Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Gig

Říkám si proč mám filmy Superman(I,II) a Batman(I,II) tak rad. Proč moderní podoby vsech Muzu z oceli, Batman začíná a podobně nepriblizuji nebo neprevysi tyto filmy... Batman i Superman mají příběh, vtip a sebeironii superheros. Nove filmy se berou moc vážně nebo příběh je moc zbrkly a snaží se vtestnat do jednoho dveapul hodiny filmu, než aby byli dva apd... Dnes mame neskutecne triky, ale toť vse. Z těchhle filmu si pamatuju hlášky, pouštím si pořát některé záběry, mám to rad. Co na tom, ze triky stárnou a některé scény casem můžou vypadat směšné Emoce zůstávají. ()

eMeMko

Burtonovský Batman je prostě jedinečný. Nejprve je tu skvělá temná atmosféra, které k superhridinovi s tváří netopýra naprosto skvěle sedí. K tomu přidejte velmi dobré herecké obsazení, hlavní role především (opět fanoušci zbytečně a ukvapeně nesouhlasili s obsazením) a nakonec kvalitní vizuální a praktické efekty, a máte dokonalý film, který i po tolika letech zaujme, překvapí a rozhodně neurazí. Dvě hodinky zkrátka utečou jako voda a vy se jen těšíte na další díl. Nutno podotknout, že velký podíl má na tom Nicholsonův Joker, který je naprosto úchvatný a jen dokazuje, jak vysokou laťku musel Heath Ledger o téměř 20 let později překonávat. Finální hodnocení: perfektní komiksový film. ()

megajalec

Zrodila sa legenda! No okej, ale čo ďalej? Konečne som sa k prvému dielu jedného z najznámejších komiksov dostal. Ničím špeciálnym ma však nezaujal. Veľmi slabá akcia a dejová linka, réžia sa zameriava skôr na atmosféru vykreslenú pomocou ponurého Gothamu, dobrej hudby a najmä Jokerom. ()

AnthropOcean

Dnes je už možné sa na film pozerať len ako na dobovú vec a mnohé veci nemá zmysel vyčítať. Koniec koncov jedná sa o Burtonovskú rozprávku ako ich robí len on. Batman je žiaľ veľmi smiešna figúra počas celého filmu, Nicholsonov Joker funguje, keďže takáto úlohy mu vždy boli ako šité na mieru. Je nutné dodať, že v dobe vzniku už boli von grafické novely Batman: The Killing Joke, Batman: Year One či The Dark Knight Returns, ktoré raz a navždy premenili detskú postavičku Batmana na viac realistickú trojrozmernú postavu, avšak vtedajší Hollywood a Burton sa rozhodli ísť ľahšou cestou zaručeného úspechu. ()

Dzoumen

V Gothamu je hrdina netopýří muž jménem Batman je to stará dobrá klasika. Zaporák to hrál celkem dobře, možná by to šlo lépe zahrát a jelikož Joker je moje oblíbená postava, tak jsem byl rád za boj Batman vs Joker. Líbili se mě věcičky Batmana jako jeho letadlo a betmobil to jen tak každý hrdina nemá. 78% ()

pollstro

Ukázka vítězství designu nad příběhem, stylu nad myšlenkou a skvěle vypadajícího a působivého filmu s podmanivou, temnou a správně komiksovou atmosférou, kde hlavní zápletka a veškeré její vyústění jde absolutně stranou. Batman je v podání Tima Burtona zábavně děsivý, strašidelný a temný, jeho výstavba Gotham city a Batmanovského světa je neuvěřitelně trefná, bizarní, architektonická a výtvarná, přičemž je skutečně radost objevovat krásy tohoto futuristického prostředí, které neustále překvapuje a ohromuje. Postava Batmana v roli sympatického a skvělého Michaela Keatona je ve prospěch Burtonova zájmu o Jokera značně zastíněna a veškerou pozornost získává fantastický Jack Nicholson, jehož herecký koncert se stává hlavním tahounem celého filmu a Batman jeho pouhým následovníkem. Veškeré charaktery, i včetně Batmana, jsou pouhými karikaturami a loutkami v působivém scénografickém vizuálním prostředí, bez jakéhokoliv důrazu na hlubší charakteristiku postav a snahu o kontakt s divákem a větší zájem o veškeré dění. Ačkoliv se sám Burton dopustil několika příběhových přehmatů a například začlenění písní od Prince byly skutečně nemístné a přehmatem vedle, patří Batman mezi skvělé a zábavné komiksové filmy a především se jedná o pracné a povedené filmové oživení značky, o které se především zasloužil sám Burton s jeho osobitým a originálním přístupem, s důrazem na výpravu a produkční design. "Batman... Batman... Can somebody tell me what kind of a world we live in, where a man dressed up as a *bat* gets all of my press? This town needs an enema!" ()

david.babick

byls děcko ? byls ! byl to nejlepši film ? byl ! nostalgie jako kurva ? oo ano !..jestli nedáš 5 hvězd a viděl jsi jako první Nolanovu trilogii, tak jsi maly děcko, ktery ničemu nechápe !! ()

chucky

Jediný povedený Batman, kterého jsem měl možnost vidět. Pokračování jako Batman a Robin, či Batman navždy už nedosahuje kvalit prvního Batmana a působí o proti tomu směšně. ()

Madax

Jeden z nejlepších filmů, které kdy vznikly, absolutní vrchol geniality a filmařského umu! Chápu, že tento komentář vypadá trochu přihlouple, avšak za svými názory si pevně stojím. ()

greppi

Nemůžů si pomoct, ale tahle podoba Batmana je ta pravá. Batman začíná je určitě kvalitní film, ale vytratila se z něj komiksovost. Tento Batman má svoje určité kouzlo, které mi v dalších pokračováních chybí. Michael Keaton je ten nejlepší Batman a Kim Basinger jeho nejlepší partnerka. Úplně nejlepší na tomto filmu je ale Jack Nicholson. Podle mě je Joker jeden z největších šílenců filmové historie. Když ke konci filmu tancovali ve věži s unavenou Kim Basinger a ve spojených rukách měli pistoli, chytal mě záchvat smíchu. ()

emilkac

Pre mňa najlepší Batman! A jeden z dvoch najlepších filmov podľa comicsu! Ten prvý je Vrána. Nový Batman Begins sa mi páčil a je dobré že hodnotia lepšie ako tento diel ale pre mňa je nový Batman až veľmi nový. Batman je film bez chybičky. Príjemná atmosféra, najlepší Batmanovský zloduch a perfektný vizuálne comicsový nádych! ()

ma1arkey

Tohle je prostě klasika, sqelej film s krásnou hudbou nedostižnym záporákem a hrdinou ve scifi oblečku s nablejskanou károu tak co chtít víc :--) ()

Dabing

Neodiskutovatelná klasika. Ten film je už téměř 20 let starý, přitom právě on vyvolal vlnu skutečných komiksových filmů. Scénář, výprava, hudba, režie a herci (nejen Jack Nicholson ale i překvapivě obsazený Michael Keaton) jsou prostě skvělí. Český dabing byl pořízen pro WHV, Pavel Soukup dabuje Jokera sice snaživě, nicměné by mně opravdu zajímalo, jak by se s tímto úkolem vypořádali Nicholsonovi dvorní dabéři Boris Rősner nebo Alois Švehlík. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?