Prekliata

• Česko Zvrácená (viac)

Mladé sluchovo postihnuté dievča Alice je po údajnej návšteve Panny Márie zrazu schopné počuť, hovoriť a uzdravovať chorých. Ako sa táto správa šíri, ľudia z blízkeho i vzdialeného okolia sa hrnú, aby boli svedkami jej zázrakov. Novinár (Jeffrey Dean Morgan), navštívi mestečko v Novom Anglicku v nádeji, že oživí svoju kariéru. Keď sa začnú diať desivé veci, začína pochybovať, či sú tieto javy dielom Panny Márie alebo niečím iným, omnoho temnejším. (Itafilm)

Arsenal83

Horor, ktorý je stavaný na občasných ľakačkách (prvá príde asi tak po 50 minútach), čo je však najhoršie tie ľakačky sú viac menej také detinské a inak dosť očakávané. Čiže sa v podstate nemáte ani čoho zľaknúť. A keď horor nie je strašidelný, tak to je dosť prúser. ()

korbitch22

Tenhle ten scénárista....Titidopuli.......Titentudopole... budem mu říkat Ňak. Tak tenhle ten Ňak se rozhodnul že od psaní si odskočí k režírování a dopadlo to jako skoro vždycky tragicky. Morgan je možná zvyklý hrát v horších sračkách, ale marně sem se domníval že mu v posledních letech přece jen krédo trochu vzrostlo a nemusel by se topit v žumpě. Přitom má za sebou výtečnou Kletbu z temnot takže by člověk věřil, že u hororu nesáhne vedle. Unholy má solidní námět a skoro investigativní atmosféru. Morgan v roli zneuctěného novináře vlastně skoro sám drží film na hraně sledovatelnosti. Jak říkám, námět je super, ale vše kolem je špatně. Režisér absolutně nezvládá udržet film pohromadě, efekty jsou příšerný, hlavní příšera je komická a její "svatá" verze je jako to sluníčko z Teletubbies. Když se její nesvatá verze pustí do bitky s Morganem a režisér použije zpomalovačku, už sem jen čekal kdy Morgan přeskočí stůl který po bubákovi hodil a začne po něm pálit z devítky. Občas to má nádech solidní atmosféry, 3 lekačky jsou infarktový a miluju souboj boha s ďáblem a od doby co jsem se oženil v kostele tohle téma můžu opravdu hodně. Ale režisér veškeré nadějné pasáže vzápětí degraduje svým příšerným režijním umem a zkázu dokonají totálně směšné efekty. Má to svoje místa, Morgan je dobrej, ale tohle chtělo úplně jinýho člověka na režijní stoličce a praktické efekty místo laciného CGI. Uf a to jsem se tak těšil. 30% ()

Marze

Je to jen obcas desive a casto hloupe. Kopiruje to dnes jiz mrtve jine nabozenske horrorove filmy. Pribeh je predvidatelny. Iluzi ze Zvracena je kompetentni horrorovy film film poskytujici zakladni poteseni krestanskych hororovych filmu udrzuji jen hlavni herci o trochu dele, nez si film zaslouzi. ()

Stanislaus

Zvrácená mi svou atmosférou, ale i technickým provedením připomněla Propad do temnot, v němž místo "prokleté Marie" řádila naopak "Zoubková víla". Původní námět není vůbec špatný a úvodní linie z 19. století měla něco do sebe, nicméně i tak na mě působil film poněkud lacině, místy až televizně - ať už se jednalo o slabé vizuální efekty, podivný scénář či zvláštní kameru. Lekaček je filmu celkem dost, ale působí vesměs prvoplánově bez snahy o budování napětí. P.S Chválím plakát! ()

JASON_X

Džej Dý Morgan je sympaťák každým coulem, takže není divu, že jsem mu jeho psychopatického záporáka Negana ve Walking Dead nevěřil nikdy ani vteřinu. Zato postava oportunistického, ale zároveň i charakterního a charmantního novináře Fenna, byla napsána snad přímo pro něho a je radost ho v téhle roli pozorovat. A dalo by se i říct, že jeho role a jeho charisma celý film táhnou. Ovšem zaujalo mě i několik jiných herců a hereček a navíc jsem měl pocit, že celková atmosféra postrádá obvyklou strereotypní šablonovitost, na kterou jsem v podobných filmech zvyklý. A přitom vlastně dost dobře nechápu proč, protože děj je nabušený spoustou obvyklých klišé a nakonec dojde i na klasický poslední záběr, ponechávající otevřená vrátka pro případné pokračování (i když ten záběr byl přece jenom trochu jiný, než jaký jsem očekával a jaký se okatě nabízel). Ani vizuální stránka filmu není kdovíjak oslnivá a připomíná levnou televizní tvorbu, ale díky dobré (=klidné a pomalé) kameře má místy šmrnc áčkového kinofilmu. Zkrátka příjemná, pohledná a záživná záležitost, i když ve skutečnosti ničím extra výjimečná, ani originální. ()

