Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

• Česko Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (viac)

Začínajú desiate Hry o život. Pre osemnásťročného Coriolana Snowa znamenajú jedinečnú príležitosť ako zažiariť v úlohe mentora jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, znalosti a zručnosti, ktoré môžu doviesť vyvoleného k víťazstvu. Bohužiaľ, šťastena mu nie je naklonená. Dostane ponižujúcu úlohu - viesť najväčšieho outsidera z chudobného Dvanásteho obvodu. Dievčina menom Lucy Gray však publikum uchváti a Coriolanus vycíti svoju šancu. Aj v ňom začínajú prebúdzať city a on sa bude musieť rozhodnúť, či bude dodržiavať pravidlá alebo sa bude riadiť pudom sebazáchovy, ktorý mu radí niečo iné. V aréne bude prebiehať boj na život a na smrť a už čoskoro sa ukáže, kto je nevinné vtáča a kto had, čakajúci na svoju príležitosť zaútočiť. (Forum Film SK)

Nivenx

Skvělý díl. Všechno parádně funguje i zapadá k sérii. Akci film nepostrádá ale nestaví to na ní. Staví to na psychice snowa i dalších postav. Je to více drama než akční, ale nevadilo. Jako prequel parádně funguje. ()

ondraondra

Už je to nějaká doba, co jsem naposledy viděl předchozí Hunger Games filmy a pokud mohu věřit svým starším hodnocením, označil bych je za průměrné. Právě proto jsem překvapen, jak moc je nejnovější přírůstek vtahující a napínavý. Hlavně oceňuju fakt, že Lucy Grey se od Katniss z původní série zásadně liší, takže nesledujeme pořád to samé. Jedinou vadu na kráse je třetí část, která působí lehce uspěchaně, ale film už je i tak dost dlouhý, takže si nemám vlastně na co stěžovat. ()

Remivsremi

Hlavní příběh je celkem chytlavý. Vzestup zla bylo pojato zajímavě. Překáží tomu však délka filmu a nezáživné ostatní postavy a jejich příběhy. Chtělo by to zhustit, překopat a pojmout odlišně. Nejedná se však o špatný film, jen je tam vidět větší potenciál. Hezkých 60%. Moc povedený vizuál. ()

eJacques

Zpočátku 1* chaos, ve kterém se těžko člověk vyzná. Nějací studenti nějaké školy vedené poťouchlým zhuleným Tyrionem Lannisterem bojující o stipendium. Kraje a splátci jsou jasní, ale jejich představení prakticky není, jsou do toho montovaná jména mentorů. Pár jich zemře nějakým teroristickým výbuchem. Do toho nějaká duševně chorá černoška se zálibou v akváriích plných hadů, chechtající se, každé oko jiné barvy, asi prezidentka. No všechny hlavní postavy jakoby divné, zblázněné, chaotické, ulítlé, postavy umírají jen tak divokým tempem ještě před arénou... No prakticky to vystihuje dnešní svět plný cvoků, hybridních válek, dezinformací a transgenderu, bez jasného ukotvení, kdy lidi neví, co je pravda a kde fyzikální zákony neplatí (protiinflační investice během inflace paradoxně ztratily na hodnotě nejvíc, hodnota zlata poprvé v historii spadla, my jako výrobci a vývozci elektřiny ji máme nejdražší...)... No a pak se to rozjede, dává to hlavu a patu, 10. hladové hry, district 12 a skvělé ukončení... Takže 2* navíc na celkové 3*... Btw. ta černoška je gamemaker... ()

Lachtaan

Po letech návrat do ságy, jejíž původní příběh jsem celý přečetl a filmy mám do posledního dost rád. Jsem dost potěšen, že se nejedná o žádné béčko a tvůrce původních Hladových her (kromě jedničky) i po té odmlce naprosto přesně věděl, jak to chce uchopit a čím mě fakt dostal, je ústřední dvojice. Rachel se už drápe na výsluní a ač by si nemusela tolik pouštět pusu na špacír, její krása a dechberoucí pěvecký um na mě fungují. Kdo mě ale skutečně rozzářil, je Tom Blyth. Týpek vzešel úplně z neznáma, zhostil se role, kterou už nikdo neodpáře někomu, jako je Donald Sutherland a stejně se mu dokázal vyrovnat. Až je škoda, že dle úplného konce se do prequelového Panemu už nejspíš nevrátíme. [viděno v Kino Šumava Klatovy 28.11.2023] ()

