Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

ER

Pohádkově pojatý Wonka se sympatickými skladbami, které mají za úkol "nerušit" příběh s T. Chalametem v hlavní roli. A teď už nezbývá, než si počkat na dvojku. A nakonec i H. Granta, který dostane více prostoru. ()

Dave Lister

Nový Wonka je milá rodinná komedie a zároveň muzikál. Je tam velmi poznat styl filmu Paddington, protože je to od stejného tvůrce Paula Kinga. Nicméně přináší úplně jiný příběh, který převedl před lety na plátno Tim Burton. Tento Wonka, však s Timothei Chalametem určitě neudělal ostudu. ()

Maximilianus

Úprimne, čakal som od tohto filmu niečo iné a lepšie. Pôsobilo to na mňa moc rozprávkovo a pre deti, ale tak to asi tvorcovia aj zamýšľali. Príbeh bol ale príjemný a fajn, pesničky ušli, herci ešte tak najviac vyčnievali, ale nič nebolo prevratné a preto je celkový zážitok na 7/10. ()

Likan7

Chalamet je skvělej. Všechno je to hezký, barevný, hudební, hladivý a sladký jako nejlepší Wonkova čokoláda. Nedá mi to ale a musím to prostě srovnávat s Karlíkem, který je za mě totální top. Tady je lepší než Grant a Chalamet samotný. Nejspíš by Wonkovi slušely 4*, ale to by nebylo fér. Vlastně všechno co mi tady ve filmu jsem dostal v poslední scéně. Prostě barvičky, potoky, knoflíčky a kouzelné čokoládičky. ()

Listyx odpad!

Zpívající hovno, které Bártnovu kousku nesahá ani po titulky. Paul King má v sobě talentu na točení pohádek asi tolik jako já na psaní recenze na tuhle jeho sračku. Oba vám servírujeme nějaký výplod, který se dá strávit jen v minimálním množství a pokud přeberete, skončí to blikáním do bezďákovy krabice v zatuchlé uličce. Suma sumárum, pokud je vám tak 5 a stačí vám, že je to barevné, hýbá se to a zpívá se tam, je to váš šálek kávy a přeju vám příjemné pošušňání. Ostatní čelém v zad a povinně shlédnout Karlík a továrna na čokoládu. ()

kukkik

Bože můj! Nečekal jsem málo ale tohle byl jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl, jeden z nejlepších muzikálů vůbec a beze sporu nejhezčí rodinný/dětský film za dlouhá léta. Nádherné kulisy, bezchybné obsazení, originální příběh, spousta vtipných momentů a z celého filmu, postav a hudby čiší opravdu taková ryzí radost a štěstí, jaké dokáže udělat snad jedině Willy Wonka. Dokonce je tu i věrnost filmové předloze, krásné napojení.. Já se opravdu snažím nepsat v superlativech ale tyhle pocity už ve mě žádný film nevyvolal strašně, strašně dávno. Už jsem ani nedoufal, že se takové filmy vůbec můžou dnes natočit a o to hezčí je vidět výsledek. Tohle je zrození klasiky, filmu, na který budou vzpomínat s láskou generace a na který se vždycky rád znovu podívám. Celé obsazení je prakticky dokonalé, dialogové scény působí jako kvalitní divadlo, muzikálové zase jako vystřižené z Broadwaye a přitom nic nepůsobí kýčovitě ani trapně, ani jediná písnička netahala za uši.. ale zvláštní uznání patří Timothéemu, který dokonale vstřebal charakter Willyho Wonky a předvedl tu rozhodně jeho nejmilejší a pro mě nejoblíbenější verzi. Dokonalost a nová srdcovka. 5/5 ()

Kritik.

Vizuálne celkom pekné. Avšak humor absurdný, dej pochmúrny, celé akési plytké, prázdne, bez emócií (záverečné stretnutie s matkou), postavy iritujúce (nielen tie negatívne). Tvorcovia mali skvelú možnosť s týmto obrovským potenciálom spraviť počin podobný filmu The Greatest Showman. Namiesto toho sme dostali inú verziu Řada nešťastných príhod, či Polárny expres. ()

Lenart

Wonka má zhruba o pol hodinu viac, než by bolo vhodné, ináč to je ale milý a hravý muzikál, po ktorého skončení sme si s pani manželkou pospevovali. Nie je to Burton, ale ani žiadna hanba a zbytočnosť.          75 % ()

