Prekliata

• Česko Zvrácená (viac)

Mladé sluchovo postihnuté dievča Alice je po údajnej návšteve Panny Márie zrazu schopné počuť, hovoriť a uzdravovať chorých. Ako sa táto správa šíri, ľudia z blízkeho i vzdialeného okolia sa hrnú, aby boli svedkami jej zázrakov. Novinár (Jeffrey Dean Morgan), navštívi mestečko v Novom Anglicku v nádeji, že oživí svoju kariéru. Keď sa začnú diať desivé veci, začína pochybovať, či sú tieto javy dielom Panny Márie alebo niečím iným, omnoho temnejším. (Itafilm)

Johnny.ARN

Škoda, trailer prezradil celú zápletku. Čo sa potom už len dá očakávať? Finálny súboj dobra so zlom si zaslúžil lepšie spracovanie. Veľmi slabé 2 z 5 ()

oveckaoa

A mě osobně se to teda líbilo už od začátku. Má to dobrý příběh , myšlenku , která tu ještě nikdy nebyla (co kdyby za náboženskými zázraky bylo více) i zpracování. Je pravda, že triky jsou někde na úrovni nějakého céčkového hororu, ale zase hold každý nemůže být a nechce být James Wan. Bohužel se hold nepodařil konec spoiler kdyby ten kostel podpálila  i s nima třeba bylo by to lepší a mělo by to pointu takhle to vyšlo na prázdno. 80 procent ()

tnp101

Když už i špatné mainstreamové horory točené posledních cca 15 let působí ve srovnání s tímhle jako filmy s nějakou uměleckou hodnotou, tak nechci vidět, co nás na tomto poli čeká v letech následujících. Nemám rád lekačky. Nelekám se jich, protože jsou předvídatelné. Nebojím se jich, protože vysokou hlasitost nepovažuji za horor, ale za atrakci. Co se na něčem tak primitivním dá podělat? Jo, dá se to... A on vůbec celý snímek působí, jako kdyby jej netočil člověk, ale počítač. Není to doslova tragické (až na směšné efekty), ale tak generické, bez nápadů a bez koulí, že je mi těch pěněz, co to spolklo, opravdu líto. 30% ()

bizz_mjc

Jednohubkový, přímočarý mainstream horůrek v produkci Raimiho sice nijak nenadchne, ale natočen je dobře. Plusem jsou hlavní postavy, mínusem trošku toho klišé, ale zkuste to v náboženském 'háčku' nedělat. Na 3* je to asi moc, 2* mi přijdou málo. ()

Jaro.Krafcik

Neviem či náhodou toto nebol prvý poriadny horor tohto roka, určite by sme už boli so súputnikom v kinosále a smiali sa na bizarnostiach a konečne sa stretli po vyše roku ale to nevadí. Treba vydržať a nič sa neda robiť len pozerať filmy v pohodlí domova. Aj keď v kine by to malo úplne iný efekt. Ničím zaujimavy nábožensky horor ktorý mal minimum lakaciek ale ako mnohí poznamenali po lockdown hauntingu toto pôsobilo ako taký veľkofilm. 3* ()

blackkocour

Horor bez duše, bez strachu, bez zábavy, bez scénaře. Ty jo, na co si zase koukal, ty vole? Na svůj život, ne, teď vážně. Uděláme si takové resúme, a začneme otázkou, co je to horor? Abych volně citoval tetičku Wikipedii: "je umělecký žánr, jehož cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu, jako jsou noční můry, hnus či jiné obavy." Tak zase na druhou stranu, hnus jsem doopravdy pociťoval. Hnus z režiséra, že tak totálně kurví vkusy diváka, bát se v opravdovém hororu. Obavy. Obava z toho, že někomu by se tenhle kočičí smrad mohl někomu páčit a nebát se o jeho hendicap, a selhání mozkových buňek, když tomu dá víc než jednu hvězdu. Rick má kurva mrdat zombíky, ne Vymíťače Gorka. Teď jsem fakt dumal, jestli tohle nemá spojitost s Lovcem démonů, jestli nejsou třeba ve stejném vesmíru, či jestli se o to aspoň prdelí neopřel. Ty vole, to jsou věci! Zlatej Valach s panenkou Análkou. #odpadnisklizen [2021] ()

