Kdesi v Európe, začiatok 19. storočia. Bratia Grimmovci by hádam ani nemohli byť rozdielnejší – na jednej strane je mimoriadne cynický a občas príliš neomalený, no odvážny hazardér Wilhelm, ktorému ale nik nepovie inak ako Will (Matt Damon), na strane druhej milo naivný a večne zasnívaný romantik Jacob, ktorého zase prezývajú Jake (Heath Ledger). Čo ich však spája je slabosť pre strašidelné príbehy a legendy. Oficiálne sú totiž na cestách ako bojovníci proti strigám a démonom a na živobytie si zarábajú oslobodzovaním a zachraňovaním dediniek, ktorých obyvatelia práve na tieto bytosti temnoty veria - a ktorí sú presvedčení, že všetko nešťastie, čo ich v živote postretlo, majú na svedomí práve ony! „Tím Grimm“, ako bratov tiež zvyknú volať, tak má vďaka ľudskej naivite a poverčivosti zaistený „pravidelný príjem“ - no len do chvíle, keď ich francúzska armáda usvedčí z podvodu a odhalí ich ako hochštaplérov! Veliaci generál ich ušetrí len pod podmienkou, že odhalia tajomstvo prekliateho lesa, v ktorom znova a znova miznú dievčatká. Nuž a práve na tomto čudesnom mieste sa naši neslávni pseudoexorcisti po prvý raz stretnú zoči-voči s naozaj reálnou hrozbou: so zákernou prastarou kráľovnou, ktorá by urobila čokoľvek na svete, aby bola večne mladá a krásna (Monica Bellucci)... Mimochodom, jedno zo stratených dievčatiek nosí červenú pelerínu s kapucňou (Alena Jakobová) – a v lese narazia aj na istého Janka (Martin Světlík), ktorý zúfalo hľadá svoju sestričku Marienku (Denisa Vokurková)... (TV Markíza)

Brano

Nudná rozprávka pre deti, ktorá nie je akčná a ani zábavná. Herci tiež veľmi nezaujali a scenár bol slabý a ten čierny humor mi nepripadal veľmi zábavný. Zo začiatku ešte ako tak pozerateľné, ale od polovice to už začala byť príšerne nudná slátanina. ()

Guran

Pěkný fantasy + pohádka, troška komedie a strašidelných scén. Snímek točený v české republice má u mě velkou zelenou. Opravdu Terry Gilliam je skvělý režisér a hlavní herci - Heath Ledger, Matt Damon a Lena Headey jsou taktéž skvělí. Velice povedená hraná pohádka. ()

ostravak30

Upřímně řečeno to prostě není film, ze kterého si sednete na zadek. Ale mě se docela líbil. Hlavně výkon Heath Ledgera. A ani Matt Damon nehrál špatně. Docela mě zaujaly i kvalitní výkony českých herců, zvláště pak Miroslava Táborského. Naopak Monica Bellucci, nemůžu si pomoct, je prostě krásná, ale bez hereckého talentu. Samotný příběh je originálním pojetím toho, jak bratři Grimmové ke svým pohádkám přišli. A mě to baví. Napětí až do konce, není to nuda. Film má dost vtipných hlášek a situací. Líbí se mi ztvárněné magické prostředí. Jasně, není to film, který je prostě pecka. Ale mě pobavil a klidně se rád podívám znovu. I když je to spíše taková jednoduchá pohádková, a místy vtipná, akčňárna, u které moc přemýšlet nemusíte. ()

Emjecko

Velmi povedený "origins" Pohádek bratří Grimmů. Nenechte se odradit překvapivě nízkým hodnocením, tento film si zaslouží červené rámování. Body získává hned za úvodní zvrat s Jakem a Willem. I poté, co se karta obrátí a oba dostanou ochutnat vlastní medicínu, si příběh udržuje dostatečné množství tajemna. Každý chce přece vědět, kde se bere zlo a jak ho porazit. A že to není ledajaké zlo. Ze studen vylézají obludy, zvířata pojídají děti, les si vás omotává kolem svých prstů... Čistokrevný horor však nečekejte, pořád je to duší pohádka protkaná vtipem a narážkami na všemožné příběhy, u kterých jste jako malí usínali. Terry Gilliam vám je převypráví trochu jinak, ale kdo může říct, jak to vlastně bylo doopravdy? Jisté je pouze tolik, že bylo nebylo, a na konci vždycky žijí všichni šťastně až do smrti. Žijte taky. ()

PlysovyMacko

Vizuálne veľmi škaredá rozprávka o rozprávkach, ktorá ale nie je vhodná pre deti kvôli temnejšej forme a pár nechutným scénam. Dej chaotický, prehrávajúci herci. Nesympatický film. ()

