Texaský masaker motorovou pílou

• Česko Texaský masakr motorovou pilou (viac)

Producent Michael Bay (Skála, Armageddon, Pearl Harbor) připravil pro diváky brilantní horor. Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči. S víkendovou tržbou 29,1 milionů dolarů během prvních tří dnů promítání se horor Texaský masakr motorovou pilou zařadil mezi nejúspěšnější filmy letošního roku. Není divu, jeho producentem je slavný režisér Michael Bay, který má za sebou hity jako Skála, Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové a Mizerové II. Příběh filmu je inspirován skutečnou událostí, která se odehrála v Texasu v roce 1973. Skupina projíždějících teenagerů tehdy svedla na odlehlé farmě boj o holé přežití s rodinou psychopatických zabijáků. (oficiálny text distribútora)

AlistairMir

Když vynechám božského Michaela Myerse tak Leatherface je můj nejoblíbenější killerman takže ano hádáte správně že jsem se na tento film těšil. Milej Leatherface nezklame a pila v jeho ruce vrčí tak často až jsem se bál kolik asi utratí měsíčně za benzín. No banda v autě měla jet na ten koncert a měli by se lépe jenže to oni nee. Radši zastaví na pohled šílené blondýně která si z pouzdra...vlastně z pochvy...vytáhne kvér a zcela sobecky si prostřelí hlavu nestarajíc se o to že bandě zasvinila auto a tak trochu zkazila den. Dá se říci že od této chvíle to s našimi hrdiny jde tak trošku z kopečka a kromě mrzutosti z propadlých lístků a čerstvé mrtvolky budou muset řešit problém s již zmiňovaným Kožeňákem a jeho i na poměry USA pošahanou rodinkou. Brutalita, napětí a atmosféra se rozhodly zůstat s náma pro jednou až do závěřečných titulků takže o zábavu je postaráno. Pro mě parádní nářez kdyby takhle dopadl každý remake tak se každý originál může třást že bude mladším bráškou překonaný ()

JohnMiller

Ako dvanásťročný som to považoval za kult.. a keby som bol vtedy registrovaný na CSFD (niekedy vtedy csfd vzniklo) bolo by dosť pravdepodobné, že by som si to dal do TOP10. Ale to už ubehol nejaký ten rok. Po zopakovaní projekcie prišlo nepríjemné prekvapenie. Každou scénkou som sa sám seba pýtal.... "chlape, čo sa ti na tom tak páčilo ?" Nesympatické postavy a nelogické chovanie ma miestami ubíjali k smrti. Śkoda že tvorcovia poňali remake tak jednoducho, skôr pre široké masy než pre milovníkov originálu. Nebolo to úplne na zahodenie... produkcia bola skvelá ale s čista jasna to stratilo tú temnú atmosféru originálu z roku 1974.. Oni s toho spravili tupí slasher.... ()

Brennos

Oproti originálu... hezčí slečny (z určitého pohledu pozitivum, alespoň bylo na co koukat), umělý děj, méně uvěřitelné, příliš mnoho samoúčelného násilí, které nevyvolává emoce... prostě všechna ta surovost originálu s výborným vyvrcholením a uvěřitelnými postavami tady chybí. ()

Colonist

"Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči," tak zněl slogan k tomuto filmu. Kdybych měl při sledování filmu skutečně oči zavřený, asi bych se bavil mnohem víc. Nečekal jsem žádný zázrak, ale tohle byla ještě větší hrůza, než bych si byl vůbec kdy pomyslel. Blbý remake pro teenagery, který má nulovou atmosféru a staví jen na laciných lekačkách, rozřezaných částech lidského těla a stupidním ději. Nečekal jsem přehnanou kvalitu, ale i horory mají svou hranici, kdy už se blbost nedá tolerovat. Kdo čeká na závěr nějakou zvrhlou hostinu s rodinkou kanibalů, tak se nedočká. Místo toho tu je jen ukrutně dlouhá závěrečná naháněčka s Leatherfacem ve stylu Pátku 13. Hooperův originál vítězí o 1000%. Původně jsem chtěl dát aspoň dvě ušmudlané hvězdičky za dva nebo tři povedené momenty, sedmdesátkový styl obrazu a pěknou hlavní představitelku, ale ne, tenhle paskvil si je nezaslouží...To i ten nový remake Friday the 13th, i když to také nebyla žádná sláva, se Nispelovi povedl víc. ()

