Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Remedy

Kdybych si byl před 15 lety pomyslel, že netflixovský spin-off seriál o „té gothic holce z Addamsovy rodiny“ bude vrcholem Burtonovy pozdní tvorby, asi bych si na to seriózně nevsadil. Nevím, jestli je to tím, že Tim Burton protentokrát nebyl v kleštích Disneyho, ale tady dostal tak nějak volnou ruku a na výsledku je to sakra znát. Je to taková bizarní směska všeho, co už je zavedené a funguje (nebo fungovalo), tj. hodně se připomene nedávné Chilling Adventures of Sabrina, samozřejmě i Harry Potter a chvílemi i Twilight sága, což zase až taková pocta není. Kraluje tu jednoznačně Jenna Ortega (ze který jsem byl už vydřenej v You a potom v X), jejíž taneční kreace na školním bále jsou zkrátka naprosto boží. Slušela by tomu poctivější dramatická linka, občas to má nevyvážené tempo a je to vlastně „jen takový trochu lepší spotřební materiál“ od Netflixu. Na slabší 4* to ale Tim Burton, Jenna Ortega a Christina Ricci (která je pořád celkem hot) na konec dotáhnou, takže za mě spokojenost a lehké doporučení. [70%] ()

Helo

Po brutálních ohlasech jsem na to byl hodně zvědavej, ale musím říct, že ten předcházející hype pro mě zdaleka překonal výsledný (ne)nadšení. Je to vlastně trochu černější a zároveň uvolněnější variace na Harryho Pottera, ale ne dostatečně černá a morbidní, aby dokázala víc zaujmout. Hrobařský a sarkastický vtípky tady totiž zase až tak moc nefungujou a většinou vyzní do ztracena, takže se tu člověk občas maximálně párkrát za epizodu spíše jen pousměje. Tak nějak to nemastný a neslaný provedení, který nepřichází s ničím moc zajímavým a neviděným, dokáže aspoň utáhnout hlavní dvojice spolubydlících, kde právem chválená Ortega zastiňuje neméně skvělou Emmu Myers, která by si zasloužila stejnou pozornost, jakožto parádní duhovej protiklad k temný Čtvrteknici. Samotná zápletka není úplně blbá, jen si člověk musí chvíli počkat, než začne bejt zajímavá různýma motanicema. ()

Vidly10

Fantastická Jenna Ortega v roli Středy Adámkové přitáhla mou pozornost k tomuto novému příspěvku Tima Burtona do knihovny Netflixu. Musím říct, že jde o příjemnou, zábavnou a strašně feel good show, kterou jsem zkoukl za den. Problém je hlavně v druhé polovině, která se na tu první těžce nechytá. Navíc v ní charaktery dostanou nesmyslný a nepřirozený vývoj. Osobně mi nesedí ani zavedení do světa Wednesday, který by si zasloužil lepší vysvětlení než pár vět při vstupu do školy. Ale naprosto chápu popularitu a důvod proč je seriál všude sdílen a propagován (btw epizoda s plesem je naprosto úžasná). Prostě je to super a já si to dost užil. 7/10 ()

Trevor

Oskar za Najväčší fejk - najviac vykradnutých filmov v jednom seriály (okrem paródií) Hery Posera, Pulp Fiction, Carrie,... Oskar za najlepší herecký výkon - kdeže Ortega. Jednoznačne Vec. Oskar za najlepší film - ak ste dievča a máte tak 12-13 rokov. Oskar za najviac hlúpych mužských postáv v jednom seriály (aj keď Sex Education je silná konkurencia)....pre cieľovku seroš roka, pre nás ktorý už máme čo to napozerané a nepoznačila nás ani agitka komančov ani agitka liberálov mierne sklamanie s viacerými dobrými momentmi a až dvoma nadpriemernými epizódami. ()

grogodil

Samotná Wednesday je výborná....aj keď, podobne ako Cruella možno až moc poľudštená v konečnom dôsledku... A mohla by viac spoliehať skôr na ten málovravný kamenný výraz, mimiku a skutky. Stačilo by, keby to bola len sarkastická, výstredná, mĺkva chladná asociálka bez štipky empatie a nesnažiť sa neustále nasilu vyzdvihovať a tlačiť na svoju addamsovskú morbídnosť. Tieto sústavné pokusy o čierny humor za každú cenu, to mi už přišlo ako prežitok z čias čiernobieleho seriálu. Ale zase, ja mám trojnásobok rokov, než je cieľovka tohto seriálu. Pre násťročné puberťáčky bude vtipná. Tie nebudu isto riešiť blbosti a detaily, ako napr. prečo sa dvaja (asi príliš nadržaní) zúfalci bez štipky hrdosti a sebaúcty, snažia o babu, ktorá sa k nim správa ako k rohožke... Pre ne bude Wednesday určite tá najviac cool antihrdinka z divnej školy a to od čias, čo to zabalil Harry Potter. No a pre pamätníkov, čo už máme nejaké križiky na krku, je to aspoň výtvarne a atmosfericky veľmi podarená fantasy detektívka, so sympaticky updatovanými postavičkami pre nové tisícročie a so znesiteľnou, aj keď predvídateľnou zápletkou. Rozhodne s Addamsovcami "po novom" radšej takto aj ďalšie sezóny, než v nejakom priblblom animáku. ()

