Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

silentname

"Predator 2" je podľa mňa schopné pokračovanie prvého filmu. Nemyslím si, že dosahuje kvality prvého filmu a rozhodne nepomáha ani fakt, že sa mi s filmom nespája žiadna nostalgia. Dnes som ho videl prvýkrát a jediné čo môžem povedať, že toto je vyslovene cítiť ako 90s film. Niektoré filmy z tejto éry dokážem oceniť, lebo som s nimi vyrastal a pamätám si ako na mňa zapôsobili, keď som bol mladší. No nemôžem to povedať o tomto filme, lebo tú skúsenosť nemám. Takže odstránim z cesty svoje negatíva. V prvom rade si povedzme, že niektoré efekty sa už moc nedržia na úrovni. Určite pôsobili fantasticky na svoju dobu, no dnes toho moc neprinesú. Je tu jedna postava, ktorá v úvode pôsobí veľmi otravne (Lone Ranger), no priznávam sa, že postupne na mňa dokázal aj urobiť pozitívny dojem. Akčné scénky sú okey a vyzerajú dobre, no jedna vec na prvom filme fungovala lepšie a tým bola skutočnosť, že v tej džungli pôsobili naši hrdinovia oveľa zraniteľnejšie, izolovanejšie a najmä to malo oveľa kvalitnejšiu atmosféru. Nebolo treba veľa obetí Predátora na to, aby to celé pôsobilo silne. Tu je tých obetí oveľa viac, no pravda je taká, že až na pár malých výnimiek sú mi všetci dokopy ukradnutí. Keď zomrel niekto v prvom filme, cítili sme to oveľa viac. To priateľstvo a ten tímový duch tam fungoval bravúrne. Tento film to tak predať pre mňa nevedel. Väčšinou je to ozaj poliš vs. Predátor. A na konci to skutočne aj dostaneme. A potom je tu ešte Keyes. Neviem čo o ňom povedať, než fakt, že nie je nič, čo ma na ňom bavilo. Na druhú stranu si ale povedzme plusy filmu, lebo úprimne je tu toho dosť čo je super. Dokonca pár vecí hodnotím ešte lepšie než v prvom filme. V prvom rade náš hlavný hrdina Mike Harrigan. Je podľa mňa skutočne skvelý hlavný hrdina. Je nebojácny, pohotový, inteligentný a nemá strach ísť bojovať. A sledovať jeho boj na konci je skvelé. Danny Glover to podal skutočne skvele a držal som mu palce, aby svojho nepriateľa porazil. Vynikajúco. Jeho tím je super a tiež ich priateľstvo pôsobilo dobre. Dokonca aj s mladým Jerrym, ktorý najprv pôsobil otravne, no ukázal sa ako šikovný chalan. Pre mňa veľmi dobré fungujú. Škoda, že sú spolu na môj vkus tak málo. Záver filmu je podľa mňa absolútne fantastický. Absolútne fantastický. Celé to dá tejto sérii úplne nový význam a dalo to tomu viac hĺbky. Oceňujem. Vysoko. A akčné momentky sú dobré. Úvodný útok predátora je spracovaný trošku fádne, no potom je to zaujímavé. Útok v apartmáne je super (len škoda, že sme už nevideli ženu čo útok prežila), časť vo vlaku je vynikajúca. Mrazák je možno trošku narýchlo, no zase to dáva viac priestoru Mikovi Harriganovi. Takže si nemyslím, že je to slabé. A čo filmu musím vyslovene uznať, sústredí sa na Predátora viac a uvidíme aj nejaké nové zbrane. Rozhodne zaujímavé. A dokonca si film do toho dá aj trošku komédie ( z toho plynie môj pocit, že je to silný 90s film). Niekedy to dokonca aj celkom funguje. Ako napríklad časť v kúpeľni. Ako pokračovanie filmu môžem odporúčať a čaká ma už len posledná zastávka pred novým filmom, ktorý tu je už budúci víkend. Teším sa. Hodnotenie: B+ () (menej) (viac)

