Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

Lacike

Prvy diel komedialnej ducharskej legendy. Dvojku zboznujem, ale jednotka mi nikdy uplne nesadla. Dost mi na nej vadi hlavna zapletka. Nejaky Gozer ma proste prilis nebavi a ani nezaujima. Rozjazd filmu je tiez dost pomaly a trikova stranka uz velmi zastarala. Väcsinou mi tieto stare kreslene triky pripadaju aspon roztomile, ale tentokrat ma nebavili v ziadnom ohlade. Hlavnym plusom su aspon postavy. Aykroyd a Ramis tu sice len nahravaju Murrayoi, ale robia to perfektne a Murray exceluje. Rovnako aj otravne zabavny Harold Ramis. Sigourney Weaver je sexy a prekvapivo aj roztomila. Nikdy som nepochopil ucast Ernieho Hudsona v tejto serii. Ved to vôbec nie je komik, tak co tu robi? Plni kvóty pre farebnych? Sakra preco ulohu odmietol Eddie Murphy? Dokonale by sem zapadol. Z hercov este zaujme slizak William Atherton. Zmienit musim este ustrednu pesnicku, ktora sa uz stala klasikou. No a nakoniec este pochvalim spickovy CZ kinodabing. Vysledkom je prijemna komedia, ale dvojka je v kazdom ohlade ovela lepsia. 7/10. ()

ScarPoul

Chcel by som dať aj viac, ale priznám sa, že celý ten ošiaľ okolo Ghostbusters ma v dobe, kedy by to asi bolo pre mňa relevantné, obišiel. A teraz po dlhom čase, keď som sa rozhodol, že si to teda pozriem, som celkom sklamaný. Je tam množstvo nápadov a na tú dobu skvelých efektov, ale celý čas som mal pocit, že tomu niečo chýba. Postavy sú celý čas nad vecou, čo mne osobne dosť vadilo. Hlavne keď uvážime že sú akoby priekopníkmi. Ten krik zo začiatku filmu, kedy sa zľakli starého ducha nepovažujem za relevantný. Vysekali sa z toho celkom rýchlo. Osobne si myslím si, že je dosť veľký rozdiel medzi duchmi a Sumerským Bohom. Rovnako aj romantická linka značne pokulháva a pôsobí dojmom, že je tam len preto, lebo tam bolo treba vtesnať Weaverovú. Pozerateľné to je, hoci na konci treba ignorovať groteskne utekajúcich a šmýkajúcich sa ľudí. A v rámci toho, aký nadhľad sa to celú dobu snaží mať to je v posledných 40 minútach prekvapivo ťažkopádne. ()

GeusX

Už se to blíží čtyřiceti letům od premiéry a podobně dávno to je, co jsem Krotitele duchů viděl poprvé. Jako dítě jsem byl jím učarován a děsně mne bavil svou originalitou a skvělým humorem mnoho let. Dnes už z toho tak stoprocentně odvařenej nejsem, ale kultovní hlášky, zábavné figurky, skvělý český dabing a výteční herci přetrvávají. ()

adamo_znk

Přidávám pátou hvězdu, protože jsem si to po dlouhé době opět pouštěl a zjistil jsem že je to vážně perfektní. Bezkonkurenční mix komedie, hororu a fantasy, s nejlepší partou v čele s Billem Murraym, který zde exceluje na plné čáře, stejně jako všichni ostatní. Jestli mám vypíchnout jednu věc kterou mám na filmu nejradši, tak asi rozdílnost jednotlivých charakterů: Egon hyperinteligentní vědeckej nerd, Ray naivní nadšenec, Winston nováček co to dělá pro prachy a co vlastně na duchy nevěří .. a Wenkman, což je Bill Murray! Absolutní klasika a film na kterém jsem vyrůstal. ()

Terva

CITÁT - Zkoumám vliv negativních podnětů na lidské vnímání............. Duchařská legenda - tak by se dal nazvat tento, třicet let starý a stále nový příběh. Film, který se pro mnohé stal kultem. Kdykoliv ho vidím, nacházím nové a nové věci a stále se směji tamním vtipům. CITÁT - Doufám, že to vyřešíte rychle a potichu............... Nové DVD obsahuje i pár nikdy neuvedených scén. Nejsou nic extra, ale fandu to určitě potěší. CITÁT - Právě mě osliznul........... Prostě a jistě - se na tento snímek dá kdykoliv podívat a pobavit se - znovu a znovu. CITÁT - Když se tě někdo zeptá, zda jsi Bůh, řekni mu, že ano........... Spousty nezapomenutelných hlášek, které se do dnes používají. CITÁT - Cítím se jako podlaha v taxíku.............. ()

moviesfan

Poprvé jsem Krotitele viděl když mi bylo kolem 5-7 let. Hned jsem si je zamiloval. To samozřejmě platí dodnes. Film nabízí akční zábavu, která pobaví. Hodnocení: 80% ()

