Predátor: Korisť

Predátor: Korisť je úplne nový akčný triler a najnovší kúsok zo série Predátorov z prostredia kmeňa Komančov zo začiatku 18. storočia. Tento nevypovedaný príbeh hovorí o mladej žene, Naru, divokej a šikovnej bojovníčke, ktorá vyrastala medzi najväčšími lovcami, ktorí brázdili Veľké pláne. S istotou, že je rovnako schopná ako ostatní mladí lovci, sa vydáva ochrániť svoj ľud, keď táboru Komančov hrozí nebezpečenstvo. Keď vyzbrojená len najprimitívnejšími zbraňami nakoniec vysleduje svoju korisť, z ktorej sa vykľuje vysoko vyvinutý mimozemský predátor s technicky pokročilým arzenálom, medzi dvoma protivníkmi nastane zákerný a desivý súboj. (Disney+)

MichalMisty1

Miluju Predátora, takže žeru každý film s ním. Tohle mě bavilo od začátku moc a dokonce mi nevadila ani "drsná ženská postava", která mi občas dokáže zkazit celý film. Jenže pak přišel závěrečný boj...  Predátor má najednou IQ žáby, sám si usekne ruku, pak většinu boje stojí a kouká, 50 kilová holka s ním hodí na zem jak nic, stoupne si přesně kam má na finální ránu atd... Škoda. ()

endrix

Povedený příspěvek do Predátor universa. Zajímavé prostředí, slušné herecké výkony a klasické predátoří ingredience dobře zafungovaly. Škoda místy špatného SGI a za mě trochu odfláknutého finále. SPOILER: Arnoldovo bahno bylo rozhodně mnohem logičtější než bylinka zpomalující krev. Těžko věřit, že vesmírný lovec náhle zhloupne asi tak o 90%. ()

Tomas_PO

V skutku mierne prekvapenie, keďže akékoľvek pokračovanie či nadväzovanie na klasiku s Arniem evokuje prepadák. No tvorcom sa podarilo vytiahnúť to minimálne na priemer, keďže pôvodný film totálne odignorovali, ako keby ani neexistoval. Skrátka remake. A urobili dobre, veď od 1987-ho už nejaká tá generácia vyrástla a pôvodný film vôbec poznať nemusí. Úvod je ale poslabší, snaha o stotožnenie s postavami nepresvedčila. Indiánske ticho a občasné 'veľavravné' dialógové repliky pokuľhávajú, hercom chýba charizma. Snáď okrem hlavnej hrdinky (a jej mamy v mikrorole). A nebolo by to MeToo, keby tu veľké posolstvo nehral ženský element presadzujúci sa v mužskom svete. No tiež pomerne nasilu. Možno by pomohlo, ak by dialógy ostali v pôvodnom indiánskom jazyku, len s titulkami. ()

mottleone

Překvapení dekády v podobě reinkarnovaného šmuncu Predátoří značky💀🛸 Příjemná atmosférická jízda, hrající si na autentično. V první polovině se tu Predátor pomalu seznamuje s planetou a nastoluje lovec-kořist "feel" pro zbytek filmu; stejně tak máme možnost poznat zvyky a schopnosti hlavní lidské protagonistky, no a pak se to zvrtne v masakrální jízdu, kdy jste napnutí z každého zvuku cvakání na pozadí a graduje to ve stylu - "Jak si naše hrdinka proti tomu hovadu sakra poradí!"; bohužel s celkem štěstím políbeným rozuzlením. Závěrem příjemné dobové zasazení do panenské přírody se sympatickou představitelkou hlavní role, vcelku kreativní akcí, dobrou kamerou, fajn hudbou a i kratší stopáž snímku prospěla. Za mě kvalitní "částečný" reboot Predátoří série, konečně se vyrovnávající prvnímu filmu - očekávání naplňujících 80% a spokojené 4* ()

Pilgrim6

Tohle mělo jít do kin. Nádherná kinematografie, skvělá akce, sednoucí hudba, charistmatická hlavní postava. Pokud Prey zapadne, bude to obrovská škoda, protože tenhle film byl lepší než 90 % tvorby, co jde do kin. ()

vaclav.g.kar

Bez obalu, první Predátor který mě bavil. Skvělé neokoukané prostředí, sympatická hrdinka, rating a vizuál s režií dělají z Trachtenbergovo novinky poměrně kvalitní podívanou. Docela slušné překvápko na 80% ()

ResinesM

Ne, ne, ne. Prvních cca 40 minut je takřka o ničem, nuda, v jednu chvíli jsem i usínal - doslova. Ona, velká válečnice, která nedokáže chytit srnku. On, velký lovec, který loví hada :D To je prostě směšný.  Vyloženě odpad si to nezaslouží, dávám tři s odřenejma ušima. Jednou stačilo, díky. ()

kosacOne

Dobrý dobrý.. do půlky to bylo na 5 hvězd a potom to začalo.. :( Bohužel se neubránili "moderním" momentům, kdy pro efekt jdou za hranu a místo cool efektu to trošku sráží dolu. Trošku zklamání z designu Predátora, ale nijak zásadní. Zakončení spíše úsměvné.. Tajemství staré bambitky stále nedořešeno. Snad se dozvíme v Prey2.. pokud je někdo nezažaluje za použití názvu, který již známe z her. :) Závěřem.. u mne to má místo hned za Predator1 a Prdator2.. takže dobrá práce Dane. ()

markinho83

Zasazení do nádherné krajiny se povedlo, rozmanitost zabíjení predatora bere dech, lepší než předešlý film určitě, zase dost digi efektů, herecký výkon hlavní hrdinky průměrný, ale funguje to ()

zekon odpad!

