Prekliata

• Česko Zvrácená (viac)

Mladé sluchovo postihnuté dievča Alice je po údajnej návšteve Panny Márie zrazu schopné počuť, hovoriť a uzdravovať chorých. Ako sa táto správa šíri, ľudia z blízkeho i vzdialeného okolia sa hrnú, aby boli svedkami jej zázrakov. Novinár (Jeffrey Dean Morgan), navštívi mestečko v Novom Anglicku v nádeji, že oživí svoju kariéru. Keď sa začnú diať desivé veci, začína pochybovať, či sú tieto javy dielom Panny Márie alebo niečím iným, omnoho temnejším. (Itafilm)

J*A*S*M

Mít takhle hnusné triky ve filmu, který se narve do kin, je na obžalování z porušení estetických zákonů.  Ale i jinak je Zvrácená zcela marná hororová novinka, která absolutně prošustrovala v základu docela nosnou ideu. ()

Enšpígl

Nepatřím mezi hororové diváky, takže v této oblasti nemám nakoukáno nějak zvlášť. Současně ani nepatřím mezi uživatele, kteří při návštěvě kina se rozhodují podle místních proicent. Poprvé po, po , no prostě po strašně dlouhé době zase v multikině. Za normálních okolností bych možná tenhle kousek minul, ale teď po covid kinoabsťáku, všechno co jde do kin beru. Můžu říct, že jsem spokojený. Lekačky některé čekáné, některé méně, zápletka zajímavá. Možná hudba to až zbytečně hrotila. Triky působily laciněji ( v titulcích jsem viděl spousty českých jmen u efektů ), ale mně k tomu filmu docela seděly. Takže za mě se rozhodně nejedná o film na který bych měl lejt svěcenou vodu a házet po něm kříže s ježíšem. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║Tržby USA $15,521,823 ║Tržby Celosvetovo $30,821,823 ▐ Už sa normálne začínam báť takýchto hororových flákot. Jedna horšia než druhá. Je to tak krkolomné až to bolí. /25%/ ()

EvilPhoEniX

Nový mainstream horor Unholy, který produkoval Sam Raimi bohužel za moc nestojí, je to taková konzumní mainstream relativně hezky natočená hmm nuda.Film šel v USA do kin, tak potěší fakt, že se nejedná o vyloženě lacinnou záležitost a z herců pár jedinců může potěšit Jeffrey Dean Morgan, jehož postava však příliš nezaujme.Hudba mě příliš nezaujala, lekačka se povedla snad jen jedna, atmosféra příliš nestrhne ( většinu času se to bohužel neodehrává ani ve tmě), takže bát se zde opravdu nejspíš nikdo nebude. Vzhled samotného ducha Panny Marie především v závěru je lehce creepy, tak alespoň to když už nic. Škoda, že se to více neutrhlo z řetězů (bodycount je nízký) strašení je málo a není příliš efektivní a chvílemi se to docela táhne. Hodinu po skončení už nevím, o čem to bylo, tak snižuji. 4/10. ()

tron

Na režisérsky debut od scenáristu Zamilovaného profesoraLovca: Zimnej vojny nie zlé. Prekliata je štandardný, nie výnimočný, ale ani zlý, no proste štandardný americký horor s dávno zažitými scenáristickými a režisérskymi postupmi. Najviac mu pomáha charizmatický Jeffrey Dean Morgan v titulnej úlohe, ktorý si hranie vychutnáva a asi najmä (resp. len) kvôli nemu pridávam tretiu hviezdu. Ku koncu ma to každopádne už fakt dosť nebavilo a bol som rád, že sa to skončilo. Produkcia: Sam Raimi. ()

Gilmour93

Panenko Maria, nechápu, jak někdo může věřit v úspěch hororu pro kina s tak nepřesvědčivými triky, čitelnou zápletkou, několika dull momenty a lekačkami lacinými jak benzín v Kuvajtu? Spoléhat se jen na trojici matadorů Morgan, Sadler, Elwes nestačí a ani ta chvilku planoucí a pak rychle zadušená myšlenka, že na temné síly může platit bezvěrství, to nezachránila. Producenti to asi brali tak, že pochyby vedou k zatracení.. ()

Eliott

Poměrně originální námět, který však místy pokulhává a působí tak neuvěřitelně béčkově. Naprosto chápu rozporuplná hodnocení, neboť jsem byl také celou dobu na vážkách, zda dát 2 nebo 3 hvězdy. Nakonec jsem se rozhodl pro tři, ale nemyslím si, že by dílo bylo něčím výjimečné. Prostě průměrný horor s několika lekacími scénami a nedokonalými efekty. 50% ()