JohnCZ

Dnes už klasická komedie, která až na některé efekty nijak zvlášť nestárne. Objektivně to asi není žádné extra veledílo, ale je to stylové, správně přímočaré, má to kultovní úvodní znělku, sympatické chlapíky a nezapomenutelného marshmallowmana. Přes to všechno mám však dvojku o trošičku radši. ()

Marek1991

Tak ako je napríklad Jurský park klasika 90. rokov, tak sú Krotitelia duchov klasika rokov 80. a popritom sú to oba skvelé filmy aj so spätným ohliadnutím sa. Bill Murray je človek s ktorým to mám spojené, tak isto ako aj s ústrednou piesňou. Zábavný sci-fi a zároveň aj fantasy film, ktorý si ma získal. Avšak nie všetky vtipy sa mi páčili, napríklad, zbytočne si brať do úst Boha, taktiež herecké výkony občas pôsobili viac smiešne tam, kde mali byť za strašidelné, ale farební duchovia, to sa často vo filmoch nevidí. Inak podivné bolo, že ich chytali po meste a keď im ušli z ich zariadenia, tak zrazu začali robiť ešte väčšiu šarapatu. Tento film mal niečo do seba, mal veľa vtipných hlášok, bol to pohodový film, ktorí parodoval rôznych superhrdinov, horory a na tie podivné časy považované za roky nevkusu sa dá povedať, že aj vkusne. Dobrá úroveň. ()

corpsy

Legenda skvelých popcornových 80tych rokov. Inteligentne vtipný a samozrejme aj napínavý a strašidelný ( tu hlavne podľa veku diváka ) film s perfektným soundtrackom, trikmy a hereckými výkonmi na vysokej komediálnej úrovni. To boli časy, keď pecky ako táto predstavovali vrchol kinematografického umenia a táto pocta mu patrí až dodnes. A bude patriť naveky. ()

liquido26

Sice jsem asi v posledních dvaceti minutách usnul, což nebyla vina filmu, ale spíš únavy, nicméně u toho, co jsem neprospal jsem se bavil dobře. Vtipná a originální komedie. ()

Kryton

Geniální film, který mixuje duchařinu, horor, komedii a zájem o paranormálno. Skvělé herecké obsazení Murray-Aykrod-Ramis kouzlí skvělé hlášky ("Osliznul mě!" , "Rayi, když se tě někdo zeptá, že jsi Bůh. Tak řekni, že jsi Bůh!" ). Trojka krotitelů dostane posilu ve formě Erniho Hudsona a soupeře ze staré Mezopotámie. Film, který si budete pamatovat až do své smrti a nejen díky chytlavé hlavní písni - Who do you wanna call? - GHOSTBUSTERS! Hodnocení OST: Bernstein je machr. Jeho jednoduché melodie a um už tak pomáhají vytáhnout film výš. Jeden z mých nejoblíbenějších Bersteinů. 9/10 ()

schizmo

Nostalgická duchařská klasika, která je s odstupem času sice solidně retro, ale má takové úžasné kouzlo, které novodobé filmy už nikdy mít nebudou. K tomu naprosto neodolatelná Sigourney Weaver! ()

zdepapepa

TIL že režisér Ghostbusters a Ghostbusters II se narodil v Československu. Film netřeba sáhodlouze popisovat, když vyplodil další film a nedávno i jeden remake a stále se cituje v jiných filmových nebo televizních dílech. Mě však film svým lore příliš neučaroval, nevím jestli to je dobou nebo městem, ale citové pouto mi k němu prostě nevyrostlo. ()

Paxxx.cz

Povedená komedie mého dětství, která na svou dobu obsahovala zdařilé efekty. Skvělý kousek, na který se moc příjemně dívá a její soundtrack vám nějakou chvíli uvízne v hlavě - pro mě za 9/10. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)