Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

Stoctyrec124

Musím říct, že mě Wonka velice příjemně potěšil a moc se mi líbil. Měl dobrý příběh se smysluplnou zápletkou a skvělý vizuálem. Líbil by se mi asi víc kdyby tam bylo o trochu méně písniček, ale byla to stejně nádhera. Timoté Chalamet je neuvěřitelně talentovaný herec a výborně se do té role hodil, stejně jako Hugh Grant do role Umpa Lumpa. Ale stejně nejlepší byl ten strážník co mohutněl s každou scénou. No prostě bylo to povedené. ()

Bagimanek

Byla by to jen klasická pohádka, která ničím extra nevybočuje, kdyby nebylo skvělého obsazení a hereckých výkonů. Překvapivě i zpěv je na velmi dobré úrovni. Škoda, že se film stoprocentně nedržel předešlých filmů a některé věci pozměnil (např. matka místo původního otce zubaře).  Za mě 8/10 krásná, dětská a kouzelná pohádka. ()

kokos.o

Film Wonka je velmi povedenou pohádkou s příjemným vývojem děje. Celkově vnímám, že tvůrci dokázali vytvořit prostředí, které diváka vtáhne do magického světa pohádky a udrží ho zaujatého po celou dobu. Příběh filmu se ubírá zajímavým směrem, ačkoliv jsou náměty podobné tématu Willyho Wonky již známé. Podařilo se však vytvořit osvěžující atmosféru a výborně podané postavy, které dodávají filmu jedinečný ráz. Samotný závěr nejednomu divákovi nezanechal suchá oční víčka, což svědčí o výborném propojení mezi hrdiny a pozorovateli. Je třeba zdůraznit, že Wonka s pozitivní náladou a silnou, až roztomilou naivitou výborně zapadá do předvánočního období. Po shlédnutí tohoto snímku jsem měl pocit, že jsem na chvíli vstoupil do světa, kde jsou všechny problémy odloženy stranou a koukám na svět přes růžové brýle. Film skvěle evokuje magii vánočního období a dodává divákovi nejen zábavu, ale i pocit radosti a optimismu.  Celkové hodnocení: 7/10  Art: 7/10    Akce: 6/10    Vtip: 8/10    Napětí: 6/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 7/10    2D    12/2023 ()

DexMASTER094

Jsem fanoušek Burtonovy verze a přesto tento počin neurazil. Film ovšem působí poněkud roztržitě a nekonzistentně, sázejíc okrajově na záchodový humor. Co mě ovšem zklamalo nejvíce, tak byla hudba. Zatímco písně z Burtonovy verze nemohu dostat z hlavy dodnes, tak po odjezdu z kina jsem už na dálnici na všechny skladby zapomněl už možná proto, že, dle mého skromného názoru, byly poněkud bez nápadu. Chalamet ale vše tvrdě vyvažuje a stává se tak velice obstojnou konkurencí pro Johnnyho Deppa. Bál jsem se, abych v něm neviděl obchodníka s čokoládou z Arrakisu, ale to se naštěstí nestalo. Přítelkyně a evidentně všechny dámy ve vyprodaném sále se smály a bylo vidět, že si film užívají. Já a evidentně i další pánové jsme šli na film spíše z nostalgie, zdá se mi. Pro navození vánoční atmosféry super, ovšem do své tradiční sváteční filmotéky ho nepřidám a zůstanu u Burtonovy verze, která je u nás doma již zažitou klasikou. Škoda, byl tam velký, zejména herecký, potenciál. Na závěr nechápu, že tvůrci nevytěžili obří! potenciál Rowana Atkinsona. Jeho dějová linka byla jednou z nejzajímavějších a zároveň nejvíce nerozvedených a opomíjených. Nezlobte se, ale nemohu jinak, 3* musí jednoduše stačit. ()

Brenda.Ch

Tak za mě paráda, krása, přesně takový muzikálový příběh typu Mary Poppins můžu. Přesto, že jde o okoukaný formát, překvapila jeho svěžet, nadčasovost, kouzelný pohádkový příběh, a v podstatě chválím vše, i velmi neotřelou partu z prádelny, i postavu originálního policejního závisláka na čokoládě, i postavy bizardní slečny Valchové (nebo jak se jmenovala) a jejího nápadníka k sežrání, i těžko uvěřitelný totálně bizardní kartel prodejců čokolády a jejich vskutku nevídaný systém podplácení. Vše to bylo skutečně bizardní, ale tak akorát, a v kontextu toho kouzelného příběhu to bylo až neskutečně přijatelné a zapadalo to tam jako zádel na hrnec. Nemám co bych vytkla, a i když moje dušička spíše táhne k černotě a temnu, Kingův snílek Wonka mi přirostl k srdci více než Burtonův temný Wonka. 85 %. ()

Draconian

Tak tohle bylo skvělý! Jsem moc rád, že nešlo o nějaký remake "Karlíka", ale o ztvárnění Wonkových začátků. Povedený scénář, co má šmrnc, hromada dobrých vtípků a mega hodně nápaditosti. Film je vizuálně krásný a herecky dobře obsazený. Moc nemusím pícničky ve filmech...takové ty "tralala", ale tady se povedly, a to i textově (v podstatě to chvilkama byl muzikál). Ale snesl bych jich méně:-)) Wonka je tu možná až moc "hodný", což by Wonka asi měl být poněkud temnější, ale ani to mi vlastně příliš nevadilo. Je to prostě fajn komedie, bláznivá, plná fantazie a bizarních výjevů. Prostě mi to sedlo. 80% ()

chup44

Tak som bol po 12tich rokoch v kine na rozprávke a… Veľmi dobre. Nakoľko som bol s neterou, slovenský dabing musel byť, ale nerobil mi problém, skôr naopak na moje prekvapenie. Určite to bolo aj vďaka pesničkám, ktorých teda nebolo málo, takže označenie muzikál si tento film právom zaslúži. Silných 4,5 hviezdičky, za mňa jeden z top filmov roka. ()

CaptNemo

Tuhle dadaistickou muzikálovou psychedelii postrádající logičnost a uvěřitelnou emoci že stvořil režisér úžasného Paddingtona? Všechno, co fungovalo tam, Wonka postrádá. Když Paddington lovil z klobouku marmeládový sendvič, bylo to kouzelné, Wonka loví odkudkoliv cokoliv a je to jedno. Po původním Karlíkovi a továrně na čokoládu jsem měl okamžitě chuť zakousnout se do hořké tabulky, po Wonkovi mě chuť na sladké na nějakou dobu přešla. Děti se těmi barvami a tunami cukrovinek bavily určitě královsky, já ne. Vrcholem blbosti byla podojená žirafa. ()

david141474

Jeden z posledních filmů na který jsem loni v roce 2023 vyrazil byl Wonka. Dříve jsem viděl jenom Karlík a továrna na čokoládu s Deppem, ale ten už jsem za ten čas pomalu zapomněl. A tak jsem si řekl, proč si nezajít na prequel s názvem Wonka s Timothée Chalametem. A musím konstatovat, že jsem mile překvapen. Čekal jsem šílenou a zábavnou píčovinu a přesně to jsem dostal. Bylo to ujetý, ale takovej už Wonka je. Čokoláda byla lákavá, hned bych si taky dál, když na to teď myslím. Umpalumpa v podání Hugha Granta byl skvělej a když se objevil na plátně tak si kradl celou scénu pro sebe. Takovej už Grant je. Songy byly chytlavý. Cina si jel, to bylo poznat. No a záporáci taky nebyli špatní. No a taková třešnička na pralince byl Rowan Atkinson, vtipný jako vždy a já byl spokojen. 9/10 Fajne píčovina! (Art - 30.12.2023) ()

MrKrahujec

Vyčítat tomuhle filmu nějaké scénáristické, nebo dramaturgické nevytříbenosti je podle mne dost podpásovka, protože tohle je prostě navýsost současná i moderní (jakkoli už máme dobu postmodernismu) pohádka pro dnešní (ba i budoucí) děti a jako taková nemá chybu. Jo, kdepak jsou ty časy, kdy jsme takhle výborné pohádky uměli točit také, a to díky panu Vorlíčkovi s občasnými vypomůckami od pánů Kachyni, Bočana a Lipského. Ta doba je ale už neodvolatelně a nenávratně pryč a poté, co Zdeněk Troška zatloukl první hřebík do rakve české filmové pohádky, musíme se holt smířit s tím, že hlavními vánočními pohádkami už u nás zůstanou nedomrlé ubohosti typů Klíčů svatého Petra namísto takhle brilantně odvedených skvostů současné světové pohádky... Ale můžeme se možná utěšit tím, že to tak nejspíš být má. ()

