Allie Hamiltonová (Rachel McAdams) a Noah Calhoun (Ryan Gosling) sa zblížili už počas dospievania. Spočiatku búrlivá romanca sa postupne zmenila na hlboký vzťah - do rozvíjajúcej sa lásky však neúprosne zasiahli Allieini dobre situovaní rodičia, ktorým sa Noah nezdal byť dosť dobrý pre ich dcéru... Keď sa tí dvaja po rokoch opäť stretávajú, ich vášeň opäť vzplanie - a Allie sa musí rozhodnúť, či poslúchne svoje srdce alebo rozum... (TV Markíza)

MikeCool

Tomuhle říkám pořádný romantický slaďák, který se velmi vydařil a hodně mě nadchl. Úžasně odvyprávěný a zároveň i zahraný příběh. Zkrátka takhle si představuji romantický film. ()

swamp

Na první pohled béčková romantika. Když však film zhlédnete celý, zjistíte, že se žádná velká klišé nekonala, a pokud ano, že jste je mávnutím ruky bez problému ignorovali. :) ()

teutates

Slovo "presladená romantická sračka" ešte stále nemá ten dôraz... mužské hodnotenie v tomto prípade vážne nechápem... "Did your balls drop off?" (jedinné možné vysvetlenie... úpadok testosteronu). Ešte trochu tých pravidelne tekúcich emócií a hodím slzu aj ja... "fňuk". Koľká obetavosť, nádej, viera... hmm, hotová legenda o vášni... ešte ten úsek na "povinnom brannom výcviku"... vždy vravím, nenechaj sa zmiasť hodnotením 6/10 ešte, že Rachel McAdams je kočka... rád by som tomuto veril, doposiaľ som však nebol presvedčený... ()

pm

Tváří se to jako brutální televizní limonáda a stejně jsem k tomu přistupovala, pravda, ale něco mi říká, že se trapně pletu. V těchto dnech bych asi dala i tupý horor, kdyby v něm hrál pan Gosling, tak proč nebrat vážně zápisník jedné lásky a nepřiznat předpojatost. ()

Trajektt

Přesně tenhle typ buranských příběhů z jakéhosi amerického vidlákova mám rád a když je tento příběh obsazen začínájícími neokoukanými Hollywoodskými hvězdami, kterým jejich lásku fakt věřím, tak je to bomba nad bomby. Goslinga nebudu komentovat, jelikož jsem mužského pohlaví, ale Rachel McAdams jsem si od té doby oblíbil, né-li zamiloval. Pro tuto rodačku z kanadského Londýna to byl velmi úspěšný rok ve kterém natočila dva důležité filmy pro svou budoucí kariéru. Zaprvé tuto srdcervoucí story a zadruhé komedii ze školních lavic Protivný sprostý holky, kde svou krásou a charismatem strčila do kapsy hlavní hvězdu v podání Lindsay Lohan. Ale zpátky k tomuto filmu ve kterém vidíme starce, který vypráví retrospektivní příběh své životní lásky, která začala v nešťastných čtyřicátých letech, kdy byl celý svět  zasažen druhou světovou válkou. Tuto lásku bych nazval jako láskou zakázanou, jelikož on byl prostý chudý chlapec ze kterého byl na každém kroku cítit hnůj a ona byla krásná voňavá dívka ze zámožné rodiny. Jejím rodičům se to zajisté nelíbilo, ale co se stalo, stalo se, jak už to v podobných filmech bývá, že bohatá dívka se zamiluje do chudého chlapce a přesně to se stalo. A aby toho nebylo dost tak nám panáčka odvedou na vojnu a dívka na něj zapomene. A dál už psát nebudu, protože bych spoileroval, ale zaručuju budoucím divákům tohoto snímku, aby si připravily do zásoby dostatečné množství kapesníčků, protože Titanic si bezmála po sedmi letech od jeho natočení našel velmi silného konkurenta a tím je právě tento film, který se musí líbit každému, kdo má aspoň trochu rád romantické příběhy a to tento film rozhodně je a dovoluji si říct, že co se týče romantického žánru, tak je to pro mně jeden z Top filmů minimálně za posledních dvacet let. A popravdě řečeno, kdo by si nepřál něco podobného zažít, tak lže a je starej zaprděnej bručoun, kterej si nevidí na špičku svýho nosu. Za mně dávám jasných a zasloužených 100% a doufám do budoucna, že se něco podobného ještě podaří natočit těm mistrům z továrny na sny. ()

nascendi

Romantické filmy by nemali byť hodnotené rozumom, ani počtom premočených vreckoviek. Rozhodujúce by malo byť, či vznikla chemická väzba medzi divákom a filmovými postavami. Ak áno netreba nič dokazovať, ani šetriť hviezdičkami. Keď film zaujme, ale nechytí za srdce, potom stačia tri hviezdičky, ktoré som dal aj ja. ()

eileen

Naprosto nechápu zdejší vysoké hodnocení, považuji se za milovnici romantických filmů, ale s vtipem a nápadem, tohle je prostě děsná limonáda, navíc Gosling mě nechává chladným a Rachel McAdams mě ničím neoslovila a hlavně mě neoslovil ničím scénář. Je to neskutečně dlouhé a naprosto o ničem. Kde jsou časy Dvou tváří lásky a jím podobných romanťáren, které měly vtip i romantiky kopec. ()

nash.

