Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

Dever

Soundtrack Mervyn Warren: 1. I Dare You To Move - Switchfoot [4:08] ,2. Cry - Mandy Moore [3:45] ,3. Someday We'll Know - Mandy Moore/Jonathan Foreman [3:43] ,4. Dancing in the Moonlight - Toploader [3:52] ,5. Learning To Breathe - Switchfoot [4:35] ,6. Only Hope - Mandy Moore [3:54] ,7. It's Gonna Be Love - Mandy Moore [3:51] ,8. You - Switchfoot [4:12] ,9. If You Believe - Rachael Lampa [3:50] ,10. No One - Cold [3:16] ,11. So What Does It All Mean? - West, Gould & Fitzgerald [2:59] ,12. Mother, We Just Can't Get Enough - New Radicals [5:44] ,13. Only Hope - Switchfoot [4:14], ()

kleopatra

Strašně, strašně přeslazené! Špatný chlapec se zamiluje do dívky, která je nadpřirozeně vzorná a nepřirozeně oblečená. Klišé na klišé, rakovina, slzičky. Kýč velmi podobný Nejpevnějšímu poutu s L.Sobieski. ()

T2

Rozpočet $11,8miliónaTržby USA $41,281,092Tržby Celosvetovo $47,494,916║ nakoniec moc chytilo, dojemné, silné, na prekvapenie Shankman to zvládol nad mieru a neotrávil "vyumelkovaným" príbehom ako som spočiatku čakal, Mandy Moore je zlatá /80%/ ()

imf

Pointa tenhle film zachraňuje jako deus ex machina. Shankman nemá šanci mě oblafnout, ale Shane West je víc než snesitelný jako bad boy, tající pod dohledem Mandy Moore, vychované v nedělní škole. Je to souboj protikladů, otupující své hrany popíkovým soundtrackem, tunou klišé a již zmíněnou hořkou tečkou. Ale co na tom... občas jsou takové filmy potřeba a u tohohle se nemusíte bát, že by vám v nestřeženém okamžiku vypíchnul oči. Maximálně vám je trochu propláchne. ()

Djkoma

Nečekaně příjemný film, který hraje na všechny emoční romantické struny v každém divákovi a hraje na ně opravdu příjemně a jemně. Žádné zbytečné tlačení na pilu, ale postupné rozehrávání příjemné hry o dvou lidech co se milují a nejde jim to nepřát. Mandy Moore je zlatíčko ameriky a na rozdíl od Jessicy Simpson jí nestouplo nic do hlavy(ani do prsou) a zůstává svá, příjemná a hezounká. ()

TheMaker

Nádherný film u kterého mi nezůstalo jedno oko suché !!! Krása !! Chápu, že mu skoro všichni tady vytýkáte to "velké klišé", ale já si na jiný takový film nemohu vzpomenout. Moc se mi to líbilo ! Nádherná Mandy Moore ! ()

Subjektiv

Když se v reálném životě potkají dvě protikladné povahy s diametrálně odlišným hodnotovým systémem, životním stylem, zájmy, morálkou a způsobem oblékaní, obvykle to končí ignorací či konfliktem. V americkém romantickém filmu lze samozřejmě očekávat něco docela jiného, lásku jako trám, která hory přenáší, štěstí plodí... Žila byla zapálená křesťanka, čestná dívenka, nadšená intelektuálka, bezmála vědkyně, která špatně věděla, že i Einstein sdílel její nábožné zanícení (jak mylně tvrdí na počátku filmu). Povrchňáci z americké střední neměli ji rádi. Měli ale rádi sebe, auta, šikanu, mrduňk a ostentativní pohrdání ostatními. V jednom však číhá zárodek dobroty... Nyní, potenciální diváku, táži se tě, co bude dál? Co myslíš? ... Správně, je čas na onu lásku. Následují SPOILERY. Co myslíš dále, diváku, bude se stydět před povrchními kamarády? Bude. Překoná to? Překoná. Napraví ho láska? Napraví? ....Ale co to, sotva uplynula hodina, co budeme dělat dál? Čárymáryfuk a je tu leukémie, s holkou je to nahnutý... Ale dobře to dopadlo, napravenec ji ještě před smrtí stihl splnit všechno z jejího kýčovitého seznau přání. Např. být na dvou místech současně. Ale hlavně, zažít zázrak. To byl totiž on. Ten kluk. Nevím, co k tomu řekne Svatá Stolice, ale já kýč, který je špatný i mezi kýči, nebudu hodnotit mile. Odpad Dlouhou cestu minul jen proto, že v úvodní scéně kamera relativně zajímavě projížděla skrz skupinku teenagerů. Hádám, že právě tady štáb vyčerpal veškerý svůj um. Téměř odpad. ()

novoten

Dokud jsou všichni hodní, upřímní, milí a starostliví nebo naopak zlí a zákeřní, tak jsem se i já ušklíbal nad tím, že takhle černobíle to snad ani není myšleno vážně. Ale jakmile zadá hlavní hrdina první důvody k sympatiím a Mandy Moore zazpívá na pódiu, nebylo pochyb, že se v tomhle najdu. Sladkobolná romance jak má být, včetně přestřeleného finálního patosu, ale i upřímných dráždidel slzných kanálků. ()

