Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

zekon odpad!

Režisér evidentně ujížídí na hrách Assassin's creed a Resident Evil a někde zahlédl obrázek z filmu Predator. Řekl si vyděláme love a splácal z toho .... tento hnus. Přesně takto na mě celý film zapůsobil. Po 30ti minutách vaty se začně něco dít, ale to jen vatu doplní neskutečné a nudné zvratky. Kromě mizerné CGI zvířat, kde trapnost vyvrcholí medvědem co se kroutí a skáče jako krtek na speedu, přijedou na finále piráti z Karibiku a zahrají si se zombie monstrem na honěnou. Nejenže si režisér vytvořil své divno monstrum a ignoroval předlohu, ono to monstrum vypadá navíc jak vyhřezlé játra s tlamou a blbé je jak štoudev. Ještě že Rybana skáče jak kamzík a vše ukončila. Za mě průser roku 2022. ()

Dumaru

Oki dopozerané, takže za mňa dej v skratke: Predátor sa z dlhej chvíle presunie do 18. storočia, aby sa zahral s miestym kmeňom Apačov na schovávanou. Chudačisko ale netuší, že jeho plány úspešného lovu zvierat, indiánov, žabožrútov a vlastne všetkého živého čo ho stretne (asi bol len zvedavý biológ), zmarí odhadom 55 kilová na prvý pohľad slušne arogantná sestra náčelníka Apačov. Na úspešný protiútok a šťastný happy end jej stačí tomahawk (alebo skôr sekerka) na špagáte, dobre vycičený potkany loviaci pes a cez dobrý tucet chlapov, ktorých predátor len tak zo zvyku zlikviduje predtým, ako si všimne nenápadnú celú dobu utekajúcu slečnu. Dva mesiace mám nalepený papierik v práci na monitore aby som vedel, že výjde Prey ale úprimne za mňa sklamanie. Prvá polovica filmu je o nudných dialógoch kmeňa Apačov, do toho disneyovsky animované zvieratká, druhá polovica sa rozbehne ale stále to nie je ten kultový Predátor. Chýbajú mi tam detaily a napätie, ktoré v každom predošlom Predátorovi v nejakej miere sú. Za mňa skôr jednorázovka a s prižmúrením oka max. 3 hviezdičky,,, ()

VashCZ

Zručně odvedeno Xté pokračování průměrných predátorů. 50% Že bílý conquistadoři jsou vykreslováni jako špatní oproti žlutým domorodým indiánům plynně mluvících americkou angličtinou, to pochopím. Ale že nás to ještě musí celou dobu přesvědčovat, jak to ženy mají těžké a že jsou chytřejší... dřív takovouhle myšlenku dokázali do filmů vložit a nebylo mi z toho blbě, ba jsem to leckdy vítal. Počítačové animace zvířat i okolí byly průměrné, čekal bych od tohodle něco uvěřitelnějšího. Samotný predátor se pohyboval vcelku dobře a tipl bych na motion capture. Vracecí se sekyra ala mortal kombat byla další počítačová utilita, co kazila dojem. Nejsem nativeamerikanolog, ale byly hezké chvíle, kdy indiánské kroky a pohyby dávaly smysl. Bohužel většinou to byl hollywood jak vyšitý. Největší trapárna byl kemp conquistadorů o půlnoci, kdy se na obrazovce(přibližně spočteno) nacházelo 30 postav, ale žádná z nich nespala ani nedpočívala, prostě všichni museli v tu dobu něco dělat. Trapné by to bylo i ve dne :-/. ()

FexteR

Docela slabý. Pokus dobrej, ale výsledek..? Dalo by se říct, že se zdejší predátor nakonec ulovil sám, poté, co mu indiánka provedla lobotomii bambitkou. Prostředí je však krásné a indiáni se chovají jako indiáni. Příště snad bude Predátor lovit ve starověkém Řecku Sparťany. ()

