Halo

• USA Halo (viac)
USA, (2022–2024), 14 h 35 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvorcovia:

Steven Kane, Kyle Killen

Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Charlie Murphy, Shabana Azmi, Björn Freiberg, Olive Gray, Bentley Kalu, Natasha Culzac, Yerin Ha, Kate Kennedy (viac)

Master Chief John-117 vedie svoj tím elitných Sparťanov na ceste za kľúčom k záchrane ľudstva alebo jeho zániku - Halo. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (18)

Halo (2022)

1. Řada: **** Nejsem “Hejlou” herní purista, takže konzumuji a hodnotím jen jako divák seriálu. Seriál je hodně rozporuplný (obzvlášť ze začátku). Tak třeba: Jsme jakože v 26. století, ale na planetě “Fň” mají lidé auta z 21 století a střílejí z AKčka (?!). Zamyslel se vůbec někdo nad tím jak moc debilní to je? (“V roce 2022 na nás naběhli s mušketami a kryli se za vozovou hradbu…”). A takových bezmozkových přešlapů je tam víc. Přímo kardinální je naprosto nesouvisející “linie asijské pipky”. Naprosto nejotravnější aspekt seriálu (a na hodnocení epizod, kde se přemírou vyskytuje, to je vidět). Zbytek ale funguje na 200% a jako celek převládají pozitiva. 2. Řada: ** Naprostá scenáristická katastrofa. Děj vezme zvláštní odbočku od závěru poslední řady a plácá se v hromadě zbytečné a zmatené vaty. Posouvat se směrem kupředu začne až poslední epizodou řady (!?). Další řada je tedy nutnost. Co dosáhlo vyloženě nechutně obludných rozměrů je woke agenda. Většina scén je komponování tak, aby v ní dominovaly silné ženské postavy a hlavní postava seriálu - MasterChief - jen sekunduje. Samozřejmě nesmí chybět povinné gay vsuvky (zcela irelevantní k ději - včetně postav). 3. Řada: TBD.  ()

Kontakt (2022) (S01E01)

Pocity rozporuplné. Jsme jakože v 26. století, ale na planetě Fň mají lidé auta z 21 století a AKčka (?!). Zamyslel se vůbec někdo nad tím jak moc debilní to je? (“V roce 2022 na nás naběhli s mušketami a kryli se za vozovou hradbu…”). Přemýšlí u toho scénáře vůbec někdo? Co také hned praští do očí je zcela debilní multikulturní casting (vážně na diverzita si dají pozor a na scénář ne?) a celé to podtrhuje otravná asiatka. Jak já se zaradoval nad Článkem 72… a ono zase prd. Dále každý ortodoxní “Hejlista” musel jít do mdlob, když při první příležitosti šla helma dolů. Co bez debaty potěší je vizuál. Ty peníze jsou sakra vidět. Vyvážení epizody také funguje (akce vs vata), takže jako obvykle dávám optimistický nadprůměr s tím, že pro další epizody zpřísňuji hodnotící optiku. ()

Odpoutaný (2022) (S01E02)

Ten casting je vážně tragédie. Proč, když už tabulkově “musí” být manželé míšený pár, není i dítě míšenec!? Hrát si na diverzitu je jedna věc, ale popírat genetiku? ;). Další jsou ta kouzla s gravitací… vozíko-lanovka poletuje prostorem “mezi šutry” jako bez gravitace, ale na každé asteroidu zvlášť už gravitace normálně je??? No nic. Dějově je epizoda velice upovídaná. Oproti té minulé vyloženě nudná. Alespoň se ale člověk dozví (občas) něco k tématu (co je artefakt třeba). Za osobní tragédii rovněž považuji digitálně retušované bradavky… jako sakra, když to vadí, tak proč se ve scénáři svléká? Tohle vážně nepochopím. ()

Uvědomění (2022) (S01E03)