Režisér evidentně ujížídí na hrách Assassin's creed a Resident Evil a někde zahlédl obrázek z filmu Predator. Řekl si vyděláme love a splácal z toho .... tento hnus. Přesně takto na mě celý film zapůsobil. Po 30ti minutách vaty se začně něco dít, ale to jen vatu doplní neskutečné a nudné zvratky. Kromě mizerné CGI zvířat, kde trapnost vyvrcholí medvědem co se kroutí a skáče jako krtek na speedu, přijedou na finále piráti z Karibiku a zahrají si se zombie monstrem na honěnou. Nejenže si režisér vytvořil své divno monstrum a ignoroval předlohu, ono to monstrum vypadá navíc jak vyhřezlé játra s tlamou a blbé je jak štoudev. Ještě že Rybana skáče jak kamzík a vše ukončila. Za mě průser roku 2022. ()

Dumaru

Oki dopozerané, takže za mňa dej v skratke: Predátor sa z dlhej chvíle presunie do 18. storočia, aby sa zahral s miestym kmeňom Apačov na schovávanou. Chudačisko ale netuší, že jeho plány úspešného lovu zvierat, indiánov, žabožrútov a vlastne všetkého živého čo ho stretne (asi bol len zvedavý biológ), zmarí odhadom 55 kilová na prvý pohľad slušne arogantná sestra náčelníka Apačov. Na úspešný protiútok a šťastný happy end jej stačí tomahawk (alebo skôr sekerka) na špagáte, dobre vycičený potkany loviaci pes a cez dobrý tucet chlapov, ktorých predátor len tak zo zvyku zlikviduje predtým, ako si všimne nenápadnú celú dobu utekajúcu slečnu. Dva mesiace mám nalepený papierik v práci na monitore aby som vedel, že výjde Prey ale úprimne za mňa sklamanie. Prvá polovica filmu je o nudných dialógoch kmeňa Apačov, do toho disneyovsky animované zvieratká, druhá polovica sa rozbehne ale stále to nie je ten kultový Predátor. Chýbajú mi tam detaily a napätie, ktoré v každom predošlom Predátorovi v nejakej miere sú. Za mňa skôr jednorázovka a s prižmúrením oka max. 3 hviezdičky,,, ()

VashCZ

Zručně odvedeno Xté pokračování průměrných predátorů. 50% Že bílý conquistadoři jsou vykreslováni jako špatní oproti žlutým domorodým indiánům plynně mluvících americkou angličtinou, to pochopím. Ale že nás to ještě musí celou dobu přesvědčovat, jak to ženy mají těžké a že jsou chytřejší... dřív takovouhle myšlenku dokázali do filmů vložit a nebylo mi z toho blbě, ba jsem to leckdy vítal. Počítačové animace zvířat i okolí byly průměrné, čekal bych od tohodle něco uvěřitelnějšího. Samotný predátor se pohyboval vcelku dobře a tipl bych na motion capture. Vracecí se sekyra ala mortal kombat byla další počítačová utilita, co kazila dojem. Nejsem nativeamerikanolog, ale byly hezké chvíle, kdy indiánské kroky a pohyby dávaly smysl. Bohužel většinou to byl hollywood jak vyšitý. Největší trapárna byl kemp conquistadorů o půlnoci, kdy se na obrazovce(přibližně spočteno) nacházelo 30 postav, ale žádná z nich nespala ani nedpočívala, prostě všichni museli v tu dobu něco dělat. Trapné by to bylo i ve dne :-/. ()

FexteR

Docela slabý. Pokus dobrej, ale výsledek..? Dalo by se říct, že se zdejší predátor nakonec ulovil sám, poté, co mu indiánka provedla lobotomii bambitkou. Prostředí je však krásné a indiáni se chovají jako indiáni. Příště snad bude Predátor lovit ve starověkém Řecku Sparťany. ()