Botič

Ten nápad je fajn, ale takhle ho propálit už v názvu a traileru je škoda. Přemýšlet hodinu a půl o tom, co by s takovým námětem udělali Mike Flanagan nebo Ari Aster mi přijde mnohem víc vzrušující a děsivější, než se koukat na samotný film. ()

darkrobyk

The Unholy mne velmi příjemně překvapilo. Začíná to Maskou démona (1960) a pak se příběh přehoupne do současnosti. Dobro a zlo, Bůh a Ďábel, pohanství a křesťanství. Alice je přesvědčená, že skrze ni mluví a koná zázraky Panna Marie, jenže opak je pravdou. Temná bytost, co bývala Mary Elnorovou, touží žít, k čemuž potřebuje lidské duše. Spoustu duší. Žádné lekačky, žádná vědra krve. Více mysteriózní snímek než horor. Film o základních filozofických otázkách zřejmě běžného tuzemského diváka nezaujme. Děs a strašení jsou zde upozaděny, důležitější jsou osudy postav. Já byl spokojen, doporučil bych ale spíše menšinovému divákovi. Velmi dobrá kamera a solidní hudba od zavedeného žánrového mistra Josepha Bishara. Tajemná panenka, keltský kříž a temné stíny... ()

JohnnyD

Po výživných traileroch došla strašná slabota ako z videopožičovní z roku 2005 s otrasným CGI a generickým scenárom i réžiou. ()

misterz

Námet dobrý, mám rád filmy kde sa mihnú čarodejnice. Dejová linka nebola najhoršia, ale zase ani žiadne terno. Hororových prvkov bolo strašne málo, človek to môže pozerať so zívaním, pred spaním a nepreberie ho k životu ani jedna scéna. Jediné pozitívum je slušná maska čarodejnice. Nič viac. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

mzss1

[25%] Co k tomu říci? Rozhodně tento film nikomu nedoporučuji! Je to absolutní nuda. Kdo má tento žánr rád, ať se tomu vyhne. Od začátku to diváka snad ani nemůže zaujmout. První 2/3 filmu – nic se tam výrazného neděje, a když už, tak je to bez napětí, beze strachu, bez nějakých emocí, bez ničeho prostě. V poslední cca třetině se snímku se to už zakční, ale žádná sláva … efekty jsou možná ucházející, ale víc to nenabídne. Dokonce ani můj velký oblíbenec J. D. Morgan to zde nezachrání. Je zde vcelku nudný, holt Negana z TWD umí asi nejlépe. To je vše. ()

pornogrind

Tak jsem se k tomu konečně dokopal. Nebylo to zase tak špatný jak jsem čekal ale žádnej zázrak panenky Marie a ani ďábelská podívaná se taky nekoná. Prostě jde o průměrnej mainstreamovej horor co jsou v kinech běžně k vidění. Možná bych dal i 3 hvězdy ale v mých očích to vyloženě zkurvil konec. Pastvou pro oči byly hořící kříže. Pak ale přišlo vystřízlivění a spolu s ním nechutnej Happy end. Takový konce bytostně nesnáším. Kurvadrát to už se rovnou můžu dívat na pohádky. ()

kingik

Teolog se na to nepodívá, nevylučuje se, že bude pohoršen. Hororovým divákům nebude po chuti přemíra náboženských motivů. Novinář Gerry Fenn (Jeffrey Dean Morgan) se v novinářských kruzích netěší zrovna dobré pověsti. V rámci svého honu za senzačními novinovými články z oblasti záhad je schopen vydávat osobně zkonstruované podvrhy, což se pochopitelně podepsalo na jeho upadlé kariéře. V zapadákově jménem Banfield v Nové Anglii se začnou ale dít nevídané nadpřirozené léčitelské zázraky spojené se zjevením Panny Marie, čehož může využít k opětovnému nastartování role senzačního pis(s)álka. Na svých bedrech nyní bude mít objasnění záhady táhnoucí se dvě století. V titulní roli zarostlý Jeffrey Dean Morgan a Sam Raimi coby produkční záštita - to je hodně dobré divácké lákadlo pro ne už tak hodně dobrý horor. Ačkoliv má film celkem přijatelnou technickou stránku, co po stránce speciálních efektů nedělá ostudu, režijně příliš ničím nevyniká, nevyleká a exkurze plná kostelních řečí je po nějaké době otravná. Evan Spiliotopoulos je dalším ze scenáristů, co zatoužili po vlastními silami natočeném filmu. A je znát, že chce být ve svém režijním debutu odlišný, což je jistě záslužné, ovšem sto minut náboženství je podáváno suchopárně, většinou i hororová gradace vázne. Vedlejší postavy působí zhusta protivně - Cricket Brown v roli stěžejní a médii i církví oslavované dívky, co rázem zázračně slyší a mluví po božím zásahu, nikterak neokouzlí, o moc lépe na tom není ani Katie Aselton, William Sadler a Cary Elwes. Výsledný pekelný bubák toho moc vražedného nepředvede, občas juká ze všech absurdních pozic a motá se po scéně, no, alespoň korigoval náboženskou přebujelost. Finále/finální zúčtování na hranici podprůměru. Gore nulové. Oproti tomu se mně líbilo, že se film neodehrával ve tmě, takže taková hororová změna. Jeffrey Dean Morgan je spolehlivá jistota, technické parametry přijatelné a režijně slabší a nevýkonné. 6/10 ()

