Halo

• USA Halo (viac)
USA, (2022–2024), 14 h 35 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvorcovia:

Steven Kane, Kyle Killen

Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Charlie Murphy, Shabana Azmi, Björn Freiberg, Olive Gray, Bentley Kalu, Natasha Culzac, Yerin Ha, Kate Kennedy (viac)

Master Chief John-117 vedie svoj tím elitných Sparťanov na ceste za kľúčom k záchrane ľudstva alebo jeho zániku - Halo. (SkyShowtime)

Doudis19

První serie dokoukána. A ačkoli hrou nepolíben, přijde mi to celé, jako ohromně promarněná příležitost 😏. Držet se víc války a míň lásky prosím 🙈. ()

filmmovier

Jakožto úplného neznalce Halo a všeho kolem se mi jeho adaptace velmi líbila jako velice slušné a nápadité akční sci-fi, které je kvalitativně vysoko nad Nadací (jen mě tak napadla). Vyloženě mě nudil (stejně jako ostatní) naprosto zbytečný, nezajímavý a otravný sedmý dil, jinak jsem si ale každou epizodu užíval a opravdu jsem se každý týden těšil na novou. Akce je mimochodem fakt dobrá, stejně tak zápletka, vizuál, hudba i Pablo Schreiber v roli Master Chiefa. Halo je tak ve výsledku rozhodně jedním z nejlepších nových sci-fi seriálů, jak moc je dobrý jako adaptace hry, to nechť posoudí znalci. Já už se těším na druhou sérii. 75 %. ()

kenkaku

1. Řada: **** Nejsem “Hejlou” herní purista, takže konzumuji a hodnotím jen jako divák seriálu. Seriál je hodně rozporuplný (obzvlášť ze začátku). Tak třeba: Jsme jakože v 26. století, ale na planetě “Fň” mají lidé auta z 21 století a střílejí z AKčka (?!). Zamyslel se vůbec někdo nad tím jak moc debilní to je? (“V roce 2022 na nás naběhli s mušketami a kryli se za vozovou hradbu…”). A takových bezmozkových přešlapů je tam víc. Přímo kardinální je naprosto nesouvisející “linie asijské pipky”. Naprosto nejotravnější aspekt seriálu (a na hodnocení epizod, kde se přemírou vyskytuje, to je vidět). Zbytek ale funguje na 200% a jako celek převládají pozitiva. 2. Řada: ** Naprostá scenáristická katastrofa. Děj vezme zvláštní odbočku od závěru poslední řady a plácá se v hromadě zbytečné a zmatené vaty. Posouvat se směrem kupředu začne až poslední epizodou řady (!?). Další řada je tedy nutnost. Co dosáhlo vyloženě nechutně obludných rozměrů je woke agenda. Většina scén je komponování tak, aby v ní dominovaly silné ženské postavy a hlavní postava seriálu - MasterChief - jen sekunduje. Samozřejmě nesmí chybět povinné gay vsuvky (zcela irelevantní k ději - včetně postav). 3. Řada: TBD.  ()

upson

Na seriálu je opravdu vidět, že tvůrci nešetřili penězi. Hlavní hrdina a vedlejší postavy mají rozměr a příběhové linky jsou opravdu dobře rozpracované. Nečekal jsem, že mě tohle sci-fi bude takhle moc bavit. Hru jsem nikdy nehrál a možná, že jedině dobře. Pro mě překvapení roku! ()

Zombi

První díl cekem fajn, ale pak to jde do kytek. Místo epické akční scifi se nám většinu času servíruje protivná asijská holka ve směšné honbě za povstáním rebelů. Akce je málo a za moc nestojí, v posledním díle je pár pěkných záběrů z první osoby, ale moc víc nečekejte. Master Chief objeví že má i city a po prvním díle je takovej nijakej. Triky a produkce jsou pěkný, ale ten příběh je bída. Doufám, že to byl jen rozpačitý rozjezd a druhá série bude kvalitou někde jinde. Slabé 3 hvězdy. ()

