Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Popinodan

Predátor má výhradně lovit!!! Tak jako to bylo v osmdesátýmsedmým,od té doby to šlo s Predátoří kvalitou směrem dolů(až na Predátoři 2010). Tohle je film o Predátorovi lovci jak má být,a vlastně nejen o něm. Celý film je jeden velký lov. Za mě velká spokojenost. Klasika je klasika,tu s Arným nepřekoná nikdy nic,ale tohle je důstojnej film s Predátorem. ()

halberdier

První dva Predátory považuji za jedny z nejlepších sci-fi vůbec, celkem se mně libili i Predátoři. Crossovery s Vetřelcema se moc nepodařily a naděje fanoušků se hodně upíraly k Shane Blackovi, který měl celou sérii zachránit Predátorem: Evolucí. Sice je to celkem zábavný film, ale spoustu fanoušků naštval a neměl ani příliš velký komereční úspěch. Zdálo se tak, že Predátoří série je tak mrtvá. Poté se celkem bez povšimnutí objevila informace, že se má natáčet další příspěvek do série, který však půjde rovnou na VOD. Většina fanoušků včetně mě proto očekávala úplné pohřbení série. Nicméně režii dostal na starost Dan Trachtenberg, který svým dubutem Ulice Cloverfield 10 hodně potěšil a zápletka s Komanči se zdála přinejmenším zajímavá. Navíc první recenze nového Predátora co do kvalit stavěly hned za první díl. A recenze nelhaly - Predátor: Kořist patří k tomu lepšímu, co může série nabídnout. Taková pecka jako první dva díly to není, ale z nenápadného filmu se stal regulerní příspěvek do Predítořího univerza, který má hodně blízko k úplně prvnímu filmu. Trachtenbergovi se podařilo přesně vystihnout, kdo vlastně Predátor je - že je to především lovec, které tento fakt další pokračování a crossovery upozadily. A právě zasazení celého příběhu do doby, kdy Ameriku obývali indiání, u kterých byl lov každodenní činností, skvělé do Predátořího snímku zapadá. První polovina filmu je spíš dobrodružný film ze života indiánů a především o touze mladé indiánky stát se respektovaným lovce. Tu a tam do děje zasáhne samotný Predátor. Druhá část filmu je už regulerní masakr, kdy nařadu příjde titulní postava lovce a je nutné říct, že Predátor je v tomto filmu opravdový badass, který se s ničím moc nepáře. Navíc má film sdřímnou stopáž, takže nemá šanci nikdy nudit. Je škoda, že se Predátor: Koříst vyhnul kinům, protože je to důstojné pokračování célé série a dává naději, že se ještě může s Predátorem počítat. ()

FOndra

Jistá neomalenost a nešikovnost hlavní hrdinky mi vadila. Navíc jí tu roli divošky z jejího hraní lze jen težko uvěřit… Je to ale krásně natočené. Třetí hvězda je ve hře 🙂 ()

hufnagel

Slušné spojenie westernu a sci-fi žánru,avšak jediná výtka,že predátor aj jeho chovanie bolo na nerozoznanie od schwarzeneggrovho originálu. ()

Dexter666

Vôbec ma to nechytilo za srdce, všetky postavy sú nezaujímavé a špeciálne hlavná, ktorá neprejde prakticky žiadnou charakterovou genézou, najlepšie to zahral asi ten pes. ()