viperDavid

Asi bych to neměl srovnávát s předchozím. Nebylo to pokračování, ale prequel, ale prostě to nebylo až tak dobré. Co se mi na druhou stranu líbilo, byla mladá, pohledná a talentovaná Rachel Zegler. O ní určitě ještě mnoho uslyšíme, west side story byl je začátek, to mi věřte ()

oveckaoa

Nejsem fanda Hunger Games zpětně si ty díly ani nevybavím už. Film je rozdělený na 3 kapitoly v kapitole jedna poznáme mladého Snowa co nastupuje do 10 ročníku Hunger Games čeká, že bude povýšený, ale oni mu řeknou, že změnily pravidla. Hunger Games netáhnou tak udělaly změnu každý soutěžící dostane vlastního mentora  a Snow dostane Lucy co umí zpívat jinak nic.   Kapitola dvě je o hrách naženou je do arény kde oni takřka všichni chtějí zabít Lucy  a jednoho černouška co je stejně k ničemu jelikož od začátku ho kousne netopýr a později zemře předtím tam došlo k atentátu a syn vůdce Kapitolu je v nemocnici pak zemře a prezident Kapitolu se rozhodne, že všechny zabije a pošle tam nádrž s hady ty všechny zbývající zabije a zůstane jen Lucy. Ačkoliv je avizováno, že všichni zemřou nechají Lucy vyhrát pak zjistí, že jí Snow pomáhal a udělají z něho mírotvůrce (v podstatě voják dá se napsat)  v okresu 8 on jelikož má prachy zaplatí si okres 12 tam potká Lucy . První kapitola dobrá akorát to kazí to, že na to, že je okrsek 12 tak chudý vypadá Snow a jeho rodina velice dobře. Nemají co jíst ale peníze na rtěnku a na nové šaty co má jeho matka  někde našly zajímavé. Druhá půlka se dá bohužel pak už je to jen naháněčka cca 6 postav proti jedné , které pomáhá Snow nějak jsem ani nepochopil proč po ní šly motivaci po ní jít má pouze jedna. Třetí část je kecací a nic moc se tam neděje navíc se tam až moc zpívá jsou zde narážky na reprodrozda z minulých dílů a zpívá se zde Hanging Tree a padne slovo Katniss . Pak je zde vzpoura nějakého Snowova kamaráda Snow ho udá a bojí se, že ho a Lucy popraví tak odejdou. Pak ji chce zabít nevím proč a schová ty zbraně hlásí se k odjezdu okresu 2, ale oni mu řeknou , že dostal milost a vrátí se do Kapitolu a máme konec.    Proč tam byl vůbec ten liliput byl tam zhruba 15 minut a nic nedokázal  Rachel má zhruba 3 výrazy tváře více neumí mladý Snow taky žádná hitparáda a zaujme pouze černoška co má každé oko jiné . 60 procent ()

elanius

(19/2024) / Hrozný mačkopes. Kto vymyslel túto inovátorskú štruktúru filmu netuším. Úvod, jadro, jadro 2, záver. Podľa mňa, buď trebalo vyhodiť časť s arénou, alebo s districtom 12. Inými slovami, ničomu sa tu nevenujeme poriadne a z každej časti je cítiť chaos a nudu. Najväčším ťahákom tým pádom zostáva prostredie a post apo setting, čo je stále do istej miery atraktívne. A musím spomenúť aj Rachel Zegler, nebyť nej, šlo by to s filmom ešte rýchlejšie z kopca. Pozrieť sa to dá, ale trochu s tým teda treba bojovať. (5/10) ()