SirGawain

Od filmu jsem nečekal žádné zázraky, ale velmi mile mne překvapil. První polovinu bych ohodnotil okamžitě pěti hvězdičkami. Vidět ji bez toho, abych věděl, že se jedná o Gilliamův film, určitě bych jej poznal. Jeho typický humor a trocha temnosti je v první polovině absolutně zřejmá. Druhá polovina je ale bohužel naprosto běžnou lehce nadprůměrnou pohádkou. Gilliamův rukopis je v ní také znatelný, ale v mnohem menší míře. Tenhle film je důkazem toho, že hodně peněz a digitální triky mohou filmu i uškodit. Gilliam s takovými prostředky podle mě nedokáže naplno pracovat. I tak je ale Gilliamův les opravdu kouzelný a já tak dávám naprosto jisté ****. ()

Efreeti

Gilliamovy filmy mám strašně rád, ale tohle je opravdu děs-běs. Úplně chybí mnohosmyslnost a kritika společnosti, což jsou znaky předchozích Gilliamových filmů. Příběh celého filmu připomíná hodně špatnou pohádku. Nezachrání to ani natáčení v Praze, pěkné kulisy a efekty. Nemohl sem se ubránit dojmu, že už sem to všechno někde viděl (a v lepším provedení...že by Ospalá díra ;-) Přes hromadu hvězd v čele s Hanákem a Táborským :-D jsou herecké výkony přinejlepším průměrné. Nejzajímavější tak pro mě byla vzájemná výměna vizáže hlavních přestavitelů Damona a Ledgera ...kdo uvidí pochopí. ()

kneekal

Plytké a nezáživné. Srovnání se Sleepy Hollow je sice namístě, ale Gilliam s Burtonem prohrává na celé čáře. O nepovedených digitálních tricích se raději ani nezmiňuji. Doufám, že se Gilliam vrátí do formy a předvede zase něco ve stylu 12 Opic... ()

Chladek

To co mě táhlo k tomu, abych se podíval na tento film bylo slavné Hollywoodské herecké obsazení a Tomáš Hanák. Fantasy mám rád hodně, ale co je moc, to je moc. Tady navíc ta fantasie nebyla namístě a neměla opodstatnění. Zkrátka když ten kůň spolkl malé dítě tak jsem byl tak zhnusen a otráven, že jsem se přestal dívat a dodíval se na film po kouskách později. Jediné plus je, že Heath Ledger znovu dokázal, jaký chameleon na place dokáže být. Zahraje úplně cokoliv a stačí ho trochu namaskovat a nejde poznat. ()

v3s

Mám rád pohádky, mám rád filmy Terryho Gilliama a Monicu Bellucci považuju za jednu z nejhezčich žen, co tenhle svět nosí. Přesto tomuhle filmu nemůžu dát víc než průměrné tři hvězdičky. Moc se mi líbí stylizace alá Ospalá díra, ale chyběla jí surovost, která by vyvážila onu kýčovitost. Navíc mě hrozně vytáčel Heath Ledger, který jako by vypadl z Příběhu rytíře a celý film obrací v bláznivou komediální frašku. Už jsem čekal jenom kdy vesničané začnou skandovat "We will, we will, rock you". ()

(fjw)

Dávám za čtyři už jen kvůli výstupu mého oblíbeného herce Petera Stormare a vůbec to celkově nebylo tak špatné. Místy občas přeplácené a zmatené, ale stále si to drží pozici nadprůměrného filmu. A nesmím zapomenout na naši českou "delegaci" v podobě Tomáše Hanáka a Miroslava Táborského:) A na hudbu, o kterou se postaral nadějný skladatel Dario Marianelli Ale samozřejmě že Terry by se mě vzpamatovat a natočit opět nějaký opravdu dobrý film než se zahazovat s touto látkou. ()

TD

Gilliama to asi vážně moc nezajímalo, tak si užívá různé brouky, pavouky, chodící stromy, všemožné divné obludy a nechutnosti v mezích fimu pro mládež. Je to docela infantilní legrace, některé triky jsou pěkné a vtipné. Na druhou stranu příběh je poměrně jednoduchý, není co domýšlet, protože buď je vývoj předvídatelný, nebo zvrat přichází s tím, že někdo dostane stromem přes hlavu. Motiv hrdinů ocitnuvších se v jejich vlastním příběhu nevyužit přímo trestuhodně. Ke konci žánrová klišé už trochu otravují, zvlášt když jsou špatně použita: je hezké, že nesympatická, komicky nechutná postava nakonec projeví svou lepší stránku, ale to by během příběhu mělo být naznačeno, že nějakou má, nebo by mohla projít aspoň miniálním vývojem. Takhle je to celý film nechutná svině a pak najednou docela sympatický, srandovní strejda. ()

Simo16

Tešil som sa na to a veľmi ma tento film sklamal, nebolo tam ani štipky rozumu či citového rozpoloženia.Všetko bolo presne odohrané a stvárnené ako to bolo dané v scenári, alebo to bolo tými hercami?Heath Ledger sklamal,Matt Damon nenadchol a o ostatných radšej budem mlčať. ()

Filipes

Skvělý výběr hlavních představitelů a opravdu si nedokážu představit kdo by to líp natočil. Celkový dojem působí velmi příjemně, ale stejně jak otevřete pohádkovou knížku, tak zavřete tento film. =) ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (viac)