Wancohoff

Nie velmi zaujimave a putave spracovanie. Tvorcovia si boli asi vedomi lacnym cgi a tak nejakej akcii sa dockame len na zaciatku(kde Vas hned sklame) v prvej casti, a potom v poslednej... 55% ()

Antaeus

Tak našróbovať tepelnú agendu do seriálu podľa videohry, to už chcelo vážne.. Čo vlastne? Popravde som to čakal od začiatku - predsa len to globálne oteplenie kultúry je masívne. Ale autori si povedali: nasrať! My to zamaskujeme tak, aby to aj tí najbigotnejší zmrdi pozerali s kľudom a keď zabudnú na ostražitosť, tak, z ničoho nič, BUM!! A dve bukvice už sa okusujú.. Keď niekto natočí film ako Philadelphia, prosím. S tým som absolútne OK. Ale KURVA narvať do dúmovkly môjho detstva toto, to už je kurva cez všetky čiary, hranice, mantinely a kurva aj pravidlá! A to som bol VÁŽNE zvedavý, ako to dopadne. Lenže to už sa nedozviem, lebo neriskujem ďalší pohľad na "liberálnu" homo-agendu. Kurva.. ()

DaeGurth odpad!

Ze skvělé hry, standartní seriál. Povinná buzna a další woke přísady. A porušení poloviny pravidel, která hra stanovila. ()

Warhorr

Hrou jsem nepolíbený takže nemohu nijak srovnávat. První díl je bomba, po něm jsem se nemohl dočkat těch dalších, a i když jde sci-fi docela mimo mě, tak tohle mělo skvěle našlápnuto. Hold jsem nakonec na rozpacích. Akce tu najdeme se vším všudy tak ve třech dílech, zbytek je taková konverzačka. Chápu, že se nás seriál snaží seznámit se všema postavama, s novým světem, planetama, rasama apod. Jenže, já se prostě místy neskutečně nudil. Mě vážně nezajímají Masterchiefovi emoční výjevy a problémy. Až mě to celé málem donutilo k tomu, že celou řadu snad ani nedokoukám. Konec je stejně tak super jako první díl a v závěru musím přiznat, že se vlastně i těším na druhou řadu a jsem zvědav, co si tam na nás tvůrci připraví. Snad to bude i zábavnější a akčnější. ()

barteca

ojojoooj... ambice to mělo, potenciál byl, ale dopadlo to trochu jako parodie. Škoda. Ani nevím, jestli jsem zvědavá na nějakou druhou řadu. ()

molcan2

Po prvé som naozaj hral len 2 alebo 3 Halo hry, takže nie som veľký lore alebo história zdroje na univerzum, ale cítil som sa tak naozaj mimo aj ja som to videl. Ako napríklad spolupráca človeka s covenantom, absencia AI persón, ktoré sa ešte nepoužívali, Dr. Catherine Halseyová, ktorá mala biologickú dcéru a hlavne Master Chief, ktorý bol tak zle na mnohých úrovniach. Ako hlas, tvár, spôsoby a dokonca aj reč a schopnosti sa zdajú byť mimo. Ako vieme, že ani nemôže vyzerať ako Pablo Schieiber, keďže sme ho videli ako dieťa a poznáme jeho farbu vlasov a dokonca aj tvar nosa. Dobre, môže to byť iná časová línia, fajn. Ale neúcta k nemu, že sa pri riešení problému spolieha na dospievajúce dieťa, je na neuverenie, nehovoriac o tom, že aj jeho tvár prezentuje ako terč pre ňu hneď po tom, čo uviedla, že počas atentátu zabil svoju matku. Nielenže to nedáva zmysel, aby na to použil vami NAJVÄČŠIEHO známeho vojaka, ale to, že aj svedkov toho nechá nejako nažive, je naozaj ešte horšie, pretože ho to vykresľuje nielen ako vraha, ale aj ako neschopného. Aj zbrane sú v tomto seriáli také účinné, ako sú účinní ľudia, ktorí ich držia, pretože tá istá zbraň, ktorá bola predtým neúčinná, sa stane účinnejšou, ak ju vezme do ruky Sparťan alebo naopak. Dostáva dve hviezdičky, keďže za efekty a filmovosť dostáva 5, ale keďže dostáva mínus 3 za to, že berie univerzum a močí naň, končíme na 2. ()