SamGee

Akčná sci-fi séria Predátor zasadila slávneho vesmírneho zabijaka všade, od dažďového pralesa, cez americké veľkomesto až po mimozemskú planétu. Tentoraz, najnovší diel Predátor: Korisť sa odohráva počas kolonizácie Severnej Ameriky v 18. storočí.       Práve v tomto historickom období sa odohráva príbeh indiánky menom Naru (Amber Midthunder). Dievčina si chce získať rešpekt u svojho kmeňa ako lovkyňa. V tom istom čase sa na amerických prériách objaví vražedný mimozemšťan, ktorý poľuje ľudí. Ako si poradí Naru s takýmto nepriateľom?    Synopsa o človekovi bojujúcom proti návštevníkovi z vesmíru je priamočiary a predvídateľný. Ďalším problémom je jeho prvá polovica, ktorá sa vlečie trištvrte hodiny. Našťastie, snímke sa darí dávkovať napätie a zároveň znázorňuje kolonizátorské obdobie i domorodú kultúru uveriteľne.    Z hereckého obsadenia vyčnieva Amber Midthunderová. Tá zvláda nielen kaskadérske kúsky, ale aj podáva presvedčivý výkon mladej, odvážnej a šikovnej bojovníčky. Je mi však ľúto brata hlavnej hrdinky (Dakota Beavers), ktorému chýba výrazná charakterová črta. Čo sa týka samotného Predátora, ten je hrozivým i pôsobivým protivníkom.     Akčné scény sú čerešničkou na torte. Majú podarenú choreografiu, dravé tempo a prekvapivé momenty. Chválim aj masky, scenérie, počítačové triky a kameru, ktoré pomáhajú vyrozprávať príbeh. Hoci soundtrack nemá hlavný motív z pôvodného Predátora, vie navodiť atmosféru.      Predátor: Korisť je skvelo natočeným filmom, ktorý prekvapuje divákov brutálnou akciou, technickou kvalitou, hereckým výkonom hlavnej hviezdy a originálnym námetom. Túto novinku si užijú oddaní fanúšikovia Predátora aj nezasvätení.         Príbeh: 6/10,  Herci: 7/10,  Hudba: 6/10,  Akcia, napätie: 9/10,  Kulisy, kamera, kostýmy, make-up, rekvizity: 9/10,  Kamera, počítačové triky: 8/10,  Celkovo: 7,5/10 ()

Maraboy

No, nedá se tomu upřít, že je to od roku 1990 nejkoukatelnější a parádně akční Predátor, který se nebojí násilí a hektolitrů krve. Některé ty digitální scény byly tak trochu cheap, ale to oko tak nějak nenápadně přehlédne. Začátek je pomalejší, ovšem pak se z toho stane tak trochu Mortal Kombat v podání Scorpiona a tempo nabere akčnější spád. Od filmu jsem ani moc nečekal, nakonec jsem byl i vcelku mile překvapen. Grande finále mě úplně nenadchlo a sem tam nějaka ta další muška nad močálem létá, ale jinak celkem slušná akční řezničina. 65% ()

hony23

Po několika nezdařilých pokusech konečně přišlo důstojné pokračování osdesátkového hitu o vesmírném Predátorovi. A vlastně ani nevadí, že Arnieho nahradila subtilní teenagerka, elitní bojové komando nahradil kmen Komančů a rotační kulomet nahradily zbraně z klacků a kamení. Film i tak přináší dostatek zábavy, napětí i brutálních soubojů. Jasně, ten závěrečný duel mladé dívky s vesmírným monstrem už byl hodně přitažený za vlasy, ale v pohádce pro dospělé si to tvůrci mohou dovolit. ()

Dvorik

Nema to proste koule a jednicce se to nepriblizilo ani nahodou. Indiani s luky jsou akorat k smichu. Zadnou velkou emoci to ve vas po cely film nevyvola. Super komentare: 1) Z predatora bojove sceny delaji nemohouciho kokota, kteryho by Arnold porazil jen svymi prdy. 2) Chybel tam Old Shatterhand. ()

Naghavi

Konečně skvělý film o Predátorovi, což se dobrých 30 let nestalo...Hrdinka připomíná spíše Aryu Stark, ale moc se mi to líbilo. ()

veverysiak

Nemôžem si pomôcť, Predátor je môj obľúbenec, ten prvý s Arniem zaraďujem na najvyššie stupienky filmových scifi, jeho pokračovania už na jeho úroveň nedosiahli, ale niektoré zaujali, tak ako tento posledný, začiatok príbehu kmeňa Vypĺznutých Vrán obsahuje aj určité množstvo bezobsažnej vaty, našťastie to však netrvá dlho a bitúnok sa môže otvoriť, zopár odkazov na prvotinu ohromne poteší, hlavne keď nie sú otrocky použité aj s chlpmi, ale len ako nostalgické pripomenutie si klasiky, tiež zasadenie do doby bizónieho vyhladzovania je zaujímavé a vôbec nepôsobí násilne, takže 80%. ()