Dexter1

Riverdale meets Harry Potter...a prekvapivo dosť dobré. Tim Burton si zrejme plní svoj sen a blažene sa utápa v čiernohumornom addamsovskom bahne. A vychutnáva si to plnými dúškami - temná atmosféra, výborna hudba, skvelý vizuál, slušný príbeh a výborné herecké výkony, ktorým jednoznačne kraľuje výborná Jenna Ortega. Myslím si, že po tomto výkone budeme o nej určite ešte počuť a jej kariéra pekne smeruje k tomu, aby sme o nej hovorili ako o scream queen tohto desaťročia. Každopádne, výborne sa to pozerá, nenudí to, odsýpa to. Aj napriek 5* hodnoteniu sa pár výtok však nájde. V sérii je citeľne vidieť rozdiel v dieloch, ktoré režíroval Burton a ktoré nie a treba si povedať úprimne, že Luis Guzmán sa až tak nehodil do úlohy Goméza. ()

halogenka

Nejdriv jsem k tomu uplne duveru nemela, a to predevsim po prvnich scenach s Morticii a Gomezem, plus mi to prislo malo dark a divne napsany. Ale! Casem me to proste prevalcovalo a tesila jsem se na kazdy dalsi dil. ()

ibeh

Báječné zpestření vánočních svátků :) Spojení Burtona a ostatních tvůrců s mladou Addamsovou a spol. se opravdu moc povedlo. Celý seriál bylo takové čerstvé peprné koření, všichni hráli moc dobře, skvělý casting. Ani jsem nečekala, že mne, veteránku, to tak chytne. Stalo se a skvěle jsem se u seriálu bavila i s dalšími členy rodiny. Ruka, kterou jsem už dlouho neviděla, se stala mou oblíbenkyní ;) ()

Miseet

Všem se moc omlouvám, ale to bylo prostě hrozně strašně úmorné. Pár světlých momentů seriál měl, to ano. Jako příběh to taky fungovalo, jenže ne na mě. Pro mě to fungovalo jen jako přepatlaný teenage seriál. Tak, a je to venku... ()

easaque

-3* v posledních měsících se o tomto seriálu hodně mluvilo a protože jsem fanoušek staré dobré Addams Family, tak jsem šel i do něj, i když jsem čekal, že nebudu patřit mezi cílovky. A měl jsem pravdu, protože je psán na míru puberťákům a náctiletým. Původně jsem chtěl po třech dílech skončit, dát stejnou známku jako teď a ušetřit si čas, ale byl jsem přemluven ;-). Žádného překvapení jsem se však nedočkal a každý díl byl vlastně stejný a na rozuzlení musí přijít každý, aspoň z těch, kdo viděl Harry Pottera. Sice Wednesday byla sarkastická jak to mám u podobných existencí rád, ale čekal jsem poněkud víc černého humoru a tady se řeší spíš dospívání. Chápu jeho oblibu, ale už mě určitě nenalákala na další série, které se dojista chystají. Dvě hvězdičky by možná byly adekvátnější známkou, ale možná by tu byly jako pěst na oko a to si nejspíš nezaslouží, i když je v podstatě o ničem a udržuje v napětí jako pohádky tisíce a jedné noci . Jinak si myslím, že Tim Burton nic pořádného nenatočí a je už dávno za zenitem svých nejlepších děl a jen se točí v kruhu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

mix Addamsovi rodiny, Sirotčince slečny Peregrínové, Harry Pottera, pár Burtonovek a ještě asi tak tří young adult seriálů, který ale nakonec dopadl mnohem lépe než sem čekal. Nová Wednesday sice není tou Addamsovou jak jí známe hlavně z devadesátkových filmů, ale ničemu to nevadí a i když postupem času trochu "měkne", nechybí jí slušná dávka temnoty a sarkasmu a celá série baví nad očekávání. Liché byly i obavy o zbytku obsazení, které funguje jak má a i když sem tomu moc nevěřil, nakonec bych klidně uvítal větší prostor jak pro Gomeze s Morticií tak i pro strýčka Festera. Jenna Ortega byla každopádně castingovou trefou do černého...80% ()

