Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

RAFT

Konečně režisér natočil něco lepšího než dva filmy o medvědovi , které mě moc nebavily. Je to jiné než film s Deppem.80% ()

IvonaK

K filmu jsem byla velmi skeptická protože jsem si myslela, že z toho vznikne slátanina, která se verzi s Johnny Deppem nemůže vyrovnat. Ale nakonec se film stal pro mě pompézně dechberoucím. Krásné písničky, úsměvný děj, kamarádská láska mezi Wonkou a dospívající slečnou, týmová práce, cukrovinky a v neposlední řadě ten srdceryvný moment, kdy každému ukápne slza. ()

Domineus

Moje očakávanie boli pred týmto filmom naozaj veľké, keďže Charlie a továreň na čokoládu (2005) považujem za jednu z najlepších rozpráviek. Wonka sa snažil byť podobné magický a rozprávkový, ale až tak sa mu to nepodarilo. Boli tam určité scény, pri ktorých to Burtonov film predbehlo, ale tie by sa dalo spočítať na prstoch jednej ruky. Z celkového pohľadu sa to k Burtonovi ani nepriblížilo, čo je za mňa veľká škoda. Prvá polovica filmu ma miestami dokonca nudila a o niečo viac sa to rozbehlo až v tej druhej. Ani z pesničiek mi v hlave neutkvela prakticky žiadna, zatiaľ čo v predchádzajúcom filme tam bolo tých chytľavých songov hneď niekoľko. Dlho som rozmýšľal medzi 3 a 4*, nakoniec volím tesné štyri vďaka fantastickému Chalametovi, z ktorého rastie obrovská hviezda. Že by som to potreboval ale vidieť znova sa povedať nedá, radšej uprednostním "klasiku" od Burtona. 70% ()

ANTYCHRYST

Těšil jsem se na film před Karlikem..ale tohle byl úplně jinej Wonka.. už proto mě to absolutně nechytlo.. neustálá snaha tam narvat písničky a barvičky.. nic pro mě.. 30% paní Valchova a její prádelna jediný plus ()

wege

Jak trávit nedělní poledne? Mohl jsem s ní jít ven, ale chtěla to vidět a já teď mám období, kdy ji nic neodmítnu. Říkala 8 z 10. Měla pravdu, ten film je skvělá ukázka toho, jak se filmy dělaly a mají dělat. Jak to říkají v hokeji, když se objevil Connor McDavid nebo teď Connor Bedard? Že to je generační talent? Timothée je generační talent. Znáte lepšího mladého herce současnosti? Já ne. Bude tady s námi dlouho. ()

koty2201

Ja príbeh Willyho Wonku poznám len vďaka filmu Charlie a továreň na čokoládu, kde Wonku stvárnil obľúbený Johnny Depp. Tam to bolo cítiť Timom Burtonom v každom zábere. Preto som bol zvedavý, akým štýlom spracujú tento príbeh títo tvorcovia. Konkrétne jeden z producentov, David Heyman, ktorý mi je dvorne známy z potterovskej filmovej série. A musím potvrdiť, že toto bolo viac zamerané na deti, vianočnejšie a infantilnejšie ako Burtonov spooky gotický štýl filmov. Timothée Chalamet jednoducho nebol taký ten škodoradostný divný chlapík, ktorý poučoval návštevníkov trochu prísnejšími prostriedkami. Bol len divný a svojský. Každopádne sympatický výrobca najlepšej čokolády na svete. Príbeh ma prekvapil v tom, že nejde už o rovno továreň na čokoládu, ale skôr Willyho origin príbeh, o jeho začiatkoch. Willy mal sen si vybudovať svoj obchod a neskôr továreň a pochodil celý svet kvôli všakovakým bizarným surovinám a nie raz mu to narobilo problémy. Až zavítal do mestečka, kde mu v jeho sne bráni majiteľka práčovne, miestni biznismani s cukrovinkami a zároveň si nájde priateľov, kde by to najmenej čakal. Za mňa príjemný film na zahriate na duši a cítiť z toho trochu Harryho Pottera a teda som to aj očakával a som za. Okrem hlavného hrdinu, ma zaujali herecké výkony Olivie Colman ako majiteľky práčovne, Keegan-Michael Keya ako skorumpovaného policajta, ale aj menšia úloha miestneho kňaza v podaní Rowana Atkinsona (nemôžem si pomôcť, v každej komédii pôsobí ako Mr. Bean - ale myslím to v dobrom). Celkovo práca s postavami mi prišla sympatická a viete si obľúbiť väčšinu postáv. Len niektoré nedostali až tak veľa priestoru. Čo je trochu na škodu. Ja muzikály veľmi nemusím, ale našťastie tu tých výstupov nie je veľa a hlavne ku koncu z nich citeľne ubudlo. Za čo som aj rád. Ale spev, piesne a ani tance neboli zlé, len to nie je nič pre mňa. Vizuálne je Wonka veľmi štedrý film a či už ide o kamerové zábery, vizuálne efekty, kostýmy, masky a zasadenie deja do malého mestečka .... všetko spolu krásne ladilo a príjemne sa na to pozeralo. Technicky naozaj nemôžem nič vytknúť a aj tu bolo cítiť štýl pána Heymana. Hudba je samozrejme na vysokej úrovni, keďže sa bavíme o muzikáli.  Takže myslím, že Wonku ako milý vianočný film určite odporúčam a snáď sa časom z neho môže stať aj klasika. Ale to sa dozvieme až o pár rokov. Aj keď skôr si ho užije trochu mladšie publikum a pre dospelého to môže vyznieť občas v pár málo scénach príliš detsky. ()