Grimaldi

Asi jsem po všech těch nadšených ohlasech čekal mnohem víc, než mi film mohl dát. Nebo snad za mé průměrné hodnocení může má vysoká obliba verze z roku 2005. Tak či onak mě barevně kouzelné zpracování s jako vždy herecky skvělým Chalametem a překvapivě vtipným Grantem nedokázalo tzv. chytit za srdíčko. Což se dle hodnocení a tržeb naštěstí pro tvůrce u většiny diváků povedlo. Možná kdyby reklamní kampaň nezastírala že se jedná o muzikál, což je informace kterou jsem před návštěvou kina měl, asi bych k snímku přistupoval více pozitivně naladěn. Na sklonku roku 2023 vznikla pro mnohé nová vánoční klasika, ale já si ji sám od sebe znovu už nikdy nepustím. ()

rigby

Barevný, roztomilý, až sladký, jednoduchý pohádkový příběh se spoustou písniček. Dobro je zde dobré a zlo je zde zlé. Jen se mi hodně často zdálo, že se tu dělají z dětí hlupáci. Prostě standardní Disney produkce. ()

Dawe2

Já vůbec nemám rád muzikály. Představoval jsem si to úplně jinak. Ale tohle je naprosto vynikající. Je to vlastně kravina, ale nádherně udělaná. A Timothée to táhne v první řadě. ()

FLVEKK

Jsem mile překvapen. Opravdu hezká oddechovka, která je dobře natočena a nekryje se s Karlíkem z roku 2005. Prostě úplně jiný film a pěkný, příjemný scénář. Timothée je opravdu pan Herec. ()

Lenny_cz

Asi se budu opakovat, jak mnoho lidí v recenzích nebo článcích, ale musím se přidat k této skupině, protože Wonka je opravdu podvod na diváky, jelikož se jedná o muzikál, o kterém v upoutávkách nebylo vůbec řečeno. Tušil jsme, že tu zazní nějaká písnička jak ve filmu Karlík a továrna na čokoládu, ale tady toho bylo pro mě až moc snad co 10 minut písnička. Nebudu tu kvůli tomu dávat nízké hodnocení, protože film je to krásný a možná další film co budou televize furt do kola pouštět v televizi o Vánocích, chyba byla ve mně, že jsme si víc nezjistil o filmu, než jsme šel na něj do kina. Ale já asi zůstanu u verze s Johnny Deppem. ()

Grázl83

Je to hezky barevné, ale děj hrozně hloupý a písničky otravné. Pro dospělého nuda a ztráta času, děti to ale zřejmě ocení. ()

MrFarmer

Na Wonku jsem se těšil a o to větší bylo moje zklamání. Wonka je přece tak zajímavá a nekonvenční postava, čekal jsem že se o něm něco dozvíme a místo toho jsme dostali jen hodně povrchní skriptovanou vztahovku, která se točí okolo zidealizovaného černošského sirotka a Wonka je tu tak trochu vedlejší postava. Všechno je to samozřejmě hrozně hezky načančané a v momentně kdy se na chvíli objeví někdo z těch opravdových herců typu Atkinson nebo Grant jde kvalita nahoru, ale jejich postavy se tam vlastně jen tak mihnou. Zbytečně moc woke, zbytečně moc cringe...nelíbilo se mi to. ()

Tomas_PO

Príjemná hraná rozprávočka s Timothée Chalamet a pre-quel klasiky Willy Wonka & the Chocolate Factory (1971). Potešilo množstvo prvkov, od tajomna (v podobe podzemných trezorov s jediným prístupom cez skorumpovaného kňaza krucifixom ovládajúceho spovednicu v podaní stále vtipného Rowana Atkinsona), cez detaily procesu tvorby čokolády v rôznorodých magických skúmavkách, až po vtipné momenty, najmä s Oompa Loompa mužíčkom, ktorého úžasne stvárnil Hugh Grant. Škoda muzikálového poňatia, ktorému ale našťastie dôjde v polovici filmu dych a tak je už hudobných vstupov menej. Či sa prevedenie páči aj deťom je otázne, no dospeláci sa nudy báť nemusia. ()

pds odpad!

Toto fakt bolo na mňa moc. Strašne všetko umelé , počítačom generované. Osobne nemám rád filmy kde sa furt spieva. Myslel som si, že tu bude pár pesničiek, ale nie. Škriekali furt. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)