Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

Juraxin

Perfektne premyslený a do posledného štruktúrneho detailu vypiplaný film, ktorý sa stáva najväčším hitom roka 2023. Musím podotknúť že wonka je omnoho dokonalejší ako Charlie továreň na čokoládu a starého wonku. Musím podotknúť že nejde o instantnú klasiku ale ide o príbeh ,ktorý vám dokonale pred Vianocami urobí tu pravú vianočnú atmosféru a poteší vás formou aspektmi ,ktoré robia film tak jedinečným. A preto po pozretí moje emócii somnou lomcovali tak ako nie pri žiadnom inom filme, ktorý som videl tento rok. Preto sa somnou pozrite na aspekty ,ktoré robia wonku najviac jedinečným filmom roku 2023.    Musím sa priznať, že toto je film, na ktorý som sa po premiestnení Duny tešil najviac. A je to spôsobené mnohými aspektmi, ako je láska k čokoláde, Timothée Chalamet a mnoho ďalších faktorov. Musím sa priznať, že pôvodne som mal v pláne ísť na premiéru, no školské záväzky mi to bohužiaľ nedovolili. Napriek zodpovednosti som to však zvládol. Po zahliadnutí musím uznať, že Paul King (režisér Paddingtona) má stále dobrú tvorbu. Ukazuje nám príbeh, v ktorom si neuvedomujeme, že my ľudia starneme a tiež , že bohužiaľ každý okamih nášho života je prchavý ,a že náš život nie je len rozprávka a že bohužiaľ nie každý okamih končí šťastne obrovským  happy endom. Je to jednoducho film, ktorý sa vyznačuje predovšetkým svojou obrovskou príťažlivosťou nielen pre deti a mládež, ale pre všetky vekové skupiny. A vďaka nádhernému a vyšperkovanému rozprávaniu prebúdza skutočné spomienky na detstvo. A vyvoláva skutočné emócie, ktoré by mal cítiť každý. Iba vtedy film môže byť tak dokonalý ako Wonka.    Jednoducho Paul King nakrútil veľkolepý vianočný film, ktorý poteší nie len jednu rodinu. Poteší vás nie len veľmi vtipným humor a zábavnými scénami, pôvabným rozprávaním, napadistov, úžasným vizuálom ale aj akčnými scénami. Ako aj bravúrnym príbehom ktorý tu má aj hlavu aj pätu, je veľmi plynuli a dobre odsýpa či sa jedna o akčne alebo muzikálové scény, ktoré vás dokonale okúzľujú vo retro štýle. A poslednou čerešničkou na torte je herecký casting. Hlavným ťahúňom filmu je bezpochybne Timothée Chalamet, ktorý sa pre rolu Wiliho Wonku dokonale hodí a ukazuje nám svoju obrovskú všestrannosť. A svojou obrovskou charizmou a nevinnou tváričkou tu dokonale prispieva pútavosti filmu a týmito aspektami nám dokazuje že budúcnosti ho budeme vidieť takýchto rolách ešte viac. A nečudoval by som sa keby za rolu Wiliho Wonku dostal kľudne aj oscara. Jednoducho nemám čo filmu vytknúť. Potešil ma tak ako nie žiadny film tomto roku.    A preto by som povedal že ide o veľký filmový zážitok ,ktorý len tak pri hocijakom filme neuvidíte. A wonka nám obrovskou a úchvatnou remeselnou prácou dokazuje že filmy sa dajú stále tvoriť na veľkolepej úrovni, keď im prostredie a harmónia tímu praje. A preto asi pochybíte že viac sa už neoplatí básniť ako je wonka úžasný. Jednoducho ide o skvelý vianočný darček ,ktorým nám Paul King urobil obrovskú radosť. A preto vrelo odporúčam lebo určite ide o tak silný film, ktorý sa budúcnosti stane nie jednou vianočnou klasikou všetkých rodín 100%.    Ps: Preto vás drahí čitatelia žiadam ak mate počas vianočných prázdnin čas a chuť vidieť niečo nove a veľkolepe tak wonka je tou pravou kartou. Preto neváhajte. () (menej) (viac)

Matamoroz

V podstatě to bylo hezké,  ale spíš pro dětské publikum. Nejvíc mě rušila změna ve Wonkově mládí- otec zubař vs matka co vyráběla čokoládu. Umpa- lumpa v podání Hugh Granta byl asi nejlepší z celého filmu. Karlík a továrna na čokoládu je celkově dospělejší a temnější, tohle je taková docela hezká pohádka. ()

pafka

Uz pri prichodu do kinosalu jsem zpozornel. Vsichni v sedackach do 10 let. Co to? Jsem tu spravne? Byl jsem. A v prubehu filmu jsem pochopil. Ne, cilova skupina nejsou dospeli a odrostle deti, ale deti tak do 12 let. A s tim mam nejvetsi problem - dej skutecne tomu odpovidal. Jinak pekne, ale detsky zkratkovite, uspechane a lita se tam. Jak se nekde lita, pak je to ptakovina krome Letajiciho Cestmira. Ten to mel v krvi :). ()

Fin_429

Opulentní vizuál, a to je tak nějak všechno. Paul King nejde ve stopách Tima Burtona, který pro svého Wonku vytvořil scénář takový, ať není klišovitý a zároveň srozumitelný a mírně šílený, ale jde ve šlépějích předvídatelných, plochých a slabých filmů, které diváky uspokojí jen proto, že ten film vidí o Vánocích. Paddington je hezká pohádka a Wonka také, ale není to něco, co bych chtěl vidět každý rok. ()

Elessar.