zurivymlok

Nejnovější přírůstek do série o Predátorovi je velmi povedená a taky velmi jiná. Avšak navzdory počátečným nadšeným recenzím to není dokonalý film. Nicméně první k pozitivům. Dan Trachtenberg je zjevně velmi dobrý režisér, který podle mě má potenciál zařadit se mezi režisérskou špičku. Režie je po většinu snímku velmi jistá a v některých místech bych se nebál srovnání s Revenantem. Ač je pro někoho první půlka filmu nudná, já si jí opravdu užil. Nádherné záběry, skvělá atmosféra, příjemní herci a dobré nastínění doby. Predátoří design je opět jiný, ale dobrý (ač já nedám dopustit na původní design). A hlavní herečka je velmi talentovaná a také velmi hezká. Celkově nemám problém ani s jednoduchým příběhem, což někteří kritizují jakoby původní Predátor byl originálním dílem. Nicméně pár problému nakonec přece jen mám. Prvním, za který snímek nemůže, byla asi přehnaná očekávání. Nadšené ohlasy ve mě vyvolaly dojem, že to bude bezchybné dílo. Avšak tak tomu není., Prvním problémem pro mě byly efekty. Digitální zvířata ještě beru, holt tyto scény by se točily velmi špatně živě. Ale neustálé cákance digitální krve byly rušivé a nekorespondovaly s celkovou atmosférou. Raději méně "reálné" krve, než kýble digitální krve. Druhým problémem pro mě bylo finále. V kontextu celkové síly Predátora, jak je postupně představována, se mi finální konfrontace zdála velmi málo uvěřitelná. Vlastně i Arnie dostal na tlamu a vyhrál jen díky štěstí. K finální ráně by bylo třeba tolik štěstí a tolik Predátoří stupidity, že mi to konec trochu kazí (kdyby na ní chtěl vystřelit a ona to nečekaně na něj vytáhla zpoza stromu, bylo by to určitě reálnější). Třetím problémem je nekonzistence síly Predátora. V jedné chvíli se zdá nezranitelný, v jiní chvíli jej zraní i poměrně z pohledu Predátora banální zbraně. ||| Kam jej zařadit v rámci predátoří série? Pro mě osobně zůstává králem první díl. Tento film byl zaradil na druhé místo spolu s druhým Predátorem, kterého mám také rád. Ostatní filmy série rád nemám. ()

maitrea

Američtí teenageři ze střední si hrají na indiány. Tohle se nepovedlo.Stejně tak Pepa z Dolní Horní nemůže hrát s parukou pražskou bloncku. Vzpomněl jsem si na Apocalypto a bylo mi k pláči z toho popcornu.Indiáni chodí po lese a střídavě natahují tětivy ve správných perimetrech, stejně jako by se jednalo o přepadový oddíl Seals. Ale abych to jen nehanil,místy napínavé,  příroda pěkná a dobře se u toho ji. ()

Sopholojong

Druhy najlepsi pocin, original so "Schwarzim" urcite nikdy nikto neprekona (jedine dizajn najoblubenejsieho vesmirneho lovca a sofistikovanost mordov su tu najlepsie, alebo minimalne rovnako dobre). "Randenie" Predatora so zvieratkami (strkac, vlk, puma, medved - ten je obzvlast vypapkany) ma bavilo este viac ako s "clovecinou". Ked vsak k ludom dojde su to taktiez pekne krvilacne hody (zotate hlavy, odrezane nohy, rozparane brucha, obzieranie nohy krysami - potesenie), najma scena v lesnom zhorenisku, kde si Predator zahra svoj Mortal Kombat s usadlickymi "merdami", alebo zaverecny "rambovsky clash" v poletujucom snehu (skvela choreografia a nasnimanie). Od plneho kotla to ale odradza to dialogove lajno s Indianmi "sprechujucimi" plynulou anglictinou a Francuzom zase ovladajucim indiansku "hatlaninu" po anglicky (WTF?). I hercov mal Gibson v Apocalypte o triedu lepsich, hlavne vdaka originalnemu vymretemu jazyku, aj ked ta "sexy pery spuliaca Pocahontas" je reprodukcne velmi vhodna. Byt to v cele v "indiancine" a s ich divokejsimi manierami (su prilis "soft disneyovsky"), nemam vyhrad. 8/10 ()

Honzich

Predátor: Kořist je bezpochyby zajímavý hlavně zasazením kdy sledujeme příběh zasazený do 17 století ve kterém se mladá členka komančů snaží zastavit našeho návštěvníka z vesmíru. Bohužel příběh je tou nejslabší částí filmu což mě celkem mrzelo ovšem film se mi hlavně líbil detaili kostýmy a hratkami s kamerou. Samotný predator sedel do prostředí úplně skvěle například tím ze místo ikonicke kovové masky měl lebku a používal chladné zbraně filmu dávám 7/10 ()

Little_Sawy

Přemýšlím, zdá je tří hvězdičkové hodnocení, to správné, ale kde jinde se dá dívať na dva předátory který se loví navzájem? Jediné mínus byl předátor udělaní počítačem, který už nebudil dojem něčeho děsivého, a ty jeho paprče vypadali jakoby si je zavřel do zvěráku že mu tak spuchli. Jinak to jeho rapčení mu zůstalo. A Indiánka z kmene komančů, byla taky trochu pitomá, no tí její boje to aspoň zachraňovali a Sarii byla úžasná, pohled na ní byl fascinujíci. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023