hroubek

Mnohem lepší, než jsem čekal. Jsem hodně příjemně překvapený, jak to po příběhové stránce fungovalo. Režisér Francis Lawrence má s touto sérii velké zkušenosti a jeho řemeslná a přesná ruka je na filmu extrémně vidět. Lawrence s přehledem zvládá akční pasáže, umí pracovat s atmosférou a zvládá natočit všechny ty kýčovité a přepálené scény, tak aby byly alespoň zajímavé a působivé. Režisér zvládl dostat z herců dobré herecké výkony a hlavní herecká dvojice je dost sympatická. Tom Blyth to zahrál hodně dobře, zvláště ty části kdy intrikuje a využívá všechny okolo. Bohužel z mého pohledu nezvládl uhrát poslední třetinu, která na něj byla herecky příliš. Rachel Zegler si mě získal od první scény a je zde moc dobrá, a kdykoliv zpívá, tak jsem byl spokojený. Viola Davis se baví, Jason Schwartzman přehrává a Peter Dinklage si sem přišel pro šek. Takový Josh Andrés Rivera mi vůbec nesedl, ale tady to bude spíše tím jak má postavu napsanou. Film má opravdu delší stopáž a místy je dost znát, že příběh přešlapuje na místě. Tam, kde bych čekal, že se film a příběh budou věnovat postavám, tak se nic neděje, a pak se zbytečně vše uspěchá, aby se vytvořil nějaký konflikt pro poslední část dějství, která je z mého pohledu o dost horší, než to, co tomu předcházelo. Další problém, který film je ten, že je tu hodně moc postav, ale málo která dostane dostatek prostoru, aby nás zajímala, nebo jsme si k ní vytvořili nějaký vztah. Což, je prostě škoda, protože stopáž na to film má. Hunger Games: Balada o ptácích a hadech je dobrý a zábavný film. ()

stitch7

/// A jéje, to jsem zase naletěl! Nové Flop Games se dají rozdělit na dvě půlky, přičemž ta první, hladoherní, celkem baví, i když v podstatě vůbec nepřekvapí. I tak ale byla celkem solidní a překvapivě ponurá, jen mě štvala nepřítomnost krve (když do něčího krku vpíchnete roztřísklou lahev, rozhodně vám vznikne efektní fontánka). Scénka s osmi drony taky docela trapas. Druhá půlka je komornější a mě naprosto ztratila. Ne kvůli komornosti, ale kvůli tomu, jak ani trochu neobjasní změny chování dvou hlavních postav. Navíc je fakt přepísničkováno, a to právě na úkor vysvětlení těhle důležitých motivací. Na úplný závěr přidá ještě kopec patosu (já jsem vítěz!), který mě tak akorát naštval. A neuchácholil mě ani příjemný zvrat s Cascou Vysokozadkáčem. Takže bohužel na další Hladovky do kina už nezavítám (hm, stejně za pár let zase vychladnu) PS: Hunter Schafer byla boží ♥ ()

Soweek

3,5* Francis Lawrence si natočil ke svým Hunger Games prequel ve stylu Star Wars, aneb jak se Snow z dobráka padouchem stal. Motiv je v podstatě celý sprostě okopírovaný z Hvězdných válek, kdy souhrou nešťastných událostí se z hrdiny stane takový Darth Vader. I tak to ale není špatná podívaná. Francis si drží kvalitu jeho filmů celé 2/3 třetiny. Závěr filmu je bohužel slabší. ()

herr_carter

Ve srovnání s předchozími díly Hunger games působí tenhle film bohužel trošku jako béčko a je zbytečně natahovaný. Jako plus hodnotím fakt, že 90 % filmu se nebojuje v aréně, nýbrž se řeší zákulisí, politikaření a nakonec samozřejmě vyprofilování obou dvou hlavních protagonistů. Ani jeden mi nebyl zrovna sympatický, nejvíc si tedy budu samozřejmě pamatovat 1,2 m vysokého oblíbence Dinklage. Ve svém žánru asi celkem zbytečný počin......................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