Vitason

V džungli je plno komárů a jiné otravné havěti. Pořád vlhko a váš nejbližší soused je opice. Takže se nemůžeme divit, že Predátor se přestěhoval na útulnější místo, kde je ovšem stejné vedro. A to rovnou do Los Angeles blízké budoucnosti, kde mezi sebou válčí woodoo gangy a mezi nimi se pohybuje policista Danny Glover se svými kolegy. Musím se přiznat, že přenesení boje do města se mi velice zamlouvalo, protože urban styl boje působí velice atraktivně. Jenže mé nadšení z města bylo velice rychle zabito né moc atraktivními kulisami, kdy se dalo přece jen víc zaexperimentovat se stylizací. Jatka docela ujdou, ale místo finální souboje mi přišlo vyloženě odporné a nesmyslné. Je znát, že tvůrci si byli dobře vědomi, že ,,Čelisti" efekt s neukázáním mimozemšťana nebude fungovat, protože tenhle dredovaný fešák se předvedl už v předchozím díle a tak se alespoň rozhodli překvapovat novými zbraněmi. Ovšem co nepřekvapí vůbec je plochý scénář s velice lacinými úhybnými manévry a přímočarým dějem. Glover skutečně není Arnold a možná právě proto pojal roli mnohem lidštěji a zranitelněji. Největším kladem snímku je určitě hudba. Asi bychom měli být rádi, že eskapády téhle příšerky zde skončily a nedošlo k dalšímu stěhování. Jednu hvězdičku přidávám za skvělou hru na Sega Mega Drive, u které jsem se jako malý bál mnohem víc než u filmu. ()

Bachy

Velmi podceňované pokračování. Osobně ho řadím na stejnou úroveň, ne-li ještě o nějaké to procento výš. Je úplně jiné než jednička, což je krokem kupředu, protože zbytečně neopakuje její scénář. Nebojí se poslat Predátora mezi budovy a dát mu trošku více prostoru. Danny Glover je neopakovatelná trefa do černého, Arnie mi opravdu nechyběl. Tvůrci přidali trošku víc tmy a myslím, že to napětí vůbec neuškodilo. Možná se tu nachází jedna/dvě zbytečné scény, nebo se mohl lehce zkrátit natahovaný konec, ale i tak pro mě Predátor zůstal ikonou a svojí pozici naopak ještě zlepšil. ()

klerik

Neprávom "ponižované" pokračovanie. Problém je asi v tom, že ide o úplne iný typ filmu ako pri jednotke. Ale vlastne... ono to nie je problém :) Danny Glover je skvelý a jeho McClaneovská úloha skvelo oživila lov na Predatora (alebo naopak?), hudba je skvelá, film má svoju atmosféru a drsný humor. Tvorcovia ukázali Predátora podrobnejšie, lepšie ho vybavili (hlavne z dvojky ťažila hra AVP) a aj napriek tomu, že film nie je tak pekne natočený ako jednotka, je to klasika... ()

Chrustyn

Ne taková bomba jako jednička ale i tak povedené pokračování. Glover sice není Arnie a Hopkins není McTiernan a Predátor už mi taky přišel méně povedený, ale i tak jsem se u filmu bavil. Hlavně co se týká povedených akčních scén. Slabší 4* ()

SeBig

Tvůrci vzali prvky z Aliens a vložili je do Predatora 2.. akorát to radši šoupli do města a udělali z toho klasickou fízlovskou věc, kde detektiv Deny Glovr chce pomstít své mrtvé partáky.. jak byl čim dál tim víc nasranější, tim víc mě přestával bavit. Stahování z kůže už tu bylo, ale honičky s predatorem po městě mi přišli zábavný, stejně tak ty přestřelky na začátku měli nějakou štávu. Srovnávat to s jedničkou radši nebudu, jinak bych musel shodit jednu hvězdu. ()

korbitch22

Dost brutální pokračování,bohužel už bez arnolda.To ale nemění nic na tom,že je to opět jeden z nejlepčích filmů devadesátých let.Překvapuje mě tak vlažné přijetí,které je opět způsobené těžkou fixací na předešlý díl s Arnoldem,ale není to v jeho kvalitě,ale prostě v Arniem.Protože Predátor 2 je prvotřídně režisérsky zmáknutý,skvěle zahraný,s dobrou zápletkou,řádnou dávkou brutální akce a stylové atmosféry...v mnoha ohledech mám dvojku ještě raději než první díl,škoda že spousta lidí je tak slepá a neobjektivní,na což už sem si na čsfd vlastně zvyknul.Z některých komentářů a lidí je mi na zvracení,tahle republika je plná kreténů a čfd lidí,co tady nemaj co dělat,číst ty kecy idiotů,jenž vůbec nerozuměj filmu je někdy nad lidský úkol. ()

heyda

Výborný začátek, solidní přestřelka, pak pár hustých krvavých momentů. Sledoval jsem to už jako docela malý stejně jako Predátora 1 a musím uznat, že oba díly mají svojí kvalitu a svůj typický filmový nádech. 75% ()

