Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

Tomesh

Maximální rozsekávačka. Kecy o prvoplánovitosti miluju. Jasně, že ten film takový je, ale já mám city a na tohle kašlu. Ideální kino pro zamilované.. ()

Všivák odpad!

Tohle ma bej tjako láska? Láska bez humoru, bez nadhledu, bez sexu (to bude asi ta ta emerická), bez roztržitosti. Jenom prázdný kecy. Proč sakra ten chlápek začal poslouchat její muziku? Na konci s tím usedlým autem vypadá jak mrtvola. Ta ženská byla snad největší kráva co jsem ve filmu viděl. Žádné slitování s takovýmhle filmem. Nic mi to nedalo, spíš vzalo. ()

VanTom

No na takovéhle (rodičovsky) správné, výchovné romantice jak z "bravíčka" si cynik smlsne! :-) Populární problémový floutek + posmívaná pobožná premiantka = velká láska, neřku-li zázrak! Jedna písnička střídá druhou (je to přece in a pro mladé), i dnes již uhaslá hvězdička Mandy Moore zapěje… Nicméně cynik musí chtěnechtě přiznat, že při dojemném konci i on lehce zjihnul (a proto hvězdičku přihodil). ()

nevermore

Doufám, že filmy jako je tady ta břečka, už se dnes točí co nejméně. Všechna klišé jako bad boy a nice girl se do sebe postupně zamilují, všechno to tady je. Shane West je navíc extrémně nesympatickej a špatně tady hraje. To ale ještě nemusí znamenat, že se bude ve filmu chovat iracionálně jako úplný idiot. Táta-lékař (kardiolog, či co) s kterým se roky nebaví a probudí ho v noci, že hned teď má všeho nechat a bežet s ním za jeho Jamie je v tom úplně nevinně. A Shane potom s drňáckým výrazem řekne: "Nikdys tu pro mě nebyl", nebo takovej nějakej slint (zamyslete se nad absurdností a naprostou nereálností celé situace), kdy táta je v právu a měl snahu pomoct. Ne tohle mě rozčiluje. Od odpadu to zachránila jen ta kopa ještě horších snímů, co jsem bohužel viděl. ()

LEGACY

Taky se přidám k lidem, co zažily silný emoční procitnutí. Na doporučení kamarádky z Belgie tohle byla má povinnost, a tk trochu jsem se na to netěšil, zvlášť první minuty chce člověk toho arogantního fracka nakopat kamsi, ovšem postavy se zde parádně mění, příběh má tajemství a slzy se postupem času derou do očí. Tohle není klasická lovestory, je to příběh o ponaučení, o dvou protipólech, které se mohou potkat a jeden druhého změnit - určitě bych chtěl vidět jak moc byly diváci na premiéře dojati a jestli odcházeli sál s kapesníčkem v rukách. ()

D28

Práve naopak, veľmi ľahko zabudnuteľné, ten názov si priam pýta o tieto slová.Tam nebolo nič, čo by sa ma dotklo.Romantika?1 bodík.Dráma?Druhý slabulinký bodík.Trapnosť-zvyšné tri,ale tie sem nepatria. ()

Avari.73

Jeden z těch lepších dojáků. Pointa tomu dala grády a film dokázal dostat i mne. Shane West je sympaťák každým coulem a Mandy jsem taky překousl. Nevadila mi její role, spíše naopak, jde o samotnou herečku. Ale to je subjektivní. ;) Film mohu doporučit a hodnocení za ČSFD je zasloužené. 7/10 ()

KarKulA

Americká pohádka drnkající na dojemnou strunu. Nelze to nazvat jinak než sladkobolný kýč ..... i když docela ucházejícně zpracovaný. ()

rudess

Ach, tá láska... ja viem, že na rozdiel od ostatných hodnotení značne prestrelené, ale nemôžem si pomôcť... pozeral som to v takom citovom rozpoložení, že som preplakal asi polovicu filmu... a že Mandy bola úchvatná mi nikto nevyhovorí... ()

sellsakul

Stále tá istá pesnička dokola..."Skvelý nepredvídateľný dej a neočakávané vyvrcholenie na konci ma prinútili plakať až tak, že som si musel otvoriť Bažanta 12" Neviem za čo dávam jednu hviezdičku asi za toho Bažanta, to bolo najlepšie z celého filmu. ()

zuza99

Asi jsem lidská zrůda, ale film mi přišel spíš tragicky příšerný než dojemný. Mandy Moore se celou dobu tvářila, jako kdyby nevěřila, že hraje hlavní roli. Začátek ještě docela ušel, ale od oznámení nemoci byl film příšerně nekoukatelný. Nemůžu najít jediné pozitivum, snad jen to, že tvůrci neplýtvali u natáčení mnoho času. ()

LadyVader

Cukr, cukr, cukr a ve výsledku hora klišé. Holky mi bylo líto, ale že by to semnou nějak extra hnulo, to ne. Každopadně film rozhodně neurazí. ()