Místy příjemné, přesto jako celek nijak působivé. Ten vztah byl tak podivný a jeho dva aktéři tak křečovití, že jsem jim příliš nevěřil. Působili na mě ne jako zamilovaní zmítaní osudem, ale jako herci zmítaní scénářem. A to je problém, se kterým jsem se tentokrát nedokázal během filmu srovnat. ()

PetrPan

Bylo poměrně osvěžující si po čase zase dát klasický americký slaďáček, žádná hluboká myšlenka, spousta prvoplánového sentimentu, jen trochu větší špetka patetičnosti, předvídatelný děj, american happyend a láska přece i stařeckou demenci zdolává .. nebo hory přenáší ? ()

silentname

Kedysi povedal jeden filmový kritik vetu: "Čo môžem povedať o filme Nicholasa Sparksa, čo sa nedá povedať o všetkých ostatných filmoch podľa jeho kníh?" Čakal som, že "The Notebook" bude jeho highlightom. Že pochopím prečo sa ten film páčil toľko ľuďom. A môžem pokojne povedať, že je to pekne natočené, zasadené do zaujímavého obdobia a podľa mňa aj relatívne neškodný film, ale je tam tak veľmi cítiť tú americkú romantiku, ktorá musí ísť určitým smerom, že to všetko podľa mňa padá. Hercov ani režiséra v tomto prípade neobviňujem, lebo urobili maximum, aby to fungovalo, lenže to je ťažké, keď človek musí pracovať s takýmto scenárom. Pôsobí na mňa strašne nalinajkovane a všetko čo sa deje v týchto romantických filmoch sa tu samozrejme udeje. Načo človek pozerá potom film, keď už dopredu vie ako to dopadne? A prečo ten film musí skončiť ako jedno maximálne prevarené klišé? Myslím si, že ak má človek chuť na romantiku, najviac zatiaľ doporučujem kórejský film The Beauty Inside alebo minuloročné The Age Of Adaline alebo moju osobnú romantickú klasiku P.S. I Love You. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Na prvé pozretie romantická šupa, potom už človeka nemá čo prekvapiť, ale v rámci toho nepresladeného láskavého žánru je film určite špičkou. A to hlavná dvojica mne nijako neimponovalo a prečo má byť práve Gosling s charizmou flegmatika tlačiaceho vozík s uhlím krásavcom, to doteraz nechápem. Film dokáže dojať a jeho koniec je absolútnym klimaxom, našťastie nie sexuálnym, pretože to by bolo veru divné. Je to film o nefalšovanej láske, ktorá dokáže prekonať aj nástrahy tak ťažkého ochorenia ako je Alzheimer, hoci mnoho mužov by si tú chorobu možno pre svoju polovičku aj vysnilo. Našťastie to ochorenie tu bolo viac menej doplňujúcou linkou, ktorá nerušila romantický dojem, hoci pomerne tá romantika bola tragika v troch štvrtinách filmu. ()

Tomco

jeden z naj filmov, ktore som v poslednom obdobi zhliadol.neuveritelne citlivy a realny pribeh do ktoreho sa jednoducho od prvej minuty vzijete..silny film,ktory vas donuti polovicu preplakat a potom mat depky...ale vysledny efekt je proste dokonaly ()

Slarque

Příběh velké lásky, která má zázračnou moc. Při vší úctě k Jamesi Garnerovi a Geně Rowlands podotýkám, že jejich část mi nepřišla moc zajímavá a samotný závěr tlačil na pilu sentimentu až příliš. Zato Ryan Gosling a Rachel McAdams mi dokázali, že občas má cenu koukat na romantické filmy. ()

WANDRWALL

Těchto filmů, kdy náhle jeden má pochopení pro druhého, a svěřují si vše o svých životech, ačkoli je to zcela vyloučené, tak se točí hodně. Odporuje to mechanizmu lidské psychiky a jejím zákonům. Ale kdo se od tohoto odprostí, či kdo to nechápe, tak se tímhle sladidlem může dokázat nechat unášet. ()

Happens

Jo, já vím, je to klisché, je to klasická vrtačka do srdce, jo!, brečel jsem, ... hodně ... , ale pořád to člověka dostane, pořád je to v hloubce, pořád Vás to chytne, i když víte, že je to programově tvořené, nemůžete si pomoc. TO je důvod, proč je tento film tak kvalitně hodnocen... No a plus Gosling, utekl od holohlavého zakomplexovaného žida do světa lamače srdcí, kde, zdá se, zakotví.. nemám mu to za zlé, i tento svět je třeba obohatit o trochu charismatu. ()

klerik

Skvelá romantická záležitosť... Skvelá, ale nie originálna. Kladie však silu hlavne na emócie a to jej ide skvelo. Príjemné "generačné" obsadenie hercov. Tu nejde o nejaké prekvapenie, tu ide o lásku. Tam kde zakopla pomerne vydarená Nezabudnuteľná cesta, prechádza zápisník krásne hladko a vie dojať i pripomenúť skutočnosť... ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

19.03.2021

Tvůrce romantických komedií jako Zápisník jedné lásky nebo Jedna za všechny Nick Cassavetes si teď čerstvě vyzkouší akční thriller. Do své novinky God Is A Bullet si pak navíc sehnal přímo parádní… (viac)