Karlos80

Patetické, dojímavě vášnivé a především zahrané na emoce diváka to určitě bylo, ale i tak jako chlap jsem byl celkem spokojen. I když film po pomalém rozjezdu kde se nic téměř nedělo, byl lehce předvídatelný, ten konec mě přeci jenom trochu zaskočil, prostě jsem nevěřil že to tak skončí. Ale byl to jenom film a přeci jenom oceňuji to, že tvůrci filmu nemysleli jako jiní jen na šťastný happy end, který se prostě nekonal. Takových topodobných klišé už tu bylo dost ne? Scénář byl určitě asi nejkvalitnější složkou celého tohoto filmu, pak bych ještě určitě ocenil dva mladé skvělé herecké výkony, dvou hlavních představitelů- milenců, a určitě i zpěv pěkně vypadající Mandy Moore. K zamyšlení: "Člověk by měl být rád za každou vteřinu strávenou s milovanou osobou". Určitě se jednalo po dlouhé době o lepší film pro teenageři (než které nám tu stále tv servírovali, a na které jsem byli zvyklí). Ne tedy jen o sexu, ale hlavně i o lásce, pocitech zodpovědnosti a snaze něco více dokázat. Celkový dojem 2,5/5*. ()

Pethushka

Film, který má srdce a na nic si nehraje. Lidé se mění a často za to může druhý člověk...Ona mu dala všechno, on jí dal ještě víc..Za mě jedna z nejlepších amerických romantik a (zatím) životní role Mandy Moore. K tomu všemu ještě pěkná hudba..5*. ()

Shit

Takovej plačka film, ale fakt příjemnej. Zhruba 3/4 filmu je celkem jednuduchej romantickej film, kterej určitě neurazí, protože Mandy Moore je fakt sluníčko, nicméně potom Shankman rozehraje dojemnou část, která se mu vyvedla fakt navýbornou, vůbec netlačí na pilu a dávkuje to tak akorát a i konec, kterej by skoro každej využil na hyperdojemný rozloučení, tak tady je to podaný vkusně a celkem nenuceně. Docela mě to mile překvapilo ()

flanker.27

Je vůbec možný, že se mi takovej film bude líbit a to tak že dost? A to přesto, že mě vytáčely občasné náboženské kecy fotra lotra pastora a nějaké to moralizování? Zkrátka mě ústřední pár přesvědčil, že to myslí vážně. A to hlavně Mandy Moore, která mi v Honu za svobodou přišla nehezká, tady nasadila tak bezbrannej výraz, že ve mě vyvolávala ty správné ochranitelský pocity. Ovšem přiznávám, že na dojmu z filmu se hodně podepsalo to, že přítelkyně se ke mně při něm dost pěkně tulila :)) ()

Sarkastic

Ono to nebylo vůbec špatné. Je to překvapivě nadprůměrný romantický film obsahující scény, které divák viděl i v jiných žánrovkách, ale tak nějak lépe udělané. Navíc mě mile/nemile překvapil konec (nebyl happy end!) a možná i díky němu a příjemné hudbě hodnotím slabšími 4*. ()

Brouk

Škoda, že neumím maďarsky... to je totiž ideální řeč (můj názor) na nadávky a na kletí... Ještě, že jsou TY! Vánoce, jinak bych se zhroutil (STEJNĚ MĚ TO NEMINE :-)) Ne, vážně, jestli si někdo myslí, že mi může na Vánoce naservírovat sebevetší slátaninu a já pod tlakem Vánoc vyměknu a budu se tvářit a radovat, jak jsem happy a sežeru to, tak to tedy ne... Ač ovíněn, relativně zjihnut pod tlakem Vánoc, vezmu to jako obzvláště nepovedonou záležitost, ale že jsou ty oný, tak za 2 ()

TheDarKnig

popravdě nemusím tyhle sladké, sentimentální romantárny. No Mandy Moore je fakt v roli té intelektuální křestanky k nakousnutí a i když příběh od začátku do konce nevybočí ze zajetých kolejí a je jedno klišé vedle druhého, musí se uznat, že Shankman tyhle limonády ví. Lidé vždycky chtěli vidět takovéto ideály, které se v prohnilém světě téměř nikdy nestanou. A když to okoření nějakým tím dramatem, láskou z pohádky a fajn představiteli, plus myšlenkou važme si věcí, které máme a na konci tě rozbrečí, ty 4 dám. I když mně ta přechytralost někdy štvala, na druhou stranu, teenage romantika v hranicích křestanské morálky tu zas tak moc nebývá, a to beru jako další plus. ()

Kaka

Strhující a dospělý film pro melancholiky, romantiky a všechny, co berou vážně sousloví "pravá láska". Brilantně zahrané, brilantně zrežírované. ()