sedm.1

Prequel Hunger Games dává všem svým dříve vzniklým bratříčkům, tedy vyjma skvělé čtyřky, ve všech ohledech nekompromisní direkt a já jsem z Balady o ptácích a hadech skutečně nadšený. Nicméně plný počet * tomu dát nemohu, jelikož v jednom zásadním prvku ten film selhává, a to dokonce v jeho hlavní podstatě, kdy celý snímek je vlastně o zrodu postavy Coriolanuse Snowa, což je v těchto Hunger Games naprosto stěžejní, výrazná a zajímavá postava, jenže právě ten její ústřední přerod z postavy kladné na tu zápornou je zde podán ale velice nepřesvědčivým, respektive spíš až vyloženě slabým způsobem a popravdě jsem ani nepobral přesné důvody, kdy a proč k tomu vlastně došlo. Toť je ovšem z mé strany jediné negativum, zbytek je totiž parádní jízda, které nechybí naprosto nic. Hlavně mě tedy nadchla zápletka, která je nevídaně svižná, nápaditá, záživná, překvapující, nepředvídatelná, zajímavá, prostě úžasně funguje a baví. Skvělá je ale i atmosféra, funguje zde napětí, emoce, a akce pak sice není moc, respektive je jí fakt dost málo, nicméně pokud se přeci jen dostane ke slovu, tak nevypadá vůbec zle. Společně se zápletkou jsou jinak na onom pomyslném vrcholu ovšem ještě  jednotlivé postavy, které mě vesměs svou výrazností zatraceně hodně oslovily, a to samozřejmě i díky velmi sympatickému a neokoukanému castingu, na čele se super zajímavým Tomem Blythem, jenž se své ústřední postavy zhostil vskutku luxusně a vážně se jedná o dost zajímavého hereckého týpka, kterému by v budoucnosti ty nejednoznačné postavy mohli přinést slušný úspěch. Mě zkrátka Balada o ptácích a hadech upřímně hodně příjemně překvapila, je to opravdu zábavná a působivá podívaná, u které fakt doufám, že se nejedná o poslední díl. ()

cesmine

Okay. Tohle byl tak příšerný zážitek, až mě to donutilo si po nějaké době sednout za klávesnici a vypsat se z frustrace. Když vycházely knížky a filmy původní trilogie, byla jsem dokonalá cílovka. Teď už nejsem třináctilený young-adult, ale Hunger games má v mém srdci přesto stále svoje vyhřáté místěčko. Už sice vím, že to nikdy nebyl vrchol kinematografie, ale věřím, že člověk může mít rád i věci, o kterých ví, že nejsou úplně best of the best. Na prequel jsem tedy byla přirozeně velmi zvědavá, šla jsem do něj s (myslím) docela rozumnými očekáváními, ale (nutno dodat) s naprostou neznalostí knihy. Některé momenty se mi i docela líbily, ale většinou jsem spíš jen trpěla a spolu se svým (příběhem původních filmů do té doby naprosto nepolíbeným) doprovodem dusila smích ve svetru, abych moc nerušila ostatní diváky (ačkoliv se mi zdálo, že je většina z toho co vidí rozčarovaná podobně jako já). První dvě třetiny se tvůrcům povedlo naplnit nepříliš překvapivými, ale údernými zvraty, které dokázaly při nejmenším zabavit a udržet pozornost, třetí třetina ale údernost pomalu ztrácela, byla uspěchaná a i když bylo docela jasné, co se Coriovi honí hlavou, tak čas mu porozumět a vyobrazit na plátně jeho přerod v hada, se tvůrcům do 157 minut dlouhého filmu prostě nepovedlo dát. Děj obsahuje spoustu děr a nesmyslů, které působí dost rušivě, i když se člověk snaží je nehledat, nevidět a zapomenout na ně, ale nejhorší rušivý element ze všeho pro mě byl soudtrack, muzikálová vystoupení příšerně teatrální Rachel Zegler a technologie, které vypadaly jako z dvacátého století, přestože jsme daleko v budoucnosti. Jasně, chápu snahu naznačit, že jsme se vrátili o šedesát čtyři let zpět do Panemu vzpamatovávajícího se z války, ale aby všechno vypadalo jako v padesátkách mi přijde trochu mimo. Možná nejvíc líto je mi nakonec té Zegler, která už toho hejtu na internetu dostala na můj vkus až moc. A protože mě feministická a rasová problematika Disney pohádek nějak neuráží a vlastně moc ani nezajímá, opravdu jsem chtěla dát jejímu hraní a zpěvu šanci bez jakýchkoli předsudků, ale nelíbilo se mi nakonec ani jedno, ani trochu, a to mě docela mrzí. Dávám dvě hvězdy za pár dobrých nápadů v aréně a nostalgii umocněnou obrazem a hlasitým zvukem kina, který aspoň trochu vylepší snad vždycky všechno. ()

Finskej

Poslední dobou se nějak množí filmy typu „proč to vlastně vzniklo, proč na to koukám a o čem to vůbec vlastně je?“ The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes je jeden další ukázkový exemplář. ()