Willy Wonka, Willy Wonka... To už poznáme :) Burtonovský muchapuk Wonka v podaní psycho Deppa, nič takého tu rozhodne nečakajme. Paul King priviedol sa plátna ikonického (pre Britániu), medvedíka Paddingtona a je tam jeho režijný rukopis. Tento prequel vôbec nie je k Deppovmu Wonkovi, ale k Wonkovi ako ho stvárnil Gene Wilder v pôvodnom muzikáli Willy Wonka a továreň na čokoládu. Neviem akoby sa k tejto novej adaptácii staval samotný spisovateľ, ale asi úplne šťastný by nebol. Wonka je tu no proste... Človek by neveril že je to ten istý chlapík čo postaví továreň kde peskuje neposlušné deti a ich rodičov :).  Hugh Grant je pomerne zábavným. Celkovo, je to príjemný filmík, pokiaľ si odmyslíte všetko čo o tom viete a budete sa dívať ako na samostatné dielo,čo si berie len inšpiráciu... Umpa Lumpa, tvl je to chytľavé. Ale na svojich starších bračekov proste nemá ()

Habanera

Novodobé muzikály dosť težce přezvýkám, neboť mě připadají hysterické, afektované. Také i u tohoto jsem měla počáteční obavy, avšak celkem rychle se rozplynuly, neboli proměnily v docela hezký, dojemný příběh. Myslím, že by se z nej mohla stát příjemná vánoční tradice. Hezké kostýmy. ()

cerdax2

S nadsenym hodnocenim se nestotoznuji, Dobrodruzstvi 0, Komedie 0, Rodina 0 (tak jedine ve filmu nebo ze si u toho spolecne snite popcorn), Fantasy 1, Muzikal 2. Chalamet sice zpiva, ale vypada to, jakobyse z poloviny do toho nutil, nema to zadnou stavu, padousi jsou nudni. Dva plusy - Rowan jako jako hlava mistni cirkve a Hugh jako umpa-loompa (jeho par scen me bavilo asi nejvic). 60% ()

kacir

Určite budem zase počúvať aký som rasista ale...to takže fakt nikoho nesrala tá malá fúzatá černoška? Zaujímavé, že nikomu nevadilo, keď sa čokoláda (černoška) topila v čokoláde. No asi preto že bola taká fúzatá. A ešte, že sa nik nesťažuje, keď čierne duše napodobňovali rev opíc..vtedy som sa skoro počural od smiechu. Okrem týchto tender vecí (samozrejmosťou je, že negri musia byť všade), je film extrémne naivný, ako muzikál nefunguje, pesničky sú neuveriteľne otravné...viem, že toto už vidieť nebudem. Hviezda za Chalameta a Granta. ()

AndrewNewman

Uvoľnená atmosféra, vynikajúci Chalamet, tona skvelých nápadov a parádny vizuál. Ak by to bolo bez piesní (muzikáli nedokážem vystáť), tak by som dal aj 5 hviezd. ()

Stifmeister

///   Já Vám upřímně ani moc nedokážu říci, co si o tomto filmu mám myslet. Během celé stopáže jsem prožíval několik rozporuplných pocitů - nadšení, zklamání, nudu, odpor, štěstí, radost, smutek atd. Nicméně ani jednou jsem neměl dojem, že bych si film plně užíval. Některé hudební pasáže jsem skoro přeskakoval (i když jsem je nakonec nějak přežil), zatímco naopak některé jsem vnímal s plným nasazením (bohužel jich bylo opravdu, opravdu málo). Timothée ve své roli Wonky zahrál dobře, to mu nelze upřít. Některé Easter eggy byly příjemným zpestřením, ale kdyby jich bylo více, nebylo by to na škodu. Co mě bohužel nejvíce zklamalo (když nebudu brát v potaz konec, který téže mohl nastínit lepší spojení s Karlíkem), bylo až moc dětské pojetí. Jeden z největších rozdílů mezi Karlíkem a Wonkou spočívá v tom, že Továrnu na čokoládu si člověk může pustit i ve 25 letech (mluvím ze své zkušenosti) a stále si ji plně užije. Dle mého objektivního pohledu však toto nemohu říci o novém Wonkovi, který spíše míří na mladší publikum. Jedno zhlédnutí je fajn, ale více tento snímek do budoucna asi nenabídne. Raději se budu vracet k parádnímu "prvnímu dílu", který doufám nikdy nezestárne. |5.5/10|  ()

blondboss

Wonka je vlastne prequelom k pôvodnému filmu o tomto čokoládovom mágovi. Tento snímok sa snažil dotiahnuť na Burtonovu klasiku, ale akosi tam chýbala tá správna atmosféra. Nebolo to ani temné, ani wonkovsky hravé ako prvý film. Celkovo ale je tu cítiť rozprávkovú atmosféru, ktorá sa dokáže vryť pod kožu. Ja žiaľ neobľubujem muzikály, takže u mňa to nebolo až také terno. 60 % ()