Obsazení Cortany tím “správným hlasem” považuji za jediné správné a dokonalé řešení a prakticky každá scéna s ní je radost. Čím dál tím víc mi také sedí obsazení Nataši. Dokonalá volba. Kdo mi pije krev je asijská ropucha. Její postava se otravná a zbytečná. Prakticky všechny scény, kde se vyskytne (ano, bohužel jsme se ji nezbavili) jsou zbytečné. Žvaní a chová se jako slepice. Hnus. Jen díky scénám s ní šlo hodnocení dolů. ()

Návrat domů (2022) (S01E04)

Epizoda dávkuje nové informace a nepřidává další otázky. Tak to mám rád. Co působí hloupě je ta prezentace vzpomínek. Měli by snad být snímány z pohledu první osoby (ne pozorovatele). Na tož aby ta vzpomínka na něj reagovala (“can I see it?”). Co (samozřejmě) sráží epizodu jsou zbytečné scény s asijskou ropuchou. Nezajímavé a k základní lince (artefakty, divno-bloncka) v ničem nepřispívají. Navíc tam po sobě střílí 500 let zastaralou technologii (revolverem) :D. ()

Odplata (2022) (S01E05)

Ta asijská ropucha je tak OTRAVNÁ! Její psycho výlev v poušti byl teda něco. Čím dal tím víc mi také přijde komické to jak Indka má i po 500 letech (mluvení po generace zajisté nijak jinak než anglicky) stále indický přízvuk :). Ale to jen tak pro odlehčení (a povinného utahování si z tabulkové diverzity). Epizoda jako taková doslova chrlí nové informace a odpovědi, že nebýt scénky v poušti, nestihl bych se nudit ani jednou. ()

Útěcha (2022) (S01E06)

Hodně se mluví, ale mluví se k věci. Děj se opravdu posunul. Dál. Oni vědí, že může být špeh a přesto letí kam jim řekne? Tzn. naservírují i druhý artefakt na zlatém podnose... to je debilita, která mě štve, ALE nebyla tam linie s asijskou protivnou ropuchou = to je na plný počet samo o sobě :). ()

Smíření (2022) (S01E08)

První polovina je nudný odpad, ale ta druhá je nadupaný mazec. Jestli ve stejném duchu pojede i poslední epizoda bude to pecka. ()

Dokonalost (2022) (S01E09)

Tak tomu říkám závěr. Naprostá dokonalost včetně té “first person” pasáže. Dojem zanechán dokonale. Nechápu proč ve stejném duchu nebyla celá řada. ()

Svatyně (2024) (S02E01)

Co mě vyloženě naštvalo je ignorace závěru první řady. Prakticky veškerá snaha první řady (artefakty) jsou najednou nepodstatné. I celý boj dvou ras o nadvládu na “hejlou” taky vyšuměl. Navíc ten schizofrenní styl vyprávění (jaký byl smysl první scény epizody a pak střih do akce než jakékoliv návaznosti?). Kdo a proč likviduje planety? Naprostá nula smysluplných informací. Samozřejmě že stále mě pije krev křečovitě idiotský tabulkový casting a úplně to nejhorší na konec: protivná ropucha je zpět! ()

Meč (2024) (S02E02)

Je to neskutečně debilní a vadí mi to. Řada si hraje na to jako by ta předchozí vůbec nebyla (známé informace se nerozvíji, ale ZNOVU získávají)  a zase se hraje na nějaké “tajemství” místo toho, aby se rozvíjelo to co se stalo předminule. ()

Visegrad (2024) (S02E03) odpad!

Jak je možné, nacpat tolik stupidit a zbytečných věci do jedné epizody. Jako hoho zajímají rodinné trabličky jednoho blblečka (co má dvě nechutné bradavice na krku). Jako proč poslali pár trapáků hlídat klíčový artefakt, ale za týmem Sparťanů “na výletě” pošlou 1/2 armády? Jako proč místo sledování osudu Sorena, musíme čumet na ropuchu? Jako proč musí ty tabulky tlačit do absurdna!? Černoch-albín co hraje, že je slepý a ještě teplouš? A to je epizoda ani ne v 1/2… a zbytek epizody se jen žvaní a nic neděje. Naprosto chápu ne jedno odpadní hodnocení. ()

Cíl (2024) (S02E04)

Konečně dynamický díl… přesto jsme se moc nedozvěděli. Odpověď na primární a základní “proč” stále nepadla. Woke agitka jede na plné obrátky (všechny tabulkové postavy jsou pryč… až to působilo homofobně a rasistický :)), sebrat Sparťanům brnění je vyloženě idiocie (smysl nula) a jediné co beru vyloženě za pozitivum je absence ropuchy. Nicméně proti to u co bylo minule je to doslova skvost. ()

Aleria (2024) (S02E05)

Epizoda funguje v duchu té minulé dokonce celých 8 minut (po úvodní titulky). Pak zase padne pověstné hovno na větrák a vracíme se ke “kvalitám” třetí epizody. Ufňukaná, užvaněná telenovela bez smysluplného posunu děje. ()

Onyx (2024) (S02E06)

Asi už jsem příliš na seriál rezignoval, ale nepřijde mi výrazně posun k lepšímu. Od začátku je epizoda jen trapná feministická agitka (a čím větší je vagina sušinka, tím je drsnější). Pipky na sebe agresivně řvou a všichni okolo chcípají. Děj se jen tak v klidu (někam) vleče. Každopádně řada má novou uřvanou (tentokrát mexickou) fuchtli. Trumfne po všech stránkách ropuchu i  nejdrsnější mužatku seriálu. Děj krom Sparťan-feministek výcviku poskakuje dál mezi pipkou a Cortanou, a samozřejmě ropuchou a Nataschou. Prostě full-feministický díl, kdy každý chlap musí dostat buď na prdel nebo být za blbce. Pozn.: jak to že má MasterChief zase na konci epizody najednou k dispozici Cortanu? ()

Thermopyly (2024) (S02E07)

Seru na hru. Hodnotím jen seriál. A dívám se na druhou řadu seriálu, co nesahá té první ani po kotníky. Celé to padlo do neskutečné scénáristické žumpy. Po šesti epizodách (dvě do konce řady) jsme se teprve dostali (zápletkou a obsahem) na úroveň řady předchozí! To je neskutečný. Do toho ty neustálé DEI trapárny. MasterChief - o kterém to je, tady jen přicmrdává a děj se motá všude možně hlavně, když je tam dominuje nějaká ta “silná ženská postava”. A kdyby jen jedna. Jsou scény, kdy se chlap vůbec neukáže. Nejhorší je, že ty scény jsou tragické a účelové (navíc jen aby tam byly). ()

Halo (2024) (S02E08)

Jako fakt? Běží to 5 minut a nejenže opět začináme femini agitku, ale ještě navíc lesboidní. Woke agitka za každou cenu. Pak výsadek (jako jinak) vaginální jednotky, následuje střih jak indiánská babizna buzeruje Chiefa, dále střih a já koukám na ropuchu… deset minut pryč a mě to nebetyčně sere. Další totálně zprasený seriál, kde se na první místo dává kdo má být vidět (místo toho co se má odehrávat). Vše jen potvrzuje fakt, že v poslední epizodě řady se rozjíždí nový prvek (něco jako virus ve stylu Resident Evil). Scenáristický fail jako prase. A jako třešinka na dortu prostřihy na “výslech” MasterChiefa. Jako proč? Tímhle měla řada obsahově začít a vše by fungovalo bezvadně. Hail DEI! ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (viac)

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Studio Paramount v rámci prezentace pro investory oznámilo kupu novinek, a jelikož je toho opravdu hodně, asi se do toho rovnou pustíme. Tou největší zprávou je čtvrtý Star Trek. Nové pokračování… (viac)