Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

ESW

Příběh na dvaceti minutový večerníček. Písničky z Wishe. Timothee vůbec nemá Wonku v těle a kurňa vůbec neumí zpívat, ale za to mluvení pod vodou dám hvězdu nebo dvě. ()

Solverino

Jedna hvězda za triky. Jinak otřesná přihlouplá nuda, prakticky na to koukáte a nechápete co se tam vlastně děje - neděje. Takové navoněné a vyfoukané, ale o howně. Prostě debilita pro jaké vlastně publikum? Woke? LGBT+? Chmmm, celkově na pytel. Také strašně přečernochováno, prakticky pod každým kamenem na vás vykoukne, tragické. Škoda vyhozených peněz. ()

dzberry

Bezprostředně po dokoukání divnej pocit – jako bych měl ruce upatlané od čokolády a umyvadlo nikde! A tak se těma upatlanýma rukama všeho dotýkám, radost z toho nemám, a tak si je alespoň nenápadně otírám do posmrkaného papírového kapesníku, který z nějakého záhadného prasáckého důvodu vězí v mé kapse u kalhot... Bylo to pokoukání barevně infantilní a... ... a nejraději bych ho utřel do kapesníku, ten už je ale docela dost – z výše uvedených důvodů – ekl... Viděno s dabingem. Zřejmě bohužel... ()

hrumsrt

Po kultovním Gene Wilderovi, ikonickém Johnny Deppovi se postava továrníka Willyho Wonky dočkala třetí adaptace kasovně úspěšného příběhu Roalda Dahla.. Jak tvůrci sami přiznávají Wonka je po letech natočený prequel právě legendární omalovánky ze sedmdesátek, i proto jde o příběh poprvé více soustředěný na charakter Wonky jako takového, než na jeho neodolatelnou továrnu.. Paul King navazuje na svoje zamilované dopisy Anglii v podobě dvojice filmů o Paddingtonovi a potřetí představuje látku, kterou si užijí jak děti tak dospělí a skutečně po letech může dostát až tradičnímu statusu (série s medvídkem Paddigtonem je v Anglii už teď skoro národní klasika).. Poprvé tak vidíme jakýsi origin Wonky jako slavného prodejce, který si podmaní svět byznysu a vypořádá se s chamtivou konkurencí, jež má na prvním místě zisk namísto zákazníka.. Wonka je o snu mladého ambiciózního podivína, bez Umpalumpů a bez pověsti.. Timotheé Chalamet v další ikonické roli, v níž dokazuje, že jde o nejzajímavějšího herce svojí generace (Tom Holland už ho nemůže předehnat a už vůbec ne Spidermanem) a skutečně si postavu čokoládového magnáta užíval a přidal do filmu krásnou vlnu pozitivní energie.. Barevné, okázalé a plné nevkusu, ale k látce to patří a sedí, o to víc když se projeví geniální muzikální stránka. Je to klišé, ale podobně jako v případě vynikajícího Největšího showmana to sem zkrátka patří a nevěřím, že si to někdo neužije (i když třeba jako já skoro nejí čokoládu).. Vánoční klasikou se to stát sice nemůže, ale výborně se svým vyrovnala předchůdcům. I přesto, že už jste něco podobného viděli jinde (i třeba několikrát), Wonka, obzvlášť přes Vánoce, krásně zahřeje u srdíčka.. No a Hugh Grant i na tak malém prostoru je pořád boží! 70% ()

adamix

Spočiatku som tejto modernej adaptácii neveril a pochybil som, že by to mohlo svet a príbeh Willyho Wonky nejako rozšíriť a opak bol nakoniec príjemnou pravdou. Tento film je jednoducho po všetkých stránkach úžasný. Žiadna disneyovská prestavba známeho príbehu plná politickej korektnosti a poučovania, ale zhmotnená vízia schopného režiséra, ktorý vie čo chce a v rámci rozpočtu a fantázie si ide za tým. Výborný casting na čele so skvelým Chalametom, farebný vizuál plný radosti spoločne s pesničkami, na ktoré sa dokážete chytiť a ktorých melódie si ešte dlho po záverečných titulkách budete pohmkávať. Hravosť hrá na husle na každom kroku a všetko klape, tak ako má, dokonca aj humor, podľa ktorého si nastavíte vlastný mindset a pobavíte sa. A Hugh Grant ako malý Umpa Lumpa je božský, hodný vlastného spin-offu. Za mňa 90%. ()

Recenzon

Extrémně hravý a přátelský film navíc s fajn dabingem. Hudební scény rozzařovaly film a ani jednou jsem se nenudil a spíše si zpíval a nebo přemýšlel, jak ta čokoláda musí chutnat. Zpátky k těm hudebním scénám, protože nejvíce se u mě uchytila pasáž „Teď Drobka nalákám na gatě pošťáka!“ a ani nevím proč, asi mě to jenom rozesmálo. Humor byl takovej až přitroublej, což já rád, dementní věci. to je moje. Jediné, co bych možná vytknul, jsou nedostatečně prokreslení záporáci ale zase to není nic hrozného. Film hezky odsejpá a nakonec je člověk rád, že si to pustil. ()

Bublaga

Optimistická oddechovka pro malé i velké. Timothée Chalamet je něco jako Brad Pitt nebo Leonardo DiCaprio své doby. Jen umí i zpívat. Wonka vůbec není ani cringe, ani kýč. Barvy, třpytky, fantaskní svět, úsměvy tak akorát v normě. Hezky to plyne, sem tam nějaký ten taneček a písnička. Kouzelný příběh plný čokolády! ()

marek29

Ehm jak to říct. Jelikož už jsem "pamětníkem", který zažil 2 verze Blue a to jak tu od Eifel 65, tak novou od Guetty, tady je to stejný. Nikdy jsem nechápal, co ti staří morousové vidí na těch původních vykopávkách - alá verze z roku raz prd. Žel bohu jsem jedním z nich a i tady mě víc táhne původní verze, aneb Karlík a továrna na čokoládu. Je sice stejně muzikální, což nemám rád, stejně dětská, což neocením, ale byla tu sakra první a já nemám citů na neomezené rozdávání.. Jako film to má děj, zápletku a místy se i uchechtnete.. Za mě průměr ()

MovieGuy

Magická orgie Willyho Wonky a jeho sbírka čokošky, ve které je více černé barvy než v historickém seriálu od Netflixu. Wonka jako remake nezklamal, naopak povzbudil a to ne jen přežrané pasata co už dožrali adventní kalendář třetího prosince a šli si koupit další čtyři. Film má neuvěřitelnou výpravu a pohádkovou atmosféru, která si už zaslouží minimálně tři hvězdy a perfektní písničky a muzikalové scény. Timothée Chalamet si svou roli užívá, i navzdory že se údajně při natáčení tolikrát přežral že by měl jít do motola na vypumpovaní. Pohyby, zpěv všechno geniální. Potěšil i Hugh Grant, který si kradl scény pro sebe a jeho role byla zábavná. Wonku můžu doporučit, ne jen dětem, nebo honičum, ale i všem kdo se chtějí pobavit u televize. Film má tempo a narozdil od Karlíka je zde víc akce a méně hluchých scén. Paráda! ()

Mykhaluu

Tendenční, zavádějící, místy nechutné, přesto uchvacující, lehké a elegantní s křupínkami smutku a dozrávání na povrchu. Ani ty písničky nevadily ("Kdo nám děla choreografii?"). Umpa Lumpa padydypam, bomba film jsem viděl, Vám povídám. ()

Tominni

Povedený mix pohádky, fantasy a muzikálu ve skvělém výtvarném kabátě. Tak takhle tedy Willy Wonka začínal a tak moc mu kartel házel klacky pod nohy. Ale je tu Umpa Lumpa a hlavně celá řada přátel. A pak samozřejmě ty báječné čokoládové pralinky. Pokud se Vám zrovna chce snít, pak se Vám Wonka bude líbit. Alespoň mně se to líbilo. ()

CZRohlik

!POTENCIÁLNÍ SPOILERY! Ale jo... dalo se. Sice moc nechápu těch 82%, ale i tak musím uznat, že to mělo vcelku srdíčko, a že se nejednalo o úplně banální a nudnej film. Kingovo zpracování zaujalo a jeho kamera a střih dodávali filmu hravost a nápaditost. Barevnosti v CGI efektech (vypadaly mimochodem poměrně dobře) a v kulisách bylo dost a to samozřejmě taky ve velké míře dopomáhalo samotnýmu "pohádkovějšímu vibu". To samý platí i pro muzikálový sekvence, jejíž množství bylo adekvátní vzhledem na délku a tempo filmu (který bylo poměrně pomalý), a který taky šikovně využívaly samotných kulis a postav v nich, aby doplnily určitý zvuky nahrazující nástroje v hudbě. Co se finále týče tak to pro rodinej film bylo naprostým standartem... všichni jsou veselí, záporáci poražení a Wonka se nakonec "setkal" s jeho matkou... ale přesně v tom mi tkví ten problém, jelikož potenciál, kterej měl vztah Wonky s jeho matkou byl fakt velkej, a kdyby tomu tvůrci dali trochu víc prostoru tak by to nakonec působilo 100násobně líp. A to se už vůbec nebavím o té malé holce a její příběhové lince, která ve mě nevzbudila vůbec nic xd... Upřímně mi taky vadilo jak málo dostaly vedlejší postavy prostoru, a že jsme si k nim nemohli vybudovat vlastně žádnej vztah... i když by jsme třeba i chtěli, protože vypadaly sympaticky (což je sice něco co všichni od kladných postav v rodiným filmu čekáme, ale i tak). Timothée to taky úplně moc nezachránil, a i když se snaží tak mám pocit, že občas fakt až přehrává, což bych od jeho postavy čekal, ale tady už mi to bylo až nepříjemný... takový strašně křečovitý a divný. Ale jak říkám... s ohledem na to co jsem očekával, to nedopadlo vůbec špatně... 7,5/10! ()

Lukyys11

Příjemná Vánoční podívaná, která vám vykouzlí úsměv na tváři a zahřeje na srdci. Krásný rodinný film s výborným příběhem, hudbou a skvěle napsanými postavami! ()

tsatsiki

Přiznám se, že jsem od tohoto moc nečekal.Spíš jsem čekal hrůzu.A on to byl skvělý film se zajímavým příběhem, zajímavé efekty a sladký Timothe, který luxusně hraje.Hugh Grant též exceloval , ale Rowan Atkinson ať měl několik obrazů byl malinko nevyužitý.Svou dokonalou komiku tu bohužel neukázal.Škoda.Jinak za mě rozhodně nejlepší film letošního roku a dávám 5*. ()

Quentin10

Zaznamenal jsem dosti kritiku na tiktoku, kde všichni dehinestují Wonku, že se to nedá srovnávat s Karlíkem atd. Úplně nechápu takový hejt, protože já jsem si užil každou minutu filmu, krásny, láskavý a zároveň napínavý a poučný film. Za mě jeden z top filmů roku společně s Bodem obnovy. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)