Kebabkony

Kupodivu zábavná a pestrobarevná jízda. Na to jak nesnáším muzikály, tak to bylo v pohodě, protože tu bylo zpívání tak akorát i když si nepamatuju ani jednu skladbu. Umpa lumpa tu je fakt minimálně a nic moc nepředvede. Wonka je zahraný skvěle, ale Burtonuv Wonka mi přišel lepší i v tom, že je temnější a trochu větší podivín. Tohle bylo více pohádkové, ale nakonec se mi to líbilo i přes ty chybičky. 7/10 ()

cernakus odpad!

Jak nějaký dement vůbec může tvrdit, že máme blízko k anglosaskému kulturnímu okruhu. To je tak ujetý okruh, že máme blíže i k Tichomořským křovákům. A Dahlovy sračky jsou jedním z nejkřiklavějších důkazů. Ovšem jak takovou Dahlovu sračku dokážou američané přetvořit na fenomenální průjem, to už jde i mimo moje shovívavé chápání. ()

Marcas

Mrzí mě, že to je točené především pro mladší publikum. A to proto, že je to až neúměrně hloupé a zkratkovité. Audiovizuálně to není špatné, ovšem pro takový film je to málo. Škoda... Mělo to potenciál, který se ale nepodařilo využít. ()

Sebule

I přes to, že se spíš jedná o takovou pohádku pro menší, jedná se stále o dobrý film. Výborní herci, i když někteří by si zasloužili více prostoru. Písně pěkné, chytlavé. Trochu mi vadilo to prostředí, ačkoliv chápu, že se musí CGI v takovém filmu použít, tak mi prostě vadilo do vyumělkované pozadí. Konec byl takový, jaký asi každý čeká, dobro vždy vyhraje nad zlem. Hodnocení: 7/10 ()

Kinofil

|| PG || Warner Bros. || Rozpočet: $125 mil. || USA: $218 402 312 - ČR: 67 712 252 Kč - Celkem: $632 302 312 || Konečně se Warnerům něco povedlo, tedy s výjimkou Duny. Wonka sice pořád není žádná extra třída, v porovnání s rodinnou konkurencí, zejména od Disney, je naštěstí fajn filmem s dobrými písničkami a lehce stravitelným, přímočarým příběhem. A hlavě suprovým Chalametem, přestože v této poloze byly viditelné jeho herecké rezervy - zejména zpěv, který zachraňuje výtečný Cinův dabing - víc než by bylo zdrávo. Digitální všudypřítomné pozlátko oku zrovna nelahodí, jak ale víme, jsou daleko horší případy. Kulisy se aspoň tu a tam snaží tvářit reálně, což je při velkém množství muzikálových čísel zásadní. Ano, Wonka je ještě uzpívanější než Burtonova verze. Někoho to potěší, jiného odradí. Já jsem někde napůl cesty. Kdyby písničky byly originálnější a zábavnější, o dost víc bych si je užil. Bohužel většinu času se "zpívá, aby se neumřelo", ale nijak zvlášť se neposouvá příběh ani charaktery. Přitom Burton to s Deppem dokázali skloubit ruku v ruce a ty šílené písničky s Umpalumpami byly tak blbé, až byly skvělé stejně jako Deppovo přehrávání. Takový pocit se tu nikde nedostavil. Ani s Grantem, jehož Umplalupa je zcela zbytečný a ošklivý. Vedlejší postavy taky nejsou bůhvíjak zajímavé včetně ústředních padouchů, kteří jsou jen do počtu. Přestože je Wonka natřískaný hudebními čísly, atraktivními (byť CGI) kulisy a stravitelným příběhem, chybí mu hravost a živost, kterou má právě Karlík, jehož (také CGI) továrna na čokoládu je doslova jako Disneyland. Tady si musíme vystačit s obyčejným (bavorským?) městečkem. Opakované zhlédnutí tu asi nehrozí, ale neberu, že se to spoustě rodinkám s prcky bude líbit. Ono totiž v kinech a TV fakt není nic moc lepší. 65%. ()

Frca

Já tak strašně lituju,. že jsem na tom nebyl v kině. Tohle byl strašně pohodový a fajn film s úžasnými písněmi a opravdu příjemnou atmosférou. Je fajn vidět mladého Wonku před tím, než se z něj stal ten Wonka, které známe z jiných adaptací. Ten, který důvěřuje lidem, má o ně starost, nevyhýbá se jim a není pořád zavřený ve svojí továrně. Timothée Chalamet je skvělý herec a já se těším na jeho další počin. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)