jefff

Zvrácená sice není revoluční horor, ale funguje zde příběh i strašení. A má to dobrou atmosféru. A docela sem sednul Morgan - role mu padla. ()

borec999

Nahor to ťahá celkom dobrý východiskový námet a správne obsadený Jeffrey Dean Morgan v hlavnej úlohe a dole... no asi všetko ostatné- od trikov, ktoré sú na kino film dosť slabé ,cez predvídateľné a nefunkčné ľakačky až po neexistujúce napätie či nejakú výraznejšiu hororovú atmosféru. Vlastne som celkom rád, že som tento film nemusel vidieť v kine. 40% ()

Han22

První horor za loňský rok a zklamaný nejsem. Na jedné straně je tu sice tisíckrát omletý námět zázračné léčitelky, absence krve, lekaček a efekty jsou slabší. Na druhou stranu je to tradičně natočené - cynický novinář přijíždí do malého městečka odhalit záhadu neslyšící dívky, která s pomocí panny Marie zázračně léčí. A přitom se ukazuje, že je to úplně jiná Marie, tak trošku vychcaná démonka/duch :) Ten příběh se mi líbil, finále je dobře vymyšlené, žádné zlo proti kterému nejde bojovat. Díky stylu vyprávění a hlavně díky perfektnímu Jeffrey Dean Morganovi v hlavní roli, alias taťkovi Winchesterovi mě to připomenulo seriál Supernatural. Velice slušné 3*. ()

Corpsegrinder

V podstatě klasickej nemastnej neslanej moderní horor plnej absurdních nefunkčních lekaček a digitálního bubáka kterej přiletěl odněkud z éry druhýho Playstationu. Zápletka stejná jako jeden ze starších dílů Supernatural, tam to ovšem bylo o dost lepší. ()

woodsman

celkom ma to bavilo nizke hodnotenie moze klamat Jeffrey Deam Morgan si to cele kradol pre seba to je ina herecka kapacita tiez dobry bol ten knaz co preveroval ci su zazraky pravdive skoda ze ho nebolo viac ()

b.dragonfly

Tenhle kousek bohužel nemá moc čím nadchnout. Na Morgana se sice kouká dobře a nápad s nesvatou Pannou Marií se zdá být originální, ale samotný příběh trošku pokulhává a ani strašení nefunguje moc dobře. Na čtvrtou hvězdu by museli ještě hodně přitlačit. ()

Marius_ss

Cítiť na tom menej peňazí, a občas má štvalo, že pre urýchlenie deja bolo pár veci zjednodušených a tým pádom to miestami vyzeralo detinsky. No inak to bol veľmi zaujímavý horor s atmosférou, ktorá u mňa prekonáva V zajatí Démonov 3 ! Téma falošného pastiera bola veľmi dobrý nápad. Potešil aj kasting na čele s mojím obľúbencom “Neganom”, ktorému rola cynického žurnalistu sadla ako uliata. Za mňa teda najlepší horor, ktorý som tohto roku videl v kine, no veľa ich nebolo.. ()

Flopik

Za mňa obrovské sklamanie. Na Unholy som sa riadne tešil, bohužiaľ po hororovej stránke je to úplne o ničom. Môžu zato hlavne efekty, kde nejaké ľakačky sícu sú ale sú na smiech a až do finále v nich nevidno skoro nič. Je to skôr kecanie a keby to nechcelo byť horor ale nejaký thriller o viere a zaslepení mohlo to byť oveľa lepšie. Za priemerný koniec a Jeffreyho dávam 2*. ()

Aurus

Pro mě je tenhle hororový film velkým překvapením. Čekal jsem podprůměrnej až průměrný hororový film ale vyšla z toho docela dost slušná podívaná na kterou se 1-2 do roka kouknu. Příběh je velmi dobrý, povedený a zábavný, postavy jsou docela sympatické, hudba je výborná, atmosféra tu je velmi povedená, napětí je zde povedené a docela dost časté, lokace jsou zájímavé a skvělé a kamera filmu je fakt super. No za mě 6/10. ()