WathanajX

„Sníh vždy dopadá na vrchol.“ Po zhlédnutí filmu jsem byla velmi zklamána a za sebe musím říct, že se jedná o propadák v rámci této série. Klady: Film má několik pozitivních stránek. Jednak vynikající výkon hlavního herce a také vizuální efekty. Dalším kladem je snaha poskytnout odpovědi na klíčové otázky ohledně vzniku her, postojů občanů Kapitolu a krajů k nim a celkového vývoje této brutálního události. Film se neomezuje pouze na akční scény a dramatické momenty, ale snaží se rozvíjet hlubší vrstvy příběhu a podněcovat diváka k zamyšlení nad morálními dilematy a sociálními aspekty Hladových her. Zápory: To bude nálož… Začněme příběhem, který byl neskutečně roztáhlý jen kvůli vytváření napětí, ale realita je taková, že mnohé scény působí nataženě a nepřirozeně. Dále jsem měla dojem, že se tvůrci snažili (opět) film uměle nafouknout moderními prvky. Je zřejmé, že se rozhodli implementovat různorodost postav a ras do filmu, což by samo o sobě nemuselo být problémem. Ale zde to působí jako nucený a nepřirozený pokus o zrcadlení celosvětového společenství. Výsledkem je, že každá postava musí vypadat jinak, což vede k absurdnímu kaleidoskopu barviček a odlišností, které spíše vyvolávají dojem umělé konstrukce než autentického světa. Charaktery, které se v předešlých filmech jevily jako komplexní, tady působí plytce a povrchně. Hlavní hrdinka, kterou jsem původně považovala za jednu z nejzajímavějších postav je postupem času více a více otravná. Její písničky, které se snaží přidat do filmu emoce, působí spíše rušivě, uměle a až na jednu (kterou asi?) divně až trapně. Nemohu opomenout ani design a styl kostýmů studentů v Kapitolu, který mě nepříjemně překvapil. Jak jsem si toho poprvé všimla nemohla jsem to ve zbytku filmu nevidět. V rámci všech moderních nesmyslů se tvůrci rozhodli ušít něco jako genderově neutrální kostýmy, kde všechny postavy nosí kalhoty a přes ně sukni. Prostě proč? Celkově je film přeplněný snahami přizpůsobit se moderním trendům a zároveň ztrácí svou původní podstatu a kvalitu. Místo aby snímek rozvinul příběhy jednotlivých postav, je rozptýlen mnoha nesourodými prvky, které narušují celkový dojem. Také musím přiznat, že jsem musela z kina odejít dříve a dokonce ani po několika dnech mě nepřepadla zvědavost zjistit, jak byl snímek zakončen. Asi tak mě to chytlo. Obecně členění do kapitol bylo fajn ale ta poslední byla nezajímavá a naprosto nudná. Škoda… Hodnocení: 45 % / 4 z 10 – Čistě pro fanoušky této série, co dychtí po návratu do světa Hladových her. Jsem ráda, že jsem film viděla v kině ale pochybuji, že se k němu ještě někdy vrátím. /viděla v kině/ ()

Janega

Prvá kapitola bola ešte fajn. Bavilo ma spoznávať počiatky tej mašinérie, ísť hlbšie do zákulisia a porovnať vývoj samotných hunger games. No keď sa samotné hry začnú je vidieť, že tu o hry nejde, že to je len výplň pre tuctovú romancu. A to človek pochopí hneď v tretej kapitole, kde už človek začína pozerať na hodinky, koľko to ešte bude trvať. Aj by sa tomu tá zbytočná naťahovanosť dala odpustiť, keby ten vzťah mal poriadne zakončenie, no ono to žiadne vyústenie nemá, takže ani ten prerod z dobrého na zlého ma moc nepresvedčil. ()

Warneři už zvažují odsuny premiér

Warneři už zvažují odsuny premiér

21.07.2023

Čeká nás nová vlna odkladových novinek tak jako za časů pandemie covidu? Soudě dle reakcí stávkujících herců a scenáristů zřejmě ano, k dohodě se studii se totiž údajně v dohledné době nikterak… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra

26.08.2022

Netflix, BioShock a režisér Já, legenda nebo Hunger Games. Tak přesně tahle kombinace teď má fanoušky dnes již kultovní herní série přimět k tomu, aby se začali mírně těšit na filmovou adaptaci.… (viac)