Stanislaus

V duchu velkého množství pokračování ani druhý Predátor se nemůže rovnat prvnímu dílu, ale i tak jde opět o svižně natočenou akční scifárnu se starým známým mimozemšťanem, jehož největší zábavou je lov lidí, teď zejména gangsterů. Podruhé bych se na to už asi nejspíš nepodíval, ale jako náplast přes volný čas je tento film ideální. Zkrátka jeden z mnoha sci-fi sequelů, který je průměrný ve všech směrech. ()

Flego

Potvora sa presťahovala do nepokojmi zmietaného L.A. kde sa rozpúta peklo. Tvrdší ako jednotka, ale úrovni sa zďaleka nevyrovná. ()

jonyyy

Béčko jako řemen! Danny Glover není zrovna ten typ akčního hrdiny, který by měl stačit dokonalému válečníkovi z vesmíru, obzvláště v těch vygajdaných kalhotech, s vytahanou košilí a s pohyby šedesátiletého dědka (ideální spíš pro roli starého tatíka ve Smrtonosné zbraňi). A samozřejmě taky vzhledem k tomu, že to před ním dělal božský svalnatý Arnold. Zábava slušná, ale průměr skrz na skrz. 60% ()

eraserhead666

Ze zelené džungle do šedivé džungle velkoměsta. Postupem času docházím k tomu, že pokračování Predátora je sice jiné, ale přesto stejně dobré jako původní Predátor. Hodně pomohlo právě přesunutí děje z pralesa do velkoměsta mezi zuřící válku drogových gangů a nahrazení speciálního komanda svalovců (nic proti, v jedničce jste byli dobří) obyčejným nasraným poldou se strachem z výšek. Nechybí dobrá hudba a i na toho Billa Paxtona si člověk za chvíli zvykne. Důstojné a nijak zbytečné pokračování. ()

SOLOM.

Skvělé pokračování mého oblíbeného filmu. Oba díly jsou origiální a určitě ne zbytečné. Změna prostředí jen prospěla. Dany skvěle nahradil Arnieho a dal svému soupeři pořádně naprdel. Tento snímek je jeden z mála hororů u kterých mi naprosto nevadí převládající akční podstata filmu. ()

Bauer

Překvapivě dobré pokračování.Danny Glover hraje moc dobře ale Arnold Schwarzenegger by se mi v tom líbil více.Bohužel prvních 30 minut od začátku se mi nějak nelíbilo ale pak to začala být to pravý ořechový a líbilo se mi to hodně.Pro mně osobně je to spíš 3,5*. ()

becki_tu

Zdaleka nedosahuje kvalit jedničky už jen proto, že Glover není Schwarzenegger, město není džugle a scénář taky nepatří k tomu nejlepšímu ve filmu. Zkrátka celkově slabší, ale pořád ještě dobře koukatelná záležitost, kde jedna kulka nehraje roli a vraždicí monstrum s dredama (rozuměj Predátor) vám zde každou chvíli připomíná, že život je svině. ()

JASON_X

Pokračování slavného Predatora se povedlo, také díky slušné akční zápletce a atraktivním kulisám - zelená džungle jakési nejmenované latinskoamerické banánové republiky je nahrazena betonovou džunglí vedrem rozpáleného L.A., ve které se spolu krutě řežou uzenáči z Kolumbie a vúdú negři z Jamaiky. Jde o koks, o co jiného. A s nimi se všemi se řežou policajti. No a protože je navíc to léto opravdu hodně hodně velký hic, staví se tam na mezihvězdný skok i nějaký ten Predátor, aby si trochu zalovil. Predátor ovšem není žádný asociální psychopat a loví pouze ostatní predátory, tedy ty, kteří mají v ruce bouchačku. Roztomilého chlapečka s dětskou pistolkou a dokonce i ozbrojenou ale bezbrannou policejní těhulku samozřejmě ušetří... Objektivně i subjektivně je Predator 2 nadprůměrně líbivá a vysoce oddechová akční sci-fi podívaná. Zatímco ale v prvním Predatorovi atmosféra postupně houstne a graduje v samém závěru, tady se myslím nejlepší munice vystřílí už v první polovině filmu a ta druhá, po přiblble blikající scéně v metru, už není tak našlápnutá. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)