TOMEK17

8/10. "Wonka" je příjemný prequel k "Willy Wonka & továrna na čokoládu", scénář dosahuje perfektního příběhu na vánoce a pro celou rodinu, s jednoduchou, ale účinnou komedií a dobrými dramatickými momenty, které jsou silnou stránkou filmu. Produkční úroveň je vynikající, kostýmní výprava dokáže pobavit a výkony jsou dobré, zejména Timothée Chalamet jako Willy Wonka, navíc s povedeným speciálním výkonem Sally Hawkins. Hudební čísla jsou dobře choreograficky zvládnutá a zvládnuté vokály celého obsazení. Jedna negativní věc, kterou je třeba zdůraznit, jsou digitální speciální efekty, které vypadají falešně v každé scéně, do které jsou přidány. Střihová práce je na dobré úrovni. Hudba složená pro film má potenciál a je příjemná. "Wonka" září jako skvělý film pro vánoční období. ()

kubas369

7/10. Příjemná vánoční pitominka, kde Chalamet opět dokazuje svoje výrazné herecké schopnosti. Bohužel na film o Wonkovi se vlastně drží hodně při zemi a ani náznakem se neblíží divotvornosti Karlína a továrny na čokoládu, (pro někoho plus, pro někoho minus). Největší zklamání pro mě je minimální využití umpalumpy ( nemám ani zdání, jak se to píše) v podobě Granta, prakticky veškerá přítomnost provalena už v traileru. ()

johnny01

Je to dost nuda a hlavně to těžce zklamává očekávání. Celý film je spíš o útěku z vězení a mission impossible spočívající v proniknutí ke konkurenci. Čokoláda a sladkosti jsou na vedlejší koleji. Willy Wonka je zahraný příliš jednostranně idealisticky a chybí mu jistá tajemnost či magičnost. Místy i chování postav nedává smysl - naivita u bavorského šlechtice je absurdní a že by si ve své 24/7 zamilovanosti ničeho nevšimli? Ale prosímvás. Dále, kde bral všechny suroviny, když měl jen malý kufřík? Podezřelé pak je i to, že se tady plavil na lodi s mámou a kradl boby, zatímco v původním filmu žil s tátou zubařem, měl rovnátka a uzavřel smlouvu. Policista byl slabě zahraný a Rowan Atkinson se do vážných rolí nehodí. Jediným plusem tak byl Hugh Grant, který svou postavu zahrál opravdu skvěle. ()

Joe16210

Wonka je milé překvapení takhle na závěr roku. Veselý a barevný příběh o začátku kariéry čokoládového magnáta z Karlíka a továrny na čokoládu. Rozhodně je alfou a omegou celého filmu Timothee Chalamet, který úplně září a srší energií. Dalo by se na něj koukat dokola. Líbily se mi ale také chytlavé a originální písničky a rozhodně doporučuji i verzi v českém dabingu, která je nadprůměrně povedená včetně českých textů písniček. Velice doporučuji. ()

AgnesDee

Krásná pohádka, která se pravděpodobně pro mně stane novou vánoční klasikou. Velmi dobře zpracované, odkazující na původní film ze 70. let, jehož narážky vykouzlí úsměv na tváři. ()

ESW

Příběh na dvaceti minutový večerníček. Písničky z Wishe. Timothee vůbec nemá Wonku v těle a kurňa vůbec neumí zpívat, ale za to mluvení pod vodou dám hvězdu nebo dvě. ()

Solverino

Jedna hvězda za triky. Jinak otřesná přihlouplá nuda, prakticky na to koukáte a nechápete co se tam vlastně děje - neděje. Takové navoněné a vyfoukané, ale o howně. Prostě debilita pro jaké vlastně publikum? Woke? LGBT+? Chmmm, celkově na pytel. Také strašně přečernochováno, prakticky pod každým kamenem na vás vykoukne, tragické. Škoda vyhozených peněz. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)