Nezabudnuteľná cesta

• Česko Dlouhá cesta (viac)

Pokaždé, když do malého přístavního města Beaufort v Severní Karolině zavítá jaro a vítr zavoní piniemi a mořem, vzpomene si Landon Carter na svůj poslední rok na střední škole a na dívku, která změnila celý jeho život. Na Jamie Sullivanovou. Byla vážná a konzervativní, její otec, reverend baptistické církve, ji vychovával přísně a bohabojně a Jamie jako by vůbec nezajímalo, že se jí ostatní spolužáci po straně posmívají. Zato Landon byl tehdy bezstarostný větroplach, který se potloukal s kamarády, vymýšlel klukoviny, nedělal si žádné plány do budoucna a upřímně řečeno si příliš nevěřil. Přesto se jednoho dne život těchto dvou mladých lidí osudově protnul a mezi Jamie a Londonem se zrodila láska. (oficiálny text distribútora)

yangzhening

Šílený kýč plný všech klišé, které jeden kdy o romantických filmech měl. Shlédl jsem dokonce se sebezapřením, nechtěl jsem rušit plačící drahou polovici. Jednu hvězdu dávám za překrásnou ztvárnitelku hlavní ženské role. ()

kiararaftl

Čo sa týka teenagerovských romantických filmov patrí príbeh super sexy Shana Westa medzi moje najobľúbenejšie. Hoci je v ňom plno klišé, páči sa mi ten určitý výchovný nádych, ktorý film má a podobné ich naopak postrádajú. A nechápem, že Shane skončil na CW v Nikite - ten chalan mal nenormálny potenciál. ()

nikus120

Nečudujem sa, že tento film si získal milióny fanúšikov. V tej dobe to bol asi jeden z najnormálnejších filmov. Síce niektoré scény sú až moc presladené ale celkový dojem to nepokazí. ()

dudo24

Áno, mohol by som film ohodnotiť ako presladenú klišé kravinu so prototypovými zaškatuľkovanými charaktermi. Alebo! Alebo sa cez to môžem preniesť a naplno si vychutnať krásny romantický emočne nabitý príbeh o rozvíjaní a sebapoznávaní. Síce klišé, ale na úrovni. Postava Jamie ma celkom dostala. Najlepšia scéna z filmu je jednoznačne muzikálová pieseň. ()

vladi87

Veľmi príjemný film, nezvyčajný svojím spracovaním, chovaním hlavných hrdinov a najmä zakončením. Myslím, že film je výnimkou spomedzi súčasnej hollywodskej produkcie tiež-romantických filmov, kde sa najprv každý s každým vyspí, aby potom našiel svoju lásku. Tu je to inak, aj preto dávam vysoké hodnotenie. A že je tam veľa klišé? To predsa nemusí byť vždy na škodu veci.. ()

kobe.AIR

Another movie for friends of The Bible. Občas se vyskytnou světlejší okamžiky, ale celkově kýbl vyděračských rádoby srdcebolných emocí. Jednu hvězdičku jsem přidal za krásnou Mandy Moore. Jednou se to ale dá přežít, i když ke konci už se na ty závěrečné titulky doslova a do písmene těšíte. ()

Lipps...

Možná je to z části klasická láska na střední škole, ale svým charakterem se nejedná jen o další teen komedii. A navíc mě to vždycky rozbrečí tak, že mám pocit že už se musím každou chvílí rozpustit. ()

Eridan

SPOILER ALERT Jak ja nesnasim tyhle filmy! Mlada krasna holka zblbne mladyho svobodomyslnyho kluka, ten se zmeni k nepoznani a pote, co si mu klidne zemre, je zbytek zivota smutnej a teskni po ni. Je jasny, ze zivot nedopadne dobre, protoze kazdy nakonec zemre, ale aspon ty filmy by mohly koncit hezky, ne? 4/5 kvuli tomu konci ()

FincherD.

Sice už nepůsobí jako když jsem to viděl poprvé před lety,ale pořád-srdceryvné,slzopudné,klišoidní.......Mandy Moore je velmi fajn. ()

Martiiiiinka

Na tenhle film jsem se dost těšila skrze knižní předlohu, která mě v celku zaujala. Byla to sice limonáda sladší než cokoliv, co mě napadá, silný příběh a pěkně vystavěné charaktery to ale bohatě vynahrazovali. No a přestože zůstala základní linka poměrně nezměněná, přesunutí děje z padesátých let do současnosti, upravení charakterů i různých zlomových okamžiků mě ale i tak docela mrzelo. Příběh tak podle mě přišel o velkou část svého knižního kouzla a stala se z něj jen další smutná romance. Rozhodně ne špatná, koneckonců oba hlavní představitelé mě velice příjemně překvapili a Jamiin seznam přání, který v knižní předloze chyběl, je možná jeden z nejromantičtějších momentů, jaké jsem v podobném filmu viděla, za srdce mě ale bohužel úplně nechytila. ()

Vala

Nádherný film-a to že na romantáky nejsem!Měla jsem co dělat abych nebrečela jak želva-i když kdybych na to koukala sama,tak bych tomu asi neutekla.5* ()

Marty_cihi

I když je to kolikrát až moc přeslazené a vlastně je to i trochu ohrané, tak film na mě zapůsobil poměrně silně. Většinou tyhle filmy končí "happyendem", ale zde tomu tak není. Ale jo 4 hvězdy si to určo zaslouží... ()

Shinnie

Tak toto bolo nádherné. Ťažko povedať či aj reálne, ale že vraj zázraky sa dejú :). Tým mierim na zmenu hlavného hrdinu. Citlivé povahy nech si pripravia kapesníčky, lebo je to skutočne krásny, dojímavý film, ktorý nekončí Happy-endom ale tak ako to väčšinou v skutočnosti býva. Pre niekoho to bolo možno presladené (skúsenosť/sklamanie že takí chlapi existujú len vo filmoch a v červenej knižniči), pre niekoho klišé (sakra chlapi, nač pozeráte romantické filmy?! :D), pre mňa však veľmi sympatický kúsok, ktorému sa nebudem brániť ani nabudúce. ()

SuzieS

par super pisnicek, charaktery a chovani postav jsou taky docela logicke. Nebyl spatny, jenom ve spatne parte.. pribeh docela predvidatelny, ale i tak par velmi hezkych momentu... ()

klapqua

Sladšie jak kilo cukru, ale tak ked nič iné v tv nejde a nič iné sa vám nechce, dá sa to zniesť. Je to také neškodné sladidlo, čiže diabetici, ste v pohode. Jednu hviezdu dávam za Shanea a druhú za celkom pekné prostredie a príjemnú hudbu (ak vypustím tie odrhovačky od Múrovej). Myslím, že filmov, kde hl.hrdinka na konci umrie (či už na chorobu alebo že na ňu padne klavír) je už celkom dosť... už by som brala iný spôsob brnkania na citlivú nôtu. ()