Merenre

Nečekal jsem nic a dostal jsem ještě méně. Film působí jakoby námět i scénář napsala asi tak 14letá holka do svého deníčku coby predátorskou fanfiction. Jestliže bych filmu odpustil absolutní debilitu, totální absenci byť jen náznaku nějaké atmosféry nebo napětí, neodpustím mu dvě věci. Za prvé bizarní casting. Ta buchta z kantýny v hlavní roli, co připomíná indiána asi tak jak Dolph Lungren... to si děláte prdel ne? To fakt nesehnali herečku, která by měla charisma aspoň co by se za ostříhaný nehet malíčku vešlo? A zbytek škoda mluvit. A za druhé a především... to prostředí a reálie. Bože můj! To prostředí a reálie. Na krabici od snídaňových cereálií pro děti jsem viděl věrohodnější indiány. Starý Vinetů, kterému čouhala z kapsy bageta a jeho apačové byli proti tomuto vzorem autentičnosti. Tady si asi parta hipsterských nerdů vyrazila na cosplay do parku. A někdo je natočil. Dialogové (nebo monologové) perly typu: "Lovec nečeká, on loví." nebo fakt, že žádný z indiánů neumí držet luk - to už jsou jen takové třešničky. Uf, to zas bylo. ()

HanzoBureshi

Prej ten nový Prey má být něco unikátního a je to naprostá pravda! Nekoukl jsem ani na žádný trailer a nechal se překvapit a to se sakra vyplatilo, protože je to naprostá bomba. Amber Midthunder byla skvělá, co se týče atmosféry, tak ta neměla chybu. Ta vizuální stránka staré doby + do toho ten luxusní zapadající soundtrack od Sarah Schachner, to prostě nemělo chybu. Co se týče hlavního mimozemského nepřítele, tak měl asi nejlepší styl vůbec. Obsadit predátora do téhle doby byl vskutku experiment, který se rozhodně vyplatil a jsem rád, že to nedopadlo jako ta komediální slátanina z roku 2018. Ano mělo to pár much, ale já byl sakra překvapen a spokojen. Možná nejlepší snímek na VOD platformě roku 2022. Mé hodnocení: 8/10 ()

moriero

Tak určitě tohle je ta správná cesta. Kovbojové & Vetřelci otevřeli dvířka k žánru sci-fi western a Trachtenberg pochopil, že zakopli o svatý grál: neotřelý a inovativní žánr. Taky potěšil původně zamýšlený vizuál Predátora tak, jak ho měli hrát ti tří belgičtí bráchové: Jean, Claude a Van Dame. Určitě bych se nebránil výletu Predátora mezi templáře nebo snad římské vojáky...kteří by to pojali jako souboj s bohem války Martem. Například. ()

NumeranS

Naprostá slast pro mé oči (a mou televizi). Předem jsem neviděl trailer ani jakékoliv informace..ještě že tak. Už od první sekundy film uhrane krásnou americkou přírodou národních parků a vskutku detailyzachycujícím zpracováním původního obyvatelstva. Tajemná, klidná atmosféra doplněná o boostnutého Wolverina v obleku, co víc si přát :) Kamera taktéž na jedničku. Režisérovi jsem zbaštil první poslední a dávám zasloužených 81 %. ()

jpacuta

Premisa byla výborná. Ale: Digitální medvěd, indiánka, co neumí běhat, trapeři jako diletanti a domorodci, který chodí po lese jako banda turistů a v boji se chovaj jak banda nováčků. Škoda, mohlo to bejt fakt dobrý. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023