zurivymlok

Nejnovější přírůstek do série o Predátorovi je velmi povedená a taky velmi jiná. Avšak navzdory počátečným nadšeným recenzím to není dokonalý film. Nicméně první k pozitivům. Dan Trachtenberg je zjevně velmi dobrý režisér, který podle mě má potenciál zařadit se mezi režisérskou špičku. Režie je po většinu snímku velmi jistá a v některých místech bych se nebál srovnání s Revenantem. Ač je pro někoho první půlka filmu nudná, já si jí opravdu užil. Nádherné záběry, skvělá atmosféra, příjemní herci a dobré nastínění doby. Predátoří design je opět jiný, ale dobrý (ač já nedám dopustit na původní design). A hlavní herečka je velmi talentovaná a také velmi hezká. Celkově nemám problém ani s jednoduchým příběhem, což někteří kritizují jakoby původní Predátor byl originálním dílem. Nicméně pár problému nakonec přece jen mám. Prvním, za který snímek nemůže, byla asi přehnaná očekávání. Nadšené ohlasy ve mě vyvolaly dojem, že to bude bezchybné dílo. Avšak tak tomu není., Prvním problémem pro mě byly efekty. Digitální zvířata ještě beru, holt tyto scény by se točily velmi špatně živě. Ale neustálé cákance digitální krve byly rušivé a nekorespondovaly s celkovou atmosférou. Raději méně "reálné" krve, než kýble digitální krve. Druhým problémem pro mě bylo finále. V kontextu celkové síly Predátora, jak je postupně představována, se mi finální konfrontace zdála velmi málo uvěřitelná. Vlastně i Arnie dostal na tlamu a vyhrál jen díky štěstí. K finální ráně by bylo třeba tolik štěstí a tolik Predátoří stupidity, že mi to konec trochu kazí (kdyby na ní chtěl vystřelit a ona to nečekaně na něj vytáhla zpoza stromu, bylo by to určitě reálnější). Třetím problémem je nekonzistence síly Predátora. V jedné chvíli se zdá nezranitelný, v jiní chvíli jej zraní i poměrně z pohledu Predátora banální zbraně. ||| Kam jej zařadit v rámci predátoří série? Pro mě osobně zůstává králem první díl. Tento film byl zaradil na druhé místo spolu s druhým Predátorem, kterého mám také rád. Ostatní filmy série rád nemám. ()

maitrea

Američtí teenageři ze střední si hrají na indiány. Tohle se nepovedlo.Stejně tak Pepa z Dolní Horní nemůže hrát s parukou pražskou bloncku. Vzpomněl jsem si na Apocalypto a bylo mi k pláči z toho popcornu.Indiáni chodí po lese a střídavě natahují tětivy ve správných perimetrech, stejně jako by se jednalo o přepadový oddíl Seals. Ale abych to jen nehanil,místy napínavé,  příroda pěkná a dobře se u toho ji. ()

Sopholojong

Druhy najlepsi pocin, original so "Schwarzim" urcite nikdy nikto neprekona (jedine dizajn najoblubenejsieho vesmirneho lovca a sofistikovanost mordov su tu najlepsie, alebo minimalne rovnako dobre). "Randenie" Predatora so zvieratkami (strkac, vlk, puma, medved - ten je obzvlast vypapkany) ma bavilo este viac ako s "clovecinou". Ked vsak k ludom dojde su to taktiez pekne krvilacne hody (zotate hlavy, odrezane nohy, rozparane brucha, obzieranie nohy krysami - potesenie), najma scena v lesnom zhorenisku, kde si Predator zahra svoj Mortal Kombat s usadlickymi "merdami", alebo zaverecny "rambovsky clash" v poletujucom snehu (skvela choreografia a nasnimanie). Od plneho kotla to ale odradza to dialogove lajno s Indianmi "sprechujucimi" plynulou anglictinou a Francuzom zase ovladajucim indiansku "hatlaninu" po anglicky (WTF?). I hercov mal Gibson v Apocalypte o triedu lepsich, hlavne vdaka originalnemu vymretemu jazyku, aj ked ta "sexy pery spuliaca Pocahontas" je reprodukcne velmi vhodna. Byt to v cele v "indiancine" a s ich divokejsimi manierami (su prilis "soft disneyovsky"), nemam vyhrad. 8/10 ()

Honzich

Predátor: Kořist je bezpochyby zajímavý hlavně zasazením kdy sledujeme příběh zasazený do 17 století ve kterém se mladá členka komančů snaží zastavit našeho návštěvníka z vesmíru. Bohužel příběh je tou nejslabší částí filmu což mě celkem mrzelo ovšem film se mi hlavně líbil detaili kostýmy a hratkami s kamerou. Samotný predator sedel do prostředí úplně skvěle například tím ze místo ikonicke kovové masky měl lebku a používal chladné zbraně filmu dávám 7/10 ()

