V roku 2552 bojujú ľudia na planéte Madrigal za nezávislosť od Zeme. (SkyShowtime)

jjjerry

Za mě velmi příjemné překvapení. Čekal jsem větší propadák. Hrál jsem první Halo na PC, četl knihu, viděl 2 filmy Halo. Začátek super napětí, bez vysvětlování blbostí. Myslím, že i děj je zajímavý a není to jen zfilmovaný herní příběh. Minus, multikultur (problém všech seriálu) ale tady se to narozdíl od středověku dá tolerovat. Vizuálně je místy slabší rozpočet (něco působí moc herně a málo reálně třeba "skok Sparťana" a nějaké kulisy jsou slabší, "mohutné dvěře se cukaj a vlní protože jsou z papundeklu") PS: těším se na další díly závěr z komentů níže: jak někdo kdo nikdy nehrál Halo může "srovnávat"? Jak někdo může napsat, že to byl nejlepší audiovizuál? to kouká doma jen na "ordinaci"? ()

PauloZ

Halo a.k.a. Robocop ve Star Wars světě. Vizuální stránka je chutná, ale pokud si tvůrci nedokážou vytvořit vlastní unikátní svět a jen doslova kopírují dávno viděné je alarmující fakt a totální potupa pro celý concept art department! Ale ať nechytračím. Při nástupu teamu Silver jsem měl husinu až na řiti, takže akce dobrá, obleky parádní.. za mě zatím dobré a uvidíme co bude dál! ()

warrenur

Priemerny otvarak. Uvod amatersky az detinsky. Taktiez pohyb spartanov je biedne naanimovany, zvlast v porovnani s celkom vydarenymi CGI-ksichtami vojakov Covenantu. Klasicke klise kyvania hlavickou a i neskor na lodi s prezivsou a dost hlupych dialogov. Nic hrozne, zato vsak unavne. Zaver prepaleny, co do poctu "obrancov", ale vydareny efekt mimozemskej technologie za uskrnu blondavej verzie "Gillian Anderson", ktorou je Natascha McElhone (50r wow). Az neskor som si uvedomil, ze ten "kukuc" poznam z Ronina. Dievca na zakladni Covenantu, co zrejme tiez vie vybudit artefakt je podnetom k zamysleniu. Ziaden dovod na nadsenie. Uvidime vsak, kam to pojde pribehovo. 48% ()

agentmiky

Jako fanoušek celého Halo světa jsem v rozpacích. Ano, první díl nabídne výborné momenty (třeba nástup Spartanů), dále i akce potěší (a ta samotná krvavost navíc má něco do sebe). Bohužel jsem ale zklamaný po stránce příběhu (čekal jsem to...bohužel). Místy hrozivý kasting, nepochopení předlohy (hned v prvním díle si Master Chief sundá helmu....a ukáží přímo jeho obličej? jako vážně?) a též jednotlivých postav. Aspoň ten vizuál to zachraňuje, ikdyž se najdou úsměvné momenty (třeba ty CGI zbraně). Zatím tak maximálně 6/10 ()

kenkaku

Pocity rozporuplné. Jsme jakože v 26. století, ale na planetě Fň mají lidé auta z 21 století a AKčka (?!). Zamyslel se vůbec někdo nad tím jak moc debilní to je? (“V roce 2022 na nás naběhli s mušketami a kryli se za vozovou hradbu…”). Přemýšlí u toho scénáře vůbec někdo? Co také hned praští do očí je zcela debilní multikulturní casting (vážně na diverzita si dají pozor a na scénář ne?) a celé to podtrhuje otravná asiatka. Jak já se zaradoval nad Článkem 72… a ono zase prd. Dále každý ortodoxní “Hejlista” musel jít do mdlob, když při první příležitosti šla helma dolů. Co bez debaty potěší je vizuál. Ty peníze jsou sakra vidět. Vyvážení epizody také funguje (akce vs vata), takže jako obvykle dávám optimistický nadprůměr s tím, že pro další epizody zpřísňuji hodnotící optiku. ()

• Plazmová pistole mimozemšťanů, kterou Master Chief (Pablo Schreiber) použije k zastavení jednoho z útočníků po výstřelu, vypouští páru stejně jako ve hře. (spacemaster)
  • Energetický štít Master Chiefa (Pablo Schreiber) při přestřelce zkolabuje pod zátěží a Master Chief je donucen se dočasně ukrýt, aby se štít zregeneroval. Jde o odkaz na herní mechaniku dobíjení štítu a seriál dokonce používá stejné zvukové efekty pro dobíjení štítu jako hry. (spacemaster)
  • Energetické štíty Covenant mimozemšťanů v seriálu, stejně jako ve hře, jsou velmi odolné vůči projektilovým zbraním, ale zranitelné plazmovými výboji. Lze to vidět při jejich útoku, kdy bez potíží odolávají hromadné střelbě bránících kolonistů, ale zničí je i jeden výstřel z vlastní zbraně, když Master Chief (Pablo Schreiber) ukořistí jednu mimozemskou pušku. (spacemaster)