Omnibus

"Vidlákům pobožným pomoci není, falešná Marie slzy když roní." Film , který potěší každého zarytého ateistu, nevěřícího na skutečné zázraky :-). Stav utkání FC Církev vs Dynamo Marie z Ďáblic: církev prohrála konzumačně, oprava, kontumačně 0:3. Nenaplnilo se davové očekávání zázraku, nepomohl ani bouřící kotel domácích, silnější mužstvo po zásluze vyhrálo! R.I.P. tři surově zfaulovaní flanďáci. Dobře oběšený farář, profesionálně zapálený jezuita-exorcista i ohnivou prackou do srdce skolený biskup. Poučení z příběhu je zřejmé. Zjeví-li se vám nějaká našeptávající Mařka v bílém prostěradle, vyléčí vám na počkání např. raka plic a posléze i pár dědkům od vás z činžáku prostatu, neukvapujte se s úsudkem. Ještě než si pozvete delegaci z Vatikánu k uznání zázraku, zkontrolujte té čůze roucho, jestli jí zpod něj nečouhá kopyto či ocas! ()

Anderton

Takýto priamočiary kresťanský horor námetom akoby vystrihnutý z osemdesiatok, prípadne vymyslený niekedy dávno v Hammeri, tu už dlhšie nebol. A som rád, že sa išlo hneď béčkovo na vec a tvorcovia vôbec neriešili, že ich kritika nemilosrdne priklincuje na kríž. Hráme sa tu síce aj na nejaké tie posolstvá, môžeme film chápať ako synekdochu sveta, kde je každým niečím iným, než sa tvári, pretože to ani inak nejde, ale vzal to čert, proste chceli sme (dobre, ako kto...) vidieť všetky béčkové a gýčové výjavy a tých sme sa dočkali. Takže odpísať tento film je ľahké, užiť si ho ako niečo, čo sa už netočí a kde si stále hovoríme, že Morganovu úlohu by kedysi hral Price, má svoje čaro. ()

silentname

Chcel som vnútorne veriť, že to nebude tak hrozné, no bohužiaľ, čísla v tomto prípade vôbec neklamú. Nerozumiem ako sa "The Unholy" dostal do kín. Myslím si, že mnohé filmy, ktoré sa tam nedostali vyzerali lepšie a podali lepší príbeh, kde sme mali aspoň nejaký náznak atmosféry. Pravdou je, že tento film je tak zlý, až sa cítim zle, že som toľko nadával na "The Banishing". Takže čo k tomu môžem povedať? Má to zaujímavý nápad a je fajn, že Jeffrey Dean Morgan, William Sadler a Cricket Brown to minimálne hrajú celkom dobre a nepôsobia ako mizerní herci. No čo viac sa dá na tom pochváliť? Atmosféru to dlho nemá absolútne žiadnu, príbeh je prevarené klišé a dokopy film neprináša nič inovatívne ani kreatívne a výsledok je dokopy len obrovské sklamanie a nedospeje to k ničomu. Úprimne si myslím, že keby sa naplní opačný scenár, tak by sme tu mali oveľa zaujímavejší film. Lenže to asi nejako tvorcovia nedomysleli. No pravdou je, že najväčším kameňom úrazu tohto filmu nie je jeho nudný príbeh ani jeho slabá atmosféra. Najviac zlyháva vďaka otrasnej produkcii, kde jednotlivé triky a skákačky pôsobia ako keby sme pozerali staré videá z niekedy roku 2008. Kde sme na celú obrazovku dostali strašidelný ksicht a vyplní to priestor... a bu. To je naše strašenie. Natočiť horory často nepotrebuje obrovské množstvo prachov a budget tohto filmu bol na podobnej úrovni ako mali filmy typu "Annabellealebo "Ouija". Tak ako je možné, že oprotí tým filmom toto nielenže je otrasný film, ale ešte aj vizuálne vyzerá, ako keby z toho skresali 80% peňazí? Neviem čo viac dodať. Ako horor to nefunguje, vyzerá to hrozne a štve ma, že ďalší skvelý nápad ostal takto hlboko pochovaný. Hodnotenie: D ()