Little_Sawy

Přemýšlím, zdá je tří hvězdičkové hodnocení, to správné, ale kde jinde se dá dívať na dva předátory který se loví navzájem? Jediné mínus byl předátor udělaní počítačem, který už nebudil dojem něčeho děsivého, a ty jeho paprče vypadali jakoby si je zavřel do zvěráku že mu tak spuchli. Jinak to jeho rapčení mu zůstalo. A Indiánka z kmene komančů, byla taky trochu pitomá, no tí její boje to aspoň zachraňovali a Sarii byla úžasná, pohled na ní byl fascinujíci. ()

mokki5

Co se hvězdiček týče tak jsem na tom hodně podobně, jako uživatel xxmartinxx, akorát s tím rozdílem, že jsem váhal mezi dvémi a třemi hvězdičkami. Prey totiž kromě zajímavého dobového pojetí nepřináší do série nic moc nového. Opět se jedná o survival záležitost o souboji člověka a Predátora, kdy už tušíte, jak to zkrátka skončí. Prostě tenhle materiál s mimozemským lovcem neumí být ničím inovativní. Víc než tohle bych mnohem raději uvítal nějaký Origin kde se dozvíme kde se Predátoři vzali, proč k nám létají a loví lidi, nebo tak něco. To jsem ostatně čekal už od filmu z roku 2010 a nic. Ovšem, akce je povedená a občasné pomrknutí za staršími díly potěší. ()

Pavelkedar

To je 2. Predátor, co mě vyloženě potěšil, ten 1. byl s Arnoldem,ostaní nepočítám. Příjemná záležitost s nádhernými exteriéry a podmanivou muzikou. Zasazení děje do doby původních obyvatel Ameriky a prvních pionýrů s kombinací s  jedním! Predátorem, považuji za geniální tah. Dolby Atmos nebyl  nikterak „omračující", chybělo  mi takové to „vau!“ , prostě jen průměr. Celkově mi to udělalo ale radost. A tom to je. ()

Martin.O

Velmi atraktivní indiánské prostředí,velmi atraktivní Amber Midthunder,a velmi atraktivní a sexy vizuální zpracování s působivým soundtrackem,nese do téhle Predátoří série svěží vánek. Obzvlášť po nepovedené komedii s názvem Predátor:Evoluce,si tuhle KOŘIST rád pustím znovu ! ()

Trunks odpad!

Tahle značka už klesla tak hluboko, že jí nemůže ublížit ani tahle genderově vývážená holomajzna s neskutečně otravnou a dětinskou hlavní hrdinkou. Kdyby alespoň při castingu zvolili někoho, kdo nevypadá jakože bude mít problém utáhnout dva kartóny sodovek na 100 metrů, natož ulovit mohutného Predátora. ()

Viler

Velká očekávání přináší velká zklamání. Vykulená čtyřicítka(kilogramová) všem nakope rusutur a poté si podá i predátora. Dětem se to líbilo, já si radši spravím chuť jedničkou...... Je mi záhadou, ty nadšené ovace jsou za co ? ! ()

Yamatosan

Je to ono! Stačilo jen 35 let vydržet. Je to naprosto super, jen sentiment a trocha střízlivosti mi to ještě nedovolí dát na stejnou úroveň s jedničkou - jo, tak moc se mi to po prvním shlédnutí líbí! ... A po třech to není jinak! ()

Gluminator

Vy všichni co tomu davate tady 5* na čem jedete? Tohle se opět nepovedlo. Atmosféra nula, spíše -3, hudba děs, predator je vidět skoro hned po pár minutách. CGI medvěd v malování (před 40lety byly filmy s reálnýma medvědama, dnes se musí dát CGI). Predátor sice hodně krvelačný, ale evidentně hladový. Každej predátor předtím byl mohutnej, tenhle je opravdu jak reklama na hlad. Vypadá jak s downovým syndromem, hlava otřesná. Jo aha, dej si kytičku a on tě neuvidí... ale předtím nechá herečku vykoupat v bahně, kdy si říkáš aha, tak teď ji neuvidí, ted tu asi bude. Ne, uplně o ničem. Indiáni mluvící anglicky, ale Francouzi kupodivu správně francouzsky, potléééésk, logika hadr. Jediné co, tak chápu odkaz na predátora 2, kde se zde jedná a o jednu a tu samou zbraň... Doufám, že už žádnýho vola nenapadne točit další na tuhle značku. Predátor byl pouze 1 a 2, vše ostatní byl omyl, AVP bylo daleko lepší než tenhle díl, o Evoluci raději snad ani nemluvím... No, sice jsem čekal, že to bude opravdu hovadina, ale takhle teda ne. 20% ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023