corporation pod městem se nyní nekontrolovaně šíří celým Racoon City. Město je uzavřeno, a zbytek obyvatel je nechán na pospas řádění krvelačných zombií, případně nové hrozbě, kterou pod kódovým jménem Nemesis Umbrella vyvinula. Jediným, kdo je schopen se bestii postavit zůstává Alice (Milla Jovovich) a policistika Jill Valentine. Času ale není nazbyt, neboť Umbrella se chystá celé město zničit jadernou bombou, aby zakryla výsledky celého experimentu ... Hodnocení filmu hodně ovlivňuje to, co od něj očekáváte. Pokud "popcornovou" zábavu ve stylu prvního (i dalších) dílů, kde herecké výkony nehrají žádnou větší roli (neboť stejně většina z herců je brzy "sežrána"), hodně akce, výbuchů a tak - tak určitě nebudete zklamáni. Pokud očekáváte něco víc, tak pak nechápu proč se díváte zrovna na tento film :). Mně se i tento Resident Evil docela líbil, sice si v některých místech logika dala oraz, ale na to se v tomto filmu moc nehraje. A toho ostatního je zde více než dost... ()

noriaki

Je tu Sienna Guillory v sexy oblečku, a to je tak asi všechno. Druhý díl série představuje strmý sešup v kvalitě, zábavnosti i filmových hodnotách. Zapomeňte na pomalé budování atmosféry a pocit paranoie známé z jedničky. Děj se skládá z náhodně rozmístěných rádoby efektních scének, které nedávají moc smysl. Postavy putují městem a nakonec jich většina pomře. Všechno se to odehrává v milosrdné tmě aby nebylo vidět že na efekty nebylo moc peněz, a když chce režisér vyšponovat napětí, použije zpomalovačku. Upřímně nechápu, jak tohle může mít stejně fanoušků jako Tajemná řeka, Byl jednou jeden král a Velký flám. ()

LeG!oN

Tak hezky pěkně popořadě: herecké "výkony" komické, efekty...mno, před deseti lety možná.............., příběh prakticky o ničem.Upřímně jsem zatracoval už první díl, kterému se teď omlouvám neboť tohle je fakt moc.Milla Jovovich, jak mě se vždy líbila tak teď musim říct že je to tragédie. To jak si zde hraje na hrdinu je spíš jedna velká komedie, o ostatních hercích nemluvě. Celou dobu jsem přemýšlel zaco bych dal apokalypse hvězdu a přitom to nebyla nějaká kravská výmluva jako že sem to neviděl v kině apod. Prostě jeden bod buď zato, že se jim celkem povedl hnusák Nemesis, nebo za mojí oblíbenou zbraň z CSka AWM. ()

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)

AVP 2

AVP 2

05.05.2005

VOTRELEC VS. PREDÁTOR, filmové stretnutie mimozemských tvorov z dvoch legendárnych sci-fi sérií (Votrelec a Predátor), zožal aj napriek záporom, o ktorých by vedel rozprávať snáď každý, kto film… (viac)