Aleee89

Poprvé se mi film líbil docela dost. Dokonce jsem se bála. Ale potom jsem se dívala znovu a už mi to nepřišlo tak originální a dobré. Pěkné bylo orámování děje. Ale jinak... prostě mi to potom připadalo bezduché se stokrát omílaným klišé. ()

kajas

Po přečtení zdejších reakcí jsem asi čekala větší psychonechutnost, takže jsem se (jako tradičně na každý horor) dívala s rozsvícenou lampičkou a příliš vystrašená ani znechucená jsem nebyla. Na druhou stranu mi bylo líto každé Leatherfaceovy oběti a hlavní hrdince jsem srdečně fandila. Průměrná podívaná. ()

Eldrick

Konečně pořádná řezničina. Nejlepší vyvražďovačka za posledních pár let. Nebýt těch stokrát ohranných klišé, mohlo to být mnohem, ale mnohem pusobivější. S originálem se to sice nedá srovnávat, ale formálně jde o jednu z nejpůsobivějších vyvražďovaček poslední doby... a krásně zpocená (a vyvinutá) Jessica Biel je s přehledem nejpřesvědčivější kus ženský ve slasheru od dob vřískající královny, Jamie Lee Curtis. ()

Fanucci

Hodně hnusné a bonusový materiál na DVD v tomto směru nezaostává, spíš naopak. Dokument o vrahovi Edu Geinovi, který posloužil tvůrcům snímku jako inspirace, byl opravdu hodně děsivý. Přesto ale dávám jen 3 hvězdičky, protože mám rád jiný typ hororů (Ti druzí, 6 smysl). ()

kapsomut

Tak tenhle horor byl skvělý. Opravdu krása. Má tu docela chabé hodnocení ale co… Mě se nehorázně líbil! Vyskakovala mě husí kůže představou, že toto bylo natočeno podle skutečné události. PROSTĚ BRUTAL!!! Žádná slabota! Ten konec výborný. Občas slabší chvilky vyrovnala vynikající kapela Lynyrd Skynyrd. Skynyrdi prostě jedou! BESTOVNÍ HOROR, NA KTERÝ SE VŽDY RÁD PODÍVÁM. ()

GILLWANDER

Hnus! Ešte, že som to pozeral vo vyššom veku inak by ma asi prenasledovali nočné (nechutné) mory. Ja na takúto zábavu rozhodne nie som. Sorry, ale bolo to na mňa až až.. Priemer to tiež nie je. Vadilo mi tam viacej veci okrem hnusu, ktorý mi nepríjemne strpčoval život. Nebudem ich postupne venovať, nechcem na tento film vôbec myslieť... 40% ()

dee-key

Živě si pamatuju, jak z toho byli na základce všichni auf. To se dá možná pochopit, taky jsem byl tenkrát hotovej z Jeepers Creepers, ale když se na to dívám dnešní optikou, tak je dost bída. Jasně, je to o retardovaným vidlákovi, co honí teenagery s motorovkou po lese. To ale neznamená, že se musí všechny postavy chovat jako vypatlaní mentálové a že musí mít dialogy na intelektuální úrovni diváka Kouzelné školky. Od odpadu to chrání jen fakt, že jsem to dokoukal. ()

dyfur

.......skôr nechutné ako napínavé...ale čo sa dalo čakať ak idete z Mexika,kde ste boli pre "trávu" a zoberiete divnú stopárku...to iste sa dostanete do osamotenej oblasti s osamoteným domom,kde ako inak bývajú psychopati s jedným s motorovou pílou na čele....to,že motor nenaskoči v aute je samozrejmé....to,že sa pomaly rozdeľujete a zatiaľ čo jednomu pília nohu druhí niekde čakajú trocha nervozny "na svoj výstup"...a záver-to,že sa nedozviete prečo to všetko sa deje je samozrejmé,ani kúsok logiky ani náznak deja....poznámka pre seba:už si to videl dvakrát stačilo-viac nepozeraj. ()