Morholt

Démon-čarodějnice jménem Marie se maskuje za Bohorodičku a páchá zázraky, ale její cíle jsou pochopitelně černější než noc. Tématicky úplně v pohodě. S herci jsem neměl problém a upřímně řečeno nevadily mi ani nedokonalé triky. Jenže celé to bylo takové jalové. Bylo tu několik solidních temných momentů, ale ty se nepodařilo přetavit v husí kůži, strašidlo se také zrovna nepředvedlo, protože převážně stálo hlavnímu hrdinovi za zády a tiše čumělo a lekačky byly avizované dlouho dopředu, takže pokaždé, když Morgan valil oči do monitoru nebo do vody, bylo jasné, že na něj něco bafne. Závěr byl částečně trapný a to tak že hodně a částečně zábavný, ale asi ne tak, jak Spiliotopoulos zamýšlel. Celkově to ale odsýpalo a neměl jsem problém u toho vydržet, takže průměr tomu klidně plácnu. 50% ()

Lucasion

Vcelku obstojné hororové béčko. Dva z pěti hajánků chcete-li. Jeffrey Dean Morgan je eso a přál bych si ho vídat mnohem častěji. Příběh o novináři, který chce za každou cenu urvat úspěch se ocitne přímo v dění zázraků. Tady už od začátku vám film řekne, že to není přesně tak jak vypadá. Příběh vykrádá kupříkladu Černou Cestu z knižní série Diablo. Démon chce ovečky a chce jejich duše. Asi je opravdu škoda, že vám film nenechá déle v nejistotě, namísto toho vám ukazuje démona v celé své kráse. Děsivé to není, lekací to taky není a konec se dá velmi snadno předvídat. Je to škoda. Unholy je vcelku solidní hororové béčko. (49 %) ()

JohnCZ

Táta Winchester opět na lovu, akorát bez brokovnice a soli. Sam Raimi zase jako producent, ale ne přímo za kamerou. Fajn atmosféra a pěkný vizuál značící, že za filmem nestojí zadní béčkaři. Triky bych sice neoznačil vyloženě za ohavné (a zaujalo mě, že na nich dělalo i dost Čechů), ale takhle okatě digitální potvory prostě v hororech nefungují a alespoň u mě to prakticky okamžitě vypne jakýkoli strach z nich. Příběh je taky spíše banální a vlastně mu docela ubližuje i fakt, že je v podstatě hned od začátku vyspoilerován, ať už úvodním flashbackem nebo přímo samotnými propagačními materiály. Žádné velké překvapení se tedy nekoná, jen docela rutinní, ale pro zejména fanoušky soft hororů celkem zábavné řemeslo. ()

Astaroth12

Príbeh je do cela originálny, aspoň si nepamätám, že by niekto prišiel s niečím podobným. Lenže i keď po obsahovej stránke má čo ponúknuť, tento režisér to vobec nevyužil. Hlavne čo sa týka trikovej stránky filmu bol otrasný. Hlavne tá utrasena čarodejnica v maske má po celú dobu iritovala, neviem koho mala vystrašiť, ale u mna vzbudila len súcit , že dod.b.la celý film. Remeselne film nebol vobec zlý a hralo tu niekoľko znamych hercov z ktorých najviac zaujal J.D Morgan. Lakačky, no okrem jednej, vážne neviem či ich tu bolo viac a ponurosť či atmosféra tu nemohli mat miesto, kazili to práve tie nešťastné triky. Škoda toho nevyužitého potenciálu. Keby sa viac pritvrdilo a hnusne spravená babizna by bola nahradená niekým oveľa zaujímavejším, film by bol určite lepší. Je to medzi 2* a 3*, ale i keď sa jedna o originálny príbeh, no spracovanie originálne rozhodne nie je. Tak sa prikloním k tomu horšiemu hodnoteniu. ()

stration

Jednu hvězdu přidávám za Sadlera a Elwese. Jinak sbírka všech možných i nemožných klišé, prostřední část je totálně nudná a o závěru škoda mluvit. Efekty jsou slabé. Zklamání na celé čáře. ()