Jolee

Chtělo to bejt tak odlišný od předchozích Wonků, až to bylo zoufale nudný, že jsem půlku filmu pročuměla do telefonu. A to tam hrál Chalamet, na kterýho se normálně velmi ráda dívám. ()

gemi

Pohádka, kterou si užijí děti i dospělí, stejně jako Karlík a továrna na čokoládu. Ovšem jeho kvalit Wonka přece jen nedosahuje. Dokonalý, generický Umpalump z Karlíka je pryč a místo toho je tady digitální Grant, který se drží původního zpracování z roku 1971. Proč ho udělali digitálně a ne prostě jenom zmenšeně, to netuším, ale je to ke škodě věci, protože CGI jeho xichtu vypadá jako z doby před dvaceti lety. Zbytečná piha na kráse. Celková atmosféra je fajn, ale Karlík nalepil laťku až na strop, takže ani přeskočit nejde. Je to feel good záležitost. Dojem z filmu vystihuje fráze jedné z písniček: "For a moment, life doesn't seem quite so bad and for a moment I kind of forgot to be sad..." ()

tlesk

Jediné, co mne trochu zklamalo, bylo nevyužití potenciálu herce a komika o formátu Rowana Atkinsona, jenž zde ztvárňuje zkorumpovaného kněze, vedoucího „sektu“ čokoholických mnichů. Tato linka ve filmu tak nějak vyšuměla do ztracena a byla to trochu škoda. Jinak asi nemám výhrad…   Jedna z nejhezčích a nejlepších pohádek posledních let. Wonka je nesmírným a skvěle obsazeným překvapením, které uchvátí zajímavými, rozmanitými postavami a citlivým zasazením prequelu ke slavné klasice. Daří se přicházet s vlastními nápady a podmaní si vás zejména díky ztvárnění protagonisty Timothée Chalametem. Tomu se podařilo najít potřebný balanc mezi excentrickým cynikem, jakým byl Willy Wonka Gena Wildera, a a geniálním, do sebe uzavřeným podivínem, jakého ztvárnil Johny Depp. Chalametův Wonka je mladý, energický, laskavý a charismatický. Nadějný mladý herec i zde naplňuje divácká očekávání a v kouzelnými momenty napěchované muzikálové pohádce přináší podívanou, na jakou jen tak nezapomenete. Čekal jsem film, u něhož se pobavím a později možná zapomenu, že jsem jej viděl. Dostal jsem však podařený, dojemný zážitek, který se skutečně bude líbit jak mladším, tak starším divákům a má potenciál stát se další moderní klasikou, která se vedle svých starších bratříčků rozhodně nemá zač stydět. A to, jak tvůrci do snímku zakomponovali ikonickou píseň Pure Imagination mne vyloženě dojalo. I když film je prequelem a končí vlastně uzavřeně, vůbec bych se nebránil pokračování a tedy dalšímu zpracování knižní předlohy… ()

No Remorse

Svým způsobem to byla pěkná muzikálová pohádka, vizuál byl úžasný a Timothee Chalamet se perfektně hodil pro tuto roli a skvěle ji i odehrál, ale ... Bylo tam prostě spousta věcí který mě tam přímo srali, to muzikálové podání tomu taky moc nepřidalo a Hugh Grant jako umpa lumpa byl naprosto tragickej.  Chvílema to bylo příšerně otravný a myslím že kdybych to neviděl v Imaxu, tak bych tomu dal ještě o hvězdu méně, navíc se nemohu ubránit srovnání s Deppovo Burtonovským Wonkou který byl imho úplně někde jinde. ()

giaruj

Wonka funguje vo vlastnom svete s vlastnými vzťahovými, sociálnymi a trhovými pravidlami. Chvíľu trvá, kým dospelák neznalý ani jednej snímky z továrne na čokoládu pristane na pravidlá rozprávkového sveta s vlastnými zákonitosťami a následkami, no odmena je sladká od príbehovej až po filmovú stránku. ()

MFloyd

Barvičky, písničky a ne taková ujetost, jako od Burtona. V podstatě jsem spokojený, asi bych si ten film nepustil znovu, protože nejsem cílovka, ale je zde spousta vtipných okamžiků a i nějaké hudební složky jsou hezky plynulé a sestříhané. ()

ForGump

Nádherná adaptace klasického příběhu Roalda Dahla, plná originálních nápadů, písní a krásných dialogů. Chalamet v hlavní roli Willyho Wonky je fantastický, řekl bych, že si vzal něco z obou předešlých představitelů, trocha z Deppa, více z Wildera, ale především je svůj a je nezpochybnitelná hvězda současného Hollywoodu, na něm především vystavuje Paul King svou vizi, která je zrealizováná do detailu precizně. Opět tu mám jednu scénu, jež si budu pamatovat navždy s žirafou, plameňáky a nočním létáním s trsem bálonků. Jeden velký úsměv. 80% ()

Equilita

Ďalšia magická, farebná a sladká podívaná zo sveta Willyho Wonky. Timothée sa tejto úlohy zhostil s gráciou a stvárnil Willyho rovnako charizmaticky, ako Johnny Depp. Aj keď je celkový koncept príbehu poňatý úplne novou cestou a žáner muzikálu zohráva veľkú rolu, všetko tu krásne funguje. Pôvodná knižná predloha a vlastne aj všetky doposiaľ sfilmované verzie cielia hlavne na mladšie publikum, no vždy to má čo odovzdať aj dospelému divákovi. Úžasný Hugh Grant v role Umpa Lumpy sa podaril, len škoda, že nedostal viac času na obrazovke. Wonka bol posledným horúcim želiezkom na prvenstvo v mojom skromnom zozname filmov roka a získal ho. Úplne bez výčitiek voči Oppenheimerovi a Vrahom mesiaca kvetov. Biedny rok 2023 nakoniec priniesol radosť, spokojnosť a krásny príbeh. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)