Katarine

Kdo to přežije mi bylo jasné od úplného začátku filmu a Jessicu Biel nemám ráda. A zas takovou hrůzu to nenahánělo, bohužel. ()

ilemas

Když jsem to nedávno shlédnul znovu , tak musím zvednout hodnocení na plný počet. Krásná hororová atmosféra, dobře zfilmované. ()

Chen

V novodobé vlně teenagerovských hororů to patří k tomu nejlepšímu. Naneštěstí tenhle žánr, který sází na neúměrnou brutalitu mi příliš nesedí. Někdy je lepší ne tak násilná scéna, která spíše sází na to, že si divák domyslí, co se děje. Některé okamžiky jsou opravdu nechutné. Navíc, když si člověk uvědomí, že něco podobného se opravdu dělo (není tedy divu, že si hlavní hrdina ve finále na jednom z členů šílené rodiny vybila vztek). Střih byl místy až příliš divoký, a natolik zmatený, že v podstatě nebylo možné ani odhadnout, co se děje :). Ovšem obsazení se mi líbilo, Jessica Biel s přehledem zvládá nejen křičet o život, ale ještě u toho být sexy. Mimochodem, myslím si, že v rámci žánru předvedla i obstojný herecký výkon. Sympatický mi byl i Mike Vogel. ()

peto12

Jeden z výborných hororov, ktorý sa odohral v r. 1973 v Texase a prípad dodnes neni uzatvorený. Hororové scény ma nadchli dosť, hlavne dievča na začiatku, jak sa sama prestrelila. ()

Martin741

Dost kvalitny a desivy pribeh texaskeho Leatherface a naslednej vyvrazdovacky : presne to je film Texasky Masakr Motorovou Pilou z roku 2003. Reziser Marcus Nispel sice nie je schopny vybudovat postupne hustnucu atmosferu, ako napriklad Hitchcock, ale napriek tomu aspon nejaka atmosfera vo filme je pritomna a je miestami aj poriadne desiva. Herecke vykony su sice priemerne, ale Jessica Biel hrala podla mna obstojne. Vyvrazdovacky su zrucne natocene, dialogy su na slusnej urovni a zaver bol dostatocne mrazivy. 69 % ()

peiton

,,Nedeľná idylka štvorice mladých ľudí sa zmení v boj o holý život..." Som fanúšik TCHM (po r.2003) a vôbec sa tým netajím.Takýto nápad sa zrodí 2-3 × za život.Jeden z najlepších hororov vôbec u mňa! A jeden z mála naj(ne)uveriteľnejších snímok vychádzajúcich zo skutočných udalostí.Máme tomu veriť??!Ja rozhodne tomu veriť chcem,aj ked...Od začiatku zaujme rýchlosťou a napredovaním deja.Vo vzduchu cítiť znepokojivú,dusnú atmosféru.Napätie by sa dalo krájať.Cez obrazovku je až skoro cítiť čerstvo pokosené obilie a sálajúce lúče zapadajúceho slnka.S pribúdajúcimi hodinami okrem nevyhnutnej noci a s ňou súvisiacej tmy sa vkráda do mysle hrdinov poznanie o čo tu kurva vlastne ide a ako uniknúť z rúk riadne psychopatických nazvime ich teda,kanibalov.Lenže háčik!Totižto ešte skôr ako si to stihnú uvedomiť,už je pre partiu mladých ľudí neskoro.Napätie by sa dalo krájať.Ja osobne nefandím hororom,kde krv tečie prúdom,skôr dávam prednosť napätiu,ktoré vychádza aspoň z trochy reálneho základu.A práve o to tu ide.Ani chvíľku sa nenudíte,čas odsýpa ako má..Prvé vzhliadnutie za denného svetla cez prsty. 2 × takisto.Dávam 100%. ()

Conan je v haj*lu

Conan je v haj*lu

13.06.2009

Omluvte to přímočaré vyjádření osobních pocitů, ale slušněji už to napsat nedokážu (zvažoval jsem i mnohem ostřejší verze). Že se schyluje k natáčení nového filmu o barbaru Conanovi (spíš než o… (viac)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (viac)

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Už jsme tu dlouho neměli remake. Těšíte se? Bude to maso. Ale co maso, přímo masochismus (diváků vůči sobě), sadismus (filmařů vůči divákům) a narcisismus (filmařů vůči nim samotným). Ale nebudeme to… (viac)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (viac)