Trevor

Mestečko Banfield v štáte Massachusetts sa stane svedkom niekoľkých zázrakov potom ako novinár Gerry Fenn prichádza na miestnu farmu prešetriť nahlásený prípad mrzačenia domácich zvierat. Nakoľko tuší že tento príbeh by sám o sebe nikoho nezaujal využije náhodu ktorá mu do cesty pripletie bábiku ktorú roľníci používali aby si zaistili dobrú úrodu a na ktorej je nezvyčajný dátum - 31.február 1845...príbeh viac menej iba rozvíja myšlienku prečo sa darí v Štátoch amerických rôznym kazateľom a sektám, prináša osvedčený stereotyp poslednej doby keď ľudia ktorí veria zázrakom a poverám sú belosi a bieleho novinára z práce prepustí jeho šéfka . žena, ktorá je zároveň afroameričanka. Bez tohto detailu by to zrejme ani neprešlo súčasnou cenzúrou, inak je to priemerný horor s náboženskou tématikou ktorý však po zhliadnutí The Lockdown Haunting vyzeral takmer ako dokonalý veľkofilm... ()

M.i.k.e

tvůrci se sice snaží sem jim triky z wishe stačí,ale jak se říká z h.vna bič neupleteš a tady to platí dvojnásob.Příběh je jedno velké klišé,což by nevadilo ve chvíli,kdy by tady byla alespoň nějaká atmosféra,nebo jen náznak zábavy.Bohužel tu není ani jedno,ani chvíli a ani trochu...20% ()

Giggo

Film mě zaujal svými plakáty a možná i názvem než čímkoliv jiným. Od hororů mnoho neočekávám. Za sebe mám dva tipy 1. lekačka 2. Stará klasika == strach do morku kostí ... (např. The Omen 1976, který mě děsí dodnes). Toto je spíše první případ i když mnoho lekacích momentů nevyskočí, přesto těch pár mě donutilo přestat žvýkat. Přitom námětem by mohl být i dobrou starou klasikou. Jen jej trošku více vytěžit. Nápad dobrý i obsazení není vyloženě špatné. Bohužel většina hororu se odehrává za světla a ve dne což atmosféře dost ubírá. Závěr taky není z nejsilnějších přesto příběh je budován dobře závěr je příliš snadný. Chtělo by to trošku víc tmy, trošku více problémů a mohlo by to být skvělé. Hezké je ztvárnění Marie :) Takto neurazí, ale ani nenadchne. Spát půjdete určitě klidní. ()

bourec

Rejža dostal celkem nadějnej scénář a poměrně lákavej casting. Bohužel příběh natočil tuctově, a už vůbec žádnou práci si nedal s finálem. O tricích ani mluvit nebudu. Slabý, nenapínavý, neděsivý. A to dělal produkci Raimi. Same, mohl si mu do toho taky něco žblebtnout. 30%. ()

moviefreak

A trailer vyzeral tak skvelo... Často sa rozčuľujem ako kazia trailery samotné filmy, a tu naopak treba strihača traileru naozaj pochváliť. Presvedčil nielen mňa, ale určite aj mnoho divákov po celom svete, že nás čaká konečne zaujímavý horor. A prd... Nudný, príliš ukecaný film, ktorý ani nevystraší, ani neinšpiruje, ani neprekvapí... Ničím... ()

dubinak

Celkem dobrý námět, jako by vypadl z článku z Enigmy a proto věřím, že tahle originalita bude u tohoto snímku oceněná asi úplně nejvíc. Jinak je to totiž dost tragédie a paradoxně to nejvíc kazí hlavně klíčové scény pro tento žánr, ty hororové. Tady byla snaha co se týče efektů fakt marná a lepší práci udělali i čeští grafici na nedávné pohádce Princezna zakletá v čase. Nemělo to ani žádné napětí a jsem ráda, že jsem ušetřila peníze za kino. Tyhle náměty volají po schopnějších režisérech. ()

PROCESOR

Tak to bylo hodně slaboučký na horor. Oni většinou ty s církevní tématikou za moc nestojí-pokud se tam teda nevymítá ďábel. Těch pár lekaček co tam bylo, to rozhodně nezachrání. Je to škoda, stačilo si s tím trochu pohrát. Možná v osmdesátých letech minulého století by se někdo mohl bát, ale dneska, jako sorry. ()

Deyw

tyvole negan vzteky rozslape zkurvenou panenku a rozjede se kolotoc..cubka chodi porad ke zkurvenymu stromu - kde chytne sluch i rozkeca se (jo je nema) negan to nahrava ale je to starej ochlasta, takze ho ma kazdej vprdeli...no a tak nejak se tu objevi cubka z kruhu bez hlavy a snazi si to hrat na neco co neni...je to bidny, ale negan je proste sympatak, takze to slo..ale ty vole to uz nikdo neumi natocit kurva horor ?! 🥺 ()