Kopi1

Se seriálem to bylo jak na horské dráze, některé díly velmi dobré a některé bych radši přeskočil (ahoj Kwan). Pokud se seriál točí okolo Master Chiefa, tak je to hned zajímavý, ale k tomu nám tvůrci z nějakého důvodu dali ještě vedlejší linku všech vedlejších nudných link, a to Kwan. Nezáživná, uřvaná a prostě hloupá a ani to nemělo vliv na absolutně nic, tak proč tam je...(bohužel se určitě vrátí v druhé sezoně pokud bude). Poslední dvě epizody velmi dobrý, seriálu to i víc prospívá pokud se tam moc nemluví, protože scénář je trochu jalový. Akce se mi líbila (škoda, že jí nebylo ze začátku více) a ukázala sílu sparťanů, efekty v pohodě (ale je tam často vidět nižší kvalita), produkce dobrá, scénář klasicky slabší, postavy průměrný. Škoda té vedlejší linky. Bez ní se mohl seriál více soustředit na hlavní děj a dát tomu větší tempo, takhle za mě horší 3 hvězdy. Tvůrci by si měli příště o projektu, co dělají, něco aspoň přečíst. Fanoušci her zde musí hodně kroutit hlavou, hlavně být trpělivý a několik věcí prostě odpustit (podobně jako u Zaklínače). ()

Ydrosten

Seriál je strašně zmatečně vyprávěn, kdy hned od začátku ani nemáme tušení co se děje a v průběhu času se nikdo ani moc neobtěžuje ty události vysvětlovat. Tady je jedna skupina, tady druhá, ty se tak nějak snaží mezi sebou bojovat a do toho tu máme ještě mimozemšťany a nějaký odboj .... Aha .... Co se týká nějaké logiky, zajímalo by mě proč program "Spartan" má jen 4 členy když tihle 4 zastanou v boji asi tak 500 vojáků + mají nezničitelné obleky a zbraně které jediné umí zabít Covenanty zatímco ten "kompars" obyčejných vojáků není schopná jakýmikoliv zbraněmi Covenanty ani zpomalit natož zabít a tak jdou jednoduše na jistou smrt. Místo toho aby Spartanů udělaly celé divize, jsou tu jen 4 a ti ještě mají vymyté mozky protože ..... to dává prostě smysl a diváku neptej se proč je lepší mít vygumovaného tupce kterého ještě můžete na dálku ovládat a nebo ho "vypnout" než člověka co může sám taktizovat a přemýšlet jako tým. Postavy jsou z 90% na pěst a nikdy jsem snad nepřál všem kdo se tu oběví smrt více, než tady v tom seriálu. Půlka lidí jsou šmejdi co všem okolo lžou a druhá půlka jsou zmetci kteří využívají tu první půlku. Doktorku co dělá výzkum v podstatě nikdo nekontroluje, dělá si co chce a ještě si dovolí drze vydírat lidi okolo, ta generálka (nebo kdo to byl) mě srala v každém záběru a pokaždé jsem čekal že ji někdo natáhne, ten kapitán / nadřízený Spartanů se celou dobu tvářil jak kdyby neuměl do 5 počítat a jen řval na lidi něco ve smyslu "Mě nezajímá že to nejde, prostě to chci" nějaké další velení, nebo nadřízení tu mluví stylem tak otravným že mě překvapuje že ještě žijí, protože mluvit takto se mnou, sejmu je během 2 minut, všichni mluví tak slizsce že se mi dělalo zle z každé konverzace. Co je ale vážně peklo je ta šikmoočka jejíž dějová linka je nudná, nezáživná a bez jakékoliv smysluplné návaznosti na děj. Jediné co jsme se dozvěděly že je nový strážce díry na planetě kde vyrostla (a předpokládám že ta díra bude důležitá ve 4 nebo 5 serii, pokud si na tuhle postavu teda někdo vzpomene, jinak myslím že už ji snad neuvidíme) neznám hry ani ten lore okolo ale pokud tohle je podle ní, tak nechápu kde vzala status "jedna z nejlepších herních sérií" Škatule hejbejte se z těma artefaktama mi taky není úplně jasný, co se děje a proč po Chiefova dotyku se nikdo ani nepokuší vysvětlit a je to všem jedno, lidská pomocnice Covenantů má nepochopitelnou linku kdy jsem vůbec netušil o co jí jde a na konci sice projeví jakousi náklonost k lidem a jakousi nenávist ke Covenantům ale stejně se nikam nepohne a na komci zemře, což jsem zase moc nepochopil. Co je to zařízení ? Nevíme. Proč si všichni myslí že je to zbraň ? Nevíme. Proč je to v myšlenkách tereportovalo na tu kruhovou věc ? Nevíme. Jaký to všechno má smysl ? Nevíme. Kdo je půlka postav ? Nevíme. V závěrečné epizodě jsem vůbec nepochopil proč všichni ti Spartani střílely okolo sebe ale nikdo nesejmul 3 kašpárky v křesílkách .... Romantická linka byla doslova vysmrklá z nosu, postavy jsou mi úplně ukradené, nikomu nefandím, což je asi problém když mi je úplně ukradené jestli ten mistr kuchař přežije nebo ne. Děj je polovinu doby chaotický a netušíte třeba proč tam byla Kwan, proč tam byly rebelové, proč tam byla ta parta na asteroidech .... žádná linie nikam nevede a ještě je to natahované tak šíleně že budete mít u poloviny dílů pocit že slyšíte jak vám rostou vlasy. Kdyby tohle udělaly na 4 díly nic by se nezměnilo a i tak by to bylo prázdné a nudné (a tato série má těch dílů 9 !!!!!) takhle je tam výplň která nikam nevede, sledujeme postavy která nikoho nezajímají a to co by mělo být hlavním tématem seriálu, válka lidí a covenantů, je tu stlačeno na pár minut a ještě z toho půlku této stopáže nemáte stejně tušení proč ta válka je a proč se táhne tak dlouho když mi přišlo že kdyby covenanti chtěly tak zničí půl planety s jednou lodí. Ano tak moc jsou převahově na vyším levlu. Celé je to zmatené, dlohé, bez snahy vám cokoliv vysvětlovat, nemá to ucelený děj, nikdo nemá potřebu se snažit cokoliv v tom světě nějak zdělit divákovi a půlka postav je tam úplně k ničemu. Triky nejsou špatné ale jde hodně poznat že tomu moc času nevěnovaly. prostředí je takový ten standart kdy na mnoha místech máte prostě poušť a nebo les aby je to nestálo půl miliardy za triky a CGI. Vypadá to divně a nezáživně. Druhá serie mě vůbec nezajímá, protože už tady v té první nám tak nějak ukázaly že nemají v plánu natočit konec minimálně 8 sérií a očekávají že jim to lidi sežerou, protože je to podle hry Halo. 1 hvězda za to že to nebylo úplně  prázdné a pár sekvencí bylo dobře zpracovaných. () (menej) (viac)

Grimlok odpad!

Léta chtěli fanoušci (včetně mě) seriál/film ze světa Halo. A dostali jsme ho. Od lidí, kteří se přiznali, že nehráli hry a ví o Halo asi to, že je to série stříleček a běhá tam nějakej voják v zeleným brnění a všichni mu říkají Master Chief. Špatný, moc. ()

Daiker

Nejsem fanoušek počítačových her, ale mám rád seriály z vesmíru. Tento mezi ně nepatří...... Sledování jsem ukončil během 4 dílu. Obsazení hrůza, příběh nuda, efekty divné, jak z počítačové hry (asi záměr, nevím) ...... Nebavilo mě to, ale chtěl jsem tomu dát šanci..... Bohužel tohle se nepovedlo.... ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (viac)

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Studio Paramount v rámci prezentace pro investory oznámilo kupu novinek, a jelikož je toho opravdu hodně, asi se do toho rovnou pustíme. Tou největší zprávou je čtvrtý Star Trek. Nové pokračování… (viac)