Lischai

Věděli jste, že během natáčení bohužel došlo ke zranění bederní páteře hlavní herečky, když nesla na zádech celý seriál? Jako mystery detektivka prima (ale ne tak jako třeba sofistikovaný Dark), jako teenage vztahovka spíš schematické, ale Jenna Ortega z toho dělá skvěle koukatelný binge-worthy young adult seriál. ()

Vyhy

1. série - 60 % Nebudu lhát, bavilo mě to a celou řadu jsem zhlédl za dva dny. Ale být mi opět 15 let, tak to neskutečně žeru a řvu do celého světa, jak to je nejlepší seriál, co jsem kdy viděl... Bohužel (bohudík) mi už patnáct není, takže to vše beru s rezervou a Středu beru jen jako fajn teen seriál pro mládež, což splňuje na jedničku! I když adaptaci z devadesátek mám velmi rád, u tohoto seriálu jednoduše nejsem cílovka. ()

Luicy

Mám-li být upřímná, tak mě Wednesdayino pátrání po Hydovi moc nezaujalo, nicméně i tak bych řekla, že to byla docela příjemná oddechovka. Líbil se mi na začátku ten temnější potterský nádech a celkově i ta rodinka Addamsových byla vcelku sympaticky obsazená. Ortega spolu s Věcí tvořila super dvojici. Mě osobně ještě zaujala Gwendoline Christie, která v roli ředitelky vyloženě zářila, hezky to podtrhlo její krásu. Rovněž scénky s cellem byly super. By ani člověk neřekl, jak krásně můžou písně jako Paint It Black či Nothing Else Matters znít čistě na smyčcové nástroje. Vivaldiho zima taky super, hezky se to poslouchalo. Za to má u mě seriál velký plusík. ()

Chen

Ocenil bych ještě víc Burtonovy ujetosti, ale jinak je to skvělá kombinace mezi teenagerovskými fantasy, Burtonovou stylovostí a estetikou Addamsovy rodiny. Ano, pár klišé tu je, ale klidně je přehlédnou s ohledem na to, jak skvěle jsem se bavil. ()

vydumnica

Wednesday je ako rollercoaster, jednotlivé epizódy sa mi striedavo páčili a nepáčili. Keď sa mi už zdalo, že je to zakaždým lepšie a lepšie, potom to u mňa kleslo, tak zase vystúpilo na krásnych 5* za predposlednú epizódu a vo finále kleslo na 1*. To sa mi snáď ešte pri nijakom seriáli/ minisérii nestalo. Na Wednesday som bola celkom zvedavá. V detstve som sledovala Addamsovcov, ale možno to je trochu problém, asi je lepšie Wednesday brať ako samostatnú kapitolu. Plusy: Obsadenie Jenny Ortega! Skvelý herecký výkon. Potešila aj Christina Ricci a moje sympatie si získala aj Emma Meyers. Ďalej hudba, kostýmy a výprava. Prostredie sa mi tak páčilo, že som si až musela vygoogliť lokalitu. Nevermore Academy je Cantazucino Castle v Rumunsku. Za zmienku stoja aj trefné a veľakrát aj vtipné hlášky, vlastne to bolo to najlepšie😉👍. A teraz mínusy. Gomez Addams!!! Bolo to utrpenie sledovať ho, veľmi nešťastná voľba herca. Paródia na šarmantného Gomeza. Catherine Zeta Jones tiež žiadna sláva, ale Gomez a Morticia spolu och to bola "nejhorší kombinace k vidění"! A čo mi úplne pokazilo dojem zo seriálu bolo veľmi slabé finále! Celková zápletka sa mi nakoniec vidí veľmi obyčajná, predvídateľná, nezaujímavá až nudná, ba dokonca až banálna, veľké sklamanie. Nakoniec mi celá 1. séria vyšla len priemerne, až ma to mrzí, lebo niektoré epizódy boli fakt super. ()

William_

Je to seriál pro mladší diváky, který mi moc nesedl. A to si užívám doslova každou teeen dramedy, co na Netflix či ostatní VOD služby přijde. Tohle mi ale moc nesedlo a pustil bych to hodně mladým puberťákům, který chtějí průměrnou rádoby hororovou "Burtonovku", která vlastně není po Timovi cítit. Jsou daleko kvalitnější seriály o vyvrhelech (už teda ne